Jak se motivovat ke cvičení 5/5 (1)

Chtěla by si mít postavu modelky? Začínáš každé pondělí znovu a znovu, a ne u cvičení vydržet? Chtěla bys být zdravá a cítit se dobře ve svém těle? Chceš překonat své limity a svoji lenost a mít konečně ty břišáky a vypracované paže jako tvoje oblíbená herečka?

Pokud ses v některém z výše položených otázek našla, čti dále. Přinášíme Ti pár tipů a triků, jak u cvičení vydržet a nevzdat to při prvním namoženém svalu.

1, Nákupy

Bude se Ti do zdát hloupé, ale opak je pravdou: stačí nakupovat. Jdi do Tvého oblíbeného obchodu a pořiď si něco na sebe. Podmínka ale je, že to musí být ze sportovní sekce! Krásné barevné legíny, pěkné tílko či jen sportovní podprsenka. Uvidíš, že ve věcech ve kterých se budeš cítit skvěle a sexy budeš chtít nosit co  nejvíce- tedy na sport.

Další možností je pořídit si kousek o číslo menší. Ano, čteš správně. O číslo menší rifle, halenku či svetr, do kterého budeš chtít zhubnout. Pamatuj ale, abys neutratila celé své kapesné za kousky, co se ti opravdu nelíbí. Pokud to stav Tvého peněžního fondu nezvládá, nepůjčuj si od kamarádek. Jsou levnější cesty jak se motivovat.

2, Tapeta

Také Tvůj mobil či počítač Ti mohou pomoci. Nastav si tapetu mobilu či spořič obrazovky na motivační citát, který Tě bude hnát k tomu se sebou něco dělat. Projeď Pinterest, internet nebo si sama nějaký vymysli. Pokaždé, co budeš chtít surfovat po sociálních sítích, si přečteš svůj citát a vyskočíš si zasportovat! To samé platí i s fotkami a obrázky sportujících lidí či vypracovaných těl. Urči si Ty sama, co Tě více motivuje.

TIP: přečti si recenzi top přípravku na hubnutí!

3, Plánuj

Pokud jsi příznivcem diářů či TO-DO listů tenhle tip je něco pro tebe. Plánuj! Vyhraď si každý den chvilku na cvičení. Napiš si to do kalendáře a ten Tě přinutí to opravdu splnit. Každá totiž známe ten vítězný pocit, kdy si můžeme odškrknout splněný úkol.

4, Potěšení

Pohyb by měl být především potěšení! To, že Tvoje kamarádka každý den zvedá činky a je to smysl jejího života ještě neznamená, že tebe to bude taky bavit. Každý jsme jiný, protože každý člověk je jedinečný a to je na lidstvu to krásné. Zkoukni nabídku sportovních kroužků a klubů ve Tvém okolí. Můžeš taky mrknout na ceník nejbližšího fitness centra, a pokud ti to Tvá peněženka dovolí, zajdi tam na obhlídku. Nebo jen odebírej na YouTube ta správná videa a pusť si to, které Tě zaujme. Hledej inspiraci! Vyzkoušej nové sportovní aktivity! Pilates, tabata či nový tanec a uvidíš, co Tě nejvíce naplňuje.

5, Nepřepal začátek

Přímo sršíš motivací a jeden večer stihneš 2 taneční workouty, 3 posilovací videa a několikrát oběhneš místní rybník. Cítíš se skvěle, avšak druhý den se jen stěží můžeš pohnout. Tak to teda ne! Šetři se. Bohatě ze začátku stačí 15 až 20 minut denně párkrát do týdne. Nikam nespěchej a postupně můžeš zvyšovat intenzitu svého tréninku. Hlavně nikam nespěchej, dávej na sebe pozor a pamatuj, že jsou i důležitější věci než cvičení a to naše zdraví.

Nezapomeň se nám v komentářích pochlubit, jak se Ti vede.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist