10.5.13 5/5 (1)

Dneškem mi končí další semestr a v podstatě i další školní rok. Od pondělí mám opět praxi, to jdu do kutnohorské nemocnice (do lékárny), kam se docela těším, ale spíš se bojím na koho tam narazím a jací  budou lékárníci a farm. asistenti, protože tam v podstatě nikoho neznám. Už se pomalu začínám připravovat na zkouškové období, které mi začíná cca za měsíc, protože jsou předměty kterých se skutečně vyloženě bojím (třeba taková farmakologie, které je strašně, strašně moc).

Těším se ale na prázdniny, i když budu v podstatě celé léto trávit prací, ale v lékárně Dr. Max v KH mě to hrozně baví, mám tam ráda všechny zaměstnance, takže to vidím jako docela pohodově strávené léto (až asi na posledních čtrnáct dní v srpnu, kdy se chystáme někam jet. Sami ještě nevíme kam)

Dneska v noci jsem dostala málem infarkt, když mi kočky přinesly do postele myš! Zapomněla jsem totiž zavřít dveře do ložnice a Lila byla v noci zřejmě na lovu (ten její lov spočívá v tom, že sedí před balkonem tak dlouho než kolem ní proběhne myš) a vzbudilo mě asi v půl třetí v noci hrozný pískání. Tak jsem se strašně lekla, rozsvítila jsem a na posteli mi seděla Lila s myší v hubě a čekala až jí pochválím. Tak jsem jí pohladila, ona zase odešla (asi na balkon si s myškou pohrát). Vděčná kočka!

Sisinka má už pořádné bříško, pořád jen jí a člověk si ani nemůže dát mlíko nebo jogurt, aby se ho nepokoušela ukořistit.

Přeju Vám krásný víkend :)

Mers

2 (2)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

18 komentářů

 1. krásný článek … taky se mi to už stalo Máša (kočka) nám přinesla hlavu někdy celé tělo před dveře :D

 2. Jéé ty jsou tak roztomilé! :-)

 3. tak ty kočičky jsou nádherné :))

 4. Ta fotka je perfektní :))

 5. Takový Ňuňánci ty čičinky :)*

 6. Jé ty jsou rozkošné :)

 7. Lianna Ellusive

  :-) tak to jo:-) kočička se přišla pochválit:-)

 8. Krásné kočky!

 9. Šikovná kočička :) Ať jsou koťátka zdravá :)

 10. Anonymka, kterou znáš :)

  To je tak roztomilá fotka! :) Já bych asi pištěla, kdybych najednou viděla jak je přede mnou myš :D. Hodně štěstí v té lékárně :).

 11. Takže študuješ farmáciu? Nemohla by si mi prosím ťa poradiť či je to ľahšie alebo ťahšie ako medicína? Ja sa teraz akurát rozhodujem na akú školu ísť a neviem si vybrať :/

  • To je hrozně těžký říct, farmacie má zas úplně jinou orientaci a je to jak kdyby ses ptala, jestli je těžší politologie nebo psychologie. Záleží na tom co tě baví, co ti jde a jaké máš základy. Na farmacii je nutná chemie /organická, anorganická), anatomie – patofyziologie, botanika a farmakognozie, důležité tam jsou i různé právní nauky, i na jazyk se klade docela důraz (angličtina i latina). Jsou to zas trošku jiné obory než na medicíně (samozřejmě záleží na tom jaký konkrétní obor myslíš).

   • No ja som vždy strašne chcela ísť na farmaciu, lenže všetci ma od nej odhovárajú, lebo ževraj je omnoho ťahšia ako medina, ale zase na druhej strane by som to bifľovanie na medine asi nezvládla a predsa len ma tá chémia baví asi viac ako biola a rozhodne by som chcela ísť študovať do Hradce Králové

    • Takhle – já si třeba nedokážu představit, že bych studovala medicínu, myslím, že bych to nezvládla (navíc myslím, že by mě to tolik ani nebavilo), ale farmacie mě baví a i když je učení skutečně spousta, tak si myslím, že se to dá. Ale jak říkám, pro někoho může být těžší farmacie, pro někoho medicína, záleží na tom co ti jde:)

    • + ještě bacha na to, že i když zezačátku je tam chemie dost, pak tam je skutečně jen okrajově nějaká ta chemie léčiv, která není tak hrozná. Pořádný grády má až třeba taková farmakologie, kde se sice učíš léky (účinné látky apod.), ale všechno se ti propojuje s anatomii a patofyziologií, takže i na farmacii je docela dost anatomie, i když ne jako samostatně, ale zkrátka když máš třeba taková antihypertenziva, tak bys měla vědět při vydávání na co jsou ty léky, kdy se předepisují a když se pacient na něco ohledně toho zeptá, tak je dobrý to vědět. Ono to souvisí tak nějak všechno se vším:)

   • A ak sa môžem spýtať na akej univerzite študuješ?

 12. Tato stránka je úžasná,jenom by mě zajímalo proč kluci necítí to co holky ,tím myslím lásku.Je mi toho líto,teda abych byla upřímná.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist