Domů Krása & Péče Péče o krásu a nejznámější mýty s ní spojené Zatím bez hodnocení.

Péče o krásu a nejznámější mýty s ní spojené Zatím bez hodnocení.

0

Péče o krásu a nejznámější mýty s ní spojenéJistě jste kolem sebe slyšela, nebo četla mnoho zaručených informací o tom, jak o svou krásu pečovat. A to v souvislosti s tím, co musíte dělat, stejně jako v souvislosti s tím, co dělat nikdy nesmíte. Věděla jste, že mnoho takových informací jsou skutečně jenom mýty? Pokud ne, jasně vás o tom přesvědčíme na několika následujících příkladech.

Olej a mastná pleť

Pokud máte velmi mastnou pleť, tak se velmi často setkáte se sdělením, které je spojeno s jasným varováním, že na ni nikdy nesmí přijít jakékoliv kosmetické oleje. Je to velký omyl a již několikrát vyvrácený mýtus. Olej sice může působit mastným dojmem a tak se může zdát, že v souvislosti s mastnou pletí rozhodně nebude působit prospěšně. Současné oleje však mají výhody hlavně v tom, že ji primárně vyčistí, stejně jako ji mohou i vyživit a také ji dodají potřebnou hydrataci. A ta je důležitá i u mastné pleti.

Je dobré pamatovat, že mastná pleť je spojena spíše s tím, co se děje v jejich svrchních vrstvách. Nevzniká v souvislosti s tím, že na ni používáte olej. Proto je třeba důkladné vyčištění, a dále už není problém využít jeden ze současných nejlepších tipů, kam patří tyto oleje:

Stále stejné produkty

Mezi jeden z dalších častých mýtů rozhodně patří i to, že je vám jako ženám doporučováno, že byste neměla neustále používat stále stejné produkty. Je vám doporučováno, abyste je střídala. Pokud na tyto rady dáte, buďte si jista tím, že na ně dát skutečně nemusíte. Jedná se totiž o fámy, které nejsou ničím podloženy. Velmi často se říká, že když používáte stejné produkty, dojde v budoucnu k tomu, že si vaše kůže zvykne na jejich složení a tím už nemají takovou účinnost. Toto ale není založeno na pravdě, jenom na domněnkách. Je jasné, že toto nemůže být nikdy reálné, protože stejné látky většinou obsahují i jiné produkty. A jelikož se jedná o látky, bez kterých se vaše kůže neobejde, je velmi nepravděpodobné, že by je začala přijímat.

Střídání produktů tak může naopak působit opačně. Tedy tak, že jiný produkt může mít menší množství konkrétní účinné látky a tak nebude působit tak dobře, stejně jako může dojít dokonce i k tomu, že bude mít složení, které může na vaší kůži vyvolat alergické reakce. Pokud jste na určitý produkt zvyklá, neměňte ho.

Pravidelný peeling

Je doporučováno dopřát vaší kůži peeling alespoň jednou denně. Tolik alespoň říkají různé poučky. Na jednu stranu je to pravdou, ale na tu druhou je třeba brát tento interval s rezervou. Většinou je totiž dodáváno i to, že peeling by neměl být zase tak častý. A to jednoduše proto, že toto hloubkové čištění může výrazným způsobem narušit svrchní vrstvy vaší kůže. To následně vede k situaci, že ta může být v mnohem horším stavu, než pokud by došlo k situaci, že si ji ani čistit nebudete. Je třeba dodat i to, že pro někoho může být daným častým intervalem jenom pár dní, zatímco pro někoho jiného to může být týden. Proto s peelingem opatrně a více než na různá časová doporučen í dejte spíše na to, jak vypadá vaše kůže a zda už potřebuje, nebo nepotřebuje čistit. A to platí jak v případě klasických peelingů, tak i v případě těch, které si vyrobíte doma.

Důkladné mytí vlasů

Řídíte se podle různých informací, které jsou spojeny s tím, že byste si vlasy měla mýt skutečně důkladně? Pokud přesně nevíte, co je tím myšleno, potom můžeme dané rady shrnout do tří hlavních pravidel:

  • Větší množství šamponu
  • Velmi silné a důkladné vmasírování
  • Ponechání pár minut působit

Pamatujte si, že jestliže si své vlasy myjete právě takto, tak si je zkrátka a jednoduše myjete špatně. Správný trend je zcela jiný. Již v minulosti, v některém z našich článků jsme vás informovali o tom, že šamponu stačí jenom méně. Ten jemně napěníte ve vašich dlaních, nanesete na hlavu, lehce masírujete a ihned opláchnete. Vlasy se nejenom dokonale umyjí, ale eliminujete poškození vlasové pokožky jak dlouhým působením šamponu, tak i silným pohyby vašich rukou.

Česání přináší lesk

Jistě jste slyšela, že je vhodné vlasy desítkami dlouhých tahů pravidelně česat, což následně přinese zlepšení jejich krásy, a to s ohledem hlavně na jejich lesk. Říká se, že právě v souvislosti s tímto postupem dojde k uhlazení šupinek a tak vlasy skutečně budou lesklejší. Je to ale velký omyl. Dá se říci, že dlouhodobé česání může způsobit spíše to, že vznikem statické elektřiny nebudou tolik držet sůl přirozený tvar. Stejně tak pamatujte, že každý tah hřebenem může znamenat jejich mechanické namáhání. Čím více je budete namáhat, tím více mohou být poškozené. Která z vás touží po lesku, ta by si měla uvědomit, že ho lze dosáhnout spíše kvalitními přípravky, než tím, že budete věřit těmto bludům, které mohou způsobit spíše efekt opačný.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.