Deník krásy V. Zatím bez hodnocení.

2

Už pátý v pořadí – jaké krásné to číslo. Dneska to vezmu jen velice stručně, protože Vám chci ukázat dvě věci a to dřív, než na to zapomenu, fotky omylem vymažu nebo se mi ztratí na disku, jak to mají v oblibě. První věc je z minulého víkendu a týká se mých vlasů a druhá se (ne)překvapivě týká také barev ale stoprocentně se hodí!

Moje vlasy to je kapitola sama o sobě! Musím je pořád dobarvovat, protože se růžová strašně rychle vymývá, musím neustále čistit koupelnu, fén, hřeben, svoje nehty a prsty, žehličku, protože růžová je všude. Oblečení peru taky častěji, protože jakmile si vezmu bílý tričko, za pár hodin se z něj stane růžové (v lékárně je to velice praktické, skutečně!) a celkově je to úplně na nic a nepohodlný. Kdyby to nebyla tak pěkná barva, tak se na to už dávno vykašlu:)

A minulý víkend jsem se konečně dostala k tomu, abych si vlasy znovu dobarvila. Pokud se pro directions pigementy rozhodnete, je to asi ta nejtěžší zkouška vůbec. Pigmenty se rovnou berou z krabičky (rukavice nutné!) a musí se na vlasy skutečně dát rovnoměrně, jinak to vypadá šíleně. Samozřejmě ručník okolo ramen je nutnost, stejně tak oblečení na doma a připravit se na pořádnou koupelnovou spoušť. Já si růžovou míchám z více odstínů a tentokrát jsem si jí dala trošku tmavší, ale vůbec ne o moc. Mrzí mě, že většina foťáků jí zachytí spíš do světle růžovo – červené, ale ve skutečnosti je spíš do fialova. Tomášův foťák ale má pár záběrů, kdy umí zachytit barvy reálně, tak se mi to konečně povedlo.

DSCN4571

Při barvení – pigmenty mají docela řídkou konzistenci, takže vlasy po aplikaci vypadají jako mokré, ale dobré je, že netečou, takže stačí jen ručník okolo ramen. Uí :)

DSCN4577

A takhle dopadla finální barva (na fotce níž je ale v reálnějším odstínu).

DSCN4663

Toť pasáž pro ty, které jste mi psali že o pigmentech uvažujete. Na hlavě jsou bezchybné a krásné, ale to barvení – to je peklo:D

A teď už druhá část článku, kterou vám chci ukázat. Nedávno jsem na internetu po docela dlouhém hledání našla obrázek, který jsem hledala! A to obrázek, týkající se neutralizace barev. Určitě víte, že skoro každá barva má nějaký svůj protiklad, který ho neutralizuje. Hodí se to znát i u líčení – konkrétně u korektorů.

Když budete mít tmavě fialové kruhy pod očima a budete je chtít zamaskovat, jakou barvu korektoru použijete? Hodně slečen dělá tu chybu, že použijí klasický tělový odstín – tím se sice nic nezkazí, ale velké barevné kruhy to většinou dokonale nezakryje. Na tmavě fialovou se totiž použije zelený až žlutý korektor a jak jsem na to přišla?

obra

Právě kvůli tomuhle obrázku. Pamatovat si, jaká barva neutralizuje jakou může být obtížné, hlavně když se to používá jen občas a tenhle obrázek je super pomocník, koho to zajímá určitě si ho uložte do počítače. Používá se to nejen u líčení, ale třeba také u vlasů, když se má neutralizovat nějaká nechtěná barva.

Obrázek jste určitě pochopily, pro jistotu ale vysvětlím. Barva, která je v koláči vždy neutralizuje barvu, která je naproti ní. Tedy modrá – červená, fialová – zelená, žlutá apod.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

8 komentářů

  1. Vlasy jsou nádherné :)

  2. Ta růžová barva je prostě nádherná!:)

  3. Moc ti to sluší Mers :)

  4. Tenhle obrázek se mi hodí! Konečné vím po jakém korektoru sáhnout :-)

  5. Ahoj. Růžové vlast zbožňuju. A moc ti to s nima sluší. Já je taky kdysi měla. Nejví mě vadilo, jak rychle se barva vymývala a musela se často obměňovat. Já s obarvováním věcí ale problém neměla. Lehce narůžovělej jsem měla jen ručník, do kterého jsem vlasy utírala. Nic víc. Jen jsem musela vlasy před barvením odbarvovat, a to jim po asi roce začalo dost vadit. Nakonec jsem se na to vykašlala a po mnoha letech experimentování s vlasama jsem se vrátila ke své přirozené barvě.

  6. Mersi sluší ti to v té barvě. Jestli ti někdo řekne že vypadáš jako Barbie tak mu řekni ať jde ty váš kam. .)))))))

  7. miluji růžovou barvu doma mám hromadu růžového oblečení někdy jdu i celá v růžovém ven a tvé vlasy jsou naprosto úžasné :)

  8. A jaká je to přesně barva(název – cerise, flamengo…)? Přemýšlím, že bych se také obarvila a je to dokonalá barva. Děkuji

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

Gigalash nejlevněji ZDEMÁM ZÁJEM
TOPlist