Co pít v horkých dnech? Zatím bez hodnocení.

Pitný režim by se měl dodržovat stále, ale v horkých letních dnech, bychom na něj měli dbát ještě více, protože letním sluníčkem je náš organismus více zatěžován, než třeba v zimě, nebo v jiném ročním období. Málokomu z nás v létě chutnají velmi sladké nápoje a hlavně ani nejsou zdravé a náš organismus jimi příliš dobře nezazásobujeme.

Co nepít
Jednoznačně ne (jak už jsem zmínila výše) příliš sladké nápoje s bublinkami. V létě bychom měli pít hodně, a bublinkatých sladkých nápojů se napijeme trošku a pocit žízně už nemáme, ale náš organismus vodu stále postrádá. Bublinky nejsou dobré ani při sportovní aktivitě, vyvolávají pocit nevolnosti.

Co pít
Nejlepší je samozřejmě obyčejná voda z kohoutku (pozor, musí být kvalitní, pokud kvalitní není, nezbývá ti nic jiného, než koupit neperlivou vodu balenou). Pokud ti ale obyčejná voda nechutná, můžeš si ji zpestřit šťávou z citronu. Nebo si udělat takové nealkoholické mojito a to tak, že do obyčejné vody dáš šťávu z citronu a natrháš do ní lístky máty, nebo klidně i meduňky a pokud chceš, přidej pár kostek ledu.

V létě můžeš pít místo vody také kvalitní džusy (nejlepší jsou na léto pomerančové, jablkové, či grepfruitové), ale nikdy je nepij samotné, protože jsou příliš silné a taky by ti žízeň nezahnaly, proto je vždy zřeď vodou, nejlépe půl na půl. Pokud ale patříš stejně jako já, mezi ty, kterým zrovna tyto džusy nechutnají, můžeš pít i jiné, ale nezapomínej je ředit.

Kolik litrů vody denně vypít?

Normálně bychom měli vypít asi 1,5 – 3 litry tekutin denně (v závislosti na váze, věku, fyzické aktivitě), ale pokud vezmeme v úvahu, že voda z našeho těla se ztrácí při dýchání, stolici a hlavně pocením, je nám asi jasné, že v létě musíme pít víc, protože se více potíme, tudíž by to měli být minimálně 2 litry vody denně.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

2 komentářů

  1. Moc hezký článek. Já piju docela málo, ale asi bych měla začít.:)

  2. Přesně tak. Každý den si za to nadávám, ale prostě se nedonutím k tomu, abych toho vypila dostatečné množství :D

TOPlist