4 přírodní způsoby, jak zvětší poprsí přirozeně 5/5 (2)

Mnoho žen chce vědět, jak přirozeně zvětšit velikost prsou nebo zda je možné zlepšit jejich vzhled. O velikosti prsou však rozhoduje především genetika, strava a několik dalších faktorů. Přestože mnoho žen touží po krásných a pružných prsou, málokterá si přeje podstoupit kosmetický zákrok ke zvětšení prsou. Naštěstí konzumace určitých potravin, dodržování některých domácích prostředků a provádění určitých cvičení může pomoci zvětšit velikost prsou nebo je přirozeně zvětšit. V tomto článku se hlouběji podíváme na některé faktory, které určují velikost vašich prsou, a na přirozené způsoby, které můžete vyzkoušet, abyste ji pomohli zvětšit. Přejděte dolů a dozvíte se více.

TIP: Přečti si recenzi:  >>> Nejoblíbenější přípravek pro větší a pevnější prsa <<<

Jaké faktory ovlivňují velikost a tvar prsou?

Průzkum spokojenosti s velikostí prsou (BSSS), který byl proveden na 18 541 ženách ve 40 zemích, zjistil, že 47,5 % žen si přeje větší prsa, než mají v současnosti, zatímco přibližně 29,3 % je se svou současnou velikostí spokojeno. Studie přinesla zajímavé zjištění, že s větší nespokojeností s velikostí prsou ve všech zemích souvisí větší neuroticismus, nižší svědomitost, nižší vystavení západním médiím a vyšší vystavení místním médiím, nižší finanční zabezpečení a mladší věk. S vyšší mírou nespokojenosti s velikostí prsou souviselo také menší povědomí o prsou, pocity nejistoty kvůli váze a vzhledu a horší psychická pohoda.

Zajímavé, že? Podívejme se tedy, co vlastně ovlivňuje velikost a tvar vašich prsou.

Prsa jsou tvořena především tukovou tkání. Velikost prsou se tedy může měnit, když jedinec přibere nebo zhubne.

Jedinečná velikost a tvar vašich prsou může být také výsledkem genů, které jste zdědili po svých rodičích. Nicméně některé další parametry, jako je vaše strava a prostředí, kterému jste vystavena, mohou změnit vzorec vaší dědičnosti.

Dalším faktorem určujícím velikost prsou jsou vaše hormony. Většina žen prochází během puberty fenomenálními změnami. To je způsobeno produkcí hormonu zvaného estrogen. Jakákoli nerovnováha růstových hormonů vašeho těla může mít za následek špatný vývoj prsou.

protip_iconRychlý tip

Je běžné, že se prsa po menopauze zmenší nebo povisnou, protože pokles hormonu estrogenu údajně ovlivňuje jejich pružnost.

Nyní, když víte, jaké faktory mohou hrát klíčovou roli ve vývoji vašich prsou, podívejme se na některé přirozené způsoby, které by mohly pomoci při zvětšení jejich velikosti. Přejděte dolů a dozvíte se, jak zvětšit prsa doma.

Jak získat větší prsa přirozeně

V následujících částech budeme zkoumat a pochopit, jak strava, domácí prostředky a některá cvičení mohou ovlivnit velikost prsou. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli lepší způsoby, jak přirozeně zvětšit prsa.

1. Strava a velikost prsou

Abychom pochopili, jak účinně zvětšit prsa, musíme nejprve zvážit stravu. Strava může přímo nebo nepřímo ovlivnit velikost prsou. Například v kontrolované studii bylo prokázáno, že dieta s vysokým obsahem sacharidů a nízkým obsahem tuků snižuje hustotu prsou a jejich plochu (1). Naopak strava s vysokým obsahem tuků může vést ke zvětšení prsou, i když může vést k celkovému zvýšení hmotnosti, pokud není sledován příjem kalorií. Existují určité důkazy, které naznačují, že tělesná hmotnost přímo souvisí s velikostí prsou u žen, které nepodstoupily hormonální léčbu v podobě antikoncepčních pilulek (2). Podle jiné studie jsou potraviny bohaté na izoflavony (třída izoflavonů, které se vyskytují ve fytoestrogenyi XSloučeniny získané z rostlin, které mají podobnou chemickou strukturu jako estrogen, který produkuje naše tělo. ) mohou způsobit zvýšení hladiny inzulinu podobného růstového faktoru-1 (IGF-1) (3). Zvýšené hladiny IGF-1 jsou spojeny s velkým objemem prsou u žen (4). Mezi potraviny bohaté na izoflavony patří (5), (6):

 • Sója a výrobky z ní
 • Luštěniny jako čočka, fazole a hrách
 • Suché ovoce, např. rybíz, rozinky a ořechy.

Potraviny bohaté na jiné formy fytoestrogenů mohou mít také estrogenní účinek na organismus a ovlivňovat funkce, které jsou spojeny s ženským reprodukčním hormonem, včetně růstu velikosti prsou v určitých situacích (7), (2). Mezi další potraviny bohaté na fytoestrogeny patří:

 • Datle, sušené švestky a sušené meruňky.
 • Lněná semínka
 • Broskve a bobulovité ovoce, jako jsou brusinky, maliny a jahody.
 • Brukvovitá zelenina, jako je brokolice, zelí, růžičková kapusta a květák.

Přestože tyto potraviny mohou mít na organismus účinky podobné estrogenům, neexistují žádné přímé důkazy, které by naznačovaly, že estrogenní potraviny přispívají ke zvětšení prsou v běžné populaci.

Pozn: Vysoké hladiny IGF-1 jsou také spojovány s vyšším výskytem rakoviny prsu (8). Rozporuplné důkazy však ukazují na ochrannou roli fytoestrogenů před rizikem rakoviny (7). Vzhledem k tomu, že chybí přesvědčivé důkazy, je nutné konzumovat potraviny bohaté na fytoestrogeny s mírou a před použitím dietních nebo doplňkových metod zvětšení prsou se poradit s odborníky na zdraví a péči o prsa.

TIP: Přečti si recenzi:  >>> Nejoblíbenější přípravek pro větší a pevnější prsa <<<

2. 8 domácích prostředků pro zvětšení prsou

1. Masážní oleje a esenciální oleje

a. Olej z pískavice řecké seno

Je známo, že semena pískavice pomáhají při zvětšování velikosti prsou díky jejich mastogennímu účinku (9). Každodenní aplikace oleje tak může pomoci zvětšit velikost prsou.

Budete potřebovat

2 čajové lžičky oleje z pískavice řecké seno

Co musíte udělat
 1. Vezměte trochu oleje z pískavice řecké seno, rozetřete ho mezi dlaněmi a naneste na prsa.
 2. Jemně masírujte po dobu 5 minut.
Jak často byste to měli dělat

Proveďte to jednou denně před spaním.

b. Olivový olej

Olivový olej obsahuje jako hlavní složku oleuropein. Ve studii na zvířatech bylo zjištěno, že při lokální aplikaci oleuropein zvyšuje hladinu IGF-1 (10). Vzhledem k tomu, že vysoké hladiny IGF-1 jsou spojovány se zvětšováním velikosti prsou, může masáž olivovým olejem pozitivně ovlivnit objem prsou (11). Olivový olej je navíc bohatým zdrojem antioxidantů, které mohou mít na pokožku účinek proti stárnutí a zpomalovat proces ochabování. Ohledně účinků masáže olivovým olejem na prsa však chybí důkazy. Kromě toho je při masáži olivovým olejem třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože bylo prokázáno, že při příliš častém používání negativně ovlivňuje funkci kožní bariéry (12).

Budete potřebovat

2 čajové lžičky olivového oleje

Co musíte udělat
 1. Vezměte trochu olivového oleje a rozetřete ho mezi dlaněmi.
 2. Jemně jej masírujte na prsou po dobu 5 až 10 minut.
Jak často byste to měli dělat

Provádějte to jednou až dvakrát denně.

c. Sójový olej

Masáž sójovým olejem, který je bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin, může zlepšit hydrataci a zabránit vzniku strií, což může pomoci zlepšit vzhled prsou, takže vypadají plnější a pevnější (13).

Masáž sójovým olejem může navíc pomoci zabránit ztrátě plnosti prsou, což je příznak menopauzy. Obsahuje totiž izoflavony (formu fytoestrogenů, které mají estrogenní účinek), které mohou pomoci při perimenopauzálních a postmenopauzálních příznacích (14), (15). Neexistují však žádné vědecké důkazy, které by naznačovaly, že masáž sójovým olejem může zvětšit velikost prsou nebo napomoci jejich zpevnění.

Budete potřebovat

2 čajové lžičky sójového oleje

Co musíte udělat

Jemně vmasírujte tento olej na prsa krouživými pohyby po dobu 10 až 15 minut.

Jak často byste to měli dělat

Provádějte to alespoň jednou denně.

d. Esenciální olej z citronové trávy

Esenciální olej z citronové trávy je často považován za prostředek ke zvětšení prsou, protože obsahuje sloučeninu zvanou nerol, která ve vysokých koncentracích vykazuje estrogenní aktivitu (16). Estrogenní aktivita nerolu je však přítomna pouze v koncentracích nerolu, které jsou pro buňky toxické. Kromě toho chybí vědecké důkazy o tom, že by masáž olejem z citronové trávy mohla způsobit zvětšení prsou. Esenciální olej z citronové trávy však může díky svým antioxidačním vlastnostem zlepšit vzhled prsou. Pravidelné masáže tímto olejem mohou pomoci zpomalit projevy stárnutí pokožky v oblasti prsou (17).

Budete potřebovat
 • 10 až 12 kapek esenciálního oleje z citronové trávy
 • 30 ml libovolného nosného oleje, například olivového nebo kokosového oleje
Co musíte udělat
 1. Smíchejte esenciální olej z citronové trávy s nosným olejem podle vlastního výběru.
 2. Tuto směs masírujte na prsou po dobu 5 až 10 minut.
Jak často byste to měli dělat

Provádějte to každé ráno a večer, dokud neuvidíte požadované výsledky.

e. Esenciální olej z růže

Růžový olej je bohatý na monoterpenoid zvaný geraniol. Stejně jako nerol i geraniol vykazuje ve vyšších koncentracích estrogenní aktivitu, což může být důvod, proč je často považován za prostředek proti zvětšení prsou (18). Bohužel neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly, že koncentrace geraniolu v růžovém oleji může bezpečně nebo účinně zvětšit velikost prsou. Růžový olej však může díky svým antioxidačním vlastnostem pomáhat v boji proti známkám stárnutí (19).

Budete potřebovat
 • 10 až 12 kapek růžového esenciálního oleje
 • 30 ml libovolného nosného oleje, například kokosového nebo olivového oleje
Co musíte udělat
 1. Smíchejte růžový esenciální olej s jakýmkoli nosným olejem.
 2. Tuto směs masírujte na prsou po dobu 5 až 10 minut.
Jak často byste to měli dělat

Provádějte to alespoň dvakrát denně.

2. Pískavice řecké seno

Mastogenní účinek pískavice řecké seno na organismus byl prokázán v několika studiích (20). Může zvětšit velikost prsou prostřednictvím mechanismu, který zvyšuje hladinu prolaktinui X Hormon zodpovědný za tvorbu mléka v prsou během těhotenství a po narození dítěte. a IGF-1 v těle (21). Zvýšené hladiny IGF-1 a prolaktinu byly v několika studiích pozitivně spojeny s nárůstem velikosti prsou (22), (4).

Budete potřebovat

500 mg kapslí pískavice řecké seno

Co musíte udělat

Konzumujte 500 mg tobolek pískavice denně.

Jak často byste to měli dělat

Provádějte to alespoň jednou denně.

3. Sójové mléko

Sójové mléko obsahuje vysoké množství fytoestrogenů, které mohou zvyšovat hladinu prolaktinu a růstových hormonů v těle (23), (24). To může mít za následek zvětšení prsou. Neexistuje však žádná přímá studie o vlivu sójových výrobků na objem prsou, takže výsledky se mohou lišit.

Budete potřebovat

1 až 2 šálky neslazeného sójového mléka

Co musíte udělat

Vypijte alespoň šálek neslazeného sójového mléka denně.

Jak často byste to měli dělat

Můžete to udělat 1 až 2krát denně.

4. Saw Palmetto

Saw palmetto je malý strom, který dorůstá výšky 3 až 4 metry. Jeho doplňky se již dlouhou dobu používají pro přírodní zvětšení prsou u žen. Saw palmetto obsahuje fytonutrientyi XTyp chemické sloučeniny, kterou rostliny produkují na ochranu před škůdci a sluncem. Lidé ji konzumují ve formě ovoce a zeleniny. která může mít estrogenní účinek na organismus. Chybí však důkazy o bezpečnosti a účinnosti tohoto rostlinného doplňku, pokud jde o jeho použití ke zvětšení prsou (25).

Budete potřebovat

500 mg saw palmetto kapsle

Co musíte udělat

Konzumujte 500 mg kapsle saw palmetto denně.

Jak často byste to měli dělat

Tento doplněk musíte konzumovat dvakrát denně.

5. Vitamíny

Vitamíny A, B3, C, D a E mohou pomoci zlepšit vzhled prsou. Vitamin A napomáhá tvorbě kolagenu, který může pomoci udržet pevnost a pružnost prsou (26). Vitamin B3 pomáhá zlepšovat krevní oběh, což může přispět ke zvýšenému průtoku krve prsy, takže se dočasně zdají plnější (27).

Vitamin C produkuje kolagen, udržuje buňky prsu hydratované a může mít protistárnoucí účinek na pokožku kolem prsou, čímž zlepšuje jejich vzhled (28). Vitamin D je spojován s vývojem a růstem prsu (29). Vitamin E hraje ochrannou roli proti oxidaci lipidů (tuků) a ovlivňuje hladinu cholesterolu v těle. V jedné studii vědci zjistili určitou pozitivní korelaci mezi hladinou cholesterolu a velikostí prsou (30), (31). Příjem vitaminu E proto může ovlivňovat velikost prsou.

Neexistují však žádné důkazy o tom, že by suplementace vitaminy nebo jejich příjem ve stravě měnily velikost prsů a způsobovaly jejich zvětšení.

TIP: Přečti si recenzi:  >>> Nejoblíbenější přípravek pro větší a pevnější prsa <<<

6. Divoký jam

Divoký batát působí na tělo estrogenně a zlepšuje postmenopauzální příznaky. Protože úbytek objemu prsou je příznakem menstruace a přímo souvisí s nedostatkem estrogenu v těle, může účinek divokého jamu přispět k udržení vzhledu prsou díky svým vlastnostem zvyšujícím hladinu estradiolu (32). Neexistuje však žádný přímý důkaz, který by naznačoval, že konzumace divokých batátů zvyšuje velikost prsou.

Budete potřebovat
 • 2 čajové lžičky kořene divokého yamu
 • 1 šálek vody
 • Med (volitelně)
Co musíte udělat
 1. Přidejte kořen divokého batátu do šálku vody a
 2. v hrnci přiveďte k varu.
 3. Vařte 5 minut.
 4. Spotřebujte dříve, než vychladne.
 5. Pro ochucení můžete přidat také med.
Jak často byste to měli dělat

Provádějte to alespoň dvakrát denně.

7. Semena fenyklu

Semena fenyklu jsou bohatá na flavonoidyi XSkupina přírodních chemických látek nebo sloučenin obsažených v ovoci a zelenině, které mají protizánětlivé a antioxidační účinky. které mají estrogenní aktivitu, což může vést ke zvýšení produkce estrogenu v těle a pomoci napodobit stavy podobné ovulaci (33). V samostatné studii na zvířatech bylo zjištěno, že extrakt ze semen fenyklu může zvýšit hladinu prolaktinu v těle, hormonu spojeného s objemem prsou a tvorbou mateřského mléka (34), (22 ). Chybí však přímé důkazy o tom, že konzumace semen fenyklu může zvětšit velikost prsou.

Budete potřebovat
 • 1 čajová lžička semen fenyklu
 • 1 šálek vody
 • Med (volitelně)
Co musíte udělat
 1. Přidejte semínka fenyklu do šálku vody a přiveďte ji k varu v hrnci.
 2. Nechte 5 minut vařit.
 3. Spotřebujte dříve, než vychladne.
 4. Přidejte med pro chuť.
Jak často byste to měli dělat

Provádějte to alespoň dvakrát denně.

8. Červený jetel

Červený jetel je bohatým zdrojem izoflavonů, které mohou napodobovat aktivitu estrogenů v těle. Kromě toho obsahuje také silný fytonutrient zvaný genistein (35). Je známo, že genistein zvyšuje hladinu prolaktinu a růstových hormonů v těle (36), (37). Studie naznačují, že růstové hormony, prolaktin a estrogen hrají klíčovou roli ve vývoji a růstu prsu (38), (22). I když neexistuje přímá studie, která by prokázala, zda červený jetel zvětšuje velikost prsou, vliv této byliny na hormonální hladiny a aktivity může napomáhat vývoji prsou.

Budete potřebovat
 • 1 až 2 čajové lžičky byliny červeného jetele
 • 1 šálek vody
 • Med (volitelně)
Co musíte udělat
 1. Vezměte sušenou bylinu červeného jetele a přidejte ji do hrnce s šálkem vody.
 2. Přiveďte tuto směs k varu a nechte ji 5 minut vařit.
 3. Konzumujte dříve, než vychladne.
 4. Pro ochucení můžete přidat med.
Jak často byste to měli dělat

Tento čaj můžete pít 2 až 3krát denně.

Skvělá strava, ve spojení s některými skvělými cvičeními na hrudi, vám pomůže dosáhnout plnější prsa.

3. Cvičení, která mohou pomoci zlepšit velikost prsou

Pravidelné cvičení, které posiluje prsní svaly, může pomoci dodat prsům plnější vzhled. Cviky na hrudník obvykle zahrnují paže a ramena, a to pomáhá při protahování a tonizaci oblastí kolem prsou. Kliky, zdvihy na židli, tlaky na stěně a tlaky na hrudník se zaměřují na prsní svaly pod prsy a posilují také svaly na zádech a ramenou. Pravidelné provádění těchto cviků může pomoci zvednout prsa, zabránit jejich ochabnutí a zvětšit je a zvýšit. Je třeba poznamenat, že tyto cviky nezvětšují velikost prsou natrvalo a místo toho pouze zlepšují jejich vzhled.
Cviky, které pomáhají zlepšit držení těla, jako je například prkno, mohou také pomoci oživit prsa a zlepšit jejich vzhled.

4. Jóga pro zvětšení prsou

Jóga je jemnou alternativou pro ty, kteří se chtějí vyhnout návštěvě posilovny. Pravidelné cvičení jógy může pomoci zlepšit držení těla a posílit různé svalové skupiny v těle. I když existuje jen málo důkazů o tom, že jóga může zvětšit prsa, některé jógové pozice mohou pomoci zlepšit jejich vzhled, takže vypadají větší, pevnější a živější. Mezi nejlepší jógové pozice pro zlepšení vzhledu a velikosti prsou patří:

 • Kočičí kráva (čakravakasana)
 • Pozice kobry (Bhujangasana)
 • Velbloudí pozice (Ustrasana)
 • Pozice krávy (Gomukhasana)
 • Pozice v předklonu (Dhanurasana)
 • Dvojitá úhlová pozice (Dwikonasana)

Fungují alternativní metody zvětšení prsou?

1. Pushup podprsenky

Pushup podprsenky mohou být opravdu užitečné, pokud chcete, aby vaše velikost košíčků vypadala větší. Ačkoli nošení push-up podprsenky nezpůsobí, že vaše prsa porostou, může prsa pozvednout a způsobit, že budou vypadat plnější a větší.

Je důležité najít správný střih. Pokud je podprsenka příliš malá, může prsa stlačit a způsobit jejich rozlití, což je činí nevzhlednými. Pokud je příliš velká, nebude prsa dobře podpírat a budou vypadat povisle. Při nákupu podprsenek se snažte nechat si poradit od odborníka a podprsenky průběžně měňte, protože mají tendenci se během několika měsíců vytahat.

protip_iconRychlý tip

Můžete se také rozhodnout pro maximalizující podprsenky nebo gelové podložky, které zvětší vaše poprsí. Maximalizační podprsenky mají extra vycpávky, silné kostice a méně než plné pokrytí. Gelové vycpávky jsou silikonové vložky ve tvaru abalonu.

2. Masti & Krém na zvětšení prsou

Na trhu je několik mastí a krémů na zvětšení prsou, které tvrdí, že zvětší velikost prsou během několika týdnů nebo měsíců. Většina těchto výrobků však není vědecky studována nebo klinicky prokázána. Jedna studie naznačuje, že kosmetické přípravky mohou působit na zpevnění a zvětšení prsou, ale je specifická pro kosmetický přípravek a nevypovídá o všech výrobcích na trhu (39). Některé z nich mohou obsahovat prospěšné byliny a estrogenní složky, které mohou pomoci pokožce v okolí prsou, ale chybí důkazy, že některá z nich skutečně zvětšuje velikost prsou.

TIP: Přečti si recenzi:  >>> Nejoblíbenější přípravek pro větší a pevnější prsa <<<

3. Pumpy

Další možností, jak zvětšit velikost prsou, jsou čerpadla. Čerpadla na zvětšení prsou fungují na principu sání, které zvyšuje růst tkáně. Nepřetržité sání prsou prostřednictvím ruční nebo elektrické pumpy nutí tkáně k roztažení a růstu, což vede k celkovému nárůstu velikosti prsou. To znamená, že pumpy na zvětšení prsou fungují, ale mají určitá omezení (40). Přírůstky velikosti jsou skromné a vyžadují odhodlání a investici času – přibližně 10-12 hodin denně po dobu až 18 týdnů. Nepřetržité sání může také způsobit otok (edém), který po odeznění vrátí velikost přírůstku o několik jednotek.

Zjistit, jak přirozeně zvětšit velikost prsou nebo jak zvětšit velikost prsou, již není únavným úkolem! Existují různé způsoby, jak můžete zvětšit velikost prsou, ale většina běžně propagovaných metod postrádá vědecké důkazy. Výše uvedené potraviny a domácí prostředky, včetně sójového oleje, olivového oleje, esenciálního oleje z citronové trávy, pískavice řecké seno, sójového mléka a divokých batátů, pomáhají zvýšit estrogenní aktivitu, což může vést ke zvětšení prsou. Dalším účinným způsobem, jak zvětšit prsa, je provádět cviky na hrudník, jako jsou kliky, zvedání na stěně a tlaky na hrudník, nebo cvičit jógu. Většina mastí a krémů není vědecky prozkoumána z hlediska jejich účinnosti a bezpečnosti, a protože nejsou regulovány, mohou mít nesmyslná a neověřená tvrzení. Mezi alternativní metody dočasného zvětšení prsou patří používání push-up podprsenek a pump na zvětšení prsou. Nyní, když už víte, jak získat větší prsa, nezapomeňte důsledně aplikovat zvolené metody a prostředky, protože většina z nich nepřináší výsledky přes noc.

Často kladené otázky

Zvětšují se prsa s věkem?

Kimberly Langdon, certifikovaný porodník/gynekolog, říká: „Prsa se vyvíjejí v určitých fázích života ženy. K rychlému vývoji dochází v pubertě a velikost a hustota jsou následně určovány několika faktory, jako jsou změny hmotnosti, těhotenství, porod, perimenopauza a nakonec menopauza. Velikost a hustota prsou dosáhne vrcholu mezi 20. a 30. rokem života a poté s věkem klesá. Kromě toho se ve věku 35 let začnou žlázové tkáně v prsou zmenšovat, což se shoduje s úbytkem estrogenu.

Který prs je obvykle větší?

„Přibližně u 50-60 % žen je levý prs větší než pravý. Toto pozorování je zásadní, zejména u žen ve věku 30 let a starších, aby bylo možné odhalit závažnou asymetrii v případě patologie prsu,“ říká Kimberly Langdonová.

Jaká je nejlepší velikost prsou podle věku?

Ačkoli je velikost prsou jedinečná a obvykle ji určují geny, normální velikost prsou se u dívek ve věku 15 let a starších pohybuje od 30 do 40 palců.

Zmenší se velikost mých prsou poté, co zhubnu?

Většina prsou je tvořena tukovou tkání, která se při přibírání na váze zvětšuje. Proto, když zhubnete, je vyšší pravděpodobnost poklesu velikosti prsou. Někteří jedinci však mají hustší prsa s menším množstvím tukových tkání. V takových případech je pokles velikosti prsou méně patrný.

V jakém věku přestávají prsa růst?

Vývoj prsou se obvykle zastaví na konci puberty – kolem 18. roku života. U některých jedinců však může růst i během dvacátých let. Těhotenství a laktace mohou také vést k dočasnému růstu prsou v důsledku hormonálních změn a biologických požadavků.

Rostou prsa při dotyku?

Ne, prsa při dotyku nerostou. Sexuální vzrušení však může způsobit, že prsa vypadají živější a větší.

Má poloha při spánku vliv na velikost prsou?

Ano, spaní na břiše může prsa stlačovat, zatímco spaní na boku může časem natáhnout vazy. Nejlepší je spát v poloze na boku s polštářem pod prsy, který je podpírá.

Pomáhá spaní bez podprsenky růstu prsou?

Ne, spaní bez podprsenky nezvětšuje velikost prsou. Může však natáhnout vaše vazy a případně způsobit, že vaše prsa budou povislá.

Klíčové poznatky

 • Hlavní faktory ovlivňující velikost prsou jsou hmotnost, hormony a genetika.
 • Některé potraviny mohou zvyšovat hladinu estrogenu a IGF-1 v těle, což může vést k mírnému zvýšení růstu prsou.
 • Některé domácí prostředky pro růst prsou zahrnují masáže určitými oleji a užívání určitých bylin a koření.
 • Cvičení a jóga mohou pomoci posílit svaly obklopující prsa a zvětšit je a zpevnit.
 • Mezi alternativní způsoby, jak zvětšit prsa, patří použití pump na zvětšení prsou a dobře padnoucích push-up podprsenek.

Naučte se, jak přirozeně zvětšit hrudník za pouhých 7 dní z pohodlí domova! Objevte všechny tipy a triky, které potřebujete z níže uvedeného videa, abyste dosáhli požadovaných výsledků.

Zdroje

 1. Účinky dvouleté diety s nízkým obsahem tuku a vysokým obsahem sacharidů na radiologické vlastnosti prsu: Výsledky randomizované studie
  https://academic.oup.com/jnci/article/89/7/488/2526858?login=true
 2. Velikost prsou ve vztahu k hladinám endogenních hormonů Tělesná konstituce a užívání perorální antikoncepce u zdravých žen ve věku 19-25 let, které nejsou v graviditě
  https://academic.oup.com/aje/article/145/7/571/94585
 3. Krátkodobá suplementace fytoestrogeny mění profil inzulínu podobného růstového faktoru, ale ne lipidový nebo antioxidační stav
  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16169206/
 4. Genotyp růstového faktoru podobného inzulínu-1 (IGF1) předpovídá objem prsu po těhotenství a hormonální antikoncepci a je spojen s cirkulujícími hladinami IGF-1: důsledky pro riziko časného vzniku karcinomu prsu u mladých žen z rodin s dědičnou rakovinou prsu
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2361904/
 5. Sója a semena luštěnin jako zdroje izoflavonů: vybrané individuální determinanty jejich spotřeby ve skupině žen v perimenopauze
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4520332/
 6. Obsah daidzeinu a genisteinu v ovoci a ořeších☆
  https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0955286300000851?via%3Dihub
 7. Fytoestrogeny a jejich vliv na zdraví
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6390141/
 8. Úloha systému inzulínu podobného růstového faktoru-1 u karcinomu prsu
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4335664/
 9. Bezpečnost a vliv nového extraktu z pískavice řecké seno na zdravé mladé ženy: randomizovaná dvojitě zaslepená placebem kontrolovaná studie
  https://clinphytoscience.springeropen.com/articles/10.1186/s40816-021-00296-y
 10. Lokální aplikace oleuropeinu indukuje růst vlasů v telogenní myší kůži
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4462586/
 11. Lokální aplikace oleuropeinu indukuje růst vlasů v telogenní myší kůži
  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9610425/
 12. Protizánětlivé a bariérové účinky lokální aplikace některých rostlinných olejů
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5796020/
 13. Rostlinná másla a oleje jako terapeuticky a kosmeticky účinné látky pro kožní použití: Přehled klinických studií
  https://www.researchgate.net/publication/360196048_Vegetable_Butters_and_Oils_as_Therapeutically_and_Cosmetically_Active_Ingredients_for_Dermal_Use_A_Review_of_Clinical_Studies
 14. Studie estrogenní aktivity sójového oleje na potkanech albínech
  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11417387/
 15. Vliv sójových izoflavonů na skóre stupnice hodnocení menopauzy u žen v perimenopauze a postmenopauze: Pilotní studie
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5713750/
 16. Hodnocení estrogenní aktivity některých běžných složek esenciálních olejů
  http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1211/002235702216/full
 17. Antioxidační aktivita citronové trávy ESSENTIAL OIL (Cympopogon citratus) pěstované na severoindických pláních
  https://www.researchgate.net/publication/307583343_Antioxidant_activity_of_lemon_grass_ESSENTIAL_OIL_Cympopogon_citratus_grown_in_North_Indian_plains
 18. Antioxidační aktivita citronové trávy ESSENTIAL OIL (Cympopogon citratus) pěstované na severoindických pláních
  https://www.researchgate.net/publication/307583343_Antioxidant_activity_of_lemon_grass_ESSENTIAL_OIL_Cympopogon_citratus_grown_in_North_Indian_plains
 19. Farmakologické účinky Rosa Damascena
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3586833/
 20. In vitro estrogenní aktivity semen pískavice řecké seno Trigonella foenum graecum
  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20571172/
 21. Pískavice řecké seno stimuluje expresi genů zapojených do syntézy mléka a toku mléka prostřednictvím modulace osy inzulín/GH/IGF-1 a sekrece oxytocinu
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7602737/
 22. Vliv zvýšeného sérového prolaktinu na vývoj prsu.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1256452/
 23. Sójové isoflavony
  https://lpi.oregonstate.edu/mic/dietary-factors/phytochemicals/soy-isoflavones
 24. Fytoestrogeny působí jako estrogenní agonisté v linii hypofyzárních buněk citlivých na estrogeny☆
  https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0041008X98985003
 25. Bylinné produkty „zvyšující poprsí“
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12798545
 26. Vitamin A působí proti sníženému buněčnému růstu a zvýšenému množství matrixových metaloproteináz rozkládajících kolagen a stimuluje akumulaci kolagenu v přirozeně stárnoucí lidské kůži.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10692106
 27. Niacin ke zlepšení průtoku krve u lidí s nemocí srpkovitých buněk
  https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT00508989
 28. Vliv vitaminu C a jeho derivátů na syntézu a zesíťování kolagenu normálními lidskými fibroblasty
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18505499
 29. Vitamin D a mléčná žláza: přehled jeho úlohy v normálním vývoji a rakovině prsu
  https://breast-cancer-research.biomedcentral.com/articles/10.1186/bcr3178
 30. Objem prsou je nezávislým prediktorem viscerálního a ektopického tuku u premenopauzálních žen
  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19851312/
 31. Suplementace nízkými dávkami vitaminu E chrání LDL před peroxidací lipidů u mužů a žen
  https://www.ahajournals.org/doi/10.1161/01.ATV.15.3.325
 32. Estrogenní účinek požití jamů u zdravých žen po menopauze
  http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/07315724.2005.10719470
 33. Fenykl a anýz jako estrogenní látky
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6999244
 34. Studie účinků extraktu semen fenyklu (Foeniculum vulgare) na sérovou hladinu estrogenu progesteronu a prolaktinu u myší
  https://www.researchgate.net/publication/281199525_Study_of_Foeniculum_vulgare_Fennel_Seed_Extract_Effects_on_Serum_Level_of_Estrogen_Progesterone_and_Prolactin_in_Mouse
 35. Fytoestrogeny získané z červeného jetele: alternativa k estrogenové substituční terapii?
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15876415
 36. Genisteinem indukovaná genová exprese hypofyzárního prolaktinu a uvolňování prolaktinu u ovariektomovaných ovcí po sérii intracerebroventrikulárních infuzí
  https://www.researchgate.net/publication/5788194_Genistein-induced_pituitary_prolactin_gene_expression_and_prolactin_release_in_ovariectomized_ewes_following_a_series_of_intracerebroventricular_infusions
 37. Centrální estrogenu podobný účinek genisteinu na sekreci růstového hormonu u ovcí
  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18320719/
 38. Příspěvek růstového hormonu k neoplazii mléčné žlázy
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2665193/
 39. Hodnocení účinků kosmetického přípravku na zpevnění prsou pomocí Moir$\acute{e}$ topografie v kombinaci s 2D a 3D analýzou digitálního obrazu
  https://www.researchgate.net/publication/264133203_Assessment_of_the_Breast-Firmming_Effects_of_a_Cosmetic_Preparation_with_Moiracutee_Tophography_in_Combination_with_2D_and_3D_Digital_Image_Analyses
 40. Vnější tkáňový expandér Brava: Je zvětšení prsou bez chirurgického zákroku realitou?
  https://journals.lww.com/plasreconsurg/Abstract/2007/11000/The_Brava_External_Tissue_Expander__Is_Breast.35.aspx

dieta

 

 

TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu 

Podívejte se, jak funguje dieta:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – hubnutí a zdravý životní styl

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

BreastExtra+ pro větší a pevnější poprsíTO CHCI
TOPlist