Domů Krása & Péče Jak nevědomky špiníte svou pleť? Podívejte se

Jak nevědomky špiníte svou pleť? Podívejte se

0

Čistá pleť je velmi důležitá. Nejenom proto, že jedině tak bude krásné. Je to i proto, že eliminujete vznik různých kosmetických problémů. O jaké se může jednat primárně? Nejčastější je rozhodně tato trojice:

  • Vznik akné
  • Vznik vyrážek
  • Vznik ekzémů

Základem je tedy nutnost pleť pravidelně čistit. To ale není jediným směr, kterým je vhodné se ubírat. Nezapomínejte také na prevenci. Snažte se, aby vaše pleť vydržela co nejdéle čistá. Jak si ji nevědomky špiníte a podporujete tak vznik daných problémů? Podívejte se.

Máte špinavé povlečení

Víte, že povlečení je doslova magnet na různé nečistoty? Je tomu skutečně tak. Doslova se na povlečení lepí běžné nečistoty ze vzduchu, stejně jako se na něho dostanou nečistoty z vašeho oblečení, ale také nečistoty z vašeho těla. A toto všechno se následně může jednoduše dostat na váš obličej. Nevěříte? Podívejte se na to, v jaké poloze spíte. Mnohdy tak, že jste peřinou zachumlaná až k obličeji. Když se začnete otáčet na bok, dostává se peřina do kontaktu s vaší tváří. A tak se nečistoty přenášejí i na vaši pleť. Jak to eliminovat? Základem je pravidelné převlékání ložního prádla, stejně jako důkladné naklepání – nikoliv v místnosti, ale nejlépe na balkoně. Nečistoty se tak vyklepou pryč.

Telefonujete často?

Nebudeme zde rozebírat různé vlny, které produkují mobilní telefony. Podíváme se na to, kde všude mobil máte. Ať je to v kabelce, v kapse, nebo třeba doma na stole, pravidelně se na něm objeví mnoho nečistot. Mimo jiné také z vašich rukou pokaždé, když ho do nich vezmete. A co se stane při hovoru? Telefon dáte nejenom k uchu, ale také se s ním dotknete své tváře. Trendem jsou dnes velké telefony s displejem větším i než 5 palců. Proto je taková situace zcela běžná. Snažte se proto udržovat svůj mobilní telefon v čistotě a během volání se snažte o to, aby byl v kontaktu s vaší tváří co možná nejméně. Sice to může na první pohled vypadat zvláštně, ale jiná cesta není. Tedy pokud nevoláte až tak často, že se vám více vyplatí investovat do handsfree sady, kterou vždy jenom nasadíte do ucha a můžete jednoduše komunikovat.

Nechte ruce dole

Nevíte, co s rukama? A velmi často je zvedáte do oblasti vašeho obličeje, kterého se také dotýkáte? Pokud ano, je to velký problém. Na svou pleť totiž přenášíte řadu nečistot, které se nacházejí na vašich rukách. Možná toto děláte i zcela mimoděk. I to je poměrně častý jev. Děláte například něco z tohoto?

  • Časté mnutí očí
  • Otírání potu z čela
  • Podpírání brady

Toto všechno jsou situace, kdy se na pleť přenášejí nečistoty. Čím více jsou vaše ruce v obličeji, tím hůře. Jaká je pomoc? Snažte se ovládnout a nechte ruce dole. Zároveň dbejte na jejich hygienu. Tedy na pravidelné mytí, nejlépe s využitím dezinfekce.

Pozor i na kabáty, nebo šály

Je na vás stále chladno a tak si zapínáte kabát až úplně ke krku? A raději svůj outfit doplníte šálou? V obou případech dojde k tomu, že vám vykukuje jenom horní číst obličeje. Sice vám je příjemně teplo, ale pro vaši pleť to není nic příjemného. Nastává zde podobná situace, jako u vašeho povlečení. Na šále, ale i na kabátu se zachytí řada nečistot. A to i z venkovního prostředí. Ty následně předáváte právě své pleti. Jak tomuto zamezit? Buď se nezapínejte až úplně k obličeji, nebo dbejte na pravidelné čištění vašeho oblečení a eliminujte tak množství nečistot, které na něm budou.

Jak jsou na tom vaše ručníky a osušky?

Hygiena je základ. Během ní pomocí mýdla odstraníte z vaší pleti veškeré nečistoty, které na ní nemají co dělat. Uvědomujete si však, co uděláte potom? Vezmete si ručník nebo osušku, kterou obličej vysušíte. V tomto případě uděláte tu největší chybu, jakou můžete. Jenom si představte, kolik nečistot bude na ručníku, který vám visí třeba 2 týdny v koupelně. Navíc ho vždy namočíte, takže se na něm obyčejný prach zachytí mnohem lépe. A takový ručník potom přiložíte na svůj obličej. A při důkladném osušení přitlačíte, čímž řadu nečistot do své pleti doslova vetřete. Pokud již toto nechcete riskovat, používejte čisté ručníky a k obličeji je jenom lehce přiložte. Také je dobrou volbou nechat obličej přirozeně oschnout.

Nadměrná péče je také špatná

Možná jste v reakci na naše výše uvedené řádky zbystřila. A tak jste se rozhodla, že svou pleť budete více čistit. A to důkladně. I to ale může být na škodu. Běžné odlíčení pomocí mléka není problém. To můžete realizovat denně. Rizikem ale může být každodenní peeling. Ten je založený na hloubkovém čištění, pomocí drobných pevných částeček, které jsou součástí emulze. Tento postup čištění je dobré realizovat jenom jednou za 7 – 10 dní. To proto, že jinak by mohlo dojít k narušení svrchní vrstvy pokožky. Snahou o čistotu byste jí jenom uškodila. To proto, že se tak naruší její přirozená ochranná vrstva a případné nečistoty z prostředí by mohly vnikat i do jejích vnitřních částí – tedy do jednotlivých pórů. I to mějte na paměti.