Jak zhubnout zadek 5/5 (1)

Chceš se vyhnout přibírání na váze o Vánocích? Štve Tě, že nemáš čas na pohyb, protože se musíš pořád učit do školy? Má tvoje okolí narážky na Tvoji postavu? Tak to teda NE! Přinášíme Ti pár zaručených tipů jak všechny dostat do kolen z Tvé fantastické postavy. Tyto triky Ti pomohou v cestě nejen k sexy zadečku, ale i k dobrému pocitu ze sebe sama.

Dva základní pilíře

Bohužel Tě musíme hned na úvod zklamat. K super postavě vede cesta plná dřiny. Klíčem je a vždycky bude strava a pohyb. O stravě jsme se již zmiňovali v minulých článcích jako Co takhle začít jíst zdravě? Nebo Která dieta je pro Vás ta pravá? Dnes si tedy vezmeme na paškál pohyb. Zde je výčet možností, jak zařadit pohyb do Tvé každodenní rutiny a třeba i něco zhubnout.

Přirozený pohyb

Naštěstí v momentálním psaní tohoto článku nejsou zavřené školy a neprobíhá online výuka. Máš tedy možnost ráno vstát a jít do školy. Pokud jezdíš autobusem, zkus vystoupit o zastávku dříve a zbytek dojít pěšky. Chůze je totiž nejpřirozenější lidský pohyb a moderním dětem často leckdy chybí. Můžeš si stáhnout krokoměr do svého chytrého mobilu a sledovat kolik za den ujdeš kroků. Optimálně by ses měla pohybovat nad pěti tisíci, ale nebuď hned smutná, když se Ti to nepodaří. Každý krok se počítá.

Tělocvik

Ano, všemi nenáviděný tělocvik ve škole. Ať už jsi na základní či střední škole věř nám, že tělocvik Ti může pomoci ke splnění tvých cílů. Hodinu zde totiž vždy vede zkušený pedagog, který pohyb a cvičení cíleně studoval na vysoké škole. Ví tedy, co dělá. Důvěřuj mu a nebuď otrávená z gymnastické sestavy či z atletické abecedy, které po tobě chce. Tělocvikář se totiž snaží každého svého žáka rozvíjet v různých oblastí sportu. Měj na paměti, že pohyb zároveň lidi sbližuje- kolektivní sporty jako jsou například basketbal či házená je mnohdy jediná možnost jak zažit interakci s lidmi ve Tvé třídě, se kterými se běžně nebavíš o přestávkách. Další výhodou tělocviku navíc je, že Tě nic nestojí a skvěle se mezi hodinami v lavicích protáhneš.

Fitness centrum

V dnešní velmi oblíbená fitness centra nabízejí mnohostranný pohyb! Najdeš je ve skoro každém větším městě a nabízí mnoho možností jak zamakat na své postavě.  Na webových stránkách jednotlivých fitek najdeš podrobný ceník všech aktivit, co Ti dané zařízení nabízí. Ceny bohužel závisí na dané lokalitě a kvalitě vybavení. Obecně lze však říci, že jedna hodina na strojích se ohybuje od osmdesáti korun a výše.

Pokud se bojíš jít poprvé do neznámého prostředí sama, přesvědč kamarádku nebo svoji straší setru, aby šla s tebou, a uvidíš, že si to náramně užijete. Možná Tě napadlo, že na tebe určitě budou všichni koukat, jak se potíš u činek či na běžícím pásu ale věř mi- všem je naprosto ukradené, co zrovna děláš. Možná Tě ovšem upozorní na chybné užívání daného posilovacího stroje. S tím Ti však může pomoci osobní trenér.

Osobní trenér je člověk, co Tě povede a naučí Tě správného provádění daných cílů. Bude Tě koučovat a motivovat k lepším výsledkům a nikdy Tě nenechá na holičkách. Na začátku vaší spolupráce s tebou projede Tvé přání a cíle, jak chceš, aby dané cvičení vyneslo výsledky. Je však nutné zmínit, že se daný čas věnuje jenom tobě-to znamená, že jeho služby něco stojí. Fitness centra ale v dnešní době nabízí řadu výhod pro studenty či poukázky, které Ti mohou darovat Tvoji členové rodiny třeba na Vánoce či na narozeniny.

Další velmi oblíbenou a velmi vyhledávanou aktivitou ve fitness jsou i skupinové lekce. Na danou lekci mnohdy existuje rezervační systém, ve kterém si vybereš, čeho se budeš chtít účastnit. Ať už jumpingu, tedy skákání na malých trampolínkách, tance či kruhovému tréninku. Je jen na Tobě co si zvolíš, ale nikdy nezapomeň s sebou láhev s vodou a ručník.

Videa

Naštěstí ž nežijeme v době kamenné a internet je v Evropě běžně přístupný. Hledej tedy online videa zaměřené na zadek či jinou partii, kterou chceš zpevnit. Stačí Ti jen počítač, sportovní oblečení a Tvůj pokojíček se rázem stane Tvojí soukromou tělocvičnou. Je to zdarma, je to dostupné! Jen sousedi by mohli mít problém, že jim skáčeš nad hlavou. Vybírej tedy vždy cvičení úměrné tomu, kde bydlíš.

Cviky

A nakonec Ti přinášíme sérii cviků, ke kterým nic nepotřebuješ jen Tvoji motivaci! Zde jich máš pro inspiraci pár na zadek, ale věř mi, že budeš muset procvičit celé tělo, abys docílila zamýšleného efektu

Dřep

Postav se vzpřímeně na zem a nohy rozkroč se na šířku beder. Ramena zatlač jemně dozadu a stáhni břicho. Nadechni se a pomalu se spouštěj k zemi, pokrč kolena a zadek zatlač trochu dozadu. Pamatuj, aby Tvá Záda byla stále rovná. Zastav se, až když se dostaneš do dřepové polohy a Tvoje kolena budou ohnutá pod 90° úhlem. Opakuj 10 až 15krát za sebou.

Výpady

Stůj vzpřímeně a jednou nohou vykroč hodně dopředu. Stehno vykročené nohy se tak dostane do vodorovné polohy. Pohyb prováděj co nejníže, ať zapojíš správně všechny svaly a nohy pravidelně střídej. Při vykročení se nadechujete a při návratu vydechujete. Proveď alespoň 15 opakování na každou nohu.

Zanožování

Klekni si na podložku na 4 a s výdechem jednu nohu zvedni vzhůru. V horní poloze zatni stehno i hýždě. Noha je stále natažená, pohyb je pomalý a plynulý a nohu ani boky nijak nevytáčejte do stran. Zase udělej alespoň 15 opakováni na každou nohu.

 A jedna rada na závěr. Nic se nemá přehánět a to samé platí i o pohybu či touze zhubnout. Měj na paměti, že pokud se necítíš dobře, v žádném případě se nepřemáhej. Pamatuj že přední je vždycky bude Tvoje zdraví.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

AKCE - Sleva až 60% na nejlepší dietu!Chci slevu
TOPlist