Halloween – kostým na poslední chvíli 4.91/5 (11)

K podzimu se pojí svátek zvaný Halloween. Není to sice až tak populární svátek u nás v České republice, ale najdou se i tací, co ho slaví. Proč by taky ne, je to zábava!
Já ho strávila poprvé minulý rok v Anglii, kde oslavy probíhaly ve velkém. Když mi kamarádka řekla, že jsme pozvané na house party, měla sem velkou radost. Potom ale – protože mě dobře zná – řekla „Doufám, že je ti jasné, že na Halloween party musíš mít kostým.“  No a v tu chvíli ve mě vypukla panika.

Kde vznikl halloween?

Mnozí často říkají „další améérický svátek“, ale pozor! Halloween vznikl v Irsku a slaví se 31.října, den před křesťanským svátkem Všech svatých.
Nejčastější oslavy tohoto dne jsou v anglicky mluvících zemích. V USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj.

Co se na Halloween dělá?

Pár dní předem je zvykem si ozdobit dům, tak aby vypadal jako strašidelný. Zdobí se například vyřezávanými dýněmi, kterým se říká jack-o‘-lantern. Potom také pavučinami a pavouky, strašidly apod.
Děti se v tento den převlékají do strašidelných kostýmů a chodí po sousedství, kde říkají „Trick or treat“, což se překládá jako „Dejte koledu, nebo vám něco provedu“.
Také se pár dní před Halloweenem dlabou a vyřezávají dýně, které par ve tmě svítí, když do nich vložíš zapálenou svíčku.
children-1209811_960_720 pumpkin-1005077_960_720

Tak to by stačilo, pointa tohoto článku je, co dělat, když jsi pozvaná na halloweenskou párty. Protože v tom okamžiku začíná dilema – převlek na večer!

Přináším ti pár nápadů, jak se s touto výzvou poprat snadno a rychle z pohodlí domova.
Důležité: vše strašidelné a děsivé je vítané! „Krev“ a jizvy jsou nutnost!
 1. V první řadě se zamysli, co máš doma za poklady a daly by se využít. Každá maska, doplněk,.. Já například doma našla škrabošku Bacardi z jedné párty. Fajn! Černé kalhoty, triko, rozcuchané vlasy, zmíněná škraboška = můžu vyrazit!
magic-1485832_960_720
 2. Pracuje tvoje mamka nebo známá ve zdravotnictví? Tak to určitě lehko seženeš roušku. (Pokud ne, pořídíš ji v každé lékárně za cca 15 Kč!)
Staré bílé kalhoty a triko s rouškou, docela nuda. Vem si nůžky a zkus si udělat v oblečení pár děr. Kůže, co ti bude vidět skrz si pomaluj červeně, jako krvavou ránu. K tomu trochu „krve“ na roušku voalá zdravotní sestřička, jak se sluší a patří!
 big_kostym-zombie-sestricka
3. Našla jsi doma jednu z těchto čelenek nebo klobouků? Super! Čarodějnice i čertice jsou v tento den povoleny!
 bizarre-20514_960_720costume-15829_960_720adult-15620_960_720
4. Nemáš doma ani jedno a jsi už vážně v koncích? Vůbec neplaš! Mám tu ještě jeden tip.
Vsadím se, že doma máš na 100% staré prostěradlo. Jednoduše si ho hoď na hlavu, vystřihni si díry na oči, namaluj si nějaký strašidelný obličej a je to! Halloweenský duch nesmí chybět 31. října na žádné párty!
horror-film-1236105_960_720
5. Pokud ani prostěradlo nevyhovuje, poslední záchrana je výrazný strašidelný make-up. U takového líčení se meze nekladou, čím víc originální a výstřední, tím lepší. Tak popusť uzdu své fantazii.
halloween-1232293_960_720   halloween-1138759_960_720
6. Jestli máš čas a Halloween party je až za týden, využila bych toho a objednala si nějaké crazy čočky!
Můj tip! Kupte si čočky s kamarádkou na půl a každá aplikujte pouze jednu. Ušetříš na tom a hlavně to celé bude ještě víc bláznivé a strašidelné!
  halloween-1600398_960_720
Na závěr bych si být tebou ještě dodělala nějaké krvavé šrámy, jizvy atd. Tím ještě zdokonalíš svůj kostým.
Už mi nezbývá nic jiného, než ti popřát hodně zábavy!

HAPPY HALLOWEEN!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

3 komentářů

  1. Tak to já jsem letos pozvaná taky na party a objednala jsem si overal kočku takovej ten plyšovej to bude švanda hrozná. :-)

  2. Parádní! večírek si moc užij :)

TOPlist