Barvíte si vlasy? Takto vám odstín vydrží nejdéle 4.78/5 (18)

Barvíte si vlasy? Takto vám odstín vydrží nejdéleŽe si ženy barví vlasy není nic zase až tak neobvyklého, nebo dokonce něco zvláštního. Jedná se o cestu, jak podpořit svou krásu, nebo jak celkem radikálně změnit svůj vzhled. Pokud i vy patříte do skupiny těch žen, které si vlasy barví, jistě chcete, aby vám daná odstín vydržel co možná nejdéle. Jak se toho dá docílit? Toto jsou osvědčené postupy. A je jedno, zda si vlasy barvíte doma, nebo využíváte služeb zkušených kadeřnic.

Po barvení si vlasy nemyjte

Mnoho žen dělá tu chybu, že si nechají vlasy například ráno nabarvit a večer už zamíří do koupelny a vlasy si umyjí. A top je velká chyba. To proto, že proces barvení neprobíhá jenom ve chvíli, kdy je na vlasech nanesena konkrétní barva. Takzvaná pigmentace probíhá i desítky hodin potom. Čím déle tedy bude probíhat, tím větší budete mít jistotu, že barva bude mít stejný odstín jako na obrázku, stejně jako budete mít jistotu v tom, že vydrží.

Proto doporučujeme vlasy po barvení nemýt. Ideálně alespoň dva dny po dané proceduře. Když to bude déle, není to na škodu. Samozřejmě s ohledem na váš vzhled. Pokud vlasy stále vypadají dobře, můžete interval prodloužit a umýt je až ve chvíli, kdy to budou potřebovat.

Vlasy si nemyjte ani před barvením

I když to může znít paradoxně, skutečně se doporučuje vlasy těsně před barvením nijak zásadně neumývat. Důkladnou péči je vhodné jim dopřát například ráno, a potom večer absolvovat barvení. Nebo je naopak večer umýt a ráno je nechat nabarvit. Z jakého je to důvodu? Pamatujte, že s každým mytím se vlasy i krátkodobě oslabují a pak pár hodin regenerují. A také si vytváří ochrannou vrstvu.

Díky tomuto postupu eliminujete jak možné podráždění vlasové pokožky, tak i další oslabení vašich vlasů vlivech chemického koktejlu, který barvy obsahují. Dále nelze zapomínat také na to, že na vlasy, které nejsou umyté těsně před barvením, chytá daný odstín podstatně lépe. A to znamená nejenom to, že budete mít barvu hlavy jakou si přejete, stejně jako je s tím spojeno i to, že vám barva dlouho vydrží.

Používejte správné šampony

Tady nastává kámen úrazu, jelikož mnoho žen neví, jaký šampon je ten pravý. Začneme proto univerzálními radami, jak ho poznat. Ideální je takový, který:

  • Vyrábí známá značka
  • Myje a vyživuje
  • Nepoškozuje vlasy, ani vlasovou pokožku

Dále je vhodné říci, že první týdny je určitě dobré používat šampony speciální, a to pro barvené vlasy. Mají složení uzpůsobené tomu, aby nijak nevymývaly danou barvu a zároveň na vlasech pomáhaly vytvořit ochrannou vrstvu, která je a samotnou barvu bude chránit. Po několika týdnech však tento šampon vyměňte za ten klasický. Je to z důvodu, že se začnou objevovat první odrosty a ty už budou vyžadovat mytí klasickým šamponem. Tento postup lze považovat za bavení vlasů jako nejoptimálnější.

Vyživujte, stejně jako vlasy nebarvené

Jak barvené vlasy, tak i vlasy nebarvené je třeba vyživovat. U těch bez barvy podpoříte jejich přirozený vzhled a u těch barvených zase podpoříte krásu samotného barevného odstínu, který zvolíte. Jaké produkty je vhodné za tímto účelem využívat? Je to určitě tato trojice:

  • Kondicionér
  • Maska na vlasy
  • Balzám

I zde musíme říci, že na našem trhu existuje celá řada různých typů, ze kterých lze vybírat. Pokud narazíte na ty, které jsou určené primárně na péči o vlasy barvené, buďte si jisti, že je to směr, se kterým chybu neuděláte.

Vlasy musíte chránit

Co je hlavním nepřítelem barvených vlasů? Rozhodně je to slunce. Pokud milujete pobyt venku, je třeba se tomu přizpůsobit. Vhodné je investovat do různých pokrývek hlavy, třeba ve formě klobouků, nebo různých šátků. Slunce totiž může vlasy nejenom vysušovat, nebo podpořit jejich celkové blednutí. Nebezpečím je také UV záření, které sluneční paprsky na vaše vlasy přinášejí. I to je negativem. Navíc nejenom pro vaše vlasy, ale také pro vaši pokožku. To je celkem jasný důkaz o jeho velké škodlivosti.

Pamatujte, že slunce může vašim vlasům škodit po celý rok. Nejenom během léta, kdy má největší sílu. Rizikové může být i zimní období, zvláště potom ve spojení s pobytem na horách. Pokud nutně nechcete svůj krásný účes v dokonalé barvě skrývat, pořiďte si produkty, které ho dokážou ochránit. Doporučujeme poptávat speciální spreje s UV filtrem. Ty jsou vlastně alternativou opalovacího krému, jenom s tím rozdílem, že jejich aplikace je spojena s využitím na vlasy.

Hydratujte je

Na hydratovaných vlasech bude barva držet vždy více, než na vlasech suchých. Proto je nezapomínejte pravidelně hydratovat. Bud speciálními přípravky, nebo pomocí speciálních olejů. Ty vzhledem ke svému charakteru postačí používat jenom v menším množství. Svou práci i přesto odvedou velmi dobře, a to bez rizika toho, že by vaše vlasy působily až příliš mastným dojmem. Toho se u použití vlasových olejů není nutné obávat. Několik tipů na to, které použít a které jsou ty pravé, jsme vám již dali v některém z našich předchozích článků. Pro připomenutí je dobré zmínit, že nejlepší jsou ty méně známé, jako je olej mandlový, stejně jako olej makadamiový, nebo i velký hit, kterým je arganový olej, který doslova proslavil celé Maroko, které je jeho velkým producentem.

Co si ještě o barvení vlasů přečíst?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist