Jak odmítnout kluka? 5/5 (6)

Většinou se píšou články, ve kterých se radí, jak zaujmout kluka, který se ti líbí. Neznám žádnou dívku, která by si ten článek nepřečetla. Možná, že si budete myslet, že jsem úplný blázen, ale já jsem se rozhodla napsat o úplně opačném problému, se kterým se zase potýkám já. Když chce se mnou nějaký kluk chodit, ale já nechci. Ať už ho vnímám jako kamaráda nebo k němu prostě nic necítím, je pro mě strašně těžké ho odmítnout. Kamarádky mi většinou říkají, že jsem hloupá. Když mě chce nějaký kluk, měla bych se chopit příležitosti nebo to s ním alespoň zkusit, ale když nechci? Dostáváme se k mému hlavnímu problému – Já neumím říct NE. Nechci, aby se trápil. Marně jsem hledala v časopisech a na internetu nějaký článek, jak se zachovat nebo co udělat. Nic jsem nenašla, a tak jsem se s tím vypořádala sama. Ani nevíte, jak jsem si oddychla. Rozhodla jsem se sepsat věci, které by mohly pomoci.

1. Rozmysli si to
Opravdu s ním nechceš chodit nebo si to jen nalháváš?  Protože když kluka odmítneš a pak zjistíš, že k němu vlastně něco cítíš, už ti nemusí dát druhou šanci. Je třeba, abys to důkladně zvážila, a pak toho nemusela litovat. Zvaž všechny pro a proti a sama sebe se zeptej, jestli ho opravdu nechceš víc než jen jako kamaráda. Rozhodně mu nedávej falešné naděje a neodkládej to! To by bylo to nejhorší, co bys mohla udělat.

2. Řekni mu to do očí
Když už si to promyslela, musíš mu to říct. Nemám ráda odmítnutí přes mobil, vzkazem nebo přes různé lidské spojky. Přijde mi to nepoctivé a pro kluka to musí být horší. Já vím, že přímo je to těžší, ale kdyby někdo měl odmítnout mě, moc by se mi nelíbilo, kdyby mi to můj idol napsal.

Jak to říct? Sama si vyber, co řekneš, ale nejlepší by bylo, kdyby si řekla přesně to, jak to cítíš. Je to jen na tobě. Větu, že můžete zůstat přáteli, klidně použij, ale myslím, že z toho nebude zrovna nadšený.

3. Dej tomu čas
Pokud je to tvůj kamarád, měla bys ho po odmítnutí nechat být. Všechny rány zahojí čas. Nebylo by dobré, kdybyste hned spolu zase začali chodit ven. Musíš počkat, než se z toho oklepe a pak už je jen na vás, jak se vaše přátelství bude vyvíjet dál.

Dala jsem vám pár rad a doufám, že vám pomůžou. Hodně štěstí!

Chceš, aby se tvůj článek zde objevil také? Není nic snadnějšího! Pošli mi svůj originální článek, k tomu připoj krátké info o tobě (popř. i s odkazem na blog) na e-mail mersmerize@proslecny.cz

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

9 komentářů

  1. Dobrý článek ;)

  2. Hezký článek! :) Na to, že je ti čtrnáct let, tak píšeš moc hezky, pravdivě a inteligentně :) jen tak dál :)

  3. Hezký článek! :) Na to, že je ti čtrnáct let, tak píšeš moc hezky, inteligentně a pravdivě :)

  4. Skvělý článek :))

  5. Teda, tohle je fakt moc dobrý článek! Mám úplně stejný problém. Většinou ”mě chtějí” nebo se líbím klukům, kteří se nelíbí mě a je vždycky hrozný mu nějak naznačit, že to nemá ani zkoušet…Jsem ráda, že vím, že v tom nejsem sama. Hned se cítím líp! :)

  6. Výborný článek :) Tvoje rady se mi líbí a mimochodem taky jezdím na koni;)

  7. Normálně to bývá naopak, ale teď mám stejný problém jako ty, jen s tím “plusem”, že jsme zamilovaná do jeho kámoše, který má holku, a s tím klukem, kterého bych měla odmítnout, jsem se v přiopilém stavu líbala. Tvoje rady jsou dobré a rozumné, ale já jsem zamrzla u prvního bodu a dál se nehnu. No ale děkuju i za tohle :))

  8. Tento článek je super. :-) Ale mám jiný problém. Jeden kluk pochopil špatně SMS a myslí si že ho “miluju” nebo něco v tomhle smyslu. Nemůžu ho ranit ani nevím jak. I kdyby jsem věděla tak se bojím reakce, mojim kamarádům se stalo něco podobného holka je odmítla a byli zničeni a hlavně smutní trvalo několik dní než byli šťastní sami sebou jen já jsem jim v těch chvíli vytvářela úsměv na tváři. A teď spolu nemluví. Nechci se dopustit takové reakce a rozhodně ne aby se se mnou nebavil je hodný a milý a super kamarád vždy mi pomáhá a o takového kamaráda nechce jen tak někdo přijít. Pomůže mi někdo?

  9. Úplně to chápu. Podle mne jde o to, jestli tě ten chlapec, o kterém mluvíš, miluje nebo si jen myslí, že ho miluješ ty. Pokud jen špatně pochopil SMS, myslím, že to nebude zas takový problém. Protože ty mu neublížíš, když mu řekneš, že to pouze špatně pochopil. Ale jestli tě miluje a přitom je to tvůj dobrý kamarád, musíš opravdu dobře přemýšlet. Rozhodně tě nesmí nutit do nějakého vztahu s ním pokud tě vyloženě nepřitahuje a ani nikdy přitahovat nebude (bod první). Jenže se zamysli. Co kdybys to s ním zkusila? Za zkoušku nic nedáš? Ale ano, dáš. Je možné, že když s ním budeš mít vztah, tak už pak nikdy nebudete dobří přátelé. Je to pravděpodobné. Ale zkusit bys to mohla, protože když ho odmítneš hned, budete stále kamarádi? Řeším momentálně podobný problém. Miluje mě můj kamarád. No co? Šanci si zaslouží každý ne?

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist