Jak mít krásné oči 5/5 (1)

Mít krásné oči není v dnešní době vůbec nic složitého. Důležité je naučit se poslouchat své tělo a pomoci mu k Tvému vytouženému cíli. Zde Ti popíšeme několik tipů jak mít krásné oči.

Krásné = zdravé

Zdravou a bohatou stravou lze předejít mnoha nemocem. Zařaď proto do svého jídelníčku potraviny bohaté na prospěšné látky. Mrkev, vajíčka či borůvky mají blahodárný vliv na Tvůj zrak. Konkrétně pak borůvky pomáhají v boji proti šerosleposti, takže díky nim budeš lépe vidět ve tmě. Ničemu také neuškodí vyvážený jídelníček plný bílkovin a ovoce se zeleninou plné antioxidantů.

Prevence

Oči jsou nejdůležitějším lidským smyslem. Ano, i bez nich se dá fungovat, lepší je však tomu předcházet. Proto nevynechávej návštěvu u svého očního doktora, kam bys měla chodit jednou až dvakrát do roka.

To, že Ti lékař předepíše dioptrie, abys lépe viděla do dálky či do blízka, není překážkou, aby Tvé oči nebyly krásné. Již dávno neplatí, že brýle jsou nevkusné a škaredé! Zajdi si s rodiči do místní optiky a vyber si pořádný stylový kousek vystihující Tvoji osobnost. Můžeš také vyzkoušet kontaktní čočky, to ovšem bude potřebovat velkou dávku trpělivosti a cviku. Hlavně nespěchej a neubliž si.

Nenamáhej svůj zrak

Důležitý bod. Večer si na svoji oblíbenou knížku rozsviť stropní světlo a lampičku. Důležité je, abys viděla na všechny písmenka a zbytečně nemhouřila oči. Večer taky omez všechny obrazovky typu mobil nebo počítač aby se Ti dobře spalo a neměla jsi ráno kruhy pod očima.

TIP: recenze top séra pro dlouhé řasy

Kruhy pod očima

Je to otravná věc, nabízíme Ti ovšem pár babských rad jak na ně vyzrát. Dej kovovou čajovou lžičku na noc do mrazáku a ráno ji vytáhni a přilož pod oči. Chlad zmírní otok a Tvá pleť bude svěží. Vyzkoušet můžeš i plátky od salátové okurky. Zařaď také do své denní rutiny hydratační krémy a séra na podporu očního okolí. Důležité je se o své oči starat!

Make-up

Pokud jsi zběhlá v magii líčení, máš vyhráno. Pokud ne, nezoufej. Na internetu je spousta nápadů jak podtrhnout krásu Tvých očí. Korektor, řasenka případně oční linka – to pro začátek bude úplně stačit. Časem můžeš přidat i produkty na obočí jako je například tužka nebo řasenka na obočí či fixovací gel. Koukni na naše návody na líčení očí a něco si určitě vybereš. I když nosíš brýle, nemusíš se make-upu vůbec obávat.

Pamatuj, že i úsměv a rovná záda mohou udělat mnoho užitku.

Snad Ti naše tipy a triky pomohli. Měj se krásně.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist