Intimní hygiena pro ženy Zatím bez hodnocení.

Každý člověk by měl dodržovat správné zásady hygieny, pro sebe i kvůli svému okolí. Tyto zásady všichni známe, ale ne všichni se už orientujeme ve správném používání či hygieně intimních míst. Pro nás ženy je však toto velice důležité umět se zorientovat.

Proč je zrovna pro ženu intimní hygiena tak důležitá? Samozřejmě i muži se o své pohlavní ústrojí musí starat, ale u nich je menší pravděpodobnost zánětu či jiných problémů při použití nevhodného přípravku, u žen je to naopak velice škodlivé – nevhodné mycí přípravky mohou v pochvě narušit přírodní stabilitu a množství Ph a tím se tam může utvořit skvělé místo pro rozvoj bakterií, či mykozy.

Pochva je orgán s jednou z nejlepší samočistící schopností – nic jiného jí v podstatě nezbývá. Výtokem se snaží pochvu vyčistit od všech bakteriálních a nežádoucích látek. I proto se ujal (hlavně v dřívějších letech) názor, že bychom gely na intimní hygienu neměly používat, protože si tělo umí poradit samo.

Je to ovšem tak? Můžeš mít štěstí a v životě nemít jediný zánět, infekci nebo mykozu, ale jsou ženy a dívky, které tím mohou trpět a při používání klasických sprchových gelů mít následky v těchto podobách. Rozhodně by se to nemělo podceňovat.

Intimní sprchové gely/gely na intimní hygienu bys měla sehnat v každé drogerii. V těch menších možná bude i menší výběr – já sama preferuji spíše Rossman a Sephoru, kde si vždy vyberu, to co konkrétně chci. Intimní gely se prodávají, ale i v hypermarketech v drogeristických a mycích potřebách.


Cena se pohybuje jako cena klasického sprchového gelu – je to individuální, podle značky a množství. CCa 100 Kč.

Většina intimních gelů by se neměla používat každý den. Každodenní mytí pochvy totiž může většinou uškodit, protože náš pohlavní orgán potřebuje svoje vlastní prostředí a dostatečnou hladinu Ph aby se dokázalo ubránit všem infekcím. Je vhodné mycí prostředky na intimní místa používat tak 2 – 4 x týdně.

Pokud, ale na infekce trpíš a už jsi párkrát nějakou měla, nemusíš se bát používat tyto gely při každém mytí.

Já sama používám značku lactacyd a špatné zkušenosti nemám ani se značkou gyntima.


TIP: Za problémy v intimní oblasti někdy může i strava

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

11 komentářů

 1. Mají stejný účinek ubrousky? taky od značky Lactacyd

 2. výborné gely jsou také od oriflame =) seženete je za cca 89 kč a jsou výborné ;)

 3. V sephoře?:O Tam jsem nic takovýho nikdy neviděla.. Dost hustý jestli to tam máte:D My máme Sephoru vždycky přeparfémovanou a přemakeupovanou a to bydlim v praze ale nikdy jsem tam neviděla intimní gely…

 4. s článkem naprosto souhlasím, já jsem moc spokojená s mycím gelem Gyntima, mívala jsem dřív drobné záněty, ale od té doby, co se o „sebe“ trochu lépe starám právě intimním gelem, vše je v cajku…

 5. Já mam od Lactacyd i ten intimní gel a jsem spokojená. Objednávám si to normálně z internetu z drogérky.

 6. Holky, zkoušela jste některá bylinné tampony? Zajímal by mně váš názor.

 7. Jsou super, používám je. Hlavně v létě, když jsou pořád nějaké koupáky.

 8. A jakou značku ? kolik to má tak stát ? vůbec se neorientuju. Dá se to koupit i v lékárně ?

 9. V lékárně netuším, vždycky jsem objednávala. Záleží na tom, kolik kusů chceš. Zkus se mrknout na tcm-liwest.cz
  mají to tam celkem levné , nebo mrkni po netu:)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist