8 důvodů proč občas nenosit podprsenku 4.5/5 (6)

Několik důvodů proč občas nenosit podprsenkuPodprsenka se stala jasnou součástí každé ženy a jejího spodního prádla. Dnes je bráno nošení podprsenky jako nezbytná samozřejmost. Jak proto, že správně tvarovaná podprsenka dokáže zvýraznit dekolt, tak i proto, že u žen s většími ňadry dokáže zajistit, že je udrží na správném místě. Kromě těchto pozitiv ale nesmíme opomenout ani to, že existují i jasné důvody, proč nošení podprsenky nemusí být vhodné. Podívej se s námi na to, pro podprsenku někdy nenosit a jak tím sobě a svému tělu prospěješ.

1. Snížíš tím riziko rakoviny

Myslíš si, že nošení podprsenky může ovlivnit to, zda budeš náchylnější na rakovinu? Rozhodně ano. A jak se ukazuje, jasně zde platí, že ženy které ji nenosí, mají větší jistotu, že se u nich rakovina neobjeví. Nutno říci, že je to dáno hlavně vlivem oblečení na lidskou kůži. A to v souvislosti s přijímáním různých látek skrz oblast tvých ňader. Pravidelné nošení podprsenek z pochybných materiálů tak může skutečně ke vzniku rakoviny vést. Jasně, sice je to extrémní případ, ale stává se to.

2. Bude se ti lépe spát

Na mysli nemáme situaci, kdy spíš s podprsenkou – zde je naprosto logické, že ji v době spánku z důvodu pohodlnosti odložíš. Nošení podprsenky bys však měla nechat i přes den, jelikož i to bude mít na kvalitu tvého spánku vliv. Proč? Jelikož u žen, které podprsenku pravidelně nosí, se hormon zvaný jako melatonin tvoří výrazně méně. A jelikož je to právě on, který má vliv na celkovou kvalitu spánku, je celkem jasné, jak se dobře vyspat.

3. Zlepšíš fungování lymfatického systému svého těla

Ten je v každém lidském těle velmi důležitý a faktem zůstává, že pokud lymfatický systém funguje správně, tedy tak jak má, tak dochází k tomu, že tělo funguje naprosto dokonale. A to hlavně s ohledem na:

 • Eliminaci toxinů
 • Bránění tvorby zánětů
 • Rozvod prospěšných látek po těle

Pokud lymfatický systém nefunguje tak, jak má, může to znamenat problémy. A ty nejlépe eliminuješ i tím, že když půjdeš ven, tak necháš podprsenku doma, stále ve svém šatníku. Nebo naopak, když přijdeš z venku, tak si podprsenku sundáš, doma ji přece mít stále nemusíš. Zkus to a uvidíš.

4. Prsa budou pevná

Ano, je jasnou pravdou, že prsa v podprsence vypadají dokonale pevně. Když využiješ i takové, které mají push-up efekt, je výsledný dojem určitě ohromující. Když se však na svá ňadra podíváš dlouhodobě, rázem zjistíš, že nošení podprsenky nemusí mít na jejich pevnost a dokonalý tvar tolik pozitivní vliv, jak se možná může na první pohled zdát. Důvod je zcela jasný. Tím, že je stále podpíráš, ztrácí svou schopnost sama držet. Postupem času dojde k tomu, že na ně zapůsobí gravitace a již nebudou tak dokonalá, jako v minulosti.

5. Zbavíš se bolesti

Bolí tě někdy záda? Jestliže ano, je to dáno jasnou kombinací. Jsou to spíše větší prsa a nošení podprsenky. A to takové, která má buď špatnou velikost, nebo má špatně nastavená ramínka. V takovém případě je můžeš buď zkusit nastavit správně, nebo je možné vydat se cestou číslo dvě. A to takovou, která je spojena s tím, že podprsenku vynecháš. Sama uvidíš, že pár dní chození bez podprsenky a tvé bolesti zad budou pryč.

Podobná situace spojená se špatnou velikostí podprsenky může způsobit i to, že tě bude výrazně bolet hlava. I zde jsou hlavním původcem ramínka. Konkrétně proto, že se začnou zařezávat do trapézových svalů. Později přijde i jejich ztuhnutí, který má jeden výrazný vedlejší efekt. A ten je spojený s tím, že tě může dříve nebo později výrazně bolet hlava. Jak je vidět, migréna skutečně může být spojena i s tvým spodním prádlem. Zajímavé, že?

6. Eliminuješ různé kožní komplikace

V podprsence, a to i v té dobré, se můžeš více potit. A to má následně vliv na řadu kožních problémů, které se mohou objevit v oblasti prsou, a následně se rozšiřují dále, na další oblasti tvého těla. A o jaké problémy se jedná, třeba:

 • Potničky
 • Vyrážky a ekzémy
 • Různé plísně

Pomoc je v tomto případě celkem jednoduchá. Odlož podprsenku a vezmi si vhodné volnější a prodyšné oblečení. V létě se nejenom budeš méně potit, ale tvá kůže bude také lépe dýchat, což následně povede k tomu, že se eliminují i tyto kožní komplikace.

7. Zaujmeš okolí

Opravdu, muži to zcela jasně potvrzují. Nemusí se jednat nutně o dokonalý dekolt spojený s push-up podprsenkou, který je zaujme. Mnoho z nich jasně přiznává, že se jim u žen jasně líbí i chození bez podprsenky. Pokud se ráda líbíš a svým způsobem také ráda provokuješ, není nic jednoduššího, než tuto část spodního prádla jednoduše nechat doma. Ideální volba, jak zaujmout a udělat sexy dojem.

8. Vyvaruješ se módních chyb

Co může být problémem, pokud si vezmeš podprsenku pod své oblíbené oblečení? Třeba to, že ti budou vidět, nebo neustále vykukovat ramínka. A to rozhodně není nic, nad čím by se módní policie nepozastavila. Další problém spojený s módou je následně třeba i to, že budeš mít v šatníku jinou barvu podprsenky, než je oblečení, které si bereš. I toto je jeden z poměrně známých módních prohřešků a je tak vcelku jasné, že bys ses ho měla vyvarovat. Než shánět podprsenku jinou, není nic jednoduššího, než když jednoduše vyrazíš bez ní.

A co ty? Dáváš si od nošení podprsenky občas nějaké to odpočinkové období?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

10 komentářů

 1. Tak já jsem slyšela pravý opak té gravitace. Slyšela jsem, že když podprsenku nosit nebudu, budu mít vytahana prsa. Tak nevím co je lepší. Ale já osobně ji jinak nosím skoro pořád.Je mi totiž nepříjemné, když mi na tričku vynikají bradavky.

 2. Už dříve jsem zkoušela nenosit podprsenku (doma), ale moc jsem se v tom necítila, nebyla jsem si jistá, jestli se mi lidé nebudou smát atd atd atd, až mě konečně donutily zdravotní problémy nechat podprsenku doma…problém byl v tom, že jsem si zapomněla novou podprsenku vyprat a naskákaly mi po ní pupínky, které šíleně svědily (holt nebezpečná chemická barviva) a s jinou nasazenou podprsenkou to bylo ještě horší. Od té doby nosím podprsenku jen pod průhledná trika a pouze sportovní, protože tolik „nestahujou“. Konečně jsem se začala cítit pohodlněji a připadala jsem si „volná“, sice jsem slyšela, že se o mě a mém nenošení podprsenky někdo bavil, ale za to pohodlí a volnost to stojí. Tak holky, hurá do toho! A díky Mesmerize za tento úžasný článek, konečně někdo o tom promluvil otevřeně a je dobré, když se (mě) někdo zastává :)

  • Tento článek napsala Mers 😖

   • Kačule napsala co je na tom zvláštního ??? :-D

   • aaaa sakra promiňte mi to a hlavně se moc omlouvám Mers, já se překlikla nic víc, občas mi prostě r vypadává… XD

 3. Ja se bez podprsenky necítím. Samozřejmě na noc ji nemám, ale i doma chodím s podprsenkou. Je mi nepříjemné jak se prsa pohupuji pri chůzi, celkem to bolí … (Mám velikost E).

  Navíc mě dost štve, že mi prsa rostou směrem od sebe, narozdíl od vytouzenych kulatých, presne tvarovanych a uprostřed rostoucích prsou…. Přála bych si mít je rovně, ale to asi nepůjde…
  .
  Nicméně s podprdou se cítím pohodlněji a sebevědoměji nez bez ni.

 4. Magdalenka, 14

  Já mám velikost prsou b a na doma si podprsenku sundavám vždy. Na druhou stranu z domu bez ní jdu jen na chalupě. Nemám ale problém tak být mezi kluky co znám (večer na pokoji na švp, na táboře, …)

 5. Ahoj holky, babička do mě pořád cpe polívky, a chce abych měla velká prsa. Myslíte, že rostou z polívek? Já je nechci velké, a babi říká že polévky „propařují žaludek“. :-D

 6. Zdravím děvčata, já jak padesátnice s prsama po 5 dětech – velikost J cha cha cha Podprsenku doma a v zahradě nenosím, užívám si volnosti a jsem ráda, že prsa větrají, kór v létě. Ale když se vypravím ven, mezi lidi, ach jooo, to si ji beru, ale mám velice pohodlnou, oblíbenou. Přeci jen jsem šťastně vdána po dlouhá léta a necítím potřebu okukování.

 7. Co tady kurva děláš? Sem chodí holky kolem 10-19 let!!

TOPlist