Jsou tištěné fotografie již minulostí? Nebo.. 5/5 (1)

Tyto otázky jako “proč a nač” si pokládá v dnešní době spousta z nás. Proč bych měl/a mít tištěné fotografie, když je mohu mít v počítači, telefonu, na disku apod? Nač mi budou?  Michaela Šebková z Tisknulevne.cz věnovala tento článek důležitosti tištěných fotografií, jelikož jsou nedílnou součásti každého z našich domovů a tvoří domov domovem.

Fotografie není jen stisknutí spouště

Důležité je si uvědomit proč tu danou osobu, věc či krajinu fotíme. Já například ve volném čase fotím nejradši přírodu, a to nejčastěji na jaře a na podzim kdy příroda hraje všemi barvami.  V mých očích je to hezký kvalitní snímek, který mi připomíná, jak krásná ta krajina v tom daném okamžiku nebo období byla. Vždy mě velice potěší, když to kouzlo fotky/ fotek mohu předat i ostatním lidem.

Přestaňme se honit za dokonalými fotkami, co nejvíce ostrými, nejlépe vystínovanými v dokonalých situacích.  Nejhezčí fotky, které uchovávají nejvíce vzpomínek jsou ty, které jsou nečekané tzv. “momentky”.

Vraťme se do dob, kdy jsme si kupovali foťáky jen pro to, abychom zachytili hezké zážitky s rodinou, dětmi, přáteli a uchovali si vzpomínky také na první dovolenou nebo společně strávené okamžiky. Přesně tyto momenty patří do alb, které předáte svým dětem, ty do nich přidají své vzpomínky a předají to zase svým dětem atd.

Tištěné fotografie např. ze svatby

Jsou základem, který většina fotografů posílá společně s digitální verzí. Přesně tyto tištěné fotografie vyzařují nejvíce emocí, na které si člověk “může sáhnout”.

Po poklesu zájmu o papírové fotografie před cca 10 lety, tedy v období hlavního nástupu digitální techniky, dochází v posledních letech k opětovnému zájmu o tisk papírové fotografie kvalitní a levnou cestou. Lidé zkrátka opět přicházejí na to, že klasická fotografie je nenahraditelná a má výrazně vyšší archivační potenciál, než pouhá digitální data uložená v běžném PC nebo telefonu.” Pavel Körner.

Proto si myslím, že jsou tištěné fotografie z toho pohledu lepší než-li digitální. V tištěných fotografií přetrvají emoce a vzpomínky delší dobu, takové fotografie dělají náš domov útulnějším.

Jak k nim přijít?

A jak získat takovou tištěnou fotografii? Úplně jednoduše. Pokud máte doma například multifunkční tiskárnu, která vám dokáže tisknout fotky, pusťte se do toho a vytiskněte si své vzpomínky pomocí fotopapíru a pověste si je třeba na zeď nebo z nich vytvořte vzpomínkové rodinné album. A pokud ne, samozřejmě si můžete zajít do fotoateliéru, kde vám je s radostí vytisknou.

TIP: Jak vybrat tiskárnu na fotky?

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist