Jak se vyrovnat s rozchodem? Zatím bez hodnocení.

Rozešel se s tebou kluk nebo ty si dala kopačky jemu? Vyrovnat se s rozchodem může být těžké. Zvlášť když on poslal k vodě tebe, ty si  s tím nepočítala a pořád ho miluješ. V takovém případě může zlomené srdíčko bolet hodně dlouho. Jak se tedy vyrovnat s rozchodem?

zlomené srdce

Vyplač se 

Nemá cenu skrývat slzy! Beztak se ti do očí derou pokaždé, když si na svou lásku vzpomeneš. Doporučujeme zavřít se v pokoji, pustit si hudbu nebo romantický film a brečet, brečet a brečet. Slzy uvolní tvé napětí a ty se budeš cítit lépe. Koneckonců fňukání tě brzo omrzí a ty se začneš rozhlížet po nových možnostech, jak trávit den.

Svěř se

Trápení z ukončeného vztahu pro tebe bude mnohem snesitelnější, když o něm někomu řekneš. Vše dopodrobna prober s nejlepší kámoškou nebo s mamkou, pokud s ní máš dobrý vztah. Tyto osoby by měly být obzvlášť trpělivé a ochotné vyslechnout tvé nářky opakovaně.

Nepřemlouvej, nepomlouvej! 

Přemlouvat tvého přítele, který vidí rozchod jako nevyhnutelné řešení nemá cenu. Chtěj vědět důvod rozchodu, to ano! Ale nepokoušej se vztah udržet za každou cenu. Citové vydírání a výhrůžky ti nepřísluší, stejně jako pomluvy, které budeš o tvém ex šířit. To, že tě zlomené srdce bolí jako čert ještě neznamená, že můžeš tvého přítele pomlouvat všude kudy chodíš. Klidně řekni, že to je „hrozný vůl“ (a nejspíš také je, když k vodě pustil tak úžasnou holku, jako jsi ty!), ale tím to také utni. Postupem času by tě tvé nenávistné chování mohlo trápit. Koneckonců co ty víš, časem můžete být prima kamarádi.

Zbav se jeho věcí

Jak se říká „co oči nevidí, to srdce nebolí“, proto je nanejvýš důležité zbavit se všech jeho věcí. Srdíčka, růžičky, plyšáci a fotografie v tvém pokoji ti budou bývalý vztah neustále připomínat.  Zbav se jich! Nemusíš je hned mermomocí vyhazovat. Postačí, když je naházíš do papírové krabice a odneseš na půdu nebo do sklepa. Podobně si ukliď i svůj mobil. Sms, mms a fotky zkrátka musí pryč. Stejně jako jeho kontakt, aby si neměla nutkání mu volat. Ten si klidně poznamenej na kus papíru a dej ho své nejlepší kámošce do úschovy (po čase se na věc můžete oba dívat jinak, byla by škoda ztratit kamaráda). I tvá facebooková stránka ti bude tvého miláčka neustále připomínat. Čím dříve on-line světu oznámíš, že už jsi zase volná, tím lépe. Opět i tam odstraň všechny fotografie i historii zpráv.

Obklop se lidmi, rozmazluj se

Po období brečení v pokoji je dobré vyjít do společnosti. Obklop se lidmi, zejména dobrými kamarády, kteří se tě budou snažit rozptýlit a ukončený vztah nebudou dále pitvat. Rozmazluj se – zajdi si do kina, na manikúru, kosmetiku, po nákupech. Uvidíš, že čím více budeš mít podnětů, tím méně budeš myslet na bolestivé srdíčko.

Nežeň se do nového vztahu

To, že se tvůj bývalý už za ruku vodí s novou holkou ještě neznamená, že i ty se musíš vrhat do nového vztahu. Stejně by neměl smysl a kluka, kterého by sis pro tento účel vybrala můžeš pěkně ranit. Nehledáš totiž nového partnera, nýbrž kluka, který je více-méně podobný tvému ex nebo něčím ostatní převyšuje a ty tak chceš svého bývalého poškádlit. Další vztah můžeš začít teprve, až se s rozchodem zcela vyrovnáš.

Dej tomu čas

Možná hlášku „dej tomu čas“ nesnášíš. I já ji však tady musím zmínit neboť je zcela pravdivá. Ano! Zrovna teď se cítíš naprosto pod psa a nemyslíš, že ti někdy bude lépe. Ale ono bude, to se neboj! Čas totiž zhojí všechny rány. Někomu to trvá déle, jinému podstatně kratší dobu, všichni se však z toho dostanou. A nakonec bude bolavé srdíčko jen obrovskou zkušeností.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

2 komentářů

  1. Rozešel se se mnou přítel, protože mě podvedl, když byl opilý s nějakou holkou a nenávidí se za to, nedokáže se mnou ani mluvit a ani se mi podívat do očí. Úplně mě odstrčil. Nevím, co mám dělat, protože ho miluju a dokázala bych mu to odpustit. Protože to byl můj nejlepší kámoš a pak i přítel a kámoš dohromady, tak jsem si k němu vybudovala opravdu velký vztah. Co mám dělat?

  2. Ahoj Berry, tvůj rozchod mě moc mrzí: ( Jestli si ochotná mu to odpustit, tak proč to nezkusit? Musel by ti ale slíbit, že už to nikdy neudělá, protože si neumím představit, že bych chodila s někým, kdo by mi tohle dělal pravidelně. Právě on by měl teď udělat vše proto, aby tě neztratil.

TOPlist