Domů Krása & Péče Pleť Jak vybírat korektor na kruhy pod očima a akné

Jak vybírat korektor na kruhy pod očima a akné

2

Akné buď žádné, nebo dokonale maskované! Tak takhle to cítí nejspíš každá slečna. Řešíš i ty nedokonalosti pleti? Podle mého je dnes naprosto bezchybná pleť spíše výsledkem mnoha retuší. Proto si nedělej těžkou hlavu z pupínků, místo toho si raději najdi korektor, který je dobře zamaskuje.

Jakou barvu korektoru vybrat?

Dnes si můžeš korektor vybrat v mnoha formách. Zvolit můžeš korektor v tyčince či s pumpičkou, nejdůležitější je však jeho barva. Ta by měla být tak o dva odstíny světlejší,  než  je tvá přirozená barva pleti. V drogerii si proto barvu korektoru určitě vyzkoušej s testery, které by měly být k dispozici. Při výběru korektoru určitě narazíš i na tak zvané paletky, které ti nabídnou hned několik odstínů barev. Zelený korektor je vhodný k zakrytí tmavých červených skvrn, a proto pokud trpíš na akné, po jiném nesahej. Podobně je na tom i žlutý korektor. K zakrytí kruhů pod očima však spíše využiješ korektor s narůžovělým nebo jemně oranžovým odstínem.

korektor Rimmel match perfection            korektor Max factor CC     korektor Dermacol korektor Lancome effacernes longue tenue

Jaká je nejlepší konzistence korektoru?

Kromě barvy je důležitá i konzistence korektoru, ta závisí  na typu tvé pleti a liší se v účinnosti krytí. K dispozici máš tři druhy konzistence – tuhý korektor, krémový a tekutý. Zatímco tuhý využiješ pro lepší krytí a na mastnější pleť, ten krémovitý použiješ spíše na pleť suchou. Tekuté korektory jsou velmi lehké a tudíž vhodné pro oblast očí. Pokud tedy potřebuješ zakrýt tmavé kruhy pod očima, je ideální volbou.

Pořídit jeden nebo dva druhy korektorů?

Určitě využiješ i dva korektory – jeden tuhý, druhý tekutý. Zatímco tím tuhým zakryješ červené jizvičky po akné, tekutým korektorem dobře skryješ kruhy pod očima. Pokud bys měla třeba jen tuhý korektor, nemohla bys ho použít pod oči, kde by se ti zbytečně vytvořily vějířky.

make-up

Na co dávat pozor?

Na co si dát při nanášení korektoru pozor? Hlavně na fleky a nesourodě vypadající pleť. Pamatuj, že líčit by ses vždycky měla v dostatečném světle, nejlépe když si postavíš zrcátko na okenní parapet. Rozhodně se nelič po tmě pod umělým světlem, divila by ses, jak flekatá bys venku potom byla. Při použití korektoru nezapomeň na podklad. Vždy použij podklad, teprve pak korektor a na něj make-up. Korektor neroztírej, konečky prstů ho jen jemně vklepávej do pokožky.

A co ty? Jaký korektor je tvůj nejoblíbenější?

2 KOMENTÁŘE

  1. Prosím vím že to sem nepatří pod tento článek ale já když masturbuji a chci mít orgasmus tak ho prostě mám. stačí jen chvilka orgasmu a já to tam dole mám hned zaplněný takovou hlenitou bílou tekutinou. je to normální? jo a často velmi často nejdou desílat komentáře. jinak super práce.

Diskuze je uzavřena.