4 absurdní mýty o ztrátě panenství, kterým musíte přestat věřit právě teď! Zatím bez hodnocení.

4 absurdní mýty o ztrátě panenství, kterým musíte přestat věřit právě teď!

Panenství je téměř ve všech společnostech vnímáno jako důležitý aspekt ženské sexuality. Bohužel se okolo tohoto tématu objevuje mnoho mýtů a předsudků, které vytvářejí nerealistická očekávání a zbytečný tlak na ženy. Následující čtyři mýty jsou naprosto absurdní a měli byste přestat jim věřit okamžitě!

 1. Jednou ztracené panenství nelze vrátit zpět: Tato představa je naprostým nesmyslem. Panenství není fyzickým objektem, který můžete ztratit a poté opět najít. Je to pouhý pojem spojený s hymenem, který se může natrhnout výrazně různými způsoby, mimo jiné i při běžných činnostech. Panenství je tak spíše kulturním konceptem než něčím, co můžete „ztratit“ a nemůže mít žádný vliv na vaši hodnotu či kvalitu jako jednotlivce.
 2. Panenství je spojeno s krvácením: Dalším mýtem je přesvědčení, že ztráta panenství vždy způsobuje krvácení. Pravdou je, že každé ženské tělo je jedinečné a některé ženy při prvním pohlavním styku krvácet nemusí. Tento mýtus způsobuje jen další obavy a nepřiměřenou úzkost, kterou byste neměli brát vážně.
 3. Panenství je zaručeným ukazatelem nevinnosti: Mnoho společností dodnes spojuje panenství s nevinností a čistotou. To je však jen další mýtus, který zakládá diskriminační postoj zejména vůči ženám. Nevinnost a hodnota jednotlivce nelze spoléhat jen na fyzickou značku panenství, která je navíc nespravedlivě vyžadována pouze od žen.
 4. Panenství je důležité pro partnerský vztah: Ztráta panenství nemá žádný vliv na lásku, důvěru a spokojenost ve vztahu. Důležitější než samotný akt pohlavního styku je vzájemný respekt, komunikace a důvěra mezi partnery. Panenství nemá být rozhodujícím faktorem při výběru nebo posuzování partnera.

Je důležité poukázat na tyto absurdní mýty a přestat jim věřit. Každá žena by měla mít právo rozhodnout, co je pro ni dobré a co ne, bez ohledu na společenská očekávání a nereálné standardy. Je čas osvobodit se od těchto mýtů a uznat hodnotu každého jednotlivce bez ohledu na ztrátu či nedostatek panenství.

TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu 

 

V-karta je skvělá věc, kterou si žena může udržet. Koho se rozhodne zpeněžit, je její volba a způsob, jakým se rozhodne, je její výsadou. Protože sex je v dnešní době všude, kam se podíváme, je tlak na ženu, aby ztratila panenství, na nejvyšší úrovni.

S tlakem, mnoho žen hledá radu u svých vrstevníků, aby zjistily, co přesně je čeká, když přijdou o panenství.. Bohužel to vede k mnoha mýtům a zbytečným přípravám na velkou noc. No, dámy, nějaká příprava (psychická i fyzická) by měla být, ale nakonec je důležité vědět, že zkušenost každé ženy se ztrátou panenství bude jedinečná.

Pokud jste na lovu informací o ztrátě panenství., už tím dáváte najevo, že jste žena, která se připravuje. Nakonec byste se měla rozhodnout, zda tento krok uděláte, nebo ne, na základě svých vlastních norem, morálky a emocionálního zdraví. Podívejte se na tyto čtyři mýty týkající se ztráty panenství, které vám pomohou učinit be rozhodnutí.

Mýty o ztrátě panenství – Musí to být romantické

Bohužel, dámy, nemusí to být nic. Romantika je bonusem navíc, pokud se rozhodnete diskutovat o panenství se svým partnerem a naplánovat propracovanou noc před vyplacením vaší V-karty. Nicméně i pak, se najdou polehčující okolnosti, které vedou k nepříliš romantickým událostem.

Pokud je váš partner také panic, může chvíli trvat, než s ním najdete rytmus, což může ubrat z některých romantických aspektů noci.

Kromě toho můžete cítit trochu bolesti nebo nepohodlí (v závislosti na množství interakcí, které jste předtím měli). To neplatí pro každého, ale pochopení fyzických aspektů sexu je důležité pro ty, kteří chtějí tento krok podniknout.

Chcete-li zvýšit své šance na romantický zážitek, doporučujeme, abyste si o svém panenství promluvili se svým partnerem. Řekněte mu, co pro vás znamená. Zeptejte se ho, co to znamená pro něj. Vždy důvěřujte svým instinktům, pokud jde o jeho reakci. Pokud se zdá, že vašim pocitům nevěnuje pozornost, bude pravděpodobně nejlepší, když si svou V-kartu schováte pro někoho, kdo tak činí.

Mýty o ztrátě panenství – Bude to epická událost, která změní váš život

Zatímco ztráta panenství mění vaše vnímání věcí, může se stát, že se druhý den budete cítit skoro jako dřív. Nebo, pokud máte pocit, že jste úplně jiný člověk, tento pocit brzy zmizí, jakmile se budete účastnit dalších sexuálních aktivit.

Na základě způsobu, jakým jste přišli o panictví, se můžete cítit cyničtější nebo zamilovanější. Tyto pocity však mají tendenci se také rozptýlit.

Když se za pět let ohlédnete zpět, jen zřídka (pokud vůbec) budete říkat „před ztrátou panenství“ nebo „po ztrátě panenství“.

Mýty o ztrátě panenství – Máš konečný termín

Některé ženy si myslí (nebo ještě hůře, je jim řečeno), že by měly přijít o panenství před vysokou školou. Jiným se říká, že o něj musí přijít před ukončením střední školy. Zatímco na jiné je vyvíjen nátlak, aby o panenství přišly na maturitním plese.

No, dámy, nakonec neexistuje žádný termín. Neměly byste na sebe tlačit a neměly byste dovolit, aby na vás tlačili ostatní. Zatímco sex je ve světě stále zjevnější a je stále přijatelnější, aby ženy přišly o panenství v mladším věku, není neobvyklé vidět ženy, které se rozhodnou zachovat si panenství i po dvacítce.

Nemusíte nutně čekat na manželství nebo lásku, ale rozhodně byste se měli cítit připraveni ztratit panenství, až přijde čas. Bude na tebe vyvíjen tlak ze strany mužů, se kterými se stýkáš, i tvých vrstevníků. To je nešťastný fakt týkající se panenství a společenských norem na střední škole, které by neměly existovat. Pokud však nejsi připravená a rozhodneš se svou V-kartu nezpeněžit, věz, že bys neměla podlehnout tlaku vrstevníků.

Povím vám malý příběh: Mám tři starší sestry; většina mých kamarádek na střední škole byla vyvinutější a sexuálnější než já. Moje sestry často vtipkovaly o mé „třešničce“ a moji přátelé často mluvili o svých sexuálních zkušenostech, pak se na mě podívali a řekli: „Pochopíš to, až budeš mít sex.“ A já jsem se na ně podívala a řekla jsem: „To je pravda.

V žádném případě jsem nebyla sebevědomá teenagerka., a často jsem se cítila napadená, když se takové věci děly, tak jsem jim prostě začala lhát. „Jo, úplně jsem přišel o panictví. Je to pryč! Prach ve větru, tenhle!“ A taky jsem si říkala, že je to pravda.

Kdybych jen věděl… upřímně řečeno, stejně jako při jakékoli šikaně nebo nátlaku ze strany vrstevníků, lidé, kteří si ze mě dělali legraci, to dělali proto, že v nich byl skrytý náznak závisti.

Když to moje neteř začala brát vážně se svým přítelem, věděla jsem, že na ni moje sestra tlačí. Řekla jsem neteři: „Je mi jedno, jestli jsi zamilovaná, nebo ne. Je mi jedno, jestli cítíš nátlak. Nakonec musíš být jen připravená. Musíš vědět, že je to pro tebe to pravé.“

Nezapomeňte, Neexistuje žádný časový plán, kdy byste měli přijít o panictví. Vaše tělo, srdce a mysl vám dají vědět, kdy jste připraveni.

Mýty o ztrátě panenství – Nemůžeš otěhotnět poprvé

Dámy, pokud vám chlap řekne, že při prvním sexu nemůžete otěhotnět, pamatujte si toto: je to muž; on určitě nemůže otěhotnět napoprvé, ale ty určitě ano! Ano, můžeš otěhotnět poprvé, podruhé i potřetí. Kdykoli máš sex, riskuješ, že otěhotníš.

Tohle je prostě věda, dámy.. Nemyslete si, že byste se měli poprvé vyhnout kondomům. Ochranu byste měli používat vždy – vždy. Antikoncepční pilulky nezabraňují pohlavně přenosným chorobám a ne vždy zabrání těhotenství.

Pokud ti některá z tvých kamarádek řekne, že nemůžeš poprvé otěhotnět., vytáhněte si vyhledávač Google, který dokazuje, že se mýlí – strašně mýlí.

Dámy, ztráta panenství je vážným krokem ve vašem životě. Nezapomeňte, že jste to vy, kdo se může rozhodnout. Nedovolte, aby vaše rozhodnutí ovlivnil tlak vrstevníků. Důvěřujte svým instinktům a nezapomeňte si o tom promluvit se svým partnerem. Jste připraveni přijít o panictví? Podělte se s námi v komentářích níže!


dieta

FAQs

4 absurdní mýty o ztrátě panenství, kterým musíte přestat věřit právě teď!

Mýtus č. 1: Ztráta panenství je spojená s krvácením

Nepravda! Krvácení není automatickým důsledkem ztráty panenství. Každá žena je jedinečná a mnoho faktorů může ovlivnit to, zda dojde k malému krvácení nebo žádnému vůbec. Navíc, krvácení po prvním sexuálním styku může být způsobeno jinými faktory, jako je například nedostatečné lubrikace nebo jiné druhy tělesného napětí.

Mýtus č. 2: Ztráta panenství vždy způsobí bolest a nepohodlí

To není pravda! Ztráta panenství nemusí být vždy spojená s bolestí a nepohodlím. Pocit při prvním sexuálním styku je individuální a může se lišit u každé ženy. Je důležité komunikovat se svým partnerem a mít dostatečnou předehru, abyste se cítili pohodlně a uvolněně.

Mýtus č. 3: Ztráta panenství lze poznat podle vzhledu vagíny

Opět jde o nepravdu! Žádný zevní znak nebo vzhled vagíny nemůže jednoznačně prokázat nebo vyvrátit ztrátu panenství. Roztaženost vagíny nebo stav panenské blány se může lišit u každé ženy a není spolehlivým ukazatelem. Panenská blána může být elastická a přizpůsobivá, takže ztráta panenství nemusí způsobit žádné změny v jejím vzhledu.

Mýtus č. 4: Ztráta panenství je viditelná na ultrazvuku nebo gynekologickém vyšetření

Také to není pravda! Ultrazvuk nebo běžné gynekologické vyšetření nemůže prokázat nebo vyvrátit ztrátu panenství. Panenská blána je jemná a citlivá tkáň, která se může roztrhnout i při běžných fyzických aktivitách, nejen při ztrátě panenství. Ani gynekologické vyšetření neposkytne přímý důkaz o ztrátě panenství, protože stav panenské blány může být individuální a variabilní.

TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu 

Podívejte se, jak funguje láska:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – kluci

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

28 komentářů

 1. What’s up,after readong thiss awsesome artile i aam as well elighted too
  share my know-how here woth colleagues.

 2. I justt couldn’t dwpart your webb site beefore suggesting
  that I really loved the standard ingo an individyal supplpy for your guests?Is gonna bee agan regularly to
  ispect nnew posts

 3. Aw, thbis waas aan incredibly good post. Spnding spme time
  and actuwl effoprt to make a good article… bbut what can I say… I put things off a wole lott and never manage tto get anything done.

 4. Thhis pst presents cllear ida iin supportt of tthe new viewers of blogging,
  that truly how to ddo blogging.

 5. An interesting discussion is definitely worth comment.
  I believfe thqt you should write mokre about this issue, itt miught nnot bee a
  taboo subject butt usually fols don’t talk about thse issues.
  To the next! All thee best!!

 6. Hi there, all is going fine here and ofcourse every one is sharing data, that’s actually good, keep up writing.

 7. Hi there friends, nice article andd nicee urging commentedd at
  this place, I am reeally enjoyibg bby these.

 8. Good day! I coul have sorn I’ve beeen to your blog beforfe but after
  looking att some off thee posts I reapized it’s new to me.
  Anyhow, I’m definijtely pleased I stumbled upon itt and I’ll bbe book-marking
  itt and checking bac frequently!

 9. Thank yyou for sharing your info. I truly apppreciate your effortys and I will be
  waiting ffor youyr furthrr post tanks onmce again.

 10. Howdy! This posxt couhld not bee written anyy better!
  Reasding this post reminds me of myy good old roolm mate!
  He akways keplt talkinbg aboujt this. I will fforward tyis
  post to him. Faurly certain hee will have a good read. Thaznk
  you for sharing!

 11. Heey would you mind letting mme knnow wuich webhost you’re using?
  I’ve loaaded your log iin 3 different browsers annd I muat say ths bllg loads a lot quiker ten most.
  Can yoou recommend a good hosting provider at a honest price?
  Cheers, I appreciate it!

 12. Admjring the hard work yyou put ibto your bllg aand detailed information yoou present.
  It’s goiod too ome aceoss a blog everry once inn a while that
  isn’t tthe sme outdated rehashed information. Wondderful read!
  I’ve bookmarked yolur sie aand I’m including your RSS
  feeds tto mmy Gootle account.

 13. Spot on with tbis write-up, I absoolutely thhink thks
  siute needs mhch morde attention. I’ll probably bee returning
  to rdad through more, thankms for tthe information!

 14. Undeniably believe that whih you said. Youur favborite rreason seemned too bee aat the internet thee easisst tthing too cnsider
  of. I saay too you, I certainly gget annoyed while people
  cknsider worries that they jut don’t kmow about. You controlled too hit the
  nil upon the topp annd defined out thee entire ting without hving sidde effect , other folkks ccan take a
  signal. Will probably be back tto get more. Thanks

 15. What’s up, just wanted to mention, I liked thiss post.
  It waas inspiring. Keepp on posting!

 16. Having rread this I thouht it wwas rather enlightening.

  I apprecjate you spemding somme time and effortt tto put this content together.

  I onmce againn find myself personally sspending a lot of time boith readding
  aand commenting.But so what, iit was strill worth it!

 17. This design iis steller! Youu definitely know
  how too keep a reader amused. Between your wiit and your videos,
  I was almost moved to staart my ownn blog (well, almost…HaHa!) Faantastic job.
  I really loved what you hadd tto say, and more tyan that, howw yyou presented
  it. Tooo cool!

 18. Excellet article! We are linkingg too tyis greatt artile on our website.
  Keeep uup tthe great writing.

 19. I doo accept as true with alll thhe ideas yoou hsve ofdered oon your
  post. They are really convincing and wiull certainly work.

  Still, thee osts aree tooo brief ffor novices.
  Mayy just yoou please lengthen therm a bbit freom subsequent time?
  Thanos for the post.

 20. Hi, forr aall time i used tto check weblog posts here early in thee dawn, for tthe reason that
  i llve to fijnd outt more and more.

 21. Youu acttually make itt seem soo easy witth yoour presentation but I ind tis
  matter to be rally somethig that I think I would neber understand.
  It seemms ttoo complex aand veryy brod for me. I aam looiking forward
  ffor youur nest post, I will try tto get thee hag of it!

 22. It’s goijng to be finish of mine day, exxcept before finiish I am reading this wonderful
  paragraph to improve mmy know-how.

 23. Wonderftul article! Thaat is the kijd oof informatikn that sould
  be sharedd across the internet. Dissgrace on the seek engins forr noo longer posittioning this sibmit higher!
  Come on ovwr and seek avice from mmy website . Thqnks =)

 24. If you aare going for best contents lioke myself, simply ppay a quick visit this web site all the time as iit propvides quality contents, thanks

 25. My broter recommended I might likme thi web site.
  He waas totallyy right. This pst actually made my day.
  Yoou cann nnot imagie simly how much time I hhad spent forr thiis information! Thanks!

 26. Thankss for sharting your thoughts about 260. Regards

 27. Excellent goodrs fro you, man. I’ve keep iin mind yor stuff prior to and you are juat extremely fantastic.
  I rally likke wht you’ve got here, certainly
  like what you’re sayinhg aand tthe waay inn which dureing which youu ssay it.You aare making itt entertaining aand youu still taake care of tto sstay iit smart.
  I caan not wait to read mch more from you. That iis actuaoly
  a great site.

 28. It’s realply vsry complex inn thyis acttive liofe tto listen nnews
  on Television, soo I only usse tthe web for that reason, aand geet tthe
  mosst up-to-date news.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist