Auroville – Ekologický prací prášek 5/5 (4)

3

Nejprve Vás chci všechny pozdravit a popřát Vám hezký den – takových přání podle mého totiž nikdy není dost:) O čem bych dneska chtěla psát a co recenzovat? Opět půjde o něco z té přírodní kosmetiky, opět půjde o něco z Auroville, o kterém jste si tu mohli přečíst už nějaký ten článek a nově půjde o recenzi na něco trošičku neobvyklého – na prací prášek!

Nemusíte zatím obracet oči v sloup, protože doufám, že recenze Vás zaujme, možná pozitivně možná dokonce tak, že zauvažujete o koupi,  ale teď jdeme už na to hlavní!

Proč jsem chtěla vyzkoušet zrovna ekologický prací prášek?

Když mě Martin oslovil s tím, jestli nechci vyzkoušet zrovna tuhle vychytávku, docela jsem zajásala, protože se mi to neskutečně hodí. Ty z vás, které mě čtou déle určitě vědí, že v rodině mám nějaké ty kožní dermatitidy (lupénku apod) a nově jsem začala mít problémy s vyrážkou, se kterou si neví rady ani doktoři a už jsem byla skutečně hodněkrát hospitalizovaná a na kapačkách, protože jsem otékala do takových rozměrů, že i Otesánek by na mě byl pyšný.

První co jsme samozřejmě začali testovat a na co dávat pozor, bylo oblečení a prací prášky. Nesnesu totiž každý – jsou takové, které zkrátka používat nemůžu, i když v reklamách Vám řeknou, jak skvělé jsou a jak vůbec, ale vůbec nedráždí. Musela jsem úplně přestat používat aviváže, které mě taky docela dráždily (sice vyrážku úplně nezpůsobují, ale není to nic příjemného).

A proto ekologický prací prášek!

Co je na něm jiného? 

Tenhle prášek můžete použít jak na ruční praní, tak i do automatických nebo ručních praček. Neobsahuje chloriny, fosfáty, umělá barviva, žádné karcinogeny, není testován na zvířatech, praní je šetrné jak k lidem, tak i k přírodě a suroviny jsou samozřejmě přírodní a pečlivě kontrolované.

I když pro ty z vás, kteří prací prášky tolik nesledujete to nemusí být žádné terno, ostatní určitě chápou, jak těžké je sehnat skutečně přírodní prášek a občas je to i záležitost, která dost leze do peněženky.

DSCF6483

První zkouška

Prášek je zabalený v dvojobalu. Vnější obal je potištěný, s návodem a je to poměrně hezký obal. Vnitřní je klasický igelit, který sice ve mě trošku evokuje „nepřírodní!“, ale chápu, že prací prášek asi nejde balit do palmového nebo banánového listu (:D).

Je citrónový a to poznáte hned při prvním rozdělání. Vůně je pro mě naprosto božská, citrony mám totiž hrozně ráda, celkově i citrusové aroma a působí na mě hodně svěžím dojmem, za to určitě plus.

Použití 

V balíčku je přesně 500g prášku, na jedno praní se použije cca 1 – 3 lžičky (uvádí se 1 lžička na 5 kg prádla). Já ho používám jak na ruční praní, když peru věci, které do automatické pračky, kterou máme doma, zásadně nedávám, ale používám ho i do té zmíněné pračky. Ani s jedním jsem neměla problém – prací prášek pere naprosto stejně jako ty z drogérek nebo supermarketů, navíc prádlo krásně voní a nemusí se používat aviváž.

Co se týče kůže, vůbec není dráždivý a oblečení, které v něm vyperu se nemusím bát dát na holou kůži – nedráždí ani podráždění kůže nezhoršuje.

Složení: 

82% – neutralizovaná kyselina a jedlá soda
11% – prášek z Nimby 
5% – nastrouhaný citron 
2% – přírodní vůně 

Klady: 

  • Ekologické, přírodní 
  • Citrusové aroma

Zápory: 

  • Balení 

Konečný verdikt

Za mě tenhle prášek vede, jediné, o čem už jsem psala a co se mi moc nelíbí je balení. První obal super, igelit podle mě už tak skvělý není, ale chápu, že je těžké udělat to jinak a ono to vlastně ani nevadí – spíš jde jen o takový pocit – navíc obal vám oblečení nevypere, takže na funkčnost, to nemá žádný vliv.

Tímhle článkem samozřejmě nechci naznačovat, že byste si okamžitě měli jít koupit tenhle prací prášek a že bez něj nemůžete žít – někdo pere v drogérkovém a je spokojený. Doporučila bych ho vyzkoušet spíš těm, kteří mají stejně jako já kožní problémy, ať už lupénku, atopický ekzém nebo celkově jen citlivou pokožku.

Ekologický prací prášek můžete koupit na e-shopu Auroville.cz za 175 Kč

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

5 komentářů

  1. Keď som tú fotku zbadala na FB mysela som, že sú to drogy! Až keď som si prečítala popis fotky som sa dostala zo šoku. :D

  2. super článek Mers :) jinak souhkasím s Aimer taky mito tak připadalo :D

  3. No vypadá to opravdu zajímavě. Popravdě by mě zajímalo, jaký rozdíl (kromě parfemace) by byl při samotném praní v jedlé sodě, což je hlavní přísada. Z vlastní, ne úplně úmyslné zkušenosti vím, že prádlo může být dost dobře vyprané bez jakéhokoli prostředku, pokud na něm nebyly nějaké úporné zažrané skvrny.

TOPlist