17.4.13 (O kurzu Better blogging!) Zatím bez hodnocení.

Jak už si někteří z Vás určitě přečetli na facebooku, včera jsme se s Tomem vydali na výlet do Prahy, kvůli jedné důležité věci – kvůli kurzu Better blogging – vtipně a výstižně. Když mi před pár týdny Tomáš poslal odkaz na tenhle kurz s tím, že jsou tam poslední dvě volná místa, moje nadšení bylo nulové, protože já na kurzy, workshopy a podobné věci moc nejsem (stejně jako mě děsí seznamování a berušky!). Pak jsem si ale o kurzu přečetla víc – zjistila jsem, že jeho lektorkou je Lucka z blogu zivotpodlelucie.com, který pravidelně navštěvuji a v tu chvíli bylo jasný, že tam musíme jet.

V pět jsme sedli na vlak do Prahy, cestou se stavili v Mekáči, kde si Tomáš se slovy „Vůbec nemám hlad“ objednal čtyři cheeseburgery a mě vzal jahodovou zmrzlinu (,kterou jsem jen tak mimochodem jedla poprvé a byla fakt super!). Dorazili jsme mezi prvními, i když to byla poměrně malá akce, všeho všudy 8 – 10 lidí, seznámili jsme se se sympatickou Luckou a jejím manželem a čekali na ostatní.

Celý Lucčin výklad trval přibližně hodinku, rozdělila ho do deseti bodů, přiložila nějaké ty osobní zkušenosti a zajímavosti. Celkově se mi kurz líbil, i když v hodně bodech jsem se nedokázala najít, protože asi nejsem ten úplně nejtypičtější a nejvhodnější blogger, na kterého by to mělo být mířeno (přeci jen, nějaké osobní příběhy tu uvidíte max. jednou, dvakrát do měsíce), ale i tak to bylo perfektní.

Na konci celého kurzu se otevřela diskuze, kde jsme se Lucky ptali na nějaké detaily, které buď nebyly úplně jasné nebo ve výkladu chyběly. Úplně nejdivnější situace (myšleno v dobrém) nastala ve chvíli, kdy jsem začala mluvit o proslecny.cz nebo se mě na to někdo zeptal. Když si to tak zpětně uvědomím, tak bloguju už dva roky a snad nikdy jsem se o tom s nikým jiným než s Tomášem nebavila – bylo to prostě hrozně zvláštní, slyšet i zkušenosti jiných. Stejně tak Tomovi se diskuse líbila, protože ten by se o blogování chtěl mermomocí bavit, ale krom mě nemá žádné bližší známé, s kterými by tohle téma mohl probírat.

A i když jsem ho už na zpáteční cestě nedokázala překecat na druhou mekáčovou zmrzlinu, bylo to hrozně fajn. Lucka pořádá ještě jeden termín kurzu, ten je sice už vyprodaný, pokud ale bude dělat i nějaké v budoucnu, rozhodně doporučuju přihlásit se, pokud budete mít tu příležitost!

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

6 komentářů

  1. :D ten blog co má je dobrej :)

  2. Teda, vůbec jsem nevěděla, že něco takového Lucka pořádá, docela by mě zajímalo, co radí. Byly tam i nějaké další známé blogerky nebo je to jenom její přednáška?
    Pěkný článek:)

  3. Anio jsi na to nemusela chodit. Řekla bych, že takové kurzy bys měla pořádat ty! :-)

  4. To mohlo být zajímavý.Je dobrý se takhle ,,vzdělávat“, čím víc informacích a zkušenostích o blogování, tím líp :) Jinak,souhlasím se slečnou nade nmou :)

  5. Páni, tak to vypadá hodně zajímavě, Život podle Lucie je jeden z prvních blogů, co jsem četla. Bohužel Prahu mám trochu z ruky.

  6. To je dobře že jsis to užila a měla jsi čest poznat jí osobně :)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist