Víš, jak doopravdy zhubneš? 5/5 (1)

Jsem tlustá, žádné oblečení mi nesluší, kluci si mě nevšímají. Kvůli mým špekům už jsem si vysloužila řadu přezdívek…a oslovení špekáček vážně neberu! Vždycky tolik závidím těm hubeným holkám, které si v klidu mohou dát hamburger, aniž by přibraly nějaké to kilo. Když si dám na výletě hamburger já, už se podle ostatních zase nacpávám…ach jo! Jak doopravdy zhubnout?

I malá změna půjde vidět!

Víš, že hubnutí nemusí být vůbec těžké? Stačí změnit pár návyků a kila půjdou dolů. Poradím ti, na co se zaměřit, v čem se rozhodně neomezovat, jak se vyvarovat chyb a vydržet až do konce. Tví spolužáci budou koukat, jak si najednou zkrásněla. Takže jak opravdu zhubnout? Řeknu ti to v bodech, jo?!

1. O hubnutí nikomu neříkej

Když jsem se poprvé rozhodla začít hubnout, všem jsem o tom řekla. Jenže pak jsem to měla mnohem těžší, protože mě všichni důkladně pozorovali. Naopak lepší bude, když o tom nikomu říkat nebudeš. Samozřejmě mámě to říct můžeš, může ti vařit mnohem zdravější jídla : ) Sama se pak budeš kil nenápadně zbavovat a pro okolí to bude velký šok, který nečekali.

2. Láhev s vodou se nauč mít neustále při sebe

Ne kofolu, ale láhev s čistou vodou se nauč mít neustále při sebe. Při hubnutí je pitný režim velice důležitý. Vypít bys měla tak cca 2 litry čisté vody, nejlépe bez bublinek. Tu můžeš doma vystřídat za bylinkové neslazené čaje – výborný je mátový.

3. Začni se hýbat

Pohyb je pro hubnutí velice důležitý. Stačí obyčejná rychlá chůze. Pokud máš tedy pejska, začni ho venčit častěji! Já třeba vyzkoušela stepper – domácí cvičící stroj, na kterém zároveň cvičím a koukám na oblíbené seriály. Stepper simuluje chůzi do schodů, a proto je výbornou alternativou procházek, když venku prší.Ale hýbat se můžeš jakkoliv – běž si zaplavat, tanči, jezdi na kole…každý pohyb se počítá.

4. Omez sladká a tučná jídla

Ne, žádné diety ti tady doporučovat nebudu, protože žádná nefunguje. Opravdu ale pomůže, když omezíš nějakou tu sladkost. Přemýšlej, vážně si musíš dát čokoládovou tyčinku (i když čokoláda nemusí být vždy špatná) nebo ji nahradíš jablkem? Tvůj jídelníček jen maličko uprav a půjde to vidět. Sladké tyčinky skvěle nahradí nejen ovoce, ale také oříšky a sušené ovoce.

5. Buď v pohodě!

Pro hubnutí je nejdůležitější psychická pohoda. Budeš-li ve stresu, hubnout nebudeš. A proto ti radím hoď se do klidu a hubnutí si užívej. Když si zahřešíš nebo na cvičení nemáš čas, vůbec nic se neděje. Důležité je, abys to hned nevzdávala. Uvidíš, jak kila půjdou dolů : )

A co ty? Hubneš nebo chceš hubnout? O rady jak na to se poděl v komentářích : )

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

5 komentářů

  1. No my jsme se s kámoškou rozhodli hubnout společně takže jsme omezili nezdravé jídlo a každou středu chodíme běhat a každý den cvičíme :D

  2. Kdy bude nový článek?????😁

  3. Ahoj holky je mi 14 let a vážím 64 kg a moje výška je 165 cm . Ano vím jé to hrozná váha ale moje bmi je prý v pořádku . Mě ta váha strašně štve a dřív jsme kvůli své postavě brecela atd…
    Teď me ale trápí ta váha s postavou se dá co dělat a to cvičit a le co s tou váhou ? Hlavně ne diety a žádný chemický tobolky! Tak díky za odpověď a cusik 👋

    • Nejlepší je hlídat si trochu, co jíš. Nemusíš držet dietu, ale trošku omezit sladkosti, jíst do syta ale nepřejídat se a začít trochu sportovat – stačí ti procházka s kamarádkou a když budeš mít chuť, tak si jít zaběhat, nebo tancovat, nebo kardio cviky. Rozhodně nehladovět! I sem tam nějakou tu dobrotu si dát můžeš, ale nejez jenom proto, že by ses nudila. Přemýšlej nad tím, co jíš a ono to půjde… Mně je 20, měřím 164cm a 64kg jsem taky vážila, stačilo pár týdnu procházek a trocha běhání a pravidelného jídla a měla jsem šest kilo dole. ;) Není nic, co bys nemohla dokázat!

AKCE - Sleva až 60% na nejlepší dietu!Chci slevu
TOPlist