10 způsobů, jak si zpestřit a ochutit vodu Zatím bez hodnocení.

10 způsobů, jak si vodu zpestřit a ochutit

Zde je seznam 10 způsobů, jak si můžete zpestřit a ochutit svoji vodu:

  1. Mátovo-limetková voda: Přidejte do vody plátky čerstvé máty a limetky pro osvěžující chuť.
  2. Ovoce v ledové kostce: Zavařte kousky ovoce do ledových kostek a přidejte je do vody pro příjemnou chuť a vzhled.
  3. Borůvkovo-citronová voda: Vymačkejte citron a přidejte borůvky do vody, abyste získali ovocně-kyselou chuť.
  4. Filtrovaná citronová voda: Proveďte filtrování vody a přidejte do ní kousky citronu pro čerstvou chuť.
  5. Pomerančovo-bazalková voda: Přidejte do vody plátky pomerančů a bazalky pro osvěžující a aromatickou chuť.
  6. Okurková voda: Přidejte do vody kousky okurky pro osvěžující a lehkou chuť.
  7. Jahodovo-mátová voda: Přidejte do vody jahody a plátky máty pro sladkou a osvěžující chuť.
  8. Skořicová voda: Přidejte do vody skořici a případně med pro chuťovou rozmanitost.
  9. Ananasová voda: Přidejte do vody kousky ananasu pro tropickou chuť.
  10. Jahodový limonádový led: Zavařte jahodovou limonádu do průhledných ledových kostek a přidejte do vody pro sladkou a barevnou chuť.

TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu 

 

Na seznamu každodenních lidských potřeb je voda neoddiskutovatelná. Ale budeme upřímní: tekutina života se může zdát trochu, no, nudná. Ačkoli můžete získat určité přirozené chuťové rozdíly v závislosti na zdroji vody nebo množství minerálů, které obsahuje, obecně voda není zrovna překypující chutí.

Přesto je stará dobrá H2O je ten nejlepší nápoj v okolí. „[Water has] nula kalorií, nula sodíku, nula cukru, nula nasycených tuků, nula všech těch věcí, kterým nám často říkají, abychom se vyhýbali nebo je omezovali,“ říká Bonnie Taub-Dix, RDN, tvůrkyně projektu BetterThanDieting.com a autor Přečtěte si to, než to sníte – Od etikety ke stolu, která působí v New Yorku. „Naše tělo je tvořeno převážně vodou, takže musíme předepisovat množství, které ztrácíme dýcháním, pocením a každodenním fungováním. Mnozí z nás chodí podráždění, apatičtí a cítí se slabí, i když by mohli být jen mírně dehydratovaní.“ A Studie z ledna 2023 v eBioMedicine dokonce spojil větší hydrataci s delším životem!

Je zřejmé, že bychom všichni měli pít – takže není divu, že celý trend Tiktok vznikl kolem ochucování vody, aby byla zajímavější. Takzvaný fenomén „WaterTok“ vybízí k experimentování s různými chuťovými nálevy ve formě prášků, šťáv nebo sirupů. Některé z virálních návrhů však přidávají kalorie, cukry a konzervační látky, což maří účel vody jako nízkokalorického nápoje bez cukru.

Naštěstí existuje spousta zdravějších způsobů, jak vodu udělat zajímavější. Vyzkoušejte těchto 10 strategií:

1. Přidejte čerstvé ovoce

Chutná voda s ovocnou příchutí je vzdálená jen pár plátků. „Rád mám v lednici velký džbán s vodou naplněný zralým nakrájeným ovocem,“ říká Taub-Dix. „Nejenže to krásně vypadá (skutečně to podávám na večeřích), ale také to poskytuje hydrataci.“ Vyzkoušejte džbán s infuzérem, který umožňuje namáčet oblíbené ovoce v odnímatelném kornoutu, nebo jednoduše vhoďte do sklenice plátek či dva ovoce a rozmixujte.

Pokud jde o to, které ovoce zařadit, citrusy jako citrony, limetky a pomeranče jsou klasickými vylepšovateli vody, ale i jiné ovocné příchutě mohou vaše chuťové pohárky zlákat. Taub-Dix doporučuje meloun, jahody a zralé broskve. Představte si to jako sangrii bez vína!

2. Zvažte zeleninovou infuzi

Může to znít neortodoxně, když si do vody dáte zeleninu, ale několik druhů zeleniny funguje stejně dobře jako ovoce, které dodává inspirativní chuť. (Zvažte jejich kombinaci s ovocem, abyste vyvážili jejich pikantnost s nádechem sladkosti.) Nejlepší volbou jsou mírné, přirozeně bohaté na vodu, jako jsou okurky nebo cukety. Pokud máte chuť na neobvyklé druhy, jako je zemitá mrkev nebo pikantní ředkvičky, klidně je zařaďte.

3. Přidejte bylinky

Když už jste v infuzním vlaku, nezapomeňte na čerstvé bylinky. Několik snítek tymiánu, levandule, rozmarýnu, máty nebo bazalky stačí k tomu, abyste zvýšili wow faktor vaší vody. A navíc je to chuť bez kalorií. Buďte kreativní a vymyslete si vlastní charakteristickou směs bylinek, ovoce a/nebo zeleniny.

4. Použijte šťávu

Džus ve vodě nejen dodá tolik potřebnou chuť, ale také vytvoří atraktivní barvu – a ten správný druh může zvýšit výživovou hodnotu nápoje za minimum kalorií. Stoprocentní džusy obvykle obsahují mikroživiny, jako je vitamin C, a navíc prospěšné antioxidanty.

Jakákoli ovocná šťáva může být dobrou základní příchutí pro vodu, ale trpké šťávy, jako jsou brusinky, granátové jablko, hroznové víno a jablko, jsou obzvláště chutné. Vybírejte přírodní šťávy bez přidaných cukrů.

5. Udělejte si bublinky

Počítá se perlivá voda do denního příjmu tekutin? To si pište! A minulá studie v The American Journal of Clinical Nutrition zjistil, že perlivá voda je stejně hydratační jako neperlivá. Pokud vás obyčejná stará voda nenadchne, vyzkoušejte přírodně perlivou minerální vodu, která vám poskytne další výhodu v podobě minerálních látek. Nebo vyzkoušejte ochucenou sycenou vodu. V dnešní době se perlivé vody vyrábějí v nesčetných příchutích, od limoncella po jablečný mošt.

Vyberte si lákavou iteraci a pijte ji samotnou, nebo experimentujte s přidáním trochy perlivé vody.2O k tvé klidné vodě. Pokusem a omylem můžete najít poměr, který vám bude vyhovovat. A pokud se stanete vyznavačem seltzeru, možná byste měli zvážit pořízení výrobníku seltzeru do domácnosti.

6. Buďte kreativní s ledem

Milujete vysokou sklenici ledové vody? Pro její přitažlivost může existovat vědecký důvod. Jeden minulá studie odhalila, že studená voda potlačuje citlivost chuťových pohárků, což může zabránit ochutnávání nečistot. Naplňte sklenici svým oblíbeným druhem ledu – ať už drceným, nebo kostkovým – a vyzkoušejte, zda jeho osvěžující chladivost udělá své.

Mezitím, i když je led jen zmrzlá voda, nabízí vlastní příležitosti, jak učinit hydrataci trochu zajímavější. „Do zásobníků s vodou v kostkách ledu můžete přidat nakrájené ovoce (například plátky citronu, limetky nebo pomeranče),“ navrhuje Taub-Dix. Když pak přijde čas naplnit láhev, vložte do ní tyto barevné kostky a nechte je, aby ji při tání naplnily chutí. Mezi další nápady na ochucený led patří mražený džus, káva nebo čaj. A pokud si chcete užít ještě více zábavy, použijte zásobníky, které vytvářejí zajímavé tvary kostek ledu, jako jsou hvězdy, kruhy nebo ryby.

7. Vložte do ní čajový sáček

Stejně jako perlivá voda je čaj stejně hydratační jako běžná voda – a může vašemu šálku dodat zcela nový svět charismatu. Horký nebo studený, neslazený čaj má nulové kalorie a často obsahuje antioxidanty, v závislosti na odrůdě.

Kromě řady světových příchutí, které najdete na internetu i v obchodech, si můžete do čaje přidat také ovoce, stejně jako do běžné vody. „Jedním z mých oblíbených tipů je přidat do napařeného hrnku bylinkového čaje (například jablečného se skořicí) nakrájené ovoce, například jablko. Na konci nápoje budete mít lahodně povařené ovoce, které bude chutnat jako pečené jablko,“ říká Taub-Dix.

Při výběru čaje nezapomeňte zkontrolovat obsah kofeinu. Popíjení směsi s kofeinem po celý den by mohlo způsobit, že budete nervózní.

8. Udělejte si vývar z kostí nebo vývar

Mnoho plánů přerušovaného půstu povoluje vývar z kostí, protože má nízký obsah tuku. kalorií že nenaruší půst. Ale vývar, bujón a další podobné tekutiny mohou být příjemným a uklidňujícím způsobem hydratace. V podstatě se jedná o vodu, ve které byly namočeny kosti a/nebo aromatické látky, čímž se z nich vytáhne menší množství bílkovin a kolagenu, uvádí se v článku. Cedars-Sinai. I když se o zdravotních přínosech vývaru z kostí a bujónu stále diskutuje, je známo, že oba jsou téměř stejně hydratační jako čistá voda, ať už je používáte do polévek a omáček, nebo je jen tak popíjíte.

Jedno varování však přece jenom je: Některé těžké kovy, včetně olova, jsou uloženy ve zvířecích kostech. malá studie zjistila, že organický kuřecí vývar vyrobený vařením těchto kostí obsahoval několikanásobně vyšší koncentraci olova než voda použitá k jeho výrobě. Je třeba provést další výzkum, ale nejlepší je popíjet ho s mírou nebo se držet zeleninového vývaru s nízkým obsahem sodíku.

Související: Recept na kuřecí vývar z instantního hrnce, který schválila RD

9. Přidejte rychlou chuť

Trend WaterTok nenabízí nedostatek návrhů na obohacení vody o příchuť pomocí prášků a sirupů. Tyto doplňky však mohou přidávat vysoké množství kalorií a cukrů. Pokud hledáte rychlé a snadné posílení chuti, zvažte nápojové směsi bez cukru nebo nízkokalorické elektrolytové prášky. Ty zvýší chuť, aniž by narušily vaše zdravotní cíle. Hledejte prášek bez umělých sladidel a barviv, jako např. LMNT nebo Výdělečná činnost.

10. Vyzkoušejte filtr

Ne, ne ten TikTok! Instalace vodního filtru ve vaší domácnosti nebo zakoupení láhve s vestavěným filtrem, jako je např. Camelback Eddy s filtrem LifeStraw, může pomoci odstranit nepříjemné chutě a zpříjemnit popíjení. V závislosti na místě, kde žijete, nemusí být voda, která vám teče z kohoutku, nijak zvlášť chutná – možná vás tedy překvapí, jak filtrování nečistot zvýší její přitažlivost.

 

dieta

 

10 způsobů, jak si vodu zpestřit a ochutit

1. Přidejte kousek čerstvého ovoce

Do vody přidejte plátky citronu, pomeranče, jahody nebo jiného ovoce podle vašich preferencí.

2. Zamrazte bobule

Přidejte zamražené bobule, jako jsou maliny, borůvky nebo ostružiny, do vody. Kromě ochucení dodají vodě příjemnou teplotu.

3. Vyzkoušejte bylinky

Přidejte do vody čerstvé lístky máty, rozmarýnu nebo bazalky. Tyto bylinky dodají vodě svěží příchuť.

4. Přidejte skořici nebo zázvor

Pokud máte rádi kořeněnější chuť, přidejte do vody trochu skořice nebo nastrouhaného zázvoru.

5. Experimentujte s okurkou a melounem

Okurka nebo meloun jsou skvělé suroviny, které mohou vodě dodat osvěžující chuť.

6. Vylepšete vodu bublinkami

Přidejte do vody sycené tablety nebo sirupy, které se používají pro domácí výrobu perlivých nápojů.

7. Uvařte si bylinný čaj

Uvařte si oblíbený bylinný čaj a nechte ho vychladnout. Poté ho nalijte do vody a vytvořte vlastní osvěžující nápoj.

8. Přidejte kousky zeleniny

Přidejte do vody kousky okurky, mrkve nebo jiné zeleniny, která dodá vodě chuť a vitamíny.

9. Použijte šťávy

Přidejte do vody trochu ovocného šťávy podle svého výběru. Můžete si vybrat ze široké škály příchutí.

10. Udělejte si ledové kostky

Ve vodě promíchejte pochutiny, jako je malinké kousky ovoce, bylinky nebo dokonce drobné květy, a poté je zamrazte. Použijte tyto originální ledové kostky pro ochucení své vody.

 

TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu 

Podívejte se, jak funguje dieta:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – hubnutí a zdravý životní styl

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist