Jak chránit pokožku při opalování? 4.82/5 (11)

Celý rok se nemůžeme dočkat toho momentu, kdy nám do tváře poprvé udeří sluneční paprsky v plné síle. Krásné počasí v posledních dnech přímo vybízí k opalování. A dlouho očekávaná chvíle je tu! Než ale vyrazíte k vodě, ujistěte se že máte vše potřebné. Především opalovací krém. Jak ale vybrat ten správný a jaký ochranný faktor zvolit? Na to se podíváme trochu blíže:

Opalování bez krému

Statistiky uvádí, že až 40% lidí nepoužívá opalovací krémy v touze dosáhnout rychlejšího a snědšího opálení. Zbytek lidí sice krém používá, ale nevolí správný faktor. Možná si říkáte, však ano, na co krém? Maximálně se spálíte, chvilku vás to bude bolet, ale po pár dnech se červená kůže změní na krásnou hnědou, a mise je splněna. Mýlíte se. Tak to sice vnímáte vy, ale pokožka ne. Několikrát vám dovolí jí takové šoky způsobit, ale ve finále vám dá ale jasně najevo, že se jí to vůbec nelíbí. Jak? Například v podobě sluneční alergie, vráskami, či pigmentovými skvrnami.

K čemu slouží ochranný faktor?

Lidé si neuvědomují, jaký je to pro tělo šok, když po nekonečné zimě vyjdou poprvé na sluníčko. Vaše pokožka si na sluneční paprsky musí postupně opět zvyknout. Právě proto byste měli použít nejvyšší dostupný ochranný faktor krému (na obalu se značí jako SPF nebo OF), ideálně 50-ku, a až postupně případně přecházet na faktory nižší. Pak už samozřejmě záleží  na délce pobytu na sluníčku a typu vaší pleti.

Krém je také vhodné vybírat v závislosti na ochraně proti UVA a UVB záření. Většina krémů nabízí sice ochranu vůči UVB záření, ale snažte se sledovat také ochranu vůči UVA záření, které právě může způsobovat závažnější poškození kůže, a to pigmentové skvrny, stárnutí, či vznik rakoviny.

Já osobně nejraději používám opalovací krémy Vichy a jsem s nimi velmi spokojená. Vichy je známá kvalitní kosmetikou a její krémy na opalování poskytují ochranu i proti UVA. Za kvalitu se ale připlácí, a tak mě vždy potěší když vidím v obchodě nějakou akční nabídku.

Tip: Právě probíhá jedna zajímavá akční nabídka na opalovací krémy Vichy. Kde navíc k nákupu nad 490 Kč dostanete jako dárek cestovní taštičku se 4 dalšími produkty značky Vichy zdarma!

TIP: Chcete se opalovat? Chroupejte mrkev.

kremy-na-opalovani-vichy

Pokud nevyžadujete světoznámou kosmetickou značku, ale zároveň svoji pokožku během léta nechcete nechat na pospas osudu, doporučila bych vám produkty značky Ladival. Tyto opalovací krémy vás spolehlivě ochrání během dovolené u českého rybníka, i v exotických destinacích u rovníku, a stanou se tak vaším věrným pomocníkem v boji za krásné a zdravé opálení. Krémy Ladival jsou nyní také za akční ceny, a navíc k nákupu 2 produktů dostanete zdarma nafukovací balon na pláž, se kterým si jistě užijete u vody spoustu zábavy.

Ať už se chystáte v létě vyrazit za sluníčkem kamkoliv, nezapomínejte na ochranu své pokožky! Nepoužívání ochranných opalovacích krémů by se vám jednoho dne mohlo šeredně nevyplatit.

TIP: Jak na správné opalování?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist