Jakou hormonální antikoncepci brát? Buď v obraze! 4.71/5 (7)

Hormonální antikoncepce je dnes nejmodernější metodou, jak zabránit těhotenství. Obvykle se jedná o pilulky, které musíš brát každý den v přibližně stejnou dobu. Antikoncepční pilulky představují až 99% ochranu před nechtěným početím, teda pokud je bereš správně. K tomu mají řadu příznivých účinků jako třeba hezčí pleť a vlasy. Pro hormonální antikoncepci si musíš dojít ke svému gynekologovi, který tě prohlédne a po vzájemné dohodě předepíše pilulky, které ti budou vyhovovat. Protože dnes existuje celá řada hormonální antikoncepce, jejíž účinky a cena se různí, rozhodla jsem se pro tebe připravit 6 nejznámějších antikoncepcí, které ti tvůj gynekolog může předepsat. Porovnávala jsem nejen jejich přínosy a vedlejší účinek, ale také cenu a hlavně spokojenost uživatelek z internetových diskuzí. Protože co si budeme povídat, v téhle věci odpoví žena ženě nejlépe! Zvolit můžeš antikoncepci:

Hormonalni antikoncepce

Jeanine

Hormonální antikoncepce Jeanine patří ke klasickým nízkodávkovým hormonálním antikoncepcím, které obsahují 21 tablet se stejným množstvím progestagenu a estrogenu. Krom zabránění otěhotnění nabízí tento typ antikoncepce i zlepšení mírného a středního akné. Také omezuje růst chloupků a má celkový příznivý účinek na pleť. Jeanine patří k dražším pilulkám.  

Cena: 750-850 Kč, 3×21 tablet

Zkušenosti uživatelek: většinou spokojenost, u některých problém s vynecháním menstruace a změnou váhy.

Bonadea

Bonadea je poměrnou novinkou ve světě antikoncepce, je tak dost možné, že ti ji i tvůj gynekolog předepíše. Krom vysokoprocentní ochrany před početím Bonadea nabízí i řešení středních až závažných projevů akné. Proto pokud máš problém s pletí, rozhodně se zajímej o antikoncepci s tímto účinkem.

Cena: 450-550 Kč, 3×21 tablet

Zkušenosti uživatelek: docela mě překvapila vysoká míra nespokojenosti dívek a žen, které mají s touto antikoncepcí zkušenosti. Stěžovaly si hlavně na podrážděnost, depky, nadýmání a plynatost, nechuť k sexu a špinění. Samozřejmě se tam našly i dobré ohlasy, i když v o dost menší míře.

Diane – 35

Antikoncepce Diane – 35 je další z řady hormonálních antikoncepcí, jejichž cílem je krom zabránění početí i pomoci s nevzhlednou aknózní pletí. Diane – 35 je předepisována na závažnější formy akné, s kterými si dokáže poradit. Léčivá látka cyproteron acetát, která je v Diane -35 obsažená dokáže tlumit zvýšenou funkci mazových žláz, která je příčinou vzniku akné. Nutné je tento přípravek brát minimálně 3-4 měsíce. Diane – 35 si umí poradit i s nadměrně mastícími se vlasy a jejich nadměrnou ztrátou.

Cena: 550-650 Kč, 3×21 tablet

Zkušenosti uživatelek: spokojenost se zlepšenou pletí i rychlým nástupem účinku, pro některé je Diane-35 zbytečně silnou antikoncepcí, která je podle nich navíc zastaralá.

Yadine

Hormonální antikoncepce, která krom zabránění těhotenství napomáhá ke zmírnění až odstranění projevů akné, mastné kůže a vlasů. Yadine by měla také zmírnit nadýmání, otoky, stejně jako problémy se zadržováním tekutin. Yadine patří k nejdražším pilulkám.

Cena:  cca 850-950 Kč, 3×21 tablet

Zkušenosti uživatelek: velká spokojenost s účinkem na pleť a vlasy, tuto antikoncepci uživatelky doporučují i kvůli krátké a nebolestivé menstruaci.

contraceptive-pills-849413__180

Lindynette

Klasická antikoncepce s 21 obsahově stejnými pilulkami, které musíš brát pravidelně. Antikoncepce obsahuje dva typy hormonů, estrogen ethinylestradiol a progestogen gestoden.

Cena: cca 500 Kč, 3×21 tablet

Zkušenosti uživatelek: obecná spokojenost s úpravou cyklu

Katya

Hormonální antikoncepce Katya s obsahem 21 tablet pro jeden cyklus. Každá tableta obsahuje malé množství dvou ženských hormonů – ethinylestradiol a gestoden. Krvácení z vysazení se objevuje zpravidla po 2-3 dnech po dobrání jednoho platíčka. Nepříznivými účinky může být nepravidelné krvácení, přibírání na váze, nevolnost, napětí prsou a bolest hlavy. Tyto účinky jsou však pomíjivé. Výhodou antikoncepce s označením Katya je rychlá úprava cyklu a atraktivní krabička. Patří mezi levnější.

Cena: cca 450-500 Kč, 3×21 tablet

Zkušenosti uživatelek: většinová spokojenost s cenou i s účinkem.

Tak vidíš, názory na správnou hormonální antikoncepci se různí. Samozřejmě existují další a další antikoncepce, které ti lékař může nabídnout. Pamatuj, že pokud se u antikoncepce nebudeš cítit dobře, je zapotřebí ji vyměnit. Pro začátek si můžeš koupit třeba jen jedno platíčko, místo tří. Pokud jsi však s antikoncepcí spokojená, kupuj vždy 3, finančně tě to vyjde lépe, navíc nemusíš tak často pro lékařský předpis.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

10 komentářů

 1. Ahojky,

  Existuje nějaká antikoncepce, ktrera by mi pomohla s nepravidelnou menstruaci, zlepšila pleť a zároveň nezpůsobovala příbirani?

  Pomůže antikoncepce i s výtokem?

  Děkuji :-)

 2. Ahoj, poraď se se svým gynekologem – má nejvíce informací o přípravcích i o tvém těle. Obecně však HA řeší pravidelnost i délku menstruace, i když může cca tři měsíce trvat, než si to tzv. sedne. Je to individuální, nemusí se to stát, ale může.
  S pletí ti pomoci těž může,ale nemusí.
  Přibírat bys neměla.
  Co se týče výtoku, ten není ovlivňován centrálně, ale lokálně – buď je normální – víc tzv.mažeš – na to nic není, ale je to v sexuální oblasti bonus, nebo je příčina v nějaké infekci – bakterie nebo kvasinky. Obojí by mě zhodnotit lékař a taky předepsat léčbu. Časem to už možná poznáš sama, pokud na to budeš trpět častěji, ale ze začátku určitě vše řeš s lékařem. Je to nejbezpečnější. Pokud se stydíš, tak neboj, lékaři jsou na stud zvyklí a je nás hodně, co se stydí po většinu života :)

  • Děkuji moc :-). No já se stydím, zatím jsem tam ještě nebyla, ale zajdu tam, už jsem i objednána. Děkuji za odpověď :-)

 3. Ahoj,
  máš nějakou zkušenost s antikoncepcí Strelicia? Dnes mi ji předepsal ženský lékař, ale jak čtu ten příbalový leták, mám strach ji vůbec začít brát. No ale co nadělám. Koupila jsem si raději jen jedno platičko.

 4. Ahoj, lékařka mi předepsala mou první antikoncepci, Bonadea 3×21 se slovy že je od zentivy. mám zní strach 90% recenze je negativní.. Mám po ní migrény, hrozne akné, bolesti v podbřišku, úzkost, pocit na zvracení.. A to vše začalo již po 4 dnech použití. Takže v pátek jdu ke své gynelokolozce a s touto antikoncepci končím!! Nenechávejte si ji predepisovat. Jsou to vyhozené peníze. Nechám si předepsat Diane 35 a nenechám si to od ní už rozmluvit!

 5. Ahoj holky, ty, ktere berete Yadine, jak je to s rustem prsou? Nektere kamaradky rikaly, ze jim porostly i o dve cisla a me zajima, co je na tom pravdy. Dekuju za kazdou odpoved❤❤❤

 6. ten sex si rozmyslím, drahá vychvalovaná blbost
  na pleť a vlasy mám biotin, nepotřebuju se cpát tímhle
  blbý je, že buďto v ČR na předpis s hormonama nebo děložní sráče po styku jeden kus v balení (popř. gel)
  TO ABYCH CHODILA VYZBROJENÁ NEJEN S PILULEMA PO, TAKY S KONDOMAMA A S GELAMA

  SVĚT SE ZBLÁZNIL!!!

  V kteríé zemi seženu normální antikoncepci v cenové hladině, bez předpisu a na delší dobu než na jedno použití??

 7. Ahoj mužů se zeptat

TOPlist