Jak se konečně cítit skvěle ve svém těle 5/5 (1)

Léto se nám pomalu překlenulo do své druhé poloviny a ty jsi určitě zažila plno dobrodružství na chalupě s prarodiči, prožila nezapomenutelné věci na letním táboře či potkala spoustu skvělých lidí na pláži, kde jsi odpočívala s rodiči. Mohlo se však stát, že ti vzadu v hlavě hlodal malý tichý hlásek, že v těch šatech vypadáš širší, že Tě kamarádi neberou taková, jaká jsi kvůli Tvé postavě či že bys mohla být v lepší fyzické kondici, abys je nezdržovala na štafetovém závodě.

Pokud ses zde našla, čti dál mých 5 osvědčených tipů, aby ses cítila ve svém těle svá

1, Zdravá strava

Určitě Ti nemusím připomínat, že ovoce a zelenina by u všech měli být na denním pořádku. Již naše prababičky dbali na vyvážený jídelníček plný sezonní zeleniny, kterou si vypěstovaly na zahrádce za domem. Tím ovšem neříkám, že hned teď musíš jít za rodiči a trvat na přestěhovaní z vašeho panelového domu někam na venkov. To ne. Bohatě postačí, když ke každému jídlu přihodíš nějaký ten kus vitamínu. V praxi to může znamenat, že k rannímu rohlíku se sýrem přihodíš plátky nakrájené okurky, svačinu ve formě přeslazené mysli tyčinky vyměníš za kus šťavnatého jablíčka, či k večernímu filmovému mlsání si místo brambůrků vezmeš mrkvové tyčinky namáčené do humusu.

2, Pitný režim

Pitný režim je klíčový pro správné fungování lidského těla a pro všechny orgány. Zároveň ho nesmíme opomenout v boji proti akné, lupům či zdravým a krásným nehtům. Pokud Tě trápí vysušená pokožka, zkus se více zaměřit právě na pití. Nejlepší je samozřejmě píti čistou vodou, ovšem jestli Ti nechutná zbytečně se do ní nenuť. Zkus ji ochutit citronovou či pomerančovou šťávou anebo nějakým sirupem. V dnešní době existují už i aplikace na podporu pitného režimu, tak jestli ti dělá problém, mrkni na svůj chytrý telefon nebo si jen postav láhev s vodou před tebe na stůl, která si ho bude připomínat.

3, Pohyb

Pohyb, pohyb a pohyb – to je dle starých afrických kmenů klíč k dlouhověkosti. Podle odborníků již 20 minutová procházka denně svižnou chůzí stačí k tomu, abys snížila riziko nemocí srdce a cítila se skvělě. Zkus vyměnit MHD za běžnou chůzi, nebo jen vystup o jednu zastávku dřív. Pokud bydlíš v horním patře, místo výtahu použij schody či vyvenči pejska svojí sousedce. Zkoukni sportovní kroužky ve Tvém okolí a třeba si něco vybereš. Všechno se počítá, ale nezapomeň se vždy vhodně obléct a dávat na sebe pozor.

4, Spánek

Tenhle bod Tě možná trochu zarazil, ale neboj, hned ho vysvětlím. Spánek je velmi důležitý faktor zdravého života. Ve spánku se Tvé tělo regeneruje, mozek ukládá všechno naučené za předešlý den a hlavně zpracovává všechny informace, které se Ti mohou promítnout ve Tvých snech. Spi v dobře provětrané a temné místnosti a zkus před spaním minimalizovat okolní hluk a modré světla z obrazovek typu mobil a počítač. Uvidíš, že se budeš druhý den cítit fresh k plnění Tvých dalších cílů.

5, Ty a okolí

A teď ten nejdůležitější bod- ty. Obklop se dobrými přáteli, co tě budou podporovat na Tvé cestě ke zdravějšímu já. Odpoj se od toxických lidí a pamatuj si, že v momentě když se ti Tvůj kluk směje zato, jak vypadáš, nebude ta nejlepší partie pro život. Jsi krásná taková, jaká jsi. Vím, že dnešní doba tlačí na dívky, aby vypadaly jako ta modelka na internetu, jenže ona má za sebou tým počítačových odborníků, co odstraní všechny její nedokonalosti. Pamatuj, že tenhle článek je jen inspirací k podpoře Tvé krásy, a že zdraví je to nejdůležitější, co máme, a nic se nemá přehánět.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist