Knihy pro dívky – 9 tipů na poutavé tituly 4.83/5 (6)

Znáš to, někdy nemáš náladu na kamarády ani na sportování. V těchto dnech určitě ráda sáhneš po dobré knize. Pokud se ti tohle stává často, dnes ti přináším hned 9 tipů na poutavé knihy, které tě chytnou a nepustí,  dokud nebudeš na poslední straně.

1.Zuzana Hejnová: rychlá holka – Tomáš Klement 

Sportuješ a potřebuješ motivaci? V tom případě si můžeš přečíst příběh Zuzany Hejnové – české atletky, která se specializuje na běh na 400 metrů, je držitelkou bronzové medaile z LOH 2012 v Londýně a dvojnásobnou mistryní světa. Jaká síla a odhodlání stojí za jejími sportovními úspěchy?

2.Všem klukům, které jsem milovala – Jenny Hanová

Píšeš dopisy svým klukům, ale nikdy je nerozesíláš? V tom případě jsi na tom podobně jako Lara Jean – hlavní hrdinka poutavého dívčího románu. Představ si, kdyby někdo všechny tvé pečlivě zapečetěné dopisy rozeslal pravým adresátům…

3.Každý má svou lajnu – O florbalu, prvních láskách a ceně vítězství – Petra Dvořáková

A zase něco o sportu – hlavní hrdinové hrají florbal a touží po vítězství. Je to však zamotanější – nejen v jejich partě, ale také doma u hlavních hrdinů, jejichž rodiče se hádají. Pokud hledáš napětí a zápletku, v této knize ji najdeš.

4.Tipy a triky pro dospívající holky – nakladatelství Sun

Pokud nepohrdneš žádnou dobrou radou, zkus otevřít tuto knihu. Bude ti pomocníkem v oblasti krásy, módy, ručních prací…zkrátka otevírat ji budeš velmi často.

5.Jezdecká akademie 1 – Lauren Brooke

Spousta slečen miluje koně, patříš mezi ně i ty? V tom případě tě potěší i knihy s touto tématikou. Kniha Jezdecká akademie vypráví příběh hlavní hrdinky Dylan, která se touží dostat na prestižní jezdeckou akademii. Co myslíš, začlení se do kolektivu?

6. Série – Holky na vodítku – Ivona Březinová

 

Problémy, do kterých se můžeš dostat i ty řeší série knih Holky na vodítku. Jmenuji se Ester (Jsem gamblerka), Jmenuji se Martina (Jsem bulimička), Jmenuji se Alice ( Jsem narkomanka) – přečíst bys je měla všechny!

7. Náhradní kluk – Kasie Westová

Představ si, že od svého kluka dostaneš kopačky na parkovišti těsně před školním plesem. Co bys udělala? Gia – hlavní hrdinka se rozhodla pro náhradního kluka, jenže pak se to všechno zamotalo…

8. Sázka na lásku – Petra Martišková

Čekáš na lásku, ale ta ne a ne přijít? Třeba to máš podobně jako sedmnáctiletá Heidi, která na ni také marně čeká. Teda čekala, poté se u ní v práci objevil hezounek Patrik.

9. Nejsem žádná potrhlá holka – Gretchen McNeil

Kdyby šlo na všechny problémy vymyslet a použít vzorec, bylo by to fajn! Hlavní hrdinka Bea si tohle myslela také…jenže pak se plán začal trošku zamotávat.

A jakou jsi nedávno četla ty? Dej ostatním slečnám tip na svou oblíbenou knihu! : )

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

3 komentářů

 1. Za sebe můžu doporučit knihu Všem klukům, které jsem milovala. Zrovna jsem ji dočetla a byla úžasná. Určitě si přečtu i další dva díly.
  Jinak děkuju za tipy, ráda vyzkouším ;-)

 2. Mně vzaly spoustu nudného času knihy, jako:
  Hra lží
  Roztomilé malé lhářky
  Knihy od Virginie Andrewsové
  Škola noci

 3. Za sebe doporučuju knihu: Dárek z pravé lásky☺

TOPlist