Domů Rodina & Škola Kam na střední školu? Zkus obor multimediální tvorba!

Kam na střední školu? Zkus obor multimediální tvorba!

6

Rozhoduješ se, kam jít na střední školu? Tak vybírej pečlivě! Bude to ovlivňovat nejen následující 4 roky, ale dost možná celý tvůj život. Proto se dnes podíváme, jak při výběru SŠ nešlápnout vedle.

Podle mého názoru si musíš odpovědět na 3 základní otázky:

 1. Připraví tě SŠ na navazující studium na vysoké škole?
 2. Naučí tě něco přínosného pro budoucí práci?
 3. Budou tě vyučované předměty opravdu bavit?

Odpovíš-li 3x ANO, jsi na dobré cestě! A pokud si takový obor studia zatím nenašla, dám ti jeden zajímavý tip:

Pro mě tohle všechno splňuje čtyřletý studijní obor Multimediální tvorba, který nabízí střední škola cestovního ruchu. Škola se nachází v Praze, ale pro mimopražské studenty nabízí možnost ubytování. Výhodou je, že nemusíš zrovna excelovat v matice, a přesto jde o studijní obor hodně spojený s výpočetní technikou a prací na počítači.

střední škola - obor multimediální tvorba
Multimediální tvorba

Studium Multimediální tvorby má i celkem zajímavé výhody. Ke studiu dostaneš například nový iPad mini. Samotná výuka předmětů probíhá moderní formou a určitě se při ní nebudeš nudit! Škola je plná moderní techniky, kterou můžeš využívat jak během studia, tak i ve svém volném čase. Standardem je internetové připojení prostřednictvím Wi-Fi. Ke každému žákovi navíc přistupují individuálně, což ti dá větší možnost seberealizace.

Mezi odborné předměty, se kterými se při studiu Multimediální tvorby setkáš, patří například:

 • výtvarná tvorba
 • marketing
 • výpočetní technika a tvorba webových stránek
 • studium designu
 • studium fotografie
 • multimediální technologie

Naučíš se také pracovat s AutoCADem, což se ti bude hodit později, až budeš hledat dobře placenou práci. S takovou průpravou to bude snadné. Navíc můžeš ve studiu dál pokračovat na vysoké škole, kde budeš mít oproti ostatním uchazečům nesporné výhody.

Zaujal tě studijní obor Multimediální tvorby? Pak se přijď podívat na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 25.11.2015 od 15:00 hodin. Když se ti tam zalíbí, zkus si rovnou talentové zkoušky na nečisto. Ty se skládají z práce na počítači a tématické kresby. Při opravdových přijímačkách se hledí i na tvé výsledky ze základky. Vše se pak bodově ohodnotí a sečte. Když získáš dostatek bodů, máš vyhráno!

Talentové zkoušky se konají, na základě přihlášky ke studiu, ve dvou kolech – 1. kolo 6.1.2016 a 2. kolo o týden později. Výsledky se dozvíš už pár dní po jejich skončení. Ale pozor! Přijímají jen 20 studentů, tak si dej záležet!

6 KOMENTÁŘE

 1. Díky za tip. Jsem v 7.třídě a vybírám si střední školu. Jdu tam!!!! O:-). Moc jsi mi pomohla díky :-D

  • Vážně nechápu, proč si v sedmé třídě vybíráš střední školu.

   • Když jsem byla v 7.r taky jsem si hledala kam a na jaký obor bych měla jít. Ale ještě jsem si oficiálně nevybírala konkrétní školy. Jen jsem hledala na co bych mohla být dobrá.

 2. Ahoj
  Potřebovala bych poradit. Jsem v osmičce a tak už začínám přemýšlet o škole. Na vysvědčení jsem měla tři 2 a to z češtiny, semináře z češtiny a z občanské výchovy. Přemýšlela jsem že bych mohla jít na gympl, ale moc se mi tam nechce, protože je to tam prý strašně náročné a navíc mamka si myslí že to není nejlepší nápad. Také jsem přemýšlela o obchodní akademii nebo ekonomickém lyceu. Poradíte mi jestli to má cenu jít na gympl?

  • Ahoj, pokud jsi studijní typ, což možná jsi vzhledem k tomu, že jsi měla na vysvědčení pouze tři dvojky (chápu to dobře?), no pokud jsi studijní typ, tak by si gympl mohla zkusit. Ano, na učení je mnohem náročnější neboť se ti v něm opakují pořád ty samé předměty, aniž by ses nějak více zaměřila na obor nebo jednu věc. Kdežto na střední odborné škole to bude maličko jiné. Zaměříš se třeba na ekonomii, účetnictví, grafiku…a podobně. Po gymplu navíc budeš muset jít na výšku, aby ses zaměřila na to, co budeš v životě moct dělat. Po odborné střední škole už můžeš rovnou nastoupit do zaměstnání. Říkáš ‚mamka si myslí’…ale co si myslíš ty? Ty budeš sedět v lavici, ty se tam budeš učit a vůbec nejlepší by bylo, kdyby tě to všechno moc bavilo. Nezáleží tak ani jestli jdeš na gympl nebo na odbornou střední, ale jestli tam chceš jít a cítíš, že by tě to mohlo bavit. Tak šťastné rozhodování!

 3. Ahoj vybíram/vybrala jsem si školu Arcus multimedialní tvorbu a byla i na dnu otevřených dveří tolik milých lídí sem za celý život nepotkala i přes to že mám teprv 8 ročník ale už bruzo to bude 9 r. a tak je lepší si vybrat už teď skládala jsem talentové zkoušky a vyšlo mi
  kreslení:28
  a photoshop:mezi 20 a více body co by to pro mě znamenalo kdyby to bylo na ostro postoupila bych nebo ne? díky za odpověď

Diskuze je uzavřena.