Jak zpomalit růst chloupků? Poradíme vám, jak na to 4.78/5 (9)

Jak zpomalit růst chloupků? Poradíme vám, jak na toTaké už vás doslova otravuje pravidelné holení, a zároveň se považujete za moderní ženu, která by jinak nevyšla z domu? Potom se vám budou hodit tipy, jak zpomalit růst chloupků. Pro mnoho žen je osvědčenou volbou ošetření laserem, které může růst úplně zastavit, jestliže vy touto celkem radikální metodu zvolit nechcete, a je vaším cílem naopak pouhé zpomalení, dáme vám tipy, které doporučujeme vyzkoušet. Nejlépe několik z nich kombinovat.

1. Máta

Znáte ji z letních osvěžujících nápojů? Pokud ano, zkuste ji použít i na přípravu čaje. Během studených dní klasického teplého, během letních dní mátového čaje. Sama uvidíte, že dokáže doslova zázraky. Máta totiž skutečně dokáže růst chloupků výrazně zpomalit a tak holení z vaší strany nebude muset být tak časté. Je to dáno tím, že tato rostlina obsahuje jedinečné látky, které dokážou snížit účinek hormonu androgenu. Ten je sice ryze mužským hormonem, který však má ve svém těle i každá z vás. Jeho vliv je jasné a přispívá právě k růstu ochlupení. Pokud se vám povede tento hormon ve vašem těle potlačit, povede se vám také snížit frekvenci vašeho holení. Máta je tedy jasná volba.

2. Sója

Jste vegetariánkou, nebo snad vegankou? Pokud ano, jistě víte, že sója je nedílnou součástí vašeho jídelníčku, a to nejenom jako náhražka masa. I když maso jíte, rozhodne vám doporučujeme tuto rostlinnou potravinu do jídelníčku přidat. Možností, jak na to, je hned několik. Mezi hlavní rozhodně patří:

 • Tofu
 • Sojové mléko
 • Sojové kostky

Kromě toho, že tělu dodáte dostatek bílkovin, zajistíte i to, že se vám zpomalí růst chloupků. Stejně jako v předchozím případě, i v tomto na to mají vliv hlavně hormony. Sója dokáže velmi dobře podporovat hladinu estrogenu ve vašem těle. Ten zajistí, že bude převládat právě hormon ženský a bude tak potlačován onen mužský. Z výčtu různých pozitiv je to, které souvisí se zpomalením růstu chloupků, to nejzajímavější.

3. Vitamín B6

Pokud byste dělala výčet všech vitamínů, které vaše tělo ke správnému fungování potřebuje, zabralo by vám to celkem dost času. Proto se zaměříme jenom na jeden jediný, který je spojený s tím, že můžete zpomalit růst chloupků. Tím vitamínem je B6. Jeho unikátem je to, že dokáže snižovat rychlost růstu běžných chloupků, a přitom ještě pozitivně působí v oblasti vlasové pokožky, kde stimuluje růst vlasů. Dá se tak říci, že nežádoucí místa omezuje a ty chtěná podporuje.

Pokud jde o přísun vitamínu, volí dnes mnoho žen hlavně tu možnost, kterou lze označit jako nejpohodlnější. Je spojena s tím, že si koupíte doplňky stravy a jednou denně si vezmete tabletku. Když ale budete chtít volit přece jenom zdravější cestu, je možné vitamín B6 čerpat také ze stravy. Potom doporučujeme do jídelníčku zařadit dostatek ryb, stejně jako celozrnné pečivo, a z ovoce třeba banány, nebo jahody. Pokud jde o zeleninu, nezklame:

 • Červená řepa
 • Brokolice
 • Chřest

4. Masáže míst, kde chloupky rostou

Myslíte si, že tento postup nepomůže, jelikož masáží jenom stimulujete dané místo a jejich růst podpoříte? Roli hraje to, jak a čím masírujete. Co je onou správnou volbou? Vezměte si pemzu. Pokud ji používáte hlavně ve chvíli, kdy vykonáváte domácí pedikúru, zkuste ji použít i k tomu, že s ní budete masírovat místa, kde chcete růst chloupků zpomalit. Je skvělou volbou třeba na oblast podpaždí. A to proto, že taková masáž a takové tření hrubým předmětem má vliv na uvolňování chloupků. Díky tomu řada z nich odpadne. A jelikož má každý chloupek jiný čas růstu a roste v jinou chvíli, z celkového hlediska dojde pochopitelně právě k tomu, že jejich růst zajímavě zpomalíte.

5. Používejte peeling

Je využívaný hlavně na vaší pleti, a to proto, abyste ji vyčistila? Ať už používáte domácí, nebo kupovaný peeling, zkuste ho i na místech, kde vám chloupky rostou. To pochopitelně z důvodu, že efekt bude velmi podobný, jako v případě použití pemzy. Právě díky tomu, že se drobné částečky dostanou do hloubky kůže, ji nejenom vyčistí, ale také mohou zajistit to, že naruší samotné kořínky chloupků, vlivem čehož dojde k tomu, že vypadnou. A tak bude trvat opravdu delší dobu, než se zase obnoví a začnou opětovně růst. I toto je metoda, jak zpomalit růst chloupků. Jestliže vás zajímá i intenzita, měla by být podobná, jako u běžného čištění vaší pleti. Tedy v rozmezí sedmi až deseti dní.

6. Holte se jenom ostrou žiletkou

Poslední rada, jak zpomalit růst chloupků, je spojena s tím, že budete používat jenom kvalitní a také ostrou žiletku. Z jakého důvodu? Pochopitelně je to v první řadě proto, aby se vám povedlo odstranit všechny chloupky na daném místě. Kvalitní žiletka také zajistí, že bude chloupek odstraněný opravdu těsně nad vaší kůží, což zajistí, že jeho růst nebude tak rychlý a bude trvat o mnoho delší čas, než bude viditelný, nebo než bude také patrný na dotek. S tímto souvisí i to, že více než jednorázová holítka používejte ty kvalitnější, a u nich pravidelně měňte holící hlavu. S kvalitním gelem nebo krémem na holení zajistíte dokonalé výsledky, a tak chloupky nebude nutné holit tak rychle, jako v minulosti. Prostě používejte kvalitní potřeby pro holení.

7. Zkuste použít zpomalovač růstu chloupků

Ono něco takového existuje? Opravdu ano! Můžete ho zkusit použít. A jak to funguje? Zpomalovač, což je vlastně krém, obsahuje vysoce účinné látky. Ty postupně oslabují vlasovou cibulku chloupku, a tím účinně snižují jeho růst. Zajímavé a může to pomoci.

Co si dále přečíst na toto téma?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

3 komentářů

 1. Nemůžou mi tyto kroky zastavit i růst vlasů?

 2. nene :D

 3. Help me, please

  Jak jako PORADÍME?! To je pod jménem Daniela víc holek?!

TOPlist