Angličtina bez biflování – angličtina zábavnou formou – Angličtina metodou Imitum naučí anglicky každého 5/5 (9)

Angličtina zábavnou formou – Angličtina metodou Imitum Přemýšlíte, jak si prohloubit své jazykové dovednosti? Patříte mezi tzv. věčné začátečníky a připadá vám, že se jednoduše nemůžete „odlepit“ od prvních několika kapitol?

Pak by vám mohla vyhovovat Angličtina bez biflování metodou Imitum. Dokáže do značné míry napodobit postup, jakým byste se cizí jazyk naučili při svém pobytu v zahraničí. Vaším úkolem totiž rozhodně není jen pasivně poslouchat, ale také opakovat. A u toho se samozřejmě učit slovíčka, gramatiku a další nezbytnosti. Ale všechno jen tak mimochodem, žádného drsného biflován se opravdu bát nemusíte.

Bude vám stačit 5×15 minut za týden

Možná si teď říkáte, že na něco takového jednoduše nemáte čas. Ovšem významného posunu můžete dosáhnout už pravidelností, aniž byste přitom museli nad jazyky trávit celé hodiny. Výuka angličtiny metodou Imitum na vás žádné takové nároky neklade. Ano, můžete si ji otevřít každý den, ale i 4x nebo 5x týdně 15 minut stačí.

A jak je to možné? Celý koncept je totiž založen na velmi jednoduchém předpokladu. Určitě víte, jak se učí angličtinu malé děti. Poznávají ho jednoduše poslechem. A vy se to naučíte zrovna tak. Nebudete muset drtit žádnou zásobu slovíček, ani se nazpaměť učit dlouhé věty, které později jen stěží využijete.

Dále pak kombinujete poslech s cíleným vizuálním vjemem. Už od začátku se učíte to, co opravdu využijete. Užitečné fráze a konverzační obraty, nemusíte jen stále dokola poslouchat rozhovory dvou cizích lidí apod.

Jde o přirozené osvojování jazyka, jež vám opravdu nezabere více než 15 minut denně. S velkou účinností se do celého procesu zapojuje i tzv. logická paměť, což je rozhodně další plus. Slovíčka se jen nebiflujete. Naopak – vnímáte jejich neskloňovaný překlad, což vás velmi rychleji donutí anglicky i myslet.

VÍCE INFORMACÍ

Angličtina, která vznikla z rukou psychologů

A kdo na takový princip přišel? Jde o poznatky Paula Pimsleura a Georgi Lozanova, což jsou dva psychologové, jejichž poznatky byly uplatněny mimo jiné i při výukových metodách v CIA a FBI. A ti potřebují opravdu zkušené profesionály, kteří umí mluvit i myslet jako místní lidé.

Měli byste vědět: Lozanova metoda je jednou z těch, které jsou doporučovány organizací UNESCO jako vhodné pro efektivní studium cizích jazyků.

Důraz je u angličtiny Imitum kladen i na přívětivé uživatelské prostředí. Na své si přijdou úplní začátečníci i pokročilí uživatelé. Určitě se nemusíte bát toho, že se ztratíte „hned ze startu.“ Musíte se jen seznámit s metodou a principem výuky. K tomu slouží podrobný návod, který je stejně jednoduchý jako výuka samotná. Věnujte mu úvodních 10-15 minut a to ostatní už přijde samo.

Jak s Imitum začít

Jakmile si začnete prohlížet stránky, zjistit, že máte k dispozici mnoho oblastí anglické konverzace. Jde například o tyto:

 • představování
 • zábava,
 • zdravotnictví,
 • den v rodině,
 • bydlení,
 • restaurace,
 • cestování.

Stačí na ně kliknout a ihned se vám na stránce objeví přehrávač. Na něm se dozvíte pořadí aktuálně přehrávané zájmové skupiny. A samotná výuka začne. Je docela dobře možné, že vám celý systém bude tak trochu připomínat karaoke. Neděste se toho. Je to zcela v pořádku a takhle Imitum opravdu funguje. Předčítající vám bude totiž texty nahlas předvádět a spolu s tím se dole v psaném písmu budou jednotlivá slova zvýrazňovat. Nikdy se tedy neztratíte. Zároveň nejste omezení jen na poslech, ale okamžitě se dozvíte také to, jak se vybrané slovíčko píše. Jak vidíte, jde o úplně opačnou metodu, než ve škole. Tam se do nás vždy snažili doslova „nacpat“ gramatiku, a teprve potom jsme se učili dané slovo vyslovit či naposlouchat.

Měli byste vědět: Děti v anglicky mluvících zemích se učí dost obdobně. Ovšem s tou výhodou, že ony už poslechovou nápovědu mají. Každý den sen tak ve škole naučí pravopis 2-3 nových slovíček, takže na konci první třídy už mají opravdu slušnou gramatickou zásobu. Imitum vás ovšem tímhle způsobem drtit nebude. Koneckonců, pro běžné použití angličtiny to ani není nutné.

Samozřejmě pod každým slovem najdete i český překlad, což je skvělé, ovšem nikoli primární. O překlad tu nejde, ze všeho nejdříve si musíte jednotlivé části poslechově zažít. Český překlad pak není gramaticky správně. Tím se určitě nenechte rozhodit. Jde o záměr. Takže i když vám některé úseky mohou přijít skoro komické, pořád mějte na paměti, že se hlavně snažíte anglicky myslet, k čemuž vám doslovný překlad může výrazně napomoci. Na uhlazování češtiny (třeba při překladu pro kamarády) bude dost času později.

Je mnoho způsobů, jak si užít angličtinu Imitum

Program vás v této oblasti nijak neomezuje. Můžete si jednu větu pouštět stále dokola, dokud jí bezpochybně neporozumíte, nebo si jednoduše prohrát program celý a obohacovat jednoduše svou slovní zásobu. Je možné rovněž automatické nastavení přehrávače. Třeba tak, že každou větu zopakuje třikrát a na další se přesune sám. Jakmile si najdete své vyhovující tempo výuky, ušetříte si dozajista mnoho klikání.

TIP: nenechte se zmást možností volby překladu. Určitě nejde přepnout doslovný překlad na ten běžný. Můžete ho pouze vypnout. Pokud chcete uhlazenou češtinu, budete muset jinam.

Už teď je jasně patrné, že ne každému bude tento způsob učení vyhovovat. Určitě vám neposlouží v případě, že se snažíte naučit bezchybnou anglickou gramatiku. Pokud vám však jde o běžnou mluvu a konverzaci, mohla by pro vás být Angličtina Imitum přesně tím pravým. O přesnou gramatiku tu totiž rozhodně nejde.

Český text se tedy při Angličtině Imitum používá kvůli slovíčkům, která zatím neznáte a rádi byste se přitom v rozhovoru či textu zorientovali. Pokud vám vadí, můžete ho pod přehrávačem jednoduše vypnout

Zpětná kontrola není potřeba aneb na známky zapomeňte

Také vás vždy frustrovalo, že jste se na hodiny jazyků ve škole pečlivě připravovali a učitelka pak vaše celotýdenní úsilí ohodnotila třeba trojkou? Tak to vám u Angličtiny Imitum nehrozí. Nebudete se hodnotit po každé lekci, tak to nefunguje

Naopak, celý předpoklad vychází z toho, že každý člověk, který umí číst, si dokáže během pouhého roku osvojit okolo 2 000 slovíček a k tomu také pochytit základní stavbu vět. A to jsou základy, na nichž angličtina staví. Cokoliv další už bude jen užitečná, ale nikoli nutná nástavba.

Vaše výuka angličtiny tak bude probíhat bez jakéhokoliv stresu. I když si opakujete podle rodilého mluvčího, vaší výslovnost nikdo nehodnotí, to totiž není ani docela dobře možné. Zkrátka se snažíte co nejvíce přiblížit originálu. A drobné chybky, které tímto způsobem vzniknou, lehce poupravíte později, až se setkáte například s rodilým mluvčím.

To je v přímém kontrastu s tím, jak nás angličtinu učí naše školství. Mnohé děti začínají už v první třídě a pokračují dalších cca 15 let k maturitě. Na konci sice umí vyjmenovat nepravidelná slovesa nebo strojově přeříkat pasáž o své oblíbené knize, ale ve skutečném životě se zkrátka nedomluví. Což rozhodně nechceme. Právě proto by měla být gramatika kladena na mnohem méně významné místo, než jak to činíme dnes. Testy nejsou důležité, dobrý pocit z osobního posunu ano. Není to soutěž, nemůžete nijak prohrát. Jen se více nebo méně zlepšit. Ale zlepšíte se vždy.

Měli byste vědět: Angličtina Imitum má pro vás unikátní záruku. Kompletně vám vrátí peníze, pokud se po roce užívání cizího jazyka vůbec nezlepšíte. Jde o 100% poskytovanou garanci, určitě se tak uplatnění této služby nemusíte bát.

Imitum zkušenosti

Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s touto metodou ostatní uživatelé? Ne všem samozřejmě metoda vyhovuje. Nicméně vybrali jsme pro vás jeden krásný příklad:

„Metoda Imitum je pro mě jedinečný způsob výuky angličtiny a udržování jazyka v kondici. Tím, že člověk současně slyší i vidí mluvený text na obrazovce, vnímá jazyk více smysly zároveň, a tak vstřebává angličtinu mnohem rychleji než jinými metodami výuky.“

Ludmila Mendlíková

administrativní pracovnice, Brno

Kde všude lze angličtinu Imitum použít

Nemáte rádi jazykové školy, a rádi byste se učili jazyk jen z pohodlí domova? Pak je Angličtina Imitum přesně pro vás. Nemusíte nikam chodit, vše se naučíte jednoduše z domu. Může jít o individuální kurz, ovšem celý komplex lze použít například i jako individuální firemní kurzy. Angličtina se zlepšuje průběžně.

VÍCE INFORMACÍ

Celý sytém může používat jak na počítači, ta na mobilním telefonu, stačí připojení k internetu, nemusíte mít žádný drahý nejnovější model. Vše je velmi intuitivní a jednoduché. Nepotřebujete tak žádnou pokročilou znalost počítačových systémů ani nic podobného. Vystačíte si jen se základními on-line znalostmi. Kurzy rovněž nejsou omezeny ani věkově. Můžete se jim věnovat, ať už je vám 20 nebo třeba 70 let. Stačí jen chuť ke zlepšování během vašeho volného času a 4x – 5x volných 15 minut týdně. Nic víc angličtina Imitum pro efektivní posun nepotřebuje.

Vyzkoušejte ji přímo na webu Anglictina-bez-biflovani.cz a nechte se unést její jednoduchostí. Už nikdy se tak nebudete chtít cizí jazyky učit jinak.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

2 komentářů

 1. Ta metoda je skvělá. Konečně něco, co mě rozmluvilo.

 2. Romana Jakešová

  Koupila jsem 2 měsíce zpět a zatím tedy pecka. TOP

TOPlist