Bojíš se, že prohlídku u gynekologa nezvládneš? 4.33/5 (6)

Poprvé jsi se objednala k návštěvě gynekologa? Je bezva, že ses konečně odhodlala. Jenže s přibližujícím se termínem prohlídky jsi stále více nervózní? Neboj se, to zvládneš. Řeknu ti jak! 

Z čeho máš strach?

Dříve, než začneš propadat panice, odpověz si na otázku: z čeho máš vůbec strach? Tak dáš strachu podobu a můžeš jej odzbrojit dobrými argumenty. Bojíš se, že to bude bolet? Gynekologické vyšetření opravdu nepatří mezi bolestivé a více by ses měla obávat návštěvy u zubaře. Ale zase ti nemůžu tvrdit, že vůbec nic neucítíš. Samozřejmě ucítíš, jak do tebe gynekolog zasouvá ultrazvukovou sondu nebo tě prohmátne prsty. Ale spíše než o bolest půjde o mírně nepříjemný pocit. Případný tlak nebo nepříjemné pocity výrazně zmírňuje lubrikační gel, který gynekolog nanese na sondu, aby do tebe snadněji pronikl a neboj, je vždy součástí tohoto vyšetření.

Bojíš se, že to bude trapné? Trapně se možná budeš cítit ty, ale neboj se, trapné to opravdu nebude. Uvědom si, že zatímco ty zažíváš velký stud, tvůj lékař/ka to bere jako rutinu. Bojíš se, že vyšetření potrvá dlouho? Slibuji ti, že venku budeš podstatně rychleji, než jsi doufala. Opravdu si myslíš, že mají lékaři čas jen na tebe? Na gynekologickém křesle se ani neohřeješ! Bojíš se osobních otázek? Ano, otázky na tělo jistě přijdou a hned na začátku návštěvy, ale ty se jich bát nemusíš. Nejspíš půjde o tyhle – měla jsi už pohlavní styk? trpíš výtokem? už jsi menstruovala? kdy jsi menstruovala? jak dlouho tvá menstruace trvala? nebo máš nějaké bolesti? Zvláště na otázky ohledně menstruace buď připravená. Já jsem jimi byla dost zaskočená, a proto jsem své gynekoložce nebyla schopná říct, kdy proběhla moje poslední menstruace. Kdo si to má taky pamatovat, že? Proto ti doporučuji psát si deníček, do kterého si poznamenáš začátek a konec tvé menstruace každý měsíc. Tím si ohlídáš i její pravidelnost. Bojíš se toho, co se bude v ordinaci dít? To je další otázka, která tě může strašit. Ale nemusí! Proč? Protože všechny gynekologické prohlídky mají téměř stejný scénář a já ti ho řeknu!

kreslo

Průběh gynekologické prohlídky

Každá gynekologická prohlídka se může lišit jednotlivým vybavením ordinací, postupy a také tím, jestli je gynekologem muž nebo žena. Ale v jádru jsou všechny téměř na vlas stejné. Všechno to začne v čekárně u gynekologa kam přijdeš a počkáš na příchod sestry. Návštěvu si objednej předem! Tak nebudeš muset dlouho čekat a nebudou tě pokoušet myšlenky na zběsilý úprk. Věř mi, já jsem napoprvé odešla. Dřív než vyšla sestra, jsem si to rozmyslela a šla jsem pryč. Pak jsem doma litovala, protože mě to všechno čekalo znovu a od začátku. Nijak jsem si nepomohla, přitom jsem to mohla mít celé již za sebou. Připrav si průkaz pojištěnce, který sestře předložíš.

Po vyzvání sestry můžeš vstoupit do ordinace ke svému lékaři. Jak probíhá prohlídka? Gynekolog/gynekoložka tě vyzve, aby ses posadila. Zeptá se tě na tvůj zdravotní stav i možné problémy, pak tě vyzve, abys šla za plentu nebo do kabinky a svlékla se od pasu dolů. To je nejspíš nejhorší chvíle, které se každá slečna obává. Ale trvá opravdu jen pár okamžiků, neboj. Je mnohem lepší, když si z domu s sebou přibalíš i dlouhou sukni nebo budeš mít delší tričko nebo svetr. Sundáš si kalhotky a přesto můžeš být cestou ke gynekologickému křeslu zahalená.

Ani nasedání na gynekologické křeslo pro tebe nebude zvlášť příjemné, ale věř, že celou tu dobu tě nebude tvůj lékař pozorovat, nejspíš si bude něco ťukat do počítače. Až budeš hezky usazená, křeslo i s tebou si dá do vyšší polohy a nejspíš tě vyzve, abys šla zadečkem blíže k němu. Podle toho jestli jsi ještě panna nebo ne, použije buď ultrazvukovou sondu nebo tě jen lehce prohmátne prsty. Neboj, nic to není. Jakmile skončí, vyzve tě, aby ses šla znovu obléknout a další konverzace bude probíhat již u stolu a hlavně TY UŽ BUDEŠ OBLEČENÁ!

Na konci prohlídky s lékařem nejspíš proberete výběr antikoncepce, pokud ji budeš požadovat nebo ti podá vysvětlení tvého problému třeba s výtokem. Každopádně pak už jen stačí říct nashledanou, případně si vyzvednout předpis léků od sestřičky a TRADÁÁÁ domů. Že jsi čekala větší drama?

Co ještě můžeš proti strachu dělat?

Věřím, že po tomto článku se ti mírně ulevilo. Pomoct si však můžeš ještě i jinak. Třeba tím, že ke gynekologovi půjdeš s mámou nebo s tvou nejlepší kamarádkou. Na vyšetření se objednej a pak až do termínu na něj nemysli. Ber to jako otravnou návštěvu zubaře. Po vyšetření se odměň, třeba si kup nové náušnice. Vždyť po každé gynekologické prohlídce se ve tvé šperkovnici může blýskat nový šperk!

Tak co, uklidnila jsem tě trochu? Jdeš na první gynekologickou prohlídku, nebo už jsi na ní byla? Poděl se s ostatními děvčaty na webu proslecny.cz o  zážitky, popřípadě napiš tvůj zaručený recept, jak se přestat bát.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

49 komentářů

 1. Ahoj, nevím jestli to sem úplně patří, ale přece… Potřebuju si oddálit menstruaci, když bych si šla pro recept ke gynekologovi bude nutná i prohlídka, nebo ne? A je potřeba se na to objednat? Děkuji. P.S.: U gynekologa jsem nikdy nebyla.

  • Ahoj, taky potřebuji pro tabletky na oddálení menstruace… U gynekologa sem nikdy nebyla😕 mám stejnou otázku: bude mě prohlížet když potřebuji mensces oddálit? 😕trochu se toho bojím.. A mám se rozmyslet do zítřka.. Mensces mám dostat v půlce dovolené… A nechce se mi tahat tuna intimních věcí.. Děkuji za odpověď Ludmi😊

   • Mám to úplně stejně – v půlce dovolené jedeme poprvé k moři a chtěla bych si to užít bez omezení. Mám taky strach.

    • Magdaléna

     Určite to není problém..já mám tabletky od své doktorky a nikdy jsem u gynekolozky nebyla:)

 2. Ahojte holky : ) prvně se budete muset ke gynekologovi objednat, jinak vás ani nevezmou. Myslím si, že když už tam budete bude si vás chtít doktor při jednom i prohlídnou jako zahajovací prohlídku, ale pokud jste ještě neměli sex, kompletní prohlídka vás nečeká. Ale záleží na konkrétních doktorech, možná vám vážně napíšou jen tabletky na oddálení a objednají vás na příště: )Ale může se stát, že vám prášky na oddálení buď vůbec nepředepíšou nebo se alespoň budou snažit vám to rozmluvit. Řeknou že je blbost v takovém věku do sebe cpát hormony jen kvůli dovolené. Nechcete přece vyzkoušet ty tampóny? Samozřejmě ke gynekologovi se objednejte, pokud budete žádat i antikoncepci, můžete příště situaci řešit pomocí ní.

 3. ahoj , chtěla bych se zeptat v kolika letech bych se tak měla objednat ke gynekologovi ?

  • Většinou je to kolem 15-16 let ale nejpozději bys tam mněla zajít když ti bude 18. Je to opravdu nejpozdější doba a jak bylo v článku, klidně popros třeba tvoji kamarádku

   • Ahoj mam dotz,musi ke gynekologovi semnou i moje mamka ?

    • Do 15 by měla, hlavně kvůli rodinné anamneze (nemocem v rodine) po 15ti uz nemusi, ale pamaguj sibzakladni informace :)
     Klidně muze jit s tebou a pred vyšetřením ji pozadas aby sla do čekárny :)

 4. Holky, nebojte se toho. Neni to tak strašné
  Take jsem se bála, ale neni na tom nic. Nejprve se objednáte. Je na vás zda půjdete k ženě ci muži. Přijdete tam, doktor/ka se vas zepta na nekolik otazek ohledně rodinných nemoci, vyplníte v rychlosti formulář, nic těžkého. Pote vas nejspíš pošle svleknout a přijdete na křeslo. Je to divný pocit, ale nic co by bolelo nebo se to nedalo přežít. Myslete na to, ze vás lékař nemá v úmyslu ocumovat, pro nej uz je to vlastne nuda :D . Prohlédne vas, to je trochu nepříjemné, ale nemělo by vas to bolet . Pak se obléknete, vzděli vám co a jak dál a jdete domů :)

  Pokud budeme mit nějaké otazky, klidne se ptejte.

 5. Je mi 13 a zítra mám jít na dětskou gyndu kvůli nepravidelné MS. Bude mě prohlížet na křesle i když to právě mám? Nebo mi jen udělá ultrazvuk? Děkuji za odpověď.

 6. Ahoj, je mi sice jen 11 let ale myslím, že ne.Kdyby jo tak uřčitě jen malou chvíli jinak přes ultrazvuk.

 7. Jak se dela ten ultrazvuk a co to vlastně je diky moc

 8. ULTRAZVUK JE …MĚ JE 11 LET A VÍM TO ALE NIC PROTI TOBĚ PROSÍMTĚ ULTRAZVUK SE DĚLÁ NAPŘÍKLAD KDYŽ SES TĚHOTNÁ NAPŘED TE BŘICHO NĚČÍM POTŘOU ABY TĚ ULTRAZVUK JE TO TAKOVÁ HLAVICE KTERÁ TI JEZDÍ PO BŘIŠE A PAK ZAPNOU OBRAZOVKU A KDYŽ PO TOBĚ JEZDÍ TOU HLAVICÍ TAK NA TÉ OBRAZOVCE VIDÍ JESTLI JE TŘEBA PLOD V POŘÁDKU.

 9. když masturbuji mám pokaždé orgasmus je to super ale hned mám vagínu zaplněnou nějakým bílou hlenitou tekutinou. děkuji

  • Je to zvýšený výtok, je to normální, zvlhučuje pochvu aby to lépe šlo např. u prštění.

 10. teda jestli je to normální

 11. Chci se zeptat jestli když jdu na gyndu, musím se oholit tam dole. Mám tam celkem hodně chlupů a tak nevim.

  • Ahoj ne, nemusíš je to tvoje věc. Pokud jsi s holením ještě nezačala a začínat nechceš, rozhodně to neměň jen kvůli gynekologické prohlídce. Jdeš tam poprvé?

 12. Ahoj, chtěla bych říct… U gynekologa jsem ještě nebyla, ale čekám, že mě to během následujících 2 let čeká a… NE NEJSEM UKLIDNĚNÁ PO TOMHLE ČLÁNKU!!! Protože faktory ohledně toho, co v něm bylo mi vrásky nedělají, ale já mám trochu problém s tím, že do mě bude gynekolog šahat!!! Já vím, že to bude nepříjemný akorát mě, že on/ona to dělá normálně, ale co když je mi už jn ta představa tak strašně nepříjemná, že tam radši ani nepůjdu?

  • Ahoj, jsem na tom stejně, jen ta představa mě straší. Gynekolog bude první kdo bude sahat na moje intimní záležitosti a myslím si, že bude jedno jestli to bude gynekolog nebo gynekoložka. Před vlastní mamkou se neslíkám a teď tam bude úplně někdo cizí.

 13. Ahoj, je mi 15 let od května a poprvé jsem se s přítelem vyspala asi měsíc zpátky. Tehle měsíc se mi nedostavily měsíčky což mě dost vyděsilo Ikdyž jsme použili ochranu a dali si pozor. Test mi vyšel negativní ale mamka trvala nad tím že musím k doktorce. Byla jsem hrozně nervózní ale čekala jsem že když je to moje první návštěva bude aspoň trochu ochotná a vše mi vysvětlí. Bohužel to bylo naopak. Jen co jsem jí řekla že jsem jz měla pohlavní styl začala se ke mně chovat jako k lehké děvě… to mě rozhodilo ještě víc a byla jsem z toho špatná ještě před vyšetřením. Vyšetření jako takové bylo taky příšerné ani malinko mi neřekla co vlastně bude dělat natož když vytáhla ultrazvuk (v tu chvíli jsem nevěděla co to je) pak už mi jen řekla že žádné mimino tam nevidí přitom hlavní důvod proč jsem přišla byla obyčejná prohlídka a zeptat se proč se mi nedostavila menstruace. Nakonec mi jen vynutila nějaké prášky na rozmenstruování, které mají spoustu vedlejších účinků. Její přístup se malinko změnil až po vyšetření když se mě zeptala na přítele a já jí řekla že jsme spolu 2 roky. Stejně jsem si odnesla opravdu hrozně negativní zkušenost a už tam nikdy nechci jít. Teď z toho mám ještě větší strach než předtím. Myslíte že by bylo lepší najít si jiného doktora? Protože jestli se ke mně bude příště opět chovat podobně tak odtamtud poběžím možná tak s brekem a depresí nemluvě o tom že jí vůbec nezajímaly moje otázky na některé nejasnosti.

 14. Ahoj Aleno,
  myslím, že k holkám v pubertě by se měla gynekoložka chovat hezky, protože se vyvyjí, tím pádem jsme hodně citlivé. Třeba jen měla blbou náladu, ale zeptej se maminky jestli ji třeba nezná. Ale asi bych si našla někoho jiného :-)

 15. Ahoj chtěla bych se zeptat na jednu otázku
  Je mi 15 let a jdu po prve ke gynekologovi :( jde tam semnou i Mamka jelikož už nejsem panna … co mám doktorovi před tím než tam vejdu říct aby o tom změn už nejsem panna nevěděla Mamka … předem děkuji

 16. Ahoj
  Jako uklidnila jsi mě….aspoň trochu
  15 mi bude za necelý rok (10 měsíců) a tak už přmeýšlim jestli půjdu k gynekologovi nebo gynekoložce. Strašně se bojim toho jak si napsala že mě prohmátne prstama. Nikdo na mě od mých 5 nesahal (jako na intim.zóny) a teď mi na ně bude sahat někdo úplně cizí koho budu znát tak 3 minuty. Jsem z toho mega vyděšená a nejradši bych se tomu obloukem vyhla.
  Jinak co mi doporučíte abych se tolik nebála (toho že na mě bude sahat) a abych nakonec neutekla ??
  Předem moc díky

  • No moc nevím jak poradit, ale mysli na to, že to bude jenom chvilka a spíš bych radila gynekoložku (myslím, že by ti nebylo tak hrozně)

  • Líbí se ti kluk nebo holka? Představ si, že s ním(ní) máš sex a on(a) se ti mazlí z kozama.

 17. Na tento článek jsem narazila, protože hledám krapet pomoc.
  Ano, gynekologické prohlídky a už samotného doktora se bojím.
  Ne, nečeká mě má první prohlídka. Různě vyšetřená jsem už byla asi čtyřikrát a to u dvou různých doktorů.
  Prvně to bylo asi v 16 letech kvůli kvasinkové infekci, na kterou mi byly předepsány nelevné globule s mastičkou. Podruhé už u jiného doktora také kvůli infekci, opět jsem dostala předpis na nějaké vaginální tablety a radu, že nemám jíst tolik sladkého. Tehdy se jednalo o první pořádné vyšetření a to s ultrazvukem, jelikož pohl. styk ještě nebyl a u doktora jsem si založila kartu. Už tehdy měl doktor poznámku, když jsem řekla mamce, jestli by se mohla aspoň otočit, když už je přímo v té ordinaci. Ozval se, že mu přijde divné, že se stydím před vlasní matkou, načež mu mamina přitakala.
  Do třetice jsem si tam šla kvůli vyřízení antikoncepce, jelikož jsem měla přítele a mamina měla potřebu pohotově jednat. Opět tam šla se mnou a jakobych tam snad ani nebyla, vyřídila vše. Kdybych neměla osobní údaje a kontaktní u sebe, nadiktovala by mu i ty.
  Vyšetření proběhlo opět prohmaten a ultrazvukem. Něklikrát mi řekl, že se mám uvolnit, což ale vůbec nešlo. Ještě předtím byl neskutečně dlouho nespokojen s tím, jak na křesle ležím. Nakonec to bylo velmi nepříjemné, protože jsem ležela až někde na konci a měla pocit, že každou chvíli spadnu.
  Po čtvrté a naposledy jsem tam šla, když jsem asi půl možná třičtvrtě roku brala antikoncepci a stále neměla pohl. styk.
  Na toto vyšetření jsem se rozhodla jít bez matky. Dost bylo trapných chvil. Sestřička mi na začátku změřila tlak a poslala mě do kabinky s tím, že doktor si mě zavolá. „Zavolal“ tak, že jsem ho pořádně neslyšela, tak jsem pomaličku otevřela dveře a zeptala se, jestli můžu. „Vždyť jsem řekla, že ano,“ prohlásil ne příliš vlídným tónem, tak jsem se omluvila, že jsem ho neslyšela. Původně jsem si přišla pouze pro předpis na prášky a byla jsem připravená pouze na to. Doktor mi ovšem zničehonic řekl, že od mé poslední prohlídky je to rok a že mě tedy rovnou i prohlédne. Řekl to tak, že jsem se neodvážila odporovat. Vyzval mě ať se jdu vysléct do kabinky. Poté jsem zjistila, že od minula se jeho nespokojenost s tím, jak na kozu nasedám, se nezměnila. Byla jsem už docela zoufalá z toho jak mi několikrát řekl, ať jdu blíž a ještě blíž ke kraji. Podíval se a prohlásil, že je „tam“ již dost místa, načež vstal a šel pro sestru. Totálně vystresovaná a nic netušící jsem tam ležela s myšlenkou, že jsem mu přeci říkala pravdu o tom, že styk nebyl, tak jsem jen čekala ultrazvuk a konec. Sestra donesla sklíčko a odešla. Přišel doktor, něco vzal, ani mi neukázal co, neřekl co a začal to do mě cpát. Cukla jsem sebou, protože to zabolelo, ale na jeho otázku, jestli to bolí, jsem pouze pípla, že ne a trpěla. Stěr, což bylo to, co dělal bolelo šíleně a možná by to bolelo méně, kdyby ze mě vytáhl zrcadla hned poté, co stěr provedl. Dobrou chvíli jsem tam s nimi ležela v bolestech. Když je vytáhl, čekala jsem úlevu, ale jen jsem se klepala a bolest cítila stále. Zmizel pouze tlak. dostala jsem od něj kartu, šla jsem do kabinky a pak za sestrou. S předpisem a skoro brekem jsem se odšourala z ordinace a polikliniky. Když jsem poté potkala máti, vše jsem jí řekla a rozbrečela se. Místo podpory se mi dostalo odpovědi, že kdyby tam šla se mnou ona, nic takového se nemuselo stát. Nesla jsem si tedy ponížení sama bez podpory a podržení. Bolest jsem cítila i na druhý den, ale myslím si, že už jsem ji měla spíše v hlavě než tu skutečnou fyzickou.
  Od té doby jsem se zařekla, že na do gynekologické ordinace už nevstoupím. Když jsem měla brát poslední plato antikoncepce jednoho balení (následně bych si musela vyzvednout nové balení na tzv. opakovací recept), postavila jsem si hlavu, že ty prášky, prostě nedoberu. Matka byla naštvaná, ale já spokojená, že je nemusím zobat hned z několika důvodů. Přišlo mi otravné muset každý den zapíjet prášek, brala jsem to jako omezení a vlastně jsem je vůbec nepotřebovala..s nikým jsem styk neměla. Kvůli strachu z ordinace a doktora jsem tam ani nešla na odběr krve, který se prý po roce braní antikoncepce dělá (Jistá osoba, která k něco také chodí mi ale sdělila, že jí také žádný odběr neudělal a dokonce jí nutil nitroděložní tělísko). Přítele jsem poté informovala o tom, že kdyby k něčemu dojít bude, budeme se muset chránit jinak. Měl blbé kecy typu, že se nechá testovat na nemoci a kdyby nějakou měl, tak tedy kondom ano, ale jinak asi ne. Naštvala jsem, ale na věci mi záleželo, tak jsem si zjistila vše o pesarech a předložila mu tento návrh. Řekl že sex s nějakým plastem uprostřed je divný a zoufale položil otázku, jestli prostě není období, kdy by se to dalo bez toho, abych otěhotněla. Už jsem měla sto chutí ho nakopat..Nevzdělanost, hloupost, sobeckost.
  Nyní jsem spíše sama, zanedlouho mi bude osmnáct, stále pannou a domnívám se, že ještě u toho vydržím. Mám dejme tomu začínající volný vztah, ale nic tímto směrem neplánujeme.
  Stále jsem ovšem stavěna před fakt, že nechodím na prohlídky na gynekologii a nejspíše bych měla..
  „Až tam půdeš s nějakým problémem, může už být taky pozdě.“

 18. Mám dotaz, mám menstruaci už pátý den, sice o něco slabší než na začátku, ale máma mě děsí tím, že tvrdí, že to má trvat jen 2 dny. Je v pořádku, že krvácím už pátým dnem? Je to moje první menstruace.

  • Zdravím.
   Můžeš být úplně v klidu, protože menstruace může trvat běžně až 4-8 dní, ale i 10 a víc dní. Pokud jsou to první roky menstruace, tak chvíli potrvá než se srovná. Pokud to tvá mamina bere podle sebe, což nejspíš ano, tak jo, u ní jako u starší ženy to ty pouhé 2 dny opravdu trvat může..Kdyby má menstruace trvala 2 dny, jsem vysmátá :D

 19. Ahoj Luci, je to v pořádku a zeslabuje ti to, protože to už bude končit… Obzvlášť první menstruace jsou dlouhý D:

  • Mám pěti letou ségru a ona už menstruuje. Stalo se to před týdnem. Z pochvy ji tekla troška kapek krve. Řekla to taťkovi a ten to řekl mamce. První den si mamka myslela, že se jenom bouchla. Druhý den byla asi sobota a na gynekologii měli zavřeno. Tak ji mamka dala vložku, ale padala ji, tak ji dala můj tampon. Objednala ji na středu. V neděli jsme šli k tetě a strejdovi. Mají bazén. Já svoje dny neměla. A když moje ségra plavala, tak ji z plavek vyplaval tampón. Trapas. V pondělí ségra nadávala, že nechce menstruovat. V úterý jsme se šli projít do parku. Seděla na lavičce a bavila se se svojí kámoškou. A ukázalo se, že vyhodila svůj tampón a proto ji to bylo vidět. Konečně středa! Odpoledne jsme šli já, ségra a mamka na gynekologii. Doktor se tomu divil. Prý dospívá rychle. Když to zjistila, tak se tak chovala. Dala pusu klukovi a pozvala ho k nám domů. Zeptala se setřenky co je to anál, a s tím klukem dělali anál!! OMG! Táta je načapal a zavolal rodiče toho kluka. Hrůza. Pak ho tajně pozvala k nám do garáže a tam měli orál. Nachytala jsem je. A to všechny nepohlavní sexy v jeden den! Přes přísný zákaz. Předevčírem měli skutečný sex! Měli i kondom. Kde to sakra splašili?! A kde na to přišli?! Dneska jsem ji načapala při masturbaci. Mám pár otázek. Kde sehnali kondom? Jak přišli na sexy?

 20. Kondom asi vzali od tvého taťky. Na sex mohli přijít na internetu, v televizi, od sestřenky a tak dál.

 21. Klárka(Šunka)

  Když jsem byla u gynekologa tak jsem se na gynekologickém křesle posrala. I doktorovi ruce..

  • Přesně něčeho podobného se bojím xd co na to řekl/udělal xd

 22. Mám dotaz. Jdu ke gynekologovi s tetou. Už nejsem panna. Mám ji to říct?

 23. Kondom v kabelce

  Já měla sex s mým přítelem a omylem jsem otěhotněla. Nikdo, kromě mě a jeho, to neví. Jdu na gnk s mámou. A co mám dělat?!

 24. Začalo to před týdnem. Je mi 16. Šla jsem ke gynekologii a tam byl sedmnáctiletý kluk. Jeho táta je můj gynekolog. Chodíme​ spolu do třídy. Nastal trapas. Viděl mou … pochvu…A další den jsem našla ve skříňce vzkaz:
  Ahoj Natko, když jsem viděl tvou _ _ch_ u. Tak jsem se zamiloval do gnk. A nechceš zajít na rande? Třeba před gyndou.
  Opsala jsem to. Šla jsem tam a políbil mě. Bylo to úžasný! Začali jsme spolu chodit. Po 6 dnech jsem našla ve skříňce balíček s nápisem Pro Naty. A v tom byl kondom a antikoncepce. A přes mesenger mi napsal, že se mnou chce sex. Já na to: Ok! A on taky OK! No sešli jsme se u něj doma. Jeho táta mi řekl že jsem v pořádku, tam dole, a jeho máma nám furt nosila sušenky. A vlítli jsme na to. Druhý den mi bylo blbě. Koupila jsem si těhotenský test a …….. JSEM V TOM!! Za týden mám jít na kontrolu na gyndu! Jak to všem vysvětlíme? On tam půjde se mnou.

 25. Uklidní se a řekni to tomu klukovi myslím že se o tom budete moct pobavit a něco vymyslet.

 26. ahoj, co když mám velmi silný výtok? nebude to problém až mě bude doktorka prohmatávat?

  • Neboj, problém to nebude. Kdyžtak si ho utřeš.
   Jinak gynekologové jsou na to u nějakých dívek zvyklých

 27. Ahoj, je mi 16
  Chtěla bych se zeptat jestli bych se měla objednat na gynekologii už před prvním pohlavním stykem pro antikoncepci, nebo si koupit postkoitální antikoncepci ( nouzovou antikoncepci ) a pak tam zajít později.

  • Určitě bych si zařídila antikoncepci ještě před prvním stykem. Bude to jistější. A jestli to udělat teď, nebo až po…to za to nestojí. :)

 28. Ahoj je mi to trapné ale trašně se stydím svlékání před svými příbuznými i před rodiči natož před lidmi (např: ginekolog)

 29. Tak já jsem první člověk na světě, který gynekologickou prohlídku nezvládnul. Vyšetření vaginoskopem bolelo. A jakmile jsem z toho křesla vstala, začala se mi točit hlava a nakonec jsem se přímo v ordinaci pozvracela.

TOPlist