Kde vybírat spodní prádlo? 4.88/5 (8)

Spodní prádlo je základem všeho – je alfou a omegou tvé postavy a i když není na první pohled vidět a vlastně bychom ani spodní prádlo ukazovat neměly, při správném výběru může dodat tvé postavě jisté výhody. Může vylepšit tvůj dekolt, může ho zmenšit nebo naopak zvětšit a dodat mu pěkný tvar. Při špatném výběru spodního prádla naopak můžeš hodně zkazit, což si určitě žádná z nás nepřeje.

Často mi chodí dotazy, kde je nejlepší nakupovat, kde seženete jak levnější, tak i kvalitnější a dražší spodní prádlo a kde si nechat s výběrem poradit. Na začátek je vhodné říct, že takových míst je hodně. Zatímco jeden obchod s prádlem bude mít větší výběr, jiný bude mít sice výběr menší, za to bude mít příjemnější a ochotnější personál, proto se určitě nedá tak úplně škatulkovat.

Obchody s oblečením 

Asi nejčastější případ, kde se dá sehnat přiměřeně kvalitní spodní prádlo za rozumnou cenu jsou obchody primárně zaměřené na oblečení a módu – nejčastěji to jsou řetězce jako H&M, New Yorker, Gate nebo i Tesco. Můžeš zde sehnat poměrně trendy, hezké a při troše štěstí i dobře padnoucí a pohodlné spodní prádlo.

Co se týče kvality, tak ta se liší nejen obchod od obchodu, ale i kolekcí. Zatímco někdo si může koupit podprsenku, která vydrží několik let, ty můžeš narazit na kousek, který si vezmeš několikrát a už dělá problémy, ztrácí po vyprání tvar a nepůsobí moc kvalitně.

Asi hlavní přednost, takových prodejen je poměrně dobrá dostupnost a cena, která se hodí i pro mladší slečny, protože na to nemusí vydat celé své kapesné. Jako nevýhody bych uvedla třeba malý výběr, co se týče velikostí – na sebe jsem tam pro zajímavost nenašla ani jednu dobře padnoucí a velikostně odpovídající podprsenku (mám košíčky D) a celkově se mi zdá, že je to zkrátka dělané pro mladší slečny, které mají malý obvod pasu a celkově i malá prsa a tedy i menší košíčky (A,B,C).

Vietnamské obchody

Vietnamské obchody jsou také poměrně navštěvovaným typem obchodů se spodním prádlem a hned na rovinu řeknu, že ne úplně s tím souhlasím. Nemám proti takovým prodejcům vůbec nic – neodsuzuji je, ani je nijak nesabotuji (občas tam nějakou maličkost nakoupím), každopádně považuji nákup spodního prádla v těchto obchodech za ne moc dobrý a ani bych ho nedoporučovala.

Kvalita je poměrně nízká – sice Vám jeden kousek může dlouhou dobu vydržet, ale často se jedná o nekvalitní látku, která se hned opere, vybledne a samozřejmě se může rychleji vytahat a rapidně tak změnit svou velikost. Často jde o naprosto odlišné číslování, než na které jsme zvyklé a z vlastní zkušenosti, co jsem viděla velikost spodního prádla neodpovídá uvedené velikosti.

To už podle mě je lepší za ty peníze zvážit to, jestli nebude lepší pár korunek přidat a koupit si podprsenku na vhodnějším místě, ale samozřejmě to ráda nechám na Vás a budu i ráda, pokud mi do komentářů napíšete, jakou zkušenost s vietnamským spodním prádlem máte vy, protože moje jsou doopravdy hodně špatné.

Obchod se spodním prádlem 

A jdeme na další typ, kterým je obchod, který se vyloženě zabývá spodním prádlem. Ať už podprsenkami, kalhotkami, nočními košilkami, korzety apod. Tyhle obchody můžeš většinou najít ve větších obchodních centrech a obchodních domech a cena zde není nijak směšně nízká – každopádně to není nic, co by se nedalo finančně unést, protože když si koupíš pár kvalitních kousků, vydrží ti dlouhou dobu a máš zase na chvíli od utrácení za spodní prádlo klid.

Můj osobní tip je třeba síť Intimissimi, kde nakupuji já a jsem vždy hodně spokojená. Ochotné prodavačky, mi vždy vyberou několik sad z kolekcí podle mých požadavků, řeknou mi nějaké pro a proti a často i poradí, co by mě nejlépe sedlo. Samozřejmě, jak už jsem psala nahoře, ne každý může mít stejnou zkušenost, protože každá prodejna (i když je řetězcová) se liší.

Pro mě úplně největší klad je velký výběr spodního prádla, jak typově tak i velikostně a líbí se mi, že na mě působí ta typická, intimní a ženská atmosféra,  to je podle mě nenahraditelné.

Internetové e-shopy

A na konec přichází to nejlepší a současně i nejdiskutovanější. Dnes je internet běžnou součástí našich životů a vcelku pravidelně tam lidé nakupují, proč tedy spodní prádlo nebrat i z e-shopů, které se na spodní prádlo zaměřují? E-shopy mají neuvěřitelný výběr, právě z toho důvodu, že jich je tolik, tedy máš v podstatě neomezené možnosti a najít se dnes dá už téměř cokoliv a v jakékoliv velikosti, tím spíš, že se jedná o internet.

Já mám zatím vyzkoušeny tyto 2 eshopy:

V tomto obchodě můžete kupříkladu najít od korzetů k modelování tvého pasu až po obyčejné spodní prádlo (obyčejné možná není ten správný přívlastek) až po župany nebo plavky naopak zase v jiném můžete najít úplně jiný druh zboží. Tím chci říct – záleží na obchodě, kde prádlo kupuješ – každý má jiný výběr, jinou spolehlivost a jinou kvalitu.

To je i poměrně nevýhoda – doporučuji si před každým prvním nákupem zjistit pár informací o věrohodnosti a spolehlivosti e-shopu, stejně tak tvojí přesnou velikost spodního prádla. Bylo by určitě nepříjemné, kdyby ti objednávka nepřišla nebo by byla ve špatné a nepadnoucí velikosti.

 

Druhým e-shopem, který mám odzkoušený je tento, ceny jsou tu vyšší, ale zase se jedná o vůbec nejlepší prádlo, které mám:)

A jaké jsou vaše oblíbené eshopy se spodním prádlem?

TIP: Jak vybrat spodní prádlo?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist