Co dělat (a nedělat) na rande? 4/5 (1)

Máš rande a jsi nervózní z jeho průběhu? Ničeho se neboj, máme pro tebe manuál, jak ho přežít a pokud možná co nejvíce z něj vytěžit. Jsou totiž věci, které na schůzce mají zelenou a naopak věci, kterým by ses měla pro jistotu vyhnout. Tak jdeme na to?

Co má zelenou?

Neboj, nechceme, aby sis připadala jako v konkurzu na dokonalou dívku, tak zvanou „ supergirl“, a proto tě nebudeme zahlcovat radami typu usmívej se, buď milá a hlavně mluv chytře. Dáme ti pouze pár rad, díky kterým zaboduješ a z rande vytěžíš maximum. Vždyť rande není jen o tom, jak budeš vypadat ty, nýbrž i o tom, jak se projeví tvůj kluk a jestli se k sobě vůbec hodíte. Proto:

1 . Buď spontánní – neustálým se hlídáním si kluka nezajistíš. Buď proto spontánní, řekni co máš na jazyku, projev svou náladu a své pocity. Máš chuť se jít pohoupat, ale myslíš, že by jsi před klukem vypadala pitomě? Proč! Běž se pohoupat, na houpačkách můžete oba zažít spoustu legrace! Máš chuť na jahodovou zmrzlinu a zrovna procházíte kolem stánku se zmrzlinou? Klidně si o ni řekni (tedy v případě, že tě první nepozve on) nebo pozvi kluka ty! Ale pozor! Nepleť si spontánnost s vulgaritou! Pokud máš problém se slovníkem a jsi sprostá jako dlaždič, neznamená to, aby ses takhle spontánně projevovala. To by si svého pana božského spíše vyděsila!

2. Měj svůj názor – mít svůj názor je cennější,  než si vůbec myslíš, ačkoliv může být někdy dost těžké ho v partě s opačným míněním projevit. Za svůj názor se nestyď ani na schůzce. Pomlouvá tvůj společník učitelku, o které ty si myslíš, že je docela fajn? Nepřikyvuj jako ovce a řekni, že ty si to nemyslíš! Nemusíš se s ním hned pouštět do křížku, jen mu to s klidem řekni. Pokud je to ten správný, měl by to ocenit.

3. Buď zvědavá – „nebuď zvědavá, budeš brzo stará“, říká jedno známé přísloví. Tady to však neplatí. Pokud se nezeptáš, nebudeš vědět a ty se chceš o svém novém objevu dozvědět co nejvíce, ne? Zeptej se ho na jeho zájmy, kde bydlí a třeba i kolik měl holek. Za zeptání nic nedáš. Alespoň nebudete trapně mlčet.

Pokud se budeš držet těchto tří jednoduchých pravidel, na rande určitě zaboduješ a vytěžíš z něj maximum. Přidej hezké oblečení, již zmíněný úsměv a nesmělost hoď stranou. Vždyť o nic nejde! Nevyjde tenhle, vyjde jiný a mnohem lepší!

Čeho se vyvarovat? 

Pokud však o kluka hodně stojíš, existuje pár věcí, kterých by ses měla vyvarovat neboť na tebe vrhnou špatné světlo. Zase ti nebudeme opakovat, jak moc je důležitá tvoje upravenost a slušné vystupování. Co bys na rande neměla dělat?

1 . Nepomlouvej – na rande tě pozval nejhezčí kluk ze školy a ty se bojíš, aby se třeba nezakoukal do tvých kamarádek, a proto je raději u něj pomluvíš? Tak takhle tedy ne! Pamatuj, pozval tebe, a proto není třeba špinit ostatní. Nic špatného neříkej ani o ostatních, je to nejen neslušné, nýbrž ani nemusíš vědět, s kým se tvůj nový kluk kamarádí. Třeba mu na schůzce pomluvíš jeho nejlepšího  kamaráda!

2. Nepřetvařuj se, neměň se! 

Kluk tě pozval na rande, když si byla oblečená ve sportovní šusťákovce a běžeckých botách a ty mu na rande přijdeš na nehorázně vysokých jehlách? Tak to může být tvým vzhledem velice potěšen, také ho však můžeš přivézt do rozpaků. Pozval tebe a ne slečnu na jehlách, na kterou si budeš jen hrát. Pokud lodičky na vysokém podpatku nepatří do tvého běžného šatníku, raději si je ani neber. To platí i o dalších kouscích oblečení. Zkrátka buď sama sebou!

3. Nenech s sebou cloumat

Velmi důležité! Nenech s sebou cloumat. Pamatuj, že žádný kluk nestojí za to, aby si měnila své názory, návyky a kamarády na počkání. Pokud se mu něco nelíbí na tvé nej kamarádce, tak má zkrátka smůlu! Buď ji bude tolerovat a nebo ať si hledá jinou holku, které se jeho chování bude zamlouvat. Ty si přece sebevědomá a máš svůj vlastní mozek, ne?

Rande je někdy pořádná mela emocí, my však věříme, že jej zvládneš na jedničku!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist