Batoh vs Kabelka vs Taška přes rameno Zatím bez hodnocení.

Dnes bych si s Vámi ráda popovídala o tématu, který jsou kabelky, batohy a tašky přes rameno. Přišlo mi totiž pár komentářů, kde se zmiňujete o tom, že by bylo fajn napsat článek o tom, co se k čemu hodí, co je lepší nosit, jestli batohy už nejsou z módy a tak dále. Já sama mám zkušenost se všemi třemi doplňky a proto jsem se rozhodla to všechno shrnout do jednoho článku.

Batohy 

Batohy jsou klasickou školní záležitostí, hlavně na základce, později i na střední, na VŠ občas. Na základce považuji vlastnictví batohu za samozřejmost a i jistou nutnost, protože často se nosí spoustu učebnic, batoh může být těžký a když to dáš do nesprávné tašky/kabelky, může ti to pořádně zničit záda a  při častějším nošení to není příjemného. V batohu je váha co nejlépe rozložena na obou ramenou, proto je vhodnější na větší náklady, učebnice nebo víc osobních věcí.

Na druhou stranu se mi vůbec nelíbí, když se kombinuje batoh a podpatky, kabáty a jiné věci, které jdou spíše do elegantna. K tomu se zkrátka většina batohů nehodí a často to vypadá směšně. Když už, je potřeba najít správný rozměr, barvu a střih batohu, protože hodně z nich je spíše sportovní a tak se nehodí k té klasické ženské módě.

Taška přes rameno/taška na notebook 

V současné době nejčastěji nosím tašku na notebook, kterou mám na dlouhý pás a nosím jí tak na rameni. Z vlastní zkušenosti musím uznat, že na dlouhé cesty je to příšerné. Notebook je těžký, váha je na jednom rameni, které pak bolí a špatně se i chodí. Na krátké vzdálenosti (pokud jezdíš autem, vlakem nebo busem a nemáš to tak daleko) je to ale asi ten nejlepší způsob jak přenášet notebook. Co se týče módy, mám úplně obyčejnou černou tašku (mám 15 palcový notebook a na něj se moc extra nápaditých tašek nevyrábí), která se hodí takřka ke všemu. Jak k teniskám, tak k podpatkům nebo ke kabátu. To je určitě nesporná výhoda oproti batohům

Klasické tašky přes rameno jsou na tom dost podobně a když sebou vláčíš dost učebnic a sešitů, může se to pořádně pronést.

Kabelka 

Kabelky jsou pro ty elegantnější z nás nebo pro ty, které toho nenosí tolik. Hodně rodičů zakazuje svým dcerám vyměnit batoh za kabelku nebo za tašku, protože se bojí o jejich záda. Na jednu stranu se tomu vůbec nedivím – když občas vidím, jak se mladé slečny táhnout s těžkou kabelkou, z které jim koukají učebnice a láhev s pitím, taky by se mi to jako rodiči nelíbilo.

Na druhou stranu, pokud i ty máš takový problém a chtěla bys nosit kabelku, je dobré mít doma jak dobrý batoh, tak i hezkou a módní kabelku – můžeš je střídat podle toho, kolik toho zrovna poneseš a i takto to můžeš předložit svým rodičům.

Kde nakupovat? 

Strašně často mi přichází komentáře typu, kde je nejlepší nakupovat to a to, kde je to nejlevnější a nejspolehlivější. Vždy radím podívat se třeba na takovou heureku, což je porovnávač cen. Najdeš tak také spoustu recenzí na konkrétní obchody a celkové ohodnocení. Těm spolehlivějším e-shopům dává heureka i „Ověřeno zákazníky“. Jako příklad udám e-shop belona.cz, stačí si jen do vyhledávače zadat například belona recenze heureka a uvidíš celkové výsledky.

Obrázky jsou ze stránky Krasne-kabelky.cz

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

10 komentářů

 1. Moc hezký článek! Já sama chodím do 9.třídy ještĕ s batohem, ale už se chystám koupit si nĕjakou tašku přes rameno, se kterou budu chodit na střední.

 2. Hezký článek, ale upřímně jsem se podivila, že někoho zajímá, jestli už batoh ,,není z módy“ Tyhle starosti mi vždy byly k smíchu, baťoh je prostě pro mě nejpohodlnější a o víc se nezajímám :D Kabelku zatím nosit nechci, přijde mi to v mém věku (15) stejný protiklad jako kdyby dospělý nosil babiččín šáteček na hlavě, druhak z toho důvodu, že jsem na nižším gymplu a sešitů a tak taháme dost.

  • No… jestli tě zajímá i můj názor …tak my máme (a museli jsme i na nižších ročnících) vždy mít min. 1 učebnici a sešit. Je pravda (jak říká Mers), že záleží na učitelích a velikosti/váze učebnic.
   Každopádně…hodně štěstí při výběru! :)

 3. Ahoj Mers.Mám na tebe jednu otázku.Nosili jste na střední hodně sešitů a učebnic,nebo ne?Já si chci právě na střední pořídit tašku,jen nevím jakou velikost.Neznám nikoho na střední,takže se nemám s kým pobavit.
  Nevíš,jestli budu muset mít na každou hodinu učebnici a sešit?Nebude mi třeba stačit jeden blok,do kterýho bych psala víc předmětů?Ted na základku tahám hodně věcí,takže s taškou bych si to nedovedla představit,ale batoh na střední se mi osobně nelíbí..Díky předem ;)

  • Ahoj,

   to záleželo na konkrétním dnu. Měli jsme předměty, na které jsme měli větší a těžký učebnice. Naopak na nějaké předměty jsem nosila jen poznámkový blok, kam jsem psala skoro všechno.

   Ono taky hodně záleží na vyučujících, některým je jedno, jestli nosíš učebnice, někteří ani žádné učebnice a jejich zakoupení nepožadují a je jim jedno jestli si děláš poznámky, měli jsme i takové, kteří kontrolovali sešity, ale to bylo jen v prváku, max. ve druháhu.:)

 4. Jsem v druháku a nosím batoh, nemám moc učebnic, ale vyhovuje mi to. Nenosím podpadky, kabát nic, takže je to v pohodě :)

  V buse jsem viděla holku, která měla kabát, podpadky aještě k tomu batoh. Vypadalo to hrozně :xx

 5. Já jsem v prvaku na gymplu a mám kabelku:) a mně to vyhovuje.. Ja jsem spíše ten elegantní styl, nosím kozacky, podpadky, kabáty, pekne bundy, nesnáším zimní sportovní (ženy by to podle mě do města nosit vůbec nemely, je to příšerné a nevkusné..!):… A učebnice co doma nepotrebuji tak mám ve skříňce, doma mam asi 5 učebnic a i tak je skoro nenosím, tak vždy mám jen sešity ..:)

 6. ahoj
  já jednou nohou chodím dovnitř(tou levou)
  a nesmím nosit těžké kabelky na rameni
  a musím sedět na židli rovně a nohy musím mít přesně na zemi
  takže když jdu třeba s kámoškou do města tak si vezmu kabelku protože vím,že nebudu táhnout 4 kliovou tašku s učebnicemi
  takže nosím do školy batohy
  a ještě zpátky k té mojí levé noze
  kvůli tomu nenosím do školy učebnice takže mám z každé učebnice 2 kusy třeba čestinu mám jednu doma a jednu ve škole pod lavicí
  a tak to mám se všemi učebnicemi

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist