Když holky ovládl styl Scene… Zatím bez hodnocení.

Nikdy nezábráníme tomu, aby se svět dělil na skupiny, aby se společnost rozdělila na názorově, vzhledově, zájmově nebo inteligenčně odlišné části. Určitě i ve většině třídách se tvoří skupinky „Ti chytří“, „Nejvíc cool hoky“, „Největší borci“ apod. Alespoň u mě to tak bylo. Chceme se lišit. Byla by přeci nuda, aby celý svět byl stejný, aby všechny bavilo to samé, aby dělali to samé.

A možná právě díky potřebě se lišit vznikají různé styly a životní postoje. I tak by se dal nazvat styl emo nebo scene. Dva styly, které jsou podle mě nejznámější a možná i nejzvláštnější. Právého emaře a pravou scene girl poznáš vcelku jasně. Nejde jen o názory, ale i o styl oblékání a chování.

Pokud si článek čte někdo, kdo vyznává některý z těchto stylů: Prosím, nemlaťte mě:) Já nejsem emo ani scene, nevyznávám žádný podobný životní styl, proto nemůžu psát o vlastní zkušenosti, o tom jak být nejlepší scene. Vše plyne jen z toho, co znám od jiných slečen, co vidíš, co slyším a co čtu.

Když hledáš, kde styl Scene vznikl, asi se nedozvíš čistou pravdu. USA a Japonsko jsou dvě země, které se u vzniku Scene uvádějí nejčastěji. Já sama se přikláním spíše k tomu Japonsku, protože už když se podíváš na vzhled Scene girls je tam podobna s japonským anime.

Podle čeho scene poznáš? Vzhled – to je to nejpoutavější, co u nich je na první pohled vidět. Kreativní oblečení, směsice spousty barev, prostříhané objemné vlasy, barevné melíry. Často také vyznávají piercingy a tetování. Je to hlavně o originalitě, o té zmiňované odlišnosti.Ve vlasovém stylu je vidět hodně prvků z emo, naopak chování a postoje se dost liší.

Většinu Scene slečen poznáš podle výrazného make up – černých linek, barevných stínů nebo umělých řas. Neznám žádnou naprosto přirozenou slečnu, která by tvrdila, že je scene. Podle mě, je to trošku i o umělosti – co nejvíc make upu, co nejtlustší černé linky. Těm, kteří se umí líčit se to třeba i povede, ale ty začátečnice? Hrůza! Hlavně takové, které na to ani nemají věk. Scene je sice o životním postoji, ale pokud je ti 11, 12 let, raději se scene vzhledem počkej.

Spousta slečen se i takovým chováním a oblékáním proslavilo – scene queens – slečny, které udávají modní trendy v téhle skupince a jsou známé všem vyznavačkám tohohle stylu. Např. ChaosBaby, Dakota Rose, Kiki Kannibal a mnoho jiných.

Na youtube se objevila spousta návodů na scene vlasy nebo scene make up. Jeden manuál k vytvoření scene hair, najdeš třeba TADY

Myslím, že pokud se někdo jako scene cítí dobře, je to správná věc. Pokud někdo tak chce vypadat a tak se chovat, tak proč ne? Sice možná schytá pár pomluv, možná s ním svět nebude souhlasit, ale důležitější je to, jak se cítí on sám…

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

17 komentářů

 1. keby si namiesto tej kovovej ozdoby dala do vlasov mašlu, tak by to už boli EMO vlasy :)

 2. Máš strašně zajímavé články. Kde hledáš inspiraci..?

  • Většinou mi slečny píšou samy o čem můžu napsat, nebo mě to napadá třeba při uklízení apod:D :)

 3. Mers, ja ty vlasy chcííí, jenže mě to nejde :(( Nemáš nějaké jednoduché video, kde to není zrychlené? :(

  • Bohužel, většina videí jsou stejná… ono záleží i na tvých vlasech a na střihu – na některých to prostě nedrží a vlasy bys měla mít prostříhané a dole prořídlejší, nahoře objemnější

 4. Scene♥některé scene jsou fakt dost krásný!Některý se mi,ale vůbec nelíběj!Záleží hlavně na tom líčení!
  Jo a prosím tě Mers…jak se to scene čte?Nějak sín ne? Nb Jak? Díky

  • Ano, ano.. když se podíváš na některá aj videa, tak to čtou s přízvukem [sín] :)

 5. FloSii McCartney

  Úžasný článek. Asi jediný normální, který jsem na internetu našla. :] Juri-san je úžasná. <3

 6. hezký článek, ale já si nějak nemůžu pomoc, mně se Scene styl nelíbí…

 7. Děkuju za tenhle článek :-) Povedl se ti ;-)

 8. Já strašně miluju scene styl. Budu se i stříhat jako scene, ale né, že bych to nosila nějak extra jako ony: Mega objem nahoře, pidi objem dole.

  Scene holky jsou vždycky velmi pěkné. :)

 9. karolin nistorov

  jo scene je nej styl a miluji to

 10. Tá posledná je zlatá :)

 11. To se mi moc nelíbí.

 12. Hahaha něco pro metalistku

TOPlist