Domů Krása & Péče Dokonale přirozený nude look neboli nahé líčení

Dokonale přirozený nude look neboli nahé líčení

0

Dokonale přirozený nude look neboli nahé líčeníNude look neboli nahé líčení je nadčasovým trendem. Vypadat přirozeně, ale přitom zamaskovat nedostatky a zvýraznit přednosti, pomohou líčidla v přírodních barvách. Kromě nich je důležité držet se jednoho hlavního pravidla – méně je více. Jak na to?

1) Prvním krokem je hydratace

Ano, opravdu je důležité pleť nejdříve namazat krémem, obzvlášť je-li suchá. Zamezí se tím tvorbě šupinek, které by výsledný efekt pokazily. A přetřete rovnou i rty balzámem.

2) Jakmile se krém vstřebá, je čas zamaskovat nedostatky

Na kruhy pod očima, pupínky a další nedokonalosti vezměte na pomoc vhodný korektor.

3) Sjednocení pleti

Ke sjednocení barvy pleti použijte lehký make-up, případně tónovací denní krém, nanesený ideálně na podkladovou bázi. Nepřehánějte to s vrstvou přípravku, ať je výsledek co nejvíce přirozený. A nezapomeňte vše rozetřít až k vlasům, uším a pod bradu, ať není vidět přechod mezi nalíčením. Make-up zafixujte pudrem, ale jen jednou lehkou vrstvou.

4) Teď jsou na řadě oči

Pro přirozený vzhled zvolte stíny v tělové barvě, rozetřete jej po celém víčku. Zhruba na poslední třetinu očního víčka směrem k vnějšímu koutku oka pak naneste o odstín tmavší stíny, to zvýrazní pohled.

5) Řasenkou zvýrazněte řasy, ale ani s ní to nepřehánějte.

Stačí jedna vrstva a řasy ještě nejlépe pročešte speciálním kartáčkem, ať nejsou slepené. Upravte kartáčkem i obočí a případně jej domalujte stíny na obočí.

6) Rty zvýrazněte jemně růžovou rtěnkou

Aby lépe držela, vybarvěte nejdříve celé rty konturovací tužkou ve stejném odstínu. Pokud chcete, můžete nakonec přidat i trochu lesku.

7) Závěr

Na závěr vykonturujte tváře pudrovou tvářenkou, v broskvovém až světle hnědém odstínu podle barvy vaší pleti. Naneste ji štětcem pod lícní kosti.

Pokud si nevíte rady, jak vypadat dokonale, a přitom přirozeně, spoustu video návodů na nahé líčení najdete třeba na YouTube.

VIDEO: Nude makeup look / Přirozené béžovorůžové líčení

VIDEO: Video návod pro „nahé“ líčení očí