Jak se na zimu pořádně obléknout? Zatím bez hodnocení.

I když název článku zní možná trošku směšně nebo nelogicky, protože která z nás se neumí na ven obléknout – rozhodla jsem se podobný článek na tohle téma napsat a napadlo mě to zrovna v době, kdy jsem čekala venku na nádraží než mi přijede vlak, bylo pořádně pod nulou a já dost mrzla – zimu jsem ještě nečekala a tak se to taky projevilo. Samozřejmě u mě se nic nestává jen tak náhodou a nic bez pozdějších následků a tak jsem pořádně nastydla. Potom už jsem tedy zodpovědně vyndala ze skříně všechno zimní oblečení a šla si koupit i nějaké nové. A hle – narazila jsem na kabáty a svetry, které vypadaly hrozně teple a zimně, ale nakonec vlastně vůbec nebyly teplé ani zimní a rozhodně si dokážu představit, jak hezky bych v nich vypadala, ale stálo by mě to další venkovní mrznutí.

Ono dámské oblečení a konfekce jako taková je v tom často hodně ochuzená. V obchodech prodávají často svetry, které vypadají krásně, ale jsou z takového materiálu, který nevydrží, nezahřeje a i když vypadá sebelíp, je doopravdy jen na okrasu a na nic jiného.

Jaké oblečení je tedy nejteplejší?

Hodně důležitý výběr je právě u kabátů – to je můj nejoblíbenější kousek oblečení právě v zimě, protože i když mám ve skříni i nějakou tu bundu, jsem spíše „kabátový“ typ a tahle móda se mi prostě líbí víc než sportovní nebo lesklé bundy. Právě u kabátů je ale velké riziko toho, že se necháš nachytat a koupíš si kabát, který vlastně vůbec není teplý. Kvalita a to, jak tě kabát zahřeje se často pozná podle toho, kolik procent obsahuje vlny (wool) – to poznáš na štítku nebo cedulce, kterou má oblečení vždy na sobě (nebo by mělo mít).

Výrobci často prezentují svoje kabátky jako super zimní a z vlny, ale nakonec se ukáže, že vlny je tam 6% a to je spíše vhodné tak na podzim, protože bez pořádného oblečení tě to nezahřeje. Určitě než skočíš na nějaké sliby a nápisy, přečti si o jakou látku jde.

Příklad z i-moda.cz. Kabát s obsahem 75% vlny

Pozor na záda! 

Na co jsem vážně hodně alergická, nerozumím tomu – je, když mají slečny odkryté břicho nebo celá záda. Dokážu tomu ještě tak nějak porozumět v létě, když nehrozí nějaké akutní nachlazení, ale v zimě, když se teploty blíží nule a slečna si vezme krátkou bundičku a vidím jí celá záda, tenhle typ (ani nevím jestli se tomu dá říkat dámská móda) prostě nechápu.

Za prvé – zmrzla bych! Jen vyndám prst z rukavice a stěžuju si a představa, že bych vystavila svoje záda nebo bříško těmhle teplotám? Úplně mi jde mráz po zádech.

Za druhé – zdraví – nechci být permanentně nemocná a odhalená záda nebo břicho si přímo říká o ženské problémy – s močovým ústrojím nebo s ženskými pohlavními orgány. Tyhle problémy z mládí se většinou táhnout spoustu let i do dospělého věku a často na to dotyčná pořádně doplatí, protože tato onemocnění mají tendence neustále se vracet a zhoršovat se.

Za třetí – vzhled – když opomenu, že se mi to nelíbí, a ani nemám nějak skvělou postavu na to, abych ukazovala svoje boky, tím, že ledviny vystavuješ velké zimě, je nutíš, aby improvizovaly a měly nutnost se zahřát. Jak se ledviny zahřejí? Jednoduše – obalí se ještě větším tukovým nánosem a potom vznikají velké a široké boky, kterých se už jen tak nezbavíš.

Punčocháče 

První, co na mě vždycky ve velké zimě zmrzne, je obličej a stehna! U někoho je to netypické, protože i když je v sebevětším mrazu, stehna má většina lidí stále teplá, to ale není můj případ a proto jestli máš stejný problém, doporučuji zakoupit si teplé punčochové kalhoty. Já ty svoje mám z Orsay a čím víc denů koupíš, tím silnější a teplejší budou. Silonky s pár deny v tomhle podle mého nemají význam a je důležité koupit si něco teplejšího. Navíc i kvůli tomu nosím kabáty ke kolenům, protože mi hezky hřejí i nohy a nepouští tam tolik zimy.

Návleky 

Znám spoustu lidí, kterým přijdou rukavice hrozně nepraktické, třeba se jim ani nelíbí a nenosí je. Já mám koupené jedny teplé a ty nosím poměrně hodně, na druhou stranu ale chápu, když se to někomu příčí, protože mě třeba na tom rozčiluje to, že si je pořád musím sundavat – když si zavazuji boty, když musím vyndat peněženku a něco platit – mám relativně tlusté rukavice a dělat si nimi drobné pohyby prstů prostě nejde.

Dobrým „mezi řešením“ jsou návleky, které tě zahřejí dlaně, zápěstí a často do nich můžeš i schovat prsty, pokud si koupíš ty s kapsičkou. Já ty svoje mám taktéž z orsay a jsem moc spokojená.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

7 komentářů

 1. Moc pěkný článek a ten kabát je nádherný :O :)!..Také bych si chtěla pořídit nějaký kabát mám totiž jenom takové právě kratší bundy a jednu delší ‚lyžařskou‘ bundu ale k té se mi právě moc nehodí šály :/ :D.

 2. Taky mám se zimou problémy =D Stejně jako tobě mi zmrzají stehna a obličej, je to k zbláznění, nezahřejí mě ani ty punčochy =) Naštěstí jsem si letos koupila naprosto úžasný kabát s pravého peří. Nevypadá vůbec špatně, je úžasný, skvěle mi sedí (bodejť by ne za ty prachy!!! =D) a je v něm nádherné teplo i na ta stehna, je totiž až po kolena =) Tak snad tu letošní zimu přežiju =D

 3. Mně nejvíce trpí prsty na nohou. I když mám kvalitní boty s kožíškem a nosím teplé ponožky, vždycky se mi zima dostane až k prstům a to pak mám pocit, že mi upadnou…

  • Taky se mi to hodně stávalo, ale pořídila jsem si hodně teplé boty na klínku, poměrně vysoké a od té doby mám klid a teplíčko:)

 4. Taky mám nejdřív promrzlý stehna a to jsem myslela, že kde je nejvíc tuku (v mým případě) tam zima přijde nejpozději a ono ne :D
  Jinak pěkný článek! Mám sice dlouhý kabát, ale je od pasu rozšířený, takže přes ty stehna to není úplně ono… A souhlasím s těmi odkrytými zády, je mi fuk, jestli ta slečna má 50 kilo, nebo 100, je mi zima, jenom se na ní kouknu :D

 5. To je článek- spousta dobrých rad :) Z těch odhalených zad měla kámoška zánět močovýho měchýře.
  Co se mě týče, mám radši bundy, ale ne ty tlusté lesklé a vycpané, nosím spíš sportovní, skoro na lyže :D Na nohy džíny nebo manšestráky, nejsem úplně sukňový typ :)

 6. Ten bílý kabátek s bílými knoflíky je, vážně, úžasný!!

TOPlist