Domů Tělo & Zdraví Hubnutí 10 nejlepších ranních nápojů pro rychlé hubnutí Zatím bez hodnocení.

10 nejlepších ranních nápojů pro rychlé hubnutí Zatím bez hodnocení.

14

10 nejlepších ranních nápojů pro rychlé hubnutí

Zdravý životní styl a vyvážená strava jsou klíčové pro dosažení a udržení ideální váhy. Ranní nápoje mohou hrát klíčovou roli při podpoře rychlého hubnutí. Zde jsou 10 nejlepších ranních nápojů, které vám mohou pomoci dosáhnout vašich cílů:

 1. Zelený čaj: Zelený čaj obsahuje antioxidanty a stimulanty, které podporují spalování tuku.
 2. Čerstvě vymačkaná zeleninová šťáva: Zeleninová šťáva dodává tělu důležité vitamíny a minerály a pomáhá detoxikovat organismus.
 3. Proteinový smoothie: Proteiny pomáhají udržet pocit sytosti a zlepšují svalovou regeneraci.
 4. Chia semínka namočená v kokosovém mléce: Chia semínka dodají tělu vlákninu, omega-3 mastné kyseliny a energii na celé dopoledne.
 5. Ovesná kaše s přídavkem skořice: Ovesná kaše je bohatá na vlákninu a zasytí vás na delší dobu.
 6. Bílý čaj s citronem: Bílý čaj pomáhá zrychlovat metabolismus a podporuje spalování kalorií.
 7. Bílý jogurt s ořechy: Bílý jogurt je bohatý na probiotika a bílkoviny, ořechy poskytují zdravé tuky a vlákninu.
 8. Kofeinový nápoj: Kofein zlepšuje energetickou úroveň a podporuje spalování tuků.
 9. Sklenice vody s citronem: Voda s citronem podporuje trávení, detoxikaci a hydrataci těla.
 10. Kokosový vodní koktejl: Kokosová voda je přírodním zdrojem elektrolytů a hydratuje tělo.

Pro dosažení co nejlepších výsledků je důležité tyto ranní nápoje kombinovat s vyváženou stravou a pravidelným cvičením.

[highlight]TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu [/highlight]

 

Věděli jste, že zahájení dne správným, zdravým nápojem může pomoci urychlit vaše úsilí o hubnutí? Mluvili jsme s odborníky, kteří se podělili o některé ze svých oblíbených ranních nápojů pro rychlé hubnutí. Pokud chcete včas spálit tuk, je klíčové proměnit zdravé stravovací a pitné návyky v životní styl. Díky níže uvedeným nápojům nebude hubnutí tak vyčerpávající a náročný proces – dají se rychle připravit, snadno je zařadíte do ranního programu a navíc skvěle chutnají!

Čtěte dál a dozvíte se více o nejlepších ranních nápojích pro rychlé hubnutí. A příště se nezapomeňte podívat na článek Nikdy nezhubnete, pokud stále jíte těchto 11 věcí.

Zelený čaj – nápoje pro hubnutí

Nalití zeleného čaje do šálku

Výzkum zelený čaj může zrychlit metabolismus, což je důležité, pokud chcete zhubnout, říká. Lisa Youngová, Ph.D., RDN., autorka knihy Konečně plná, konečně štíhlá, odborník na výživu se soukromou praxí a člen naší lékařské odborné rady. Zelený čaj navíc obsahuje katechiny, což jsou antioxidanty, u nichž byla prokázána účinnost při spalování tuků. „Výzkumy ukazují, že extrakt ze zeleného čaje, což jsou v podstatě koncentrované katechiny, prokazatelně snižuje hmotnost a procento tělesného tuku,“ dodává Young.

Matcha čaj – nápoje pro hubnutí

ledové matcha latte

Když už jsme u zeleného čaje, pojďme si popovídat o matcha. „Ačkoli bylo prokázáno, že čaj matcha podporuje spalování tuků, je to hubený ledový matcha zelený čaj latte může mít další výhodu pro váš pas, protože slouží také jako mimořádně uspokojivá tajná zbraň na hubnutí,“. The Nutrition Twins®, Tammy Lakatos Shames, RD, CDN, CFTa Lyssie Lakatos, RD, CDN, CFT, sdělit Jezte to, ne tamto!

Toto lahodné pití čaje vám dodá antioxidanty a zasytí vás na několik hodin, takže nebudete mít chuť na svačinu. Navíc má jen 20 kalorií! A tím výhody nekončí. Výživová dvojčata dodávají: „Bylo prokázáno, že zelený čaj Matcha má následující účinky zlepšuje spalování tuků vyvolané cvičením, takže pokud vás to inspiruje k většímu pohybu a k pití, může být potenciál spalování tuků docela výrazný.“

Voda s citronem – nápoje pro hubnutí

teplá citronová voda

Něco tak jednoduchého jako teplá voda s citronem je hvězdný detoxikační nápoj. Young vysvětluje: „Citron má díky obsahu antioxidantů a pektinových vláken spoustu výhod. Pektinová vlákna v citronu jsou rozpustná vlákna, která se nejčastěji vyskytují v ovoci a zelenině. Důvodem, proč je tento nápoj skvělý při hubnutí, je to, že hydratuje, neobsahuje kalorie a může pomoci odstranit toxiny v těle.“

Mléko – nápoje pro hubnutí

„Zatímco ranní sladké nápoje jsou známé tím, že jsou kalorickými bombami a přibývají na váze, popíjení tohoto uklidňujícího, mírně sladkého, uspokojujícího zlaté mléko může pomoci odvrátit chuť na jídlo za pouhých 40 kalorií,“ prozrazují The Nutrition Twins. Navíc jeho příprava zabere pouhých pět minut, takže je bezproblémovým doplňkem každého rušného rána.

Tento lahodný doušek připomínající chai obsahuje kurkumu, skořici a zázvor – tři velmi účinná koření, která pomáhají bojovat proti záněty (což je něco, co může zmařit vaše úsilí o hubnutí). Kromě toho vám skořice pomáhá potlačit chuť na cukr tím, že reguluje hladinu cukru v krvi. „Navíc vás klidná nálada a vyrovnaná hladina cukru v krvi připraví na zdravý den – a nic není pro prevenci přejídání zásadnější než vyrovnaná nálada,“ říkají The Nutrition Twins.

Zázvorový čaj – nápoje pro hubnutí

zázvorový čaj

Pokud rádi pijete čaj, zázvorový čaj je dalším z nejlepších ranních nápojů pro rychlé hubnutí, který můžete popíjet. Podle Younga může tento teplý, uklidňující nápoj pomoci zmírnit žaludeční nevolnost a neobsahuje žádné kalorií! Navíc vám váš pas poděkuje. „Studie provedená na téma účinků zázvorového čaje a toho, co dokáže udělat pro tělo, zjistila, že příjem zázvoru může snížit tělesnou hmotnost a poměr pasu k bokům,“ dodává.

Voda s okurkou a mátou – nápoje pro hubnutí

sklenice okurkové vody s mátou

Osvěžující sklenice okurkové vody s mátou nejenže připomíná relaxaci v lázních, ale může vám také pomoci zhubnout a udržet hydrataci. „Napuštění vody mátou a okurkou má spoustu zdraví prospěšných účinků, z nichž dva jsou podpora hubnutí a zlepšení trávení,“ vysvětluje Youngová.

Pískavice řecké seno – nápoje pro hubnutí

Pískavice řecké seno vám může pomoci zhubnout tím, že potlačuje chuť k jídlu a pomáhá vám cítit se plní. Například jeden studie ukázala, že vláknina z pískavice řecké seno při snídani podporuje pocit sytosti a snižuje příjem kalorií v době oběda.

„Pokud si chcete připravit vodu z pískavice, zkuste namočit jednu až dvě polévkové lžíce semen pískavice do vody přes noc,“ doporučují The Nutrition Twins. „Často se popíjí hned ráno na lačný žaludek. Je třeba provést další výzkum, a pokud jste těhotná nebo se snažíte otěhotnět, raději se jí vyhněte.“

A co káva? – nápoje pro hubnutí

Pokud si dáte černou kávu (nebo s minimem rostlinného či odtučněného mléka), nebudete přibírat kalorie a tento oblíbený ranní nápoj vám může pomoci dosáhnout rychlejšího hubnutí. „Výzkumy zjistily, že káva s kofeinem může snížit příjem kalorií a podpořit metabolismus,“ vysvětlují The Nutrition Twins. „Jedna studie ukázala, že lidé, kteří pili kávu s kofeinem, konzumovali výrazně méně kalorií než ti, kteří pili méně kofeinu nebo ti, kteří kofein nepili.“

Kofein navíc povzbuzuje metabolismus a rozhýbává střeva, což může pomoci posunout váhu ve váš prospěch.

Limonáda s ovoce – nápoje pro hubnutí

Dopřejte si ráno okamžitou hydrataci tímto omlazujícím douškem. Výživová dvojčata malinová zázvorová limetková voda vám pomůže zahnat všechny nezdravé chutě a zabrání tomu, abyste si pocit žízně spletli s pocitem hladu.

„Zabráníte nadměrné konzumaci kalorií, které přibývají na váze, a když se hydratujete tímto nápojem plným draslíku, budete působit proti sodíku a nadýmání a nadýmání z jakéhokoli slaného nebo sladkého požitku z předchozího dne a rychle obnovíte normální rovnováhu tekutin, čímž uvolníte přebytečnou vodu, kterou zadržujete v tkáních, a rychle zhubnete,“ vysvětlují. „Zázvor, limetka, máta a maliny plné antioxidantů pomáhají bojovat proti chronickým zánětům, které prokazatelně způsobují zánětlivé procesy. stimulují přibývání na váze. Fytochemická látka C3G v malinách zvyšuje produkci adiponektinu (který zlepšuje metabolismus tuků) a leptinu (který potlačuje chuť k jídlu), což napomáhá hubnutí.“

dieta

Časté otázky ohledně 10 nejlepších ranních nápojů pro rychlé hubnutí

1. Jakou roli hrají ranní nápoje při hubnutí?

Ranní nápoje mohou podpořit váš metabolismus, dodat energii a přispět ke zdravému hubnutí.

2. Co jsou to nejlepší ranní nápoje pro rychlé hubnutí?

Existuje několik nápojů, které jsou pro rychlé hubnutí velmi vhodné, například zelený čaj, citronová voda, bílý čaj nebo ovesné smoothie.

3. Jak funguje zelený čaj při hubnutí?

Zelený čaj obsahuje látky, které podporují spalování tuků a zvyšují metabolismus, což může vést k rychlejšímu hubnutí.

4. Jaký je prospěch citronové vody při hubnutí?

Citronová voda může zlepšit trávení, stimulovat imunitní systém a podpořit detoxikaci těla, což může pomoci při hubnutí.

5. Jak lze využít ovesné smoothie pro rychlé hubnutí?

Ovesné smoothie je vysoce nasycující a obsahuje vlákninu, která může potlačit chuť k jídlu a zlepšit trávení, čímž podporuje rychlé hubnutí.

6. Proč je bílý čaj vhodný pro rychlé hubnutí?

Bílý čaj obsahuje antioxidanty a polyfenoly, které mohou podpořit termogenezi (tepelnou produkci) a spalování tuků, což přispívá k rychlému hubnutí.

7. Jaké jsou příklady dalších ranních nápojů pro rychlé hubnutí?

Kromě zeleného čaje, citronové vody a ovesného smoothie můžete zkusit například kávu bez cukru, vodu s citronem a medem, červený čaj nebo čerstvou zeleninovou šťávu.

8. Jak často bych měl(a) konzumovat tyto ranní nápoje?

Pro optimální výsledky se doporučuje tyto ranní nápoje konzumovat denně, nejlépe ráno na lačný žaludek.

9. Je lepší nahradit snídani těmito nápoji?

Je důležité stále dodržovat vyváženou stravu a nezanedbávat příjem makro a mikroživin. Ranní nápoje mohou být vhodným doplňkem k zdravé snídani, ale ne jejím úplným nahrazením.

10. Můžu tyto ranní nápoje pít i večer?

Určitě! Některé z těchto nápojů mohou také pomoct uklidnit trávicí systém a zlepšit spánek. Je však důležité vyhnout se nápojům s kofeinem ve večerních hodinách, pokud vám kofein vadí při usínání.

[highlight]TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu [/highlight]

Podívejte se, jak funguje dieta:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – hubnutí a zdravý životní styl

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

14 KOMENTÁŘE

 1. I’ll right away snatch your rss as I can’t to find your email subscription link or newsletter service. Do you’ve any? Kindly let me recognize in order that I may just subscribe. Thanks.

 2. Do you mind if I quote a few of your articles as long as I provide credit and sources back to your weblog? My website is in the very same area of interest as yours and my users would really benefit from some of the information you provide here. Please let me know if this ok with you. Thank you!

 3. I am no longer positive the place you are getting your information, however good topic. I must spend a while studying more or understanding more. Thanks for fantastic information I used to be searching for this information for my mission.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno