Rozšířené póry – léčba aneb jak s nimi bojovat 5/5 (1)

Rozšířené póry – Krásná pleť je základ, to by měla vědět každá slečna a žena. Péče je důležitá, stejně tak, jako se hodně uplatňuje genetika – mnoha nedostatků se zbavuje jen velice těžko nebo to také vůbec nejde, zkrátka máme od narození určitě dispozice a zbavit se jich není úplně možné. Sem bychom mohli zařadit i problematiku rozšířených pórů, která je hodně ovlivňována právě zmíněnou genetikou a trápí mnoho mladých i dospělých žen.

Mám pro tebe ale dobrou zprávu – pokud trpíš rozšířenými póry, při dobré a vhodné péči o svou pleť se s tímto problémem dá něco udělat, stačí jen vědět jak na to.

Rozšířené póry jsou nejčastějí právě u mastné pleti, která má často problémy i s akné nebo černými tečkami – to vše spolu souvisí.

Proč mám rozšířené póry?

Důvodů je několik. Když už vynecháme dědičnost, i to co jíš, má na tvou pleť vliv. Pokud do těla dostáváš větší množství tuků než je potřeba, organismus si s nimi jen tak lehko neporadí a musí je někudy vyloučit, kudy? No přeci póry, které rovnou může i ucpávat a tvořit spoustu dalších problémů týkající se pleti. Snaž se tedy vyvarovat konzumaci tučných výrobků – tučné maso, tučné mléčné výrobky, uzeniny a smažených výrobků.

Další faktor, který rozšiřování pórů ovlivňuje je to, jak se o pleť staráš. Časté vymačkávání (hlavně to násilné) má za vznik právě rozšířené póry nebo používání nevhodné kosmetiky (zvláštně by ses měla vyvarovat tunám krému na obličeji na noc, kdy se pleť potřebuje čistit).

Rozšířené póry léčba – Akutní S.O.S

Pokud máš s rozšířenými póry doopavdy velký problém, první věc je zajistit si odbornou pomoc. Správná kosmetička by ti měla udělat komplexní „údržbu“ pleti a měla by ti doporučit výrobky, které ti přijdou vhod a které se k tobě hodí a neublíží ti.

Nikdy bys také neměla zapomínat na pravidelné čištění a odličování a to nejen večer, ale i ráno. U mastné pleti je extrémně nutné čistit ji i ráno, abys jí zbavila všech nečistot, které přes noc vyloučí. Co se týče čištění – pravidelně používej peeling a jednou za čas je dobré pleť napařovat (můžeš si přečíst ve starším článku), ideální k napařování je heřmánek. U každého typu pleti je důležité večerní odličování a zbavování posledních zbytků make-upu – pokud máš ale mastnější pleť s problematickými póry, mělo by odličování pro tebe být ještě důležitější. Pokud se o svou pleť nebudeš starat, nikdy se problémů nezbavíš.

rozšířené pory babské rady

Kosmetické přípravky vol přímo určené pro tvůj typ pleti (mastná, problematická, s rozšířenými póry) a skvěle působí přípravky s obsahem kyseliny salicylové, která se v dermatologii hojně používá.

I domácí kosmetické vychytávky mohou rozšířené póry omezit. Ideální je citronová šťáva, kdy s ní tamponkem jemně potírej obličej a poté opláchni.

Co se týče líčení, důležitý je podklad pod make-up, kvůli tomu, aby se póry neucpávaly a nevznikaly černé tečky. Nikdy bys neměla zapomínat na vhodný krém, který nech pár minut vstřebávat a působit než aplikuješ samotný make-up a samozřejmě nezapomínej na pravidelné čištění a odličování pleti.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist