Jak rychle zhubnout, zhubnout za den, zhubnout přes noc 5/5 (5)

Jak rychle zhubnout, zhubnout za den, zhubnout přes noc. Chtěli byste se své přebytečné hmotnosti a tuku zbavit rychle, ovšem zároveň šetrně a bez rizika jo-jo efektu? Pak vám nejrůznější rychlo návody zaručeně nepomohou. Ukážeme vám, proč se jim vyhnout a jak nastartovat opravdu účinné hubnutí se vším všudy.

Na úvod si řekněme prostý fakt: většina dietetiků rychlé hubnutí nedoporučuje. To sice lidé s nadváhou nebo dokonce obezitou slyší velmi neradi, ale bohužel žádná rychlá a bezpečná cesta pro extra rychlé hubnutí neexistuje. A to i když vám některé diety slíbí, že za týden můžete ztratit klidně 2,5 – 3 kilogramy. Do jisté místy to může být pravda, všechno však má svá ale.

Jak zhubnout přes noc

Je to možné? Pokud se bavíme jen o ztrátě kilogramů, pak ano. Stačí si vzpomenout na to, že lidské tělo je z cca 70 % tvořeno vodou. A zbavit se přebytečných tekutin není na krátkou dobu vůbec těžké. Své by o tom mohli říct třeba profesionální zápasníci, kteří se snaží s „odřenýma ušima“ vejít do své váhové kategorie, která jim přinese lepší podmínky k zápasení (protože vždycky je lepší být nejtěžší mezi hubenými než naopak).

Mají na to mnoho tajných triků a jedním z nich je i oblíbená zelená káva. Právě ta totiž pomáhá odstranit množství vody z těla a to často doslova „přes noc“. Na váze tedy kilogramy ubudou a nějaké to deko se projeví i opticky. Může jít o 2-5 kilogramů podle aktuální hmotnosti zápasníka. A stejný trik můžete samozřejmě použít i vy – ovšem jen do té doby, než se znovu pořádně napijete.

Měli byste vědět: Sledovali jste v poslední době seriál Zaklínač od Netflixu? Pak vám určitě v některých scénách neunikly bravurně vyrýsované svaly Henryho Cavilla. Vděčil za ně ovšem přísnému pitnému režimu, kdy si před natáčením odhalených scén nemohl po více než 48 hodin dopřát téměř žádné tekutiny. Ano, efektní to je, ale jak asi tušíte, zdravé ani náhodou.

Jak zhubnout za den

A právě na tomto principu fungují všechny ty rychlodiety, kterých je plný internet. Rychlé zhubnutí za den nebo za týden vás totiž prakticky připraví o jediné – o vodu. A asi je vám jasné, že dlouhodobě to fungovat zkrátka nemůže. Jakmile se vrátíte k běžné stravě, kila se zase vrátí.

Rychlá ztráta tekutin navíc může vést k mnoha nepříjemným stavům. Ve hře je mimo jiné:

  • únava
  • bolesti hlavy
  • dehydratace
  • křeče
  • nedostatek energie

Jak zhubnout za 2 dny

A jdeme ve zkoumání expresních diet dál. Hubnutí za dva dny? Opět stará známá písnička. Stačí se zásobit potravinami, které odvodňují (již zmíněná zelená káva, čaj matcha, grapefruitová šťáva, ananas apod.) a máte na chviličku vyhráno. Nehledě na to, že takový režim se obvykle více než dva dny vydržet nedá.

TIP: Přečti si porovnání nejlepších diet a vyber si tu nejlepší !

Jak zhubnout za 3 dny aneb o detoxikaci

Třídenní hubnutí k sobě kromě klasických nefunkčních diet často zahrnuje i tzv. detoxikaci organismu. Bývá doporučeno pití nejrůznějších ovocných a zeleninových šťáv, které mají vyplavit ze střev nežádoucí látky a tím napomoci k úspěšnému hubnutí.

O tom, že na detoxikaci něco je, jsme vás tady už několikrát přesvědčovali. Nicméně pročištění trávicího traktu za pomoci zeleninových a ovocných šťáv má také něco do sebe. Poslední průzkumy ukazují, že může opravdu v těle nastartovat kýžené procesy, které vám později s hubnutím pomůžou. Někdy také uleví od úporných zažívacích obtíží a poskytnou našim střevům a žaludku tolik potřebný čas k regeneraci. O trvalé hubnutí však stále nejde, spíš jen o takový mezistupeň.

Pokud to však s hubnutím myslíte skutečně vážně, můžete takto svůj organismus klidně připravit. Mimochodem jedno až třídenní hladovku doporučují k nastartování metabolismu i experti. Ovšem zatímco jednodenní si vystačí pouze s pitím dostatečného množství vody, vícedenní půst už vyžaduje právě zapojení přírodních šťáv nebo smoothie.

Měli byste vědět: Šťávy a džusy změní konzistenci vaší stolice. Změna je velmi radikální zvláště v prvních 4 hodinách. Napoprvé tedy nechte svoje pokusy raději na víkend. A až se blíže seznámíte s fungováním svého těla, můžete půsty zařadit i kdykoliv během týdne.

Během období půstu se můžete cítit unavení. Jde o následek nedostatku některých minerálů a iontů. Spravit by to měl šálek poctivého masového vývaru (přinejhorším připraveného z kvalitního bujónu). Jde o tajný tip všech milovníků prospěšných hladovek.

Rychlost hubnutí jak se počítá a co o ní vědět

Jak je vidět, k hubnutí jsme se zatím neposunuli ani o krůček, takže je rozhodně na čase to změnit. Konec se stavěním vzdušných zámků, podívejme se na realitu – jaká je bezpečná rychlost hubnutí a co o ní vědět?

Nejspíš jste už slyšeli o tom, že bezpečné hubnutí znamená ztrátu 0,5 až 1 kilogram za týden. Sami sebe si obvykle spíše představujeme u té horní hranice, protože proč se spokojit s pouhým půlkilogramem, když můžeme shodit celé kilo nebo třeba ještě o malinko víc.

Nejhorší je u jakéhokoli hubnutí stanovit si termín,do kterého chceme zhubnout. Motivace typu: Za dvě měsíce budu štíhlejší o 10 kilogramů totiž v praxi příliš nefungují a mohou vést ke zbytečné frustraci.

Velmi záleží na tom, zda už máte s hubnutím nějaké zkušenosti a víte, jak vaše tělo reaguje na určité změny ve stravě nebo pohybovém režimu. Pokud je nemáte, pak si raději podobné cíle nestanovujte – leda byste se pustili do hubnutí pod vedením zkušených odborníků. Nemusíte si přitom představovat hned profesionálního nutričního poradce, dobrou službu vám může udělat i kvalitně sestavená dieta, kladoucí důraz na všechny potřebné aspekty – tzn. zejména důležité vitamíny a a minerály, která nám při podomácku sestaveném hubnoucím plánu až příliš často chybí.

Zdravé hubnutí aneb řiďte se svou váhou

Další faktor, se kterým je třeba počítat, je vaše aktuální váha. Jestliže se aktuálně potýkáte s více než 30% tělesného tuku (tzn. že asi třetinu vaší váhy tvoří tuk), pak nejsou podobné plány úplně nereálné. Jedno kilo za týden by alespoň zpočátku neměl být problém.

A jak si tedy stanovit optimální cíl? Spočítejte si přesné procento svého tělesného tuku. Může vám s tím pomoci specializovaná váha (dnes jsou už tito pomocníci poměrně běžně dostupní) nebo výživové centrum, kde vám spočítají nejenom BMI index, ale právě i procento tělesného tuku.

Náš tip: k sehnání je i speciální metr na měření tělesného tuku, prozatím bohužel spíše v zahraničí. Najdete ho pod názvem Body Fat Callipers.

A reální cíl? Zbavit se 0,5 – 1 % tělesného tuku týdně. I tak půjde o impozantní čísla, zvláště vztáhnete-li je ke své celkové hmotnosti. Pokud hledáte opravdu zdravého hubnutí, je to právě tohle. Zdravé a dlouhodobě udržitelné – to je důležité. V žádném případě se tak nesmíte po ukončení „hubnoucí kúry“ vrátit zpátky ke svým starým návykům. Alespoň minimální trvalé změny v jídelníčku jsou nutné, jinak se budete muset vypořádávat s jo-jo efektem, který vám v konečném důsledku ještě nějaké ty kilogramy navíc obvykle přihodí.

Náš tip: Nezapomeňte na to, že svou roli v celém procesu hraje také vaše fyzická kondice. Trénovaný člověk s větší svalovou hmotou hubne rychleji, svaly totiž spotřebovávají méně energie než tuk. A platí to samozřejmě i naopak. A pokud přihlédneme k fyziologickým rozdílům mezi pohlavími, pak všeobecně platí, že netrénovaný muž má na svém těle přibližně o 10 % svalové hmoty než žena (samozřejmě v závislosti na věku ,výšce apod.). I to je důvod, proč se hubnutí u mužů obvykle nastartovává o něco rychleji.

Takže ještě jednou a stručně. Stanovte si při hubnutí reálné cíle. Nereálná očekávání podkopou vaši motivaci a často nad ztrátou kilogramů doslova zlomíte hůl. A to by byla rozhodně škoda.

Kdy a jak se vážit

A jak si tempo hubnutí pohlídat? Stanovte si přesný čas, kdy si budete své výsledky zaznamenávat. Obvykle je ideální dobu ráno – a to po vyprázdnění, ovšem ještě před snídání. Ovšem jsou-li vaše biorytmy jiné, určete si jednoduše stejnou ranní nebo večerní hodinu a v ní si stoupněte na váhu. Ale pozor – ne každý den. 1x za týden bohatě stačí.

Ale nemusíte se spoléhat jen na váhu. Vezměte si k ruce látkový metr a své problematické partie si jednoduše změřte. Rozdíly v objemu vám pak napoví, zda-li je proces hubnutí úspěšný nebo ne.

Hubnutí z fyziologických příčin bývá nejspolehlivější

I když jsme si řekli, že žádný 100% úspěšný vzorec na ztrátu tělesného tuku neexistuje, přesto jsou některé způsoby redukce tělesné hmotnosti úspěšnější než jiné. Mezi ty, které vám mohou ztrátu hmotnosti prakticky garantovat, je i ketodieta. Pracuje totiž s přirozenými procesy, které probíhají v našem organismu.

Něco málo jsme o ní psali už tady: Nejúčinější diety a pro koho je a není dieta vhodná. Je to takové jednoduché srovnání mnoha různých stravovacích a režimových stylů, abyste neřekli, že tomu keto nadržujeme jen tak bez důvodu. Pečlivě si je projděte a zjistěte, zda by ketodieta vyhovovala právě vám. Ovšem pokud si vyberete jinou, na výše popsaných doporučeních to nic nemění. Jde o univerzálně platné body, jakkoli je při hubnutí takové tvrzení trochu kontroverzní.

A kam dál, nechte si představit jednotlivé profesionální ketodiety na našem trhu a zjistěte, co vám můžou přinést. Ochutnávali jsme, testovali a porovnávali za vás. A kam se podívat? Doporučujeme zejména tyto články:

A pokud vás zajímá, jak takové proteinová jídla vypadají v praxi, nenechte si ujít i naše minirecenze:

Že toho všeho čtení ještě nemáte dost? Nevadí. Ketodiety – to je opravdová věda. Často v nich děláme chyby, které nás ve výsledku od hubnutí spíše odrazují, protože se celý proces nerozjede tak rychle nebo tak efektně, jak jsme čekali. A navíc nejde o dietu vhodnou bez výjimky pro všechny, například těhotné ženy nebo lidí, trpící onemocněním ledvin, by si ji měli odpustit. O ketodietách jaké opravdu jsou si můžete počíst tady:

Zkrátka a dobře jsme vůbec na nic nezapomněli. Odteď můžete k dietám přistupovat jako opravdový profík se vším všudy. Což neznamená, že si alespoň v začátcích nemůžete nechat pomoct, ono sestavit takový vysoce proteinová a přitom komplexně výživný jídelníček opravdu není snadné.

Jak zhubnout břicho za den aneb zbavte se nereálných očekávání

A co říci závěrem? Hned teď na všechny ty zázračné expresní diety zapomeňte. Nadváha není něco ,co by se dalo vyřešit na poslední chvíli. Naopak, jde o dlouhodobý proces Ovšem je-li nastavený správně, pak bude vaše ztráta tělesného tuku trvalá. A to to jde rozhodně v první řadě.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

AKCE - Sleva až 60% na nejlepší dietu!Chci slevu
TOPlist