Jak zamaskovat velký nos?

Jak zamaskovat velký nos?
Ohodnoťte můj článek

Chyb a vad má každý člověk spoustu – ať už charakterových nebo vzhledových. Ty charakterové se samozřejmě kryjí o sto procent lépe než ty na těle (alespoň na první pohled), a proto má spousta dívek problém s jistou částí těla, která vypadá tak, jak by si ony vůbec nepředstavovaly.

Křivé zuby, špatný tvar obličeje, malé oči, velká prsa, malá prsa – všechno tohle se dá nějak zakrýt, ale co s velkým nosem? Co když máš skobičku?

Začala bych od nejméně invazivního řešení a to je naučit se mít své tělo ráda… i s chybami. Jakmile budeš stále něco zakrývat, něco opravovat, časem ztratíš svou opravdickou osobnost, a i přes to, že budeš na pohled dokonalá, tak něco v pořádku nebude. A přitom se sebou nikdy nebudeš spokojená. Podívej se do zrcadla a místo věty: „No doprčic, já mám ale velkej rypák“ si raději řekni, jak máš pěkné oči, hezká prsa nebo supr zadek.

Pokud ti tohle nestačí, tak další rada je, abys pozornost poutala k něčemu jinému. Pokud máš krásné oči, tak si nech například od kosmetičky nebo vizážistky poradit, jak je více prosadit v rysech a celkovém dojmu – jak je líčit, jaké používat stíny, barvy, způsob apod.  Pokud máš pěkná prsa, tak se neboj výstřihů – určitě tě více potěší, když se kluk podívá ne na nos, ale na prsa (ale s tím výstřihem zas to nepřehánět, i menší odkrytí je sexy):) Hezky se oblékej, měj výrazné boty a poutej prostě pozornost jinam.


Další rada je naučit se používat a maskovat makeupem. Je to vcelku jednoduché, ale chce to kritické očko a trochu šikovnosti.

Kup si o půl odstínu (to vážně není tolik – zas aby makeup nevypadal jako maska) světlejší make up a jeden který dokonale odpovídá tvé barvě pleti – klasický odstín. Aplikuj svůj běžný make up a od kořene nosu níže (od toho „hrbolku“) makeup tmavší, který šikovně zamaskuj, zapudruj, aby nebyl vidět přechod světlejší k tmavší. Proč? Protože to co je tmavé se zdá menší, s tmavou barvou vše ustupuje do pozadí.

Pokud tě zajímá co s vlasy, tak zde existuje jednoduché pravidlo. Žádné tupé, naprosto rovné střihy – tzn. žádná tupě střižená ofina apod. Chce to spíš měkčí účesy, prostříhané sestříhané.


Samozřejmě existují i plastické operace, ale o těch se rozepíšu třeba zas jindy. Pamatuj, že na sobě musíš vidět i ty dobré věci a vlastnosti, proto se nezaměřuj jen na tu skobičku nebo velký zadeček. Věř mi, že existují i mnohem horší věci.

10 komentářů

 1. Za tenhle článek ti nehorázně děkuju… Už dlouho mě můj nos štve, teď aspoň vím, jak ho udělat víc nenápadný (:

 2. Tenhle článek je pro mě super, ale já tam nemám hrbolek, já mám prostě obrovský frňák :D :D

 3. No, hezký zadek nemám. A prsa bych chtěla naopak o něco větší. :(
  Nevíš co s tím??? :D
  Jinak: Já noc mám tak akorát a myslím že je málo lidí s divným nosem. :)

 4. Tenhle článek už tu snad máš ne? :)

 5. princeees.blog. cz/1105/finale-miss Finále.! :)

 6. Alzebtinka8

  máš úplně dobrej web! Dobrý rady, hezký design, prostě skvělý ;)

 7. Jéj moc díky za tento článek , já sama jsem už kolikrát nějaký takovýhle článek hledala na internetu a nenašla, super =D

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist