Armani Si – recenze tohoto luxusního parfému od Giorgio Armaniho 4.75/5 (4)

Armani Si

9.6

Hodnocení

9.6/10

Když značka Giorgio Armani představila světu svůj nový parfém, nesoucí název Si, zmocnilo se mě velké očekávání. Tváří tohoto parfému ve světě se totiž stala Cate Blanchett – zosobnění elegance, vkusu a vůbec vytříbenosti nejenom na červeném koberci. A dala by snad ona hlas něčemu, co by nestálo za to? Propůjčila by tomu svou tvář? Ne, docela určitě ne.

A byly tu i další klady. Základní kameny parfému Si jsou položeny na minimalistickém souboru vůní, které však společně vytvářejí výraznou a velmi silnou kompozici. Jde vlastně o chypre parfém s ovocnou povahou, který vás překvapí už na samém začátku.

Měli byste vědět: pod označení chypre se ukrývají parfémy, vycházející z parfému Chypre z autorské dílny Francoase Cotyho. Právě on jako první už v roce 1917 dal prostor odvážné kombinaci větvičníku, mošusu a lambdanu. Jeho vůně se vyznačovala ostrými dřevitými podtóny a stala se základem pro úplně novou skupinu parfémů.

Jak parfém Armani Si?

Armani Si – Už na začátku vás překvapí silným, sladkým a mírně se rozvíjejícím úvodem, v němž opravdu dominuje černý rybíz. Je to lehce ostrá vůně, jež se však pomalu mění v jemnější květinovou. Rybíz je poměrně nepřehlédnutelný, nezakrývá však zbytek kompozice onou dobře známou nadýchanou přikrývkou, po níž už nic jiného neucítíte. Je silný a přitom „šťavnatý“ – prostě akorát.

Jde o první stupeň dobře známé proměnlivé magie parfémů. Vůně pačuli je příjemně měkká a poměrně dlouho dominuje. Cítit tu můžete i vanilku, i když tato složka není příliš výrazná. Dřevité tóny, objevující se vzápětí, pak odkazují na tradiční parfémy Chypre (viz výše).

A co další složky? Oblíbíte si je, i když je jinak moc nemusíte (kupříkladu u mě byste parfémů s růžovými tóny našli poskrovnu). Růže v kompozici Armani Si je jemná, ale pevná. Vydrží dlouho, ale ostatní složky nepřebíjí.

Parfém Armani Si tak obklopuje ženu, která ho nosí, jako smyslný závoj diskrétně smyslné ženské aury. Neútočí, nechává pracovat Jeho trvanlivost není horší než jeho předchůdci. Je docela monotónní, po počátečním výbuchu rybízu a růže se poklidně usadí na kůži a poklidně jde do cíle.

Teprve nakonec – po několika hodinách, se do popředí dostanou dřevité a kořeněné tóny. Vůně je méně holčičí, a naopak elegantnější a smyslnější. Si je trvalý a intenzivní parfém, proto stačí jedna aplikace. A navíc má opravdu výdrž. Osm hodin není problém, což na každodenní pochůzky bez problémů stačí.

NEJLEVNĚJI ZDE

Kompletní přehled složek parfému Armani Si

  • Hlava

listy černého rybízu

  • Srdce

frézie, růže

  • Základ

ambroxan, dřevité tóny, pačuli, vanilka

  • Druh vůně

chypre, květinová, ovocná

Kdy, kam a pro koho se hodí Armani Si?

Armani Si je svým založením spíše hutný a teplý parfém, proto ho doporučuji zejména na podzim a v zimě. Je perfektní na denní nošení – nepředhání se v aromatickém efektu, je za všech okolností maximálně rafinovaný a elegantní. A pokud pracujete, pak je vhodný i do kanceláře nebo na všechna důležitá obchodní jednání. Dodá vám šarm a stylovost. Stejně jako všechny ostatní parfémy od Armaniho je i on mimořádně trvanlivý a vydrží minimálně 8 hodin.

Náš tip: Pokud bychom chtěli chyprové parfémy, mezi které patři i Armani Si, nějak charakterizovat, musíme jim přisoudit zejména výrazné dřevité tóny a opravdu poctivou výdrž.

Si rozhodně není typickou vůní pro ženy středního věku, i když tak byl od začátku prezentován. Podle mě má navíc a potěší každou nositelku, která si nelibuje v prvoplánovosti a ráda objevuje.

Pár slov o parfémech Si

Koncept parfému Giorgio Armani Si byl vytvořen v roce 2013 a jeho tvůrcem byla Christine Nagel – jedna ze špičkových expertek na mísení vůní pod značkou Armani. Za úspěchem této vůně však stojí nejenom vyvážená pyramida přísad, ale také obrovský rozpočet na reklamu a kampaň s Cate Blanchett v hlavní roli.

Brzy se k rodině Giorgio Armani Si připojilo více členů:

  • Si Intense (2014),
  • Si Eau de Toilette (2015),
  • Si Rose Signature (2016)
  • Si Rose Signature II (2017)

Na chviličku se ještě zastavím u nejnovějšího kousku Si Rose Signature II:

Pro ty z nás, které měly rády růži v původním parfému Si, se může voňavý podpis Si Rose zdát příliš růžový. Růže je tu spíše dívčí než ženská, jemnější než elegantní, hravá, ale ne tajemná. Na druhou stranu jde o skvělou osvěžující variantu pro jarní a letní měsíce, pro něž se může klasický parfém Armani Si jevit jako příliš těžký a hutný. Rybíz tu téměř neucítíte, což je škoda. Chybí tedy ona výrazná šťavnatost v úvodu. Chápu však, že někomu to nevadí. Mně trochu ano, přesto patří vůně Si od Armaniho k tomu nejlepšímu, co doma mám a ráda je doporučuji dál.

Armani Si – Heureka

I hodnocení na heurece potvrzuje, že se jedná o opravu vyjímečný parfém.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist