Přemýšlíš nad tetováním? Přemýšlej pořádně! 4.85/5 (13)

Tetování bylo po dlouhou dobu považováno za symbol prostitutek (tetovaná růže v dekoltu) a kriminálníků (tetovaná slza pod okem). Dnes je pohled na tyto ozdoby na těle odlišný, naštěstí, jinak bych asi těžko zdůvodňovala svá 3 tetování :) Každopádně, generace našich rodičů patří často ještě k těm, pro které byly veškeré obdobné výstřelky zapovězeny a zavrhovány.

Pokud i ty přemýšlíš nad prvním tetováním, pořádně si vše rozmysli – velikost, barvu, místo, i tetování samotné. Díky tomu, že tetování se jen tak nezbavíš, tak tady platí na 100% rčení dvakrát měř, jednou řež.

Velikost a barvu si asi každá z nás musí rozhodnout sama, tam není moc v čem předat zkušenosti. Proto se zmíním hlavně o místě a výběru tetování.

tetování na noze

 

Místo?

Také jste už viděly slečnu například v létě v autobuse, jak měla decentní tetování na boční straně krku a řekly jste si, jak pěkně to vypadá? Tak to pozor!

V rámci přemýšlení nad místem, které tetováním ozdobíte si odpovězte na jednu otázku: čím se budu živit a co při tom budu nosit?


To je totiž velmi podstatné. Těžko si jako právnička budete moci dovolit tetování, které je na běžně viditelném místě! Ideální je vybírat taková místa na těle, která dokážete skrýt v případě potřeby pod oblečením, ale která zároveň můžete ukázat, když budete chtít (však účelem tetování není jej skrývat) – například rameno, lopatka, lýtko, podbřišek, atd.

 

Jaké tetování?

To je druhá věc, kterou je potřeba pořádně zvážit. Tetování, jak již bylo zmíněno, není otázkou jednoho dne. Bude vás zdobit dlouhou dobu!

Sama za sebe doporučuji vyhnout se jakémukoliv jménu, ať už partnera, či idola. Jediné, kde jsem s to slevit z tohoto pravidla jsou v budoucnu jména mých potomků. Také zvířátka jsou v tomto ohledu zrádná, co když vytetovaný delfín už nebude za 5 let „IN“? Proto další věc, vybírejte tak, aby jste i za 5 nebo 10 let mohly říci, že vaše tetování se vám pořád líbí! Nic aktuálně moderního.

A do třetice, vybírejte si tetování takové, které pro vás osobně má nějaký význam. Něco, co například pro vás symbolizuje důležitý okamžik v životě, ale zároveň toto tetování samo o sobě onen váš příběh života vašemu okolí vyprávět nebude.

 

Mít tetování dnes již není nic neobvyklého, záleží tedy jen na daném člověku, zda se mu tetování líbí, nebo ne. Mě rodiče zkoušeli ve 14ti odradit tím, že až budu stará jednou, tak si na mě každý bude ukazovat a bude to vypadat hrozně. Nepovedlo se a ještě před 15tými narozeninami jsem šla poprvé pod jehlu. Však až naše generace bude v důchodovém věku, skoro každý z nás bude mít tetování. Proto se nad tím nikdo nepozastaví a nikdo si tím prstem ukazovat nebude. Každopádně, pokud se i vy chystáte, nebo o tetování jen přemýšlíte, zvažte opravdu vše. Tetování totiž zítra nevyměníte tak, jako ponožky, zůstane vám do konce života.

TIP: Co takhle zkusit nejdřív flash tetování?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

5 komentářů

  1. Jsou tlapky opravdu tak hrozny nápad? Miluju psy a chtěla bych tlapky na lýtko, vím, že mi to za 5, 10 let nebude vadit. Je to součást mého života. Prostě já a psi :D … ale všichni mě od toho odrazují. Mam to tedy nechat být, nebo si za tím stát? Děkuju.

    • Ahoj Peu, vypadáš dost rozhodnutě, tak do toho jdi. Tlapka na lýtku není obrázek vytetovaný přes obličej, většinu roku ti stejně vidět nepůjdou (pod oblečením). Navíc lýtko je docela dobré místo. Pokud jsou psi tvým koníčkem a zálibou je psí tlapka správným motivem pro tvé tetování.

  2. Ahoj, je mi 18 let a studuji gastronomii. Už asi od 12 strašně chci tetování, nejdřív to byli jména kluků ale to mě rychle přešlo. V 15 jsem uvažovala nad nápisama typu “ Never say never“ atp.. Ale viděla jsem to pomalu na každé druhé slečně a z ničeho nic se mi to přestalo líbit. Jenže teď, už od začátku prázdnin přemýšlím co si nechat vytetovat. :/ Místo vybrané mám.. Jelikož jsem byla ve 13 blbá a řezala se, tak bych chtěla na předloktí přes ty jizvy, ne úplně k zápěstí ale asi jen tak do 3/4. V práci to mám dovolené, jelikož se radši budou dívat na kérku než na jizvy a to dělám ve velice slušné restauraci. Prosím tě, myslíš že by jsi mi mohla s výběrem kérky nějak pomoci? Chci aby ta kérka měla nějaký význam, něco co se ke mě bude hodit. Nebo aspoň nějak poradit od čeho se mám odpíchnout.. Stále projíždím obrázky ale to je mi k ničemu, nechci nic co už někdo má. Chci mít prostě svojí kérku a né od někoho okopírovanou. Byla jsem u dost tatérů a nikdo mi nedokáže pomoci, vždycky mi řeknou. přijď až budeš mmít nějaký motiv a já ti ho pomůžu vylepšit a doladit ale když nemáš nic, tak bohužel :/ Jsem z toho už zničená.. Tak strašně se na to kérku těším, jetě když jí chci takovou dobu a dokonce jsem si i počkala do 18. Plánuji to na říjen/listopad (až už nebude teplo). Děkuji Ti moc za odpoveď.

  3. Ahoj je mi skoro 16. Chtěla bych tetování, ale nevim jak to rict našim. Prosím pomoct

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist