5 důvodů, proč se vyplatí být soběstačnou ženou Zatím bez hodnocení.

Časy, kdy se žena starala pouze o rodinný krb a muž pracoval, aby uživil rodinu, jsou dávno pryč. Přečtěte si 5 důvodů, které vás přesvědčí, že v soběstačnosti je síla a že i bez chlapů může být sranda.

Zdroj: unsplash

1. V klidu se uživíte

Mít studijní i profesní cíle je naprosto v pořádku. Najít si zaměstnání, které vám vyhovuje a jste v něm spokojená, je k nezaplacení. Ve finanční nezávislosti je navíc velká síla. Pokud zatoužíte potom být trochu marnivá a utrácet, jediná peněženka, která to ucítí, bude ta vaše. I když něžné pohlaví v současnosti bojuje například s nižšími platy, které jsou oproti těm mužským o něco pozadu, mnoho žen se vypracovalo a působí ve vrcholných funkcích. A za dobře odvedenou práci náleží i odměna. Třeba zasloužené nákupy s kamarádkou.

 

2. Vystačíte si sama se sebou

V mnoha příručkách o lásce a vztazích se dočtete, že bez pana božského nejste úplně tak kompletní. Soběstačná a silná dívka si však bez problému vystačí i sama se sebou. Vyrazte do kina, divadla i na večeři. A vsaďte boty, že si to užijete! Umět, ale dokonce být ráda sama se sebou, je opravdové umění, které ne každý ovládá.

 

3. Kdeco si zvládnete opravit sama

Rozbitá polička, servaný sprchový závěs, vrzající dveře. Jestli se v některé sféře projevuje emancipace žen naplno, je to v této donedávna čistě mužské doméně. V západních zemích se dokonce pořádají kurzy pro single ženy, aby si zvládly doma cokoliv opravit. Usednout za volant už nějaký ten pátek naštěstí mohou i dívky. Výměna pneumatiky je sice svébytná disciplína, při troše cviku ale nejde o nic, co byste nezvládly. Nezapomeňte také ochránit váš vůz vhodným pojištěním. Mrkněte se na ceny havarijního pojištění. Pokud ale nepatříte zrovna mezi ty nejzručnější, zachránit vás může asistenční služba. Co se týče domácích oprav dobře poslouží hodinový manžel.

 

4. Intimní okamžiky jen pro vás

Výrobci erotických hraček se předhánějí v tom, kdo přijde s originálnější hračkou. Vybírat můžete z nejrůznějších tvarů i velikostí. Zároveň jde o skvělou příležitost, jak prozkoumat vlastní tělo a přijít na to, co se vám líbí. Výzkumy totiž ukazují, že ženy, které znají své tělo dobře, vedou spokojenější a kvalitnější sexuální život.

 

5. Budujete pevný vztah sama se sebou

Sebeláska je důležitým tématem pro každou ženu. Dříve byl tento pojem vnímám jako něco negativního, sobeckého. Něco, co v sobě není dobré pěstovat. Nejen vědci, ale i psychoterapeuti nyní hlásají, že sebeláska je projevem respektu sama k sobě. A je také jedním z klíčů ke spokojenému životu.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist