Domů Sex & vztahy Antikoncepce Krok za krokem: Hormonální antikoncepce ...

Krok za krokem: Hormonální antikoncepce 5/5 (7)

247

Hormonální antikoncepce ve formě tabletek je jedním z nejpoužívanějších antikoncepčních přípravků u mladých děvčat. Je to totiž forma značně neinvazivní, nemusíš kvůli ní nijak často na gynekologii nebo na žádný lékařský zákrok (jako v případě tělíska). Její plus je samozřejmě to, že při pravidelném a přesném braní, patří k tomu nejspolehlivějšímu, co na trhu můžeš najít.

Nyní se podíváme krok za krokem na to, kdo ti jí předepíše, co kvůli tomu musíš udělat a jak vypadá takové braní hormonální antikoncepce. Doufám, že v tomto vcelku dlouhém článku najdete informace, které budete potřebovat, pokud byste něčemu nerozuměly, klidně se v komentářích zeptejte.

Kdy začít brát antikoncepci? 

Nejlepší doba, kdy je vhodné, nechat si předepsat hormonální antikoncepci (HA) je v době, kdy začneš sexuálně žít nebo máš stálého přítele. To může být samozřejmě až od 15ti let, vzhledem k tomu, že zákon jasně stanovuje, kdy si takto můžeš začít užívat, lékař ti dříve tuto antikoncepci kvůli tomuto důvodu, nepředepíše.

Je nějaká vyjímka, kdy bys HA mohla začít brát dříve? Vyjímky samozřejmě jsou – například pokud máš velké bolesti a zdravotní problémy při menstruaci, jako je zvracení nebo doopravdy strašné křeče, to se lékař může smilovat a antikoncepci ti předepsat, i to má ale svá rizika. Jaká? I když je HA velice užitečná a jsme za ní moc vděčni, není dobré jí začít brát dříve než je nutno – přeci jenom nikdo ti nemůže zaručit, že ti nezpůsobí jiné zdravotní problémy v budoucnu a cpát do sebe léky zbytečně, není nic dobrého.

Ke komu zajít a co sebou?

Jediný lékař, který ti legálně může předepsat hormonální antikoncepci je samozřejmě gynekolog. Pokud je ti 15ct a jsi si jistá, že jí chceš začít brát a stále nemáš žádného ošetřujícího lékaře, je na místě si nějakého sehnat. Učinit tak můžeš s rodiči nebo klidně i bez nich. Pokud už jsi totiž dosáhla hranice patnácti let, lékař pravděpodobně nebude mít nic proti, aby jsi k němu zašla sama, i když samozřejmě je nejlepší do ordinace zavolat předem, zeptat se, jestli je to možné, zda vůbec ještě přijímá pacientky a jestli se musíš objednat na určitou dobu (někteří gynekologové berou bez objednání, někteří jen po dohodě).

Před tím, než ti gynekolog předepíše HA, je nutné tě vyšetřit, bez toho to doopravdy nepůjde. Sestra ti nejdříve položí pár informativních otázek, díky kterým ti poté založí kartu, s kterou budeš u daného lékaře vedena. Otázky jsou většinou velice triviální (jméno, bydliště, pojišťovna), ale může se ubírat i k rodinné anamnéze a tedy je na místě znát info o tom, zda tvoji rodiče nebo prarodiče netrpí nějakým vážným onemocněním, které by se tě v tomto směru mohlo týkat.

Poté přijde řada na klasické gynekologické vyšetření – je určitě vhodné připomenout, že každý lékař má svůj postup a může tě vyšetřovat trošku jinak, než je tomu u tvé kamarádky nebo někoho známého. Pokud uzná, že je vše v pořádku, nemáte v rodině nemoc, která vylučuje braní HA, začne ti pokládat otázky, které se braní prášků týkají.

Jaký druh, jaká cena?

Většina z lékařů zde dává prostor k tomu, aby ses vyjádřila k tomu, za kolik peněz přibližně bys antikoncepci chtěla, jestli nemáš nějaké konkrétní přání. Spousta lékařů nasazuje první antikoncepci tzv. „na slepo“, tzn. že ti může, ale nemusí úplně sednout (o tom, co dělat, když ti HA nevyhovuje si povíme za chvilku). Nabídne ti tedy značku antikoncepce podle vybrané ceny a svého uvážení.

(Druhů a značek antikoncepcí je doopravdy spoustu, ty nejlevnější se pohybují cca okolo 300 Kč a ty nejdražší okolo 1 000 Kč)

V této fázi ti vysvětlí, jak se taková hormonální antikoncepce bere, jaká má rizika, co dělat, když se stane to nebo to. Pokud máš nějaké otázky nebo nejasnosti, zeptej se!

Braní a dávkování HA

Druhů hormonální antikoncepce jsou mraky a každá má své zásady braní vysvětleny v příbalovém letáčku, proto je důležité po koupi v lékárně si ho přečíst, na to určitě nezapomínej.

Cena, která je na jednotlivé antikoncepci uvedena je za 3 měsíce braní. V drtivé většině tedy, když přijdeš do lékárny pro antikoncepci, jsou v balení 3 platíčka – 1 plato ti vystačí na jeden měsíc. Pokud ti tedy gynekolog předepíše HA za 390 Kč, tyto penízky utratíš za 3 měsíce braní, nemusíš mít tedy strach, že bys musela každý měsíc utrácet tolik peněz.

Na platu máš určitý druh tabletek – 21 tablet a jak už zjistíš u gynekologa a na příbalovém letáčku, až dobereš tento druh tablet, čeká tě 7denní pauza (7 dní bez HA), v které bys měla dostat menstruaci. Až si odpočítáš sedm dní, opět nasazuješ další platíčko s 21 tabletkami a opět 21 dní tabletky bereš. Proč zrovna 21 tablet na platě? Logicky – menstruační cyklus trvá průměrně 28 dní, tedy 21 prášků + 7 dní pauzy = 28denní cyklus.

(Existují i varianty, kdy se prášky berou 24 dní v měsíci a nastává 4 denní pauza – např. u antikoncepce yaz)

Je zcela na tobě, v kolik hodin budeš prášky brát – platí jen jediná zásada, která je velice důležitá. Ber HA jednou denně v přibližně stejnou dobu (nejlépe v tu samou hodinu). Pokud tedy víš, že si na ní určitě vzpomeneš ráno, když vstáváš do školy v 7 hodin, klidně ber prášky každý den ráno v sedm hodin, určitě ale přemýšlej nad riziky (vstáváš takhle brzy i o víkendu?) apod. Pokud ti více vyhovuje brát ji v poledne nebo večer, ber ji tedy v poledne nebo večer. HA není závislá na jídle, tudíž je jedno, zda ji vezmeš před nebo po obědě/večeři.

Co když mi nesedne?

I antikoncepce má své nežádoucí účinky – může to být tloustnutí, migrény, zvracení, nevolnost – důležité je zapamatovat si, že to není normální. Nežádoucí účinky by se při  braní neměly vyskytovat, pokud tedy nějaké takové stavy zažiješ a jsi si jistá, že je to z prášků, určitě dojdi na gynekologii, vysvětli lékaři situaci a on ti předepíše jiný druh hormonální antikoncepce.

Je klidně možné, že ti nesedne ani druhý typ prášků a vystřídáš i dvě různé značky, než najdeš takovou, která by ti sedla, většinou se to ale moc často nevyskytuje a u první nebo druhé volby už narazíš na tu svoji „vyhovující“. Antikoncepce se liší počtem a množstvím obsažených hormonů, proto se stává, že někdo daný druh antikoncepce nesnese a někomu vůbec nevadí – každý organismus na hormony reaguje tak trošku jinak.

Kdy jsi chráněná?

Situace: Máš koupenou antikoncepci, ale nevíš, kdy si jí vzít. Záchytným bodem je menstruace. Určitě nejlepší doba, kdy si první tabletku vzít je v první den menstruace, tedy když krvácíš. Pokud si jí takto vezmeš, si ihned po skončení krvácení plně chráněna. Tedy můžeš začít sexuálně žít po skončení menstruace. Pokud si ale první prášek vezmeš jiný den menstruace, musíš na účinek týden čekat. Tedy pokud chceš v této době mít pohlavní styk, rozhodně použijte kondom.

Jsi chráněná v sedmidenní pauze? Ano! I v sedmidenní pauze, pokud prášky bereš tak, jak máš – jsi chráněna.

Kdy nejsi chráněna?

Pokud vynecháš jeden den braní a sekneš se o více jak 12 hodin. To už spolehlivost klesá. Více klesá, když si zapomeneš vzít tabletku v prvním týdnu braní. Jestliže ale zapomeneš jen o pár hodin (méně než 12) nemusíš mít strach, i když dávej pozor, aby se to neopakovalo.

Další kontraidikace přichází s braním antibiotik – pokud jsi nemocná, bereš ATB a tvůj přítel tě opečovává a když ti je lépe, dostane nápad, že byste si mohli užít, rozhodně řekni NE, nebo použijte kondom. U jistých druhů antibiotik totiž spolehlivost antikoncepce značně klesá.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekPečuj o pleť s jogurtem
Další článekJednoduché vlnky + (foto)návod
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

247 KOMENTÁŘE

 1. Já sama beru Yaz a myslím , že je hodně dobrá , netloustne se z ní , a nejsou takové bolesti :)

  • Taky jsem jí brala a také jí chválím. Jediné takové minus je to, že doopravdy obsahuje minimum hormonů, což někomu může dělat problémy (i když je to menší procento než u holek, které berou HA s vyšším obsahem hormonů) a určitě cena, která je 1000 Kč, jinak jsem s ní byla spokojená:)

   • Chci se zeptat beru lindynette 20 jenomze jsem se spletla a zacala jsem brat druhe platicko prasek jsem si mela vzit v nedeli ale vzala jsem si ho v sobotu spetla jsem se proto se chci zeptat jestli se muze neco stat nebo jestli jsem furt stejne chranena diky

   • Ahoj jen malý dotaz, když sem zapomněla vyzvednout antikoncepci, je velký problém když jeden měsíc použiju od mamky ale jiný druh antikoncepce a pak zase další měsíc navazu můj druh antikoncepce? Děkuji

  • Ahoj, chtěla bych se zeptat.Dnes doberu poslední prášek z prvního platíčka beru Ha Sunyu , takže teď má následovat ta 7denni pauza?A od kdy ji mam pocítat?Od zítra a ten 7 den si uz mam nacist to dalsi platicko a nebo az 8mi den? Dekuji moc :) je mi 15

 2. Ahoj Mers,
  možná to bude znít hloupě, ale chci se ujistit. Mám HA měsíc, začla jsem ji brát první den menstruace-neděle a spolehlivě ji brala ve stejnou hodinu, bez vynechání jakékoliv pilulky. Tuhle sobotu jsem si vzala poslední prášek z platíčka, tj. jsem zahájila týdenní pauzu, a v neděli jsem měla nechráněný styk s přítelem. Byla jsem v klidu s vědomím, že když jsem prášky brala opravdu zodpovědně, tak by účinnost měla být zachována i v týdenní pauze, ale přítel mě vyděsil tím, jak se začal strachovat a tvrdil, že bych po styku měla min.týden brát ještě HA. Mám důvod k obavám, pokud načnu podle obvyklého schématu v neděli nové platíčko? Děkuji!

  • Ahoj, pokud ji doopravdy bereš podle schémat, po 21d. jsi udělala 7 denní pauzu, tak jsi plně chráněna i v té pauze. Přítel nemá pravdu a spolehlivost HA je taková, jako kdyby jsi ji brala nepřetržitě

  • Stalo se mi to samy, tak jsem si radsi vzala hned dalsi den prasek, ale nebylo to jeste 7 dni. Je to blbi? Bojim se.

 3. Mers, prosímtě, potřebuju poradit, na Gynekologii si mám zajít logicky až mi skončí menstruace, že? A když chci ty prášky začít brát, jakože mimo ten první den menstruace ale v mezidobí, tak pokud sexuálně ještě nežiji, tak to nevadí ničemu ne? Prostě se mi ta 7dennní pauza posune, že ano? :) Jo a kdybych pak potřebovala, někdy menstruaci přeskočit, vím, že to není zdravé, ale jedeme na výměnný pobyt, tak se to dá udělat tak, že budu brát prášky z nového plata? :) Děkuju moc, W.

  • Ahoj, jestli to dobře chápu, tak se ptáš, jestli když začneš brát HA první tabletku mimo menstruaci jestli to vadí? No, i když sexuálně nežiješ a tedy nehrozí riziko otěhotnění, je nutné, aby jsi první prášek vzala buď v první den menstruace nebo v 2. – 5. den – déle to opravdu nejde. HA je totiž rozpočítaná přesně na cyklus a ten by sis tím hodně rozhodila, což pro tělo vůbec není zdravé.

   Co se týče posunutí pauzy, tak té docílíš, když neuděláš 7denní pauzu, ale antikoncepci budeš nepřetržitě brát – nemusíš se bát, že by to bylo nějak nezdravé – pokud to uděláš jednou, dvakrát, tak se nic neděje a s lékařem to nemusíš konzultovat (pokud jsi zdravotně v pořádku) :)

 4. Ahoj Mers, jen tak ze zvědavosti – co když holka ještě nedostala menstruaci? Kvůli mně to vědět nepotřebuju, já si asi ještě počkám, ale dost by mě to zajímalo. Třeba v 15ti jí ještě nemusí mít..

  • Ahoj, jo, stává se, že holka ještě nemá menstruaci, ale v 15ti letech je to spíše vyjímka (i když samozřejmě stává se). Vzhledem k věku ji ale gynekolog může zkusit vyvolat, abys mohla HA nasadit.

   Vždycky se to řeší individuálně a každý lékař uvažuje tak trošku jinak, takže záleží na tom, na koho narazíš:)

 5. Ahoj, prosímtě chci se zeptat. Pokud začnu brát HA mimo menstruaci za jak dlouho jsem chráněna? Nebo se HA musí začít brát v období menstruace?? a co když si ji nevezmu první den mensesu ale třeba až 3,4., jsem po skončení taky chráněna??

  • Ahoj, pokud si vezmeš první tabletku první den menstruace, tak jsi chráněná ihned po skončení krvácení. Pokud si vezmeš tabletku 2. – 5. den krvácení, tak musíš čekat týden. Jindy ti nedoporučuji nasazovat ji, za prvé bys musela čekat do druhého plata, a za další by sis rozhodila cyklus – vždy je lepší si o tom promluvit s tvým gynekologem, který ti řekne, kdy je to nejvhodnější + info v příbalovém letáčku.

  • Ne, to vůbec – každá HA musí podstoupit řadu testů a není možné, aby byl na farmaceutický trh „vpuštěna“ antikoncepce, která nesplňuje požadavky – tudíž by všechny HA při dodržování dávkování a pokynů měly být spolehlivé stejně.

 6. ja si du pro antikoncepci ve čtvrtek a nechce se mi teda čekat až budu mít menstruaci,protože kdoví kdy ji budu mít. Nedávno jsem ji měla poprvé po půl roce. Co se stane když si to vezmu a nebudu mít menstruaci. ??Nic jineho kromě toho že se mi rozhodí cyklus se nestane ne. ?Však to není nic hrozného ?,

  • No, já bych to asi neriskovala. Ono tělo tím dost trpí. Navíc co se týče spolehlivosti (ochrany), tak budeš muset počkat do dalšího platíčka. Záleží na tobě – ale raději to zkonzultuj s lékařem:)

 7. ale kdoví kdy zase dostanu menstruaci. Mě se opravdu nechce půl roku čekat až si budu moct vzít první pilulku:(. A vůbec do antikoncepce se mi nějak nechce :( jenže jinou možnost nemám . Ale tak zkusim to probrat s doktorkou co mi na to řekne

  • Tak pokud nemáš menses pravidelně, tak jí to řekni, ona ti dá injekci (popř. prášky) a máš vyřešeno:)

   • Ahoj, chci se zeptat.. Je mi 15 let, zítra du poprvé na gyndu, protože si potřebuju nechat předepsat antikoncepci. Prosím tě řekni mi co mě kromě odběrů krve čeká. Je v tom i nějaká prohlídka? A je nějaký problém, když se mi menstruace někdy spozdí i o 14 dní?

 8. injekce to nikdy :-D moje teta chodila na injekce aby dostala menstruaci ,protože taky nemívala a teď je z teho chlupatá jak opice. :-D Ale půl roku to je nic. :-D Už se mi stalo,že sem neměla menstruaci celý rok a doktor mi chtěl dat injekci ,ale já sem to odmítla.

  • Tak zkus prášky – já je brala kvůli tomu, že jsem z injekcí měla migrény, a s práškama to bylo v pohodě:)

 9. Ahojky chci se zeptat chci jít na gyndu ale poslední prašek beru ve středu a jelikož gyndas má ordinaci ve čtvrtek tak bych chtěla jít na preventivní at to mám za sebou. Ale mám strach aby nepoznal že to dostanu, sice poslední prášek beru ve středu večer ale dostanu to tak sobota – neděle.

  • Ahoj, tak já myslím, že v tom není problém – jestli menstruaci dostáváš až několik dní po vysazení, tak tam klidně zajdi. V nejhorším by sis jen vzala lékařský předpis na HA a na preventivní šla za několik dnů:)

 10. Ahoj, prosím, pokud je mi patnáct, může mi gynekolog předepsat HA i bez vědomí rodičů, je to tak? Nejsem si jistá, po těch nesmyslných změnách ve zdravotnictví, které se v nedávné době odehrály..děkuju za odpověď. N.

  • Ahoj,

   já si už vůbec nejsem jistá, dřív by to bylo určitě bez problémů. Teď si ale myslím, že je potřeba jít tam s rodiči a netuším, zda musí vědět, co se děje přímo v ordinaci

   • Byla jsem si po 1. pro antikoncepci před měsícem a šla jsem tam bez rodičů.. Žádné potvrzení jsem nepotřebovala.. Mamka mě jen objednala a pokud máš problém s mamkou, někdo ti tam „za mamku“ určitě zavolá, jen aby věděl nějaké údaje (rod. číslo, datum narození, info o rodičích) kdyby se po telefonu ptali.. :)
    A pokud chceš brát antikoncepci, ale nechceš aby mamka věděla, že sexuálně žiješ, svěď to na bolesti a normálně se s ní domluv (lhát se sice nemá, ale některé situace jsou těžké, znám to.. :)).. :) Já na bolesti trpěla, nemohla jsem se ani hnout, bývalo mi vážně zle, proto mamka naznala, že mi je nechá napsat.. Já tím smázla 2 mouchy jednou ranou..

    • Ahoj, chci se zeptat… Jestli by to šlo, i teď v roce 2015, zfalšovat telefonát na gyndu a zahrát že jsem mamka a objednat se? Potřebuji HA.

 11. Ahoj, podařilo se mi dvakrát po sobě vzít si antikoncepci YAZ opožděně (dvacátý a dvacátý první den), ale vždy o méně než dvanáct hodin. Je i přesto antikoncepční účinek zachován? Moc děkuji za odpověď!!!

  • Ahoj,

   pokud sis HA vzala do dvanácti hodin, účinek by měl být zachován, přece jen si ale přečti příbalový letáček, je tam vše vysvětleno:)

 12. Mám pár otázek. Chystám se jít teprve na gynekologii. Když si tedy nechám predepsat anntikoncepci a menstruaci sjem mela naposled pred par dny, vadi když bych zacala brat prasky ted ? A jeste, když jí ted zacnu brat, vadilo by ted ze zacatku kdybych potrebovala vynecaht menstruaci. Jedu totiz k vode, tak bych uvitala bez problemu.

  • Ahoj,

   první prášek můžeš vzít až s menstruací, jinak si můžeš slušně rozhodit cyklus. Pokud bys to chtěla udělat jinak, je nutné to konzultovat s gynekologem, stejně jako posunutí menstruace.

 13. Měl bych takový jeden dotaz. Když holka začne brát prášky, po jak dlouhé době je možné mit sex bez šprcky. (nějak se o to moc nezajímám a ale tohle by mě zajímalo. Nevím jestli ze mě dělá holka blbce a tahá ze mě peníze nebo je to fakt, napíšu jen to že začla brát v březnu. ted, po třech měsících má další balení, ale jinou značku) Díky za odpověd.

 14. Ahoj, potřebuju poradit, ráda bych brala antinu ale mám takovej problém nemám moc peněž žiju jen s mamkou a sotva výjdeme s penězma na měsíc, ale četla jsem že můžou být prášky okolo 300kč.Myslíš že mi je gynekolog předepíše? A mám mu říct že dražší nechci nebo tak? Díky

  • Ahoj,

   gynekologové se ptají v jaké cenové relaci prášky chceš, takže ti určitě vyjde vstříc.

 15. ahoj, chtěla jsem se zeptat je mi 18 let a ted mám 7 denní pauzu a 6. den, kdy jsemto ještě nedostala jen už asi 3 nebo 4 dny špiním. beru antikoncepci už asi 4 roky a nikdy s emi nestalo, že bych menstruaci nedostala a bojím se, že jí do zítra nedostanu. Prosím o radu co dělat, prášky jsem brala pravidelně bez zapomínání. Děkuju za odpověd

  • Ahoj,

   v takovém případě je nejlepší udělat si těhotenský test (kdyby náhodou – pokud je to u tebe tedy možné) a pokud se menstruace vůbec nedostaví, zavolej nebo zajdi ke gynekologovi, pro jistotu.

 16. Ahoj holky. Jsem trochu starší než vy, je mi 28 a HA jsem brala 11 let v kuse. Nikdy jsem neměla žádné velké problémy, ale po vysazení antikoncepce mi trvalo téměř 6 měsíců něž se mi měsíčky srovnaly do normálu. Žádný gynekolog Vám totiž neřekne, že HA není vhodná pro dlouhodobé užívání (více jak 5 let v kuse). Momentálně znám spoustu holek co chtějí mít děti a nedaří se. Samozřejmě můžou mít spoustu důvodů, ale jedním z nich může být dlouhodobé braní HA…

 17. Ahoj chtěla jsem se zeptat,když mám tu 7 denní pauzu po dobrání těch 21 pilulek a dostanu 5.den měsíčky musím si tu pilulku vzít ten 5. den nebo počkat na ten 7. den ? Děkuji za odpověď

  • Ahoj,

   je to napsané v příbalovém letáčku, přečti si ho.

   Každopádně, sedmidenní pauza je vždy sedmidenní pauza, ať už menstruaci dostaneš kterýkoliv den:)

 18. Ahoj,
  Omylem jsem brala jiný den na blistru než jsem měla. První prášek jsem si měla vzít v neděli to jsem udělala ale místo neděle jsem omylem sáhla po sobotě na platíčku. Jsem tedy o jeden den na platu pozadu. Dodržela jsem 21 tabletek a čekám na menstruaci.
  Je v tom problém?
  Děkuji

  • Ahoj,

   pokud bereš klasickou antikoncepci, kde se barevně nerozlišují tabeltky podle hormonů, tak v tom problém není:)

 19. Ahoj, nechala jsem si napsat první antikoncepci (Chloe). Ms bych mela mit od 24.,takze od stredy. Mam tedy zacit se zlutym praskem s napisem streda? A az doberu tech 21,mam zacit brat ty bile a pak zase dalsi plato zlutych? Nejak nejsem schopna najit v tom smysl. Fakt nerada bych to zvorala..

  • Nezlob se, ale pokud tomu nerozumíš, zeptej se lékaře nebo lékárníka, je to dost podstatné a s léky (a rozhodně ne s antikoncepcí) si nezahrávej. Navíc je u každé antikoncepce příbalový letáček, ve kterém je přesný návod přímo na konkrétní HA

 20. Ahoj,mám vážně silnou menstruaci,sedm dní,zvracím,křeče…když je možná na toto antikoncepce,je na to nějaký druh,nebo je to jedno.?

 21. Ahoj.. tvůj článek je super ale ještě se musím na něco zeptat.. ještě jsem nebyla na gyndě a mám kluka s kterým chodím už asi 2 roky. v neděli u mě má spát protože budem samy doma. kondomy mám a chci se s ním vyspat ale rodičům to zatím říct nechci protože by asi nebyli nadšeni. tak se chci zeptat jestli to nějak nevadí mít bezpečný sex před tím než půjdu na gyndu? a po jaké době (po prvním sexu) je nutné začít brát antikoncepci? a vydají mi v lékarně antikoncepci bez předpisu lékaře? děkuju za odpověď :)

 22. jo a ještě sem se zapoměla zeptat jestli je nutné brát anntikoncepci po sexu s kondomem. díky za odpověď

  • Tak postupně – Nevadí mít pohlavní styk před gynekologickou návštěvou, každopádně kondom má menší procento účinnosti než taková HA, proto zvaž, jestli není lepší počkat. Jinak záleží na tobě kdy začneš HA brát nebo jestli dáš přednost jen kondomu. Nemůžeš si jí jen tak vysadit když použiješ kondom – antikoncepci musíš brát celý měsíc.

   Jinak bez předpisu v lékárně by ti antikoncepci správně vydat neměli.

 23. Ahoj, mám dotaz….když mám antikoncepci brát od prvního dne menstruace a každý den ve stejnou hodinu, dejme tomu že budu chtít HA brát ráno, ale menstruace přijde až večer? To už si ji musím brát pokaždé večer? =) A co po 7 denní pauze? Musím ji brát zase v tu samou hodinu jako předtím a nebo můžu i jinak? Děkuji, Del =)

  • HA by sis měla vzít co nejdříve když ti menstruace začne, pokud ti ale přijde třeba ve tři ráno, tak je samozřejmostí, že si první tabletku vezmeš ráno. Nemusí to být přesně na minutu, ale tak čím dříve tím lépe:) A další plato si můžeš určit sama v kolik si vezmeš první tabletku

 24. Ahoj, měla bych otázku..
  Beru svojí první HA, menstruace začala kolem 2 v noci a první pilulku jsem si vzala až v 19:00 tak,jak mi doktorka řekla. Jsem tedy chráněna od prvního dne? Mám trošičku obavy,jelikož 7 dní potom jsme měli s přítelem nechráněný styk. Děkuji Nel:)

  • Takhle – nejsem lékař, každopádně bych řekla, že jsi chráněná:)

 25. Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli je nutné jít ke gynekologovi s rodiči. 18 mi ještě nebylo (nějaký ten „pátek“ zatím nebude). Chtěla bych si zařídit HA, ale žiji jen s taťkou a i když pro mě není problém dohodnout se s ním na penězích, antikoncepci před ním nemám v plánu tajit atd, k doktorovi ho sebou moc brát nechci, přeci jen by to bylo takové divné, no a čekání do plnoletosti se mi také moc nezamlouvá (kondomy nejsou zrovna levná „sranda“)…

  • V současné době to záleží na gynekologovi – od jara bude nový zákon o tom, že do 18ti let ti HA musí schválit (podepsat) rodiče, ale o tom, jestli gynekolog bude vyžadovat přítomnost rodiče, rozhoduje v podstatě on, je lepší se zeptat – zavolat tam:)

 26. Jee.. Ahoj, no já vím že už si na stejné otázky odpovídala ale no mě to nějako nedochází, tak mne prosím omluv.
  Svou první HA už mám koupenou doma a čekám na své dny ale jelikož je mám dostat až asi za 8 dní tak se mi to značně nehodí, můžu ji začít brát již teď? Jasně rozhodí mi to cyklus ale budu chráněná? Protože já trochu nechápu co znamená že si budu muset počkat do druhého platíčka.. To znamená že až za 21 dní budu chráněná?
  Děkuji za odpověď a předem se omlouvám…:D Sem jedna z těch nechápavějších..

  • Ne, pokud jsi to předem neprodiskutovala s gynekologem, tak antikoncepci nemůžeš začít brát bez menstruace. (Nejen že bys tedy byla chráněná až za 21 dní, ale mohlo by ti to způsobit zdravotní problémy, proto se to musí nutně konzultovat) a 8 dní není tolik:)

 27. Ahoj, svoji první antikoncepci, Minerva, jsem začala brát 2.10., poté normálně 21+7, v pohodě jsem dobrala i 21 prášků z druhého blistru a pak jsem první den sedmidenní pauzy měla nechráněný sex a pro jistotu jsem si večer v obvyklý čas vzala první prášek ze třetího blistru, takže jsem měla 22 prášků za sebou a poté jsem začala pauzu. Jak mám teď začít brát prášky, mám normálně 7 dní počkat a pak začít brát další prášky z již načatého blistru? Budu stále chráněná? Jsem s antikoncepcí Minerva chráněná i během 7denní pauzy? A co dělat po dobrání dvacátého prášku, kdy mi dvacátýprvní bude chybět? Můžu mít pauzu 8 dní? Děkuji za odpověď! :)

  • Moc nechápu, proč sis vzala další prášek, když jsi k tomu neměla důvod – s cyklem by sis takhle zahrávat neměla, protože si jen ublížíš. Pauzu 8 dní mít nemůžeš, protože poté nebude antikoncepce 100% účinná, je nutnost vzít si první tabletku hned po pauze a neprodlužovat to. Tudíž vezmi si ji za 7 dní a zkrať si užívání o jeden den.

 28. Ahoj,mám takový dotaz.Dneska mi doktorka předepsala moje první balení antikoncepce(3×21 tablet).Chci se zeptat..to musím každě 3 měsíce chodit na gynekologii pro nový recept?předem se objednat a pak si přijít?

  • Ano, někteří gynekologové si tak zajišťují, abys tam chodila pořád a nevynechávala návštěvy. Zkus se ho zeptat, zda by ti nemohl dát dva recepty, tedy že bys přišla za půl roku – to se dělá ve většině případech:)

 29. Ahoj Mers , chci se zeptat .. můžu začít brát HA mimo menstruaci ? Třeba 3 dny po skončení menstruace jí nasadit ?

  • Ne, riskuješ tím rozhození cyklu a pokud ti gynekolog či na příbalovém letáčku je napsáno, že musíš začít brát HA první nebo jiný den menstruace, neriskuj to a na menstruaci počkej. Za prvé stejně nebudeš celý měsíc chráněná a jak už jsem psala, může ti to rozhodit cyklus

   • To je kec, že se musí čekat na druhý blistr… chráněná je holka buď ihned (pokud začne brát v den menstruace) nebo po 10 dnech (pokud nezačla brát prášky v 1.den menzes, ale někdy uprostřed cyklu ;) )

 30. Ahoj Mers, nevíš, kdy přibližně dostanu menstruaci v té 7denní pauze? Hned 1. den po vysazení, nebo dýl?;))

  • Ahoj, já mám teda jenom 4denní pauzu, ale myslím si, že to je všude stejné ;) Antikoncepci beru už delší dobu a teď mi to začíná přesně v ten den, kdy si vezmu placebu (takže den po vysazení). Dřív jsem to měla třeba až po dvou nebo třech dnech, ale srovnalo se to =)

  • To je hrozně individuální. Někdo krvácí hned první den, já sama jsem menstruaci ale vždy dostávala až okolo 3 – 4 dne.

 31. Ahoj, chtěla jsem se zeptat, začala jsem brát antikoncepci asi 3 dny po skončení menstruace, z důvodu posunutí, abych menses nemívala na plavání, dneska si budu brát 3 tabletku z druhého platíčka, je už 100% působení antikoncepce ? Nerada bych byla těhotná ! Děkuju moc za odpověď ! :) Hezký den :)

  • To chce konzultovat s gynekologem – normálně by se antikoncepce měla brát s menstruací, každopádně pokud jsi začala brát další plato a nevynecháváš tabletky, měla bys být chráněná

 32. Ahoj Mers, chtěla bych se tě zeptat má nějaký vliv na tělo to že někdy beru antikoncepci v 9 a jiný den zase v 10 ? kolem těchto dvou hodin ? děkuji

 33. Ahoj, chápu dobře, že když si první tabletku vezmu první den menstruace, tak si je až do skončení mens. nemám brát?

  • Ne, antikoncepci bereš pořád, vyjma pauzy, která je 4 nebo 7 dnů (podle druhu antikoncepce)

 34. Zdarvím Mers, chtěla jsem se jen zeptat mám přítele už 5 let ale sexuálně žít sme spolu začali teprve nedávno, ještě sem na ginekologii pro prášky nebyla mám totiž strašnou hrůzu z doktorů. Je mi už 18 a proto mám strach že je špatně že sem ještě u ginekologa pro prášky nebyla tak bych se chtěla zeptat jestli se mám obávat špatné reakce nabo ne moc děkuji za odpověd.

  • Moc nechápu, co myslíš tou špatnou reakcí, holt tam zajít musíš pokud chceš antikoncepci, bohužel. Ale nemyslím, že by ses měla čeho bát:)

   • Tou špatnou reaxcí myslím to, že by doktor byl nějak nepříjemný že jsem tam nešla v 15ti. Ale moc děkuji za odpověď..:-)

 35. ahoj mers si úžasná že jsi udělala tento článek . a mám dotaz je mi 15 mam antikoncepci dodržuju přesně . dobrala sem ktabičku a stratila sem přítele takže mi připadá hloupost jí dál brát když nebudu mít styk . Mohu dobrat měsíc antikoncepce a pak jí vysadit ? Vrátí se mi spátky menstruace jako před tím než sem zacala brát antikoncepi ?? PROSÍM ODEPIŠ !!!!!

 36. a pak ještě mohu si vzít antikoncepci na 1 meic a pak vysadit ?? dekuju a odepis prosim

  • Určitě můžeš, dober plato a vysaď, nemá cenu brát prášky, když není důvod. Jinak menstruaci bys měla dostat normálně:)

 37. ahoj. Chci se septat. Doktorka mi predepsala prvni antikoncepci a rekla mi jak jimam brat. Jenze ja byla pryc a nemela sem prasky sebou. Tak sem je zacala brat az 4 den po menstruaci. Brala sem ji celkem 18 dni a dnes sem mela nechraneny pohlavni styk. Dalsi menstruaci cekam za 3 az 4 dny. Jak je tu velké rizìko tnhotenstvi? Dejuju moc za radu. Kdyztak moc prosim o odepsani i na e-mail. dekuju moc

 38. Ahoj chtěla bych se zeptat jestli je jedno kdy tu 7 dení pauzu dam jestli ji dám na menstruaci a nebo tu dobu kdy menstruaci nemám ?? děkuji předem za odpověť ;)

 39. Ahoj .. potřebovala bych radu ohledně antikoncepce … večer jsem krvácela a tak jsem si ráno vzala první pilulku ale v tento den se už žádná krev nedostavila pouze trochu špinění a tak se chci zeptat jestli mám pokračovat v užívání i přes to a jaký to má vliv na bezpečnost proti otěhotnění … děkuji moc za odpověď

 40. Hezký den, potřebovala radu, špatně jsem od doktorky pochopila, jak mám užívat antikoncepci. Vždy když jsem dobrala platíčko třeba v neděli, tak jsem v neděli zače začala, to znamená, že jsem po celou tu dobu co beru Antikoncepci dělala pauzu jen 6 dní, a 7 dní. Můžu tedy začít brát antikoncpci správně ? Tedy že v neděli poslední tabletka, tak začnu brát další v pondělí ? Nemůžu s to nějak narušit, když jsem celou dobu dělala jen 6 dní ? Moc děkuji za odpověď.

 41. Ahoj. Chtěla bych se zeptat…minulý měsíc jsem začala kolem té doby, kdy to mám dostat špinit a pak další den ráno jsem už měla slabé krvácení..tak jsem si vzala první prášek HA ale za pár hodin už jsem krvácení neměla a v dalších dnech už se krvácení nedostavilo! Tak jestli jsem si náhodou nevzala HA mimo krvácení? Už je to měsíc a tak jsme radši s přítelem počkali do dalšího měsíce…protože jsem slyšela, že když začnu brát HA mimo krvácení tak budu chráněná až od druhého platíčka. Jsem tedy už po 7 denní pauze chráněná nebo ne? Krvácení se normálně dostavilo v době pauzy :)

 42. Ahoj, chtela jsem se zeptat, jestli mi budou brat krev, kdyz si pujdu ke gynekolozce pro HA?

 43. Zdravím, chci se zeptat… normálně mám cyklus tak, že začínám brát nové platíčko v pondělí. Teď jsem měla týdenní pauzu a nové balení jsem měal začít brát zítra, ale nějak jsem se unáhlila a vzala si první prášek už dneska (prostě jsem se spletla). Vadí to nějak? Nebo jsem si jen posunula cyklus a budu muset začít další platíčko brát zase v neděli?

 44. Čauky Mers a holky, asi jsem úplná trubka ale potřebuju se ujistit. :D Dneska jsem si byla pro svojí první antikoncepci, v příbalovém letáčku je napsané „První tableta Minulet se musí vzít v první den menstruačního cyklu, což znamená první den menstruačního krvácení. (Je možno zahájit také ve 2.-7. den menstruačního cyklu, ale v tomto případě se doporučuje po dobu prvních 7 dní tohoto cyklu použít ještě další doplňkovou antikoncepční metodu, jako např. kondom). Hned jsem si první prášek vzala (protože mám dnes svůj první den menstruace). Tákže bych se chtěla ujistit zda jsem to pochopila správně že teď už bych měla být chráněna?! Mám antikoncepci Minulet(jak už bylo zmíněné nahoře). Děkuju za odpověď!:)

 45. Ahoj, chci se zeptat, jestli mají dny napsané na platíčku nějaký význam nebo je to jen informačně pro nás? :) Jeden prášek jsem ztratila a beru teď např. místo pondělního úterní.. Mám si vzít ten jeden chybějící prášek z dalšího platíčka nebo můžu skončit o jeden den dřív? Děkuji za odpověď :)

  • Pokud bereš klasickou antikoncepci, která má v každé tabletce stejně hormonů, tak je to jedno a je to pouze informační, abys věděla, jestli sis konkrétní den HA vzala nebo ne:)

   • Beru antikoncepci Sunya a všechny jsou bílé, takže snad stejné.. Děkuju a ta prosím ještě odpověď na tu druhou věc :) Jestli mám brát další prášek z dalšího platíčka nebo můžu o jeden den dřív skončit.. ?

 46. Ahoj, pročítám rady pro slečny, protože se jich na mě coby jejich učitelky dost obrací, a zarazilo mě, že rada ohledně účinnosti pilulek v hlavním článku se dost vylučuje s tím, co administrátorka píše v poradně/diskuzi. Pokud prášky začnete brát jindy než 1. (popř. 2. až 5. den cyklu), autor článku je OK s tím, že prášky začnete brát kdykoli a prostě si odpočítáte 7 dnů, Mesmerize je jiného názoru. jak to tedy je?

  • Ahoj, moc nechápu. Jsem toho názoru, který je v příbalovém letáčku u každé hormonální antikoncepce – když se vezme první tabletka první den krvácení – je to ok a slečna je chráněná v podstatě ihned, pokud se vezme jiný den menstruace – je nutné počkat (opět – všechny podrobnosti jsou v příbalovém letáčku). :)

 47. ahoj, potřbuju se zeptat, práškys beru pravidelně u 4 roky a včera jsem poprvé zapomněla…co s tím..?kdy se to případně projeví a jak se tomu dá předejít?děkuju :)

  • Jediné co ti k tomu mohu říct je, aby sis přečetla příbalový letáček, není tam pro srandu králikům a je v něm přesně řečeno, kdy máš co dělat (liší se to totiž tím, v kterém týdnu užívání jsi):)

 48. Ahoj, prosímtě chtěla bych se zeptat. Začla jsem HA brát 2. den menstruace. Vím že se to tu už nějak psalo, ale chtěla bych se zeptat, chráněná budu AŽ mi skončí menstruace, tak těch dalších 7 dní po tom? Jako až za dalších 7 dní co mi menstruace skončí?
  Děkuju :)

 49. Ahoj, chtěla sem se zeptat považuje se za 1. den menstruace i špinění ?
  Dík za odpověď.

 50. Ahooj, jsem docela zoufalá. Právě jsem dobrala první platíčko své první antikoncepce, ale zrovna dvakrát moc mi nesedla. Po prvním prášku (?) jsem zvracela, dva dny na to jsem dokonce omdlela a celý první týden mě provázely nejrůznější bolesti. Teda zvětšily se mi prsa, to je fajn, ale jinak… Normálně bych zašla k doktorovi a poradila se tam, jenže chodím do školy 200km daleko a do Velikonoc se domů kvůli zkouškám nedostanu. Právě mi začala 7denní pauza a přede mnou stojí otázka zda začít s novým platem (které ještě nemám ani koupené, měla jsem jen jedno) nebo HA přestat brát? Myslíš že je rozumné na měsíc vysadit HA po měsíci braní a pak to zkusit s nějakou jinou? Nebo to mám ještě zkusit s tou starou, jestli to nebude lepší? Děkuju.

 51. Ahoj, měl bych dotaz: Přítelkyně přestala brát před měsícem HA protože jí přestala sedět po x letech (začala špinit, tak jí doktor řekl, že má zkusit jinou). A ted měla mít menstruaci a chtěla začít brát znova HA, ale místo menstruace se dostavil jenom jakýsi náznak menstruace, nebyla to menstruace ve 100% slova smyslu. Chci se zeptat, zda se toto počítá jako menstruace a zda může začít brát prášky?
  Děkuju za odpověď.

 52. Ahoj,
  chci se zeptat, když si chci jít předepsat na gynekologii první antikoncepci, je pravda, že mě gynekoložka pošle prvně k mé praktické doktorce na odběr krve a pak až mi bude moct podle výsledků stanovit HA? Nebo mi prostě když tam přijdu rovnou ten den dá předpis? (jinak u gynekoložky už jsem byla, kartu tam mám, ale antikoncepci ještě neberu)
  Děkuju

  • Záleží na doktorce. Mě třeba krev bral gynekolog hned u sebe, někdo ale posílá k obvodní doktorce a někdo ani vyšetření krve nedělá. Záleží také na rodinné anamnéze:)

   • Mě jde totiž o to, že asi za měsíc končím u mé obvodní doktorky. Antikoncepci nechci začít brát hned teď, ale je možný, že jí budu motřebovat o prázdninách. A tak si řikám, že třeba nebudu mít ještě novou doktorku a pak mi antikoncepci neředepíše nebo že třeba ani ta gynekoložka nebude o prázdninách pracovat. myslíš, že je lepší si tam zajjít ještě ted, koupit si pak antikoncepci a mít jí doma jako v záloze? Je nějaký aspirační doba na antikoncepci nebo si jí můžu koupit na předpis nyní, ikdyž bych ji použila třeba až v srpnu?

 53. můžu se jenom zeptat,když jsem brala antikoncepci a začala jsem prvním dnem co jsem dostala menstruaci a tak to šlo dále,až jsem dobrala celé plátíčko antikoncepce a teď měla být ta 7 denní pauza. Ale když jsem 7 denní pauzu neudělala a antikoncepci(druhé plátíčko) jsem začala brát hned jak mi začala menstruace,takže nějak po 3 dni po dobrání prvního pláta antikoncepce,může se něco stát? Můžu otěhotnět?:OO :(

 54. Ahoj, sice to s tímhle článkem moc nesouvisí, ale zeptat se musím. Já ještě u gynekologa nebyla a strašně se bojim toho vyšetření. Mam totiž kluka, už spolu chodíme asi 4 měsíce a chtěla bych se s ním vyspat, ale bez prášků do toho nepudu ani za zlatý prase. Já vim že mi prášky musí předepsat a že mi musí vyšetřit, ale zajímá mě jenom to, z čeho se to vyšetření zkládá a jak probíhá.Vážně by se mi ulevilo, kdybych věděla co mi čeká.

 55. Ahoj, chtěla bych se zeptat když začnu brát antikoncepci po prvnim dni co mi menstruace zkončila a budu ji brát 21 dní pak si dam pauzu co menstruaci znova dostanu a pak zase začnu brát tak pak už budu chráněna?

 56. Ahoj, chtěla bych se zeptat v pátek jsem si vzala antikoncepčí pilulku a v sobotu jsem si platíčko zapoměla doma a měla jsem nechráněný styk s přítelem můžu otěhotnět když sem si vzala další prášek až v neděli ráno? Děkuji za odpověď.

 57. Dobrý den, co mám dělat, když mám nepravidelnou menstruaci?? Kdysi se mi stalo, že jsem to nedostala 2 měsíce a nebyla jsem těhotná, můžu přesto brát prášky?
  Byla jsem u gynekologa a měla jsem předepsané, že mám půl roku brát prášky a potom přijít na kontrolu. Jenže jsem se s přítelem rozešla a nějak jsem na ty prášky nemyslela, a teď mám jít na kontrolu. Nevím co teď budu dělat, příjde mi to blbé jít jen tak .. když jsem ani nebrala prášky a nežiju zatím sexuálním životem.

 58. Ahoj ..:) chtěla sem se zeptat.Beru HA ale poslední týden jsem prášky brala naopak.malá se brát 16..17..18 ale já si je brala naopak (18,17,16..) Vadí to hodně nebo to není problém? Předem děkuji za odpověď

 59. Chtěl jsem se zeptat jestli je mozné aby moje přítelkyně měla měsíc menstruaci po začátku braní antikoncepce jen jsem to chtěl vědět jestli mi nelže.

  • Jak jako měsíc? Menstraci žena má když bere HA (hormonální antikoncepci) každých 21 dní. Ale když má třeba dovolenou nebo nějaké období, v kterém nechce menstruuovat, jednoduše prášky bere pořád a mensttuace se nedostaví. Vše máš vysvětleno v článcích v rubrice sex a vztahy, antikoncepce. A proc by ti mela tvoje zena lhát?

 60. Ahoj muzu se zeptat? zacala jsem brát HA 3 dny po skoncení menstruace.. bude i tak HA fungovat? a pokud ne mam ji prestat uzivat a zacít az mi zacne od znova? vubec nevím jak se zachovat.. moc dekuji

  • Proč jsi jí začala brát po skončení menstruace? Proč ses neporadila s lékařem nebo si nepřečetla příbalový letáček. Nicméně vše je v článku – pokud jsi jí nezačla brát při menstruaci tak ne, nebude tě chránit před otěhotněním a být tebou nevysazuji ji, ale volám gynekologovi, aby ti řekl, co dál – zda jí brát podle plánu a kdy udělat pauzu apod.

 61. Ahojky :) měla bych dotaz..můžu si vzít HA i mimo nenetruaci? Pokud to lze, jak moc mi to rozhodí tělo? Za jak dlouho jsem chráněna? Předem díky :-)

  • Nedělej to – rozhodí to cyklus a chráněná budeš stejně až s dalším platem.

 62. Ahoj, měla bych jeden dotaz, mám domaa svoje první tabletky, ale nevím jednu věc – mám krvácení tak cca 7-8 dní. Takže budu prášky jíst hned první den, co přijde menses, to chápu, celkem tedy 21 dní a pak 7 dní vynechám, v tom by mělo přijít krvácení. Co když ale přijde až 3, nebo 4. den, jak se tu píše? To musím počkat, až mi krvácení skončí a pak brát další platíčko, nebo počkat jen těch 7 dní a další platíčko začít brát, i když ještě krvácím? Díky moc, Lenka

  • Čekáš 7 dní ať se děje co se děje – je jedno jaký den nebo jak dlouho krvácíš. Prostě 7 dní pauza:)

 63. Mam otázku, vim, odsoudíte me, ale bojuji ted s bulimii, ale zároven beru HA.. tu si vezmu vždy cca v 21:30 a dalsí den odpoledne zvracím, tak ve čtyři hodiny, muže to mít vliv??? mela by se vstřebat do tří čtyř hodin ne??? ale když je to takto často????? není to v necem jine???

  • HA by se touhle dobou už měla vstřebat, ale samozřejmě nikdo ti nedá záruku. Měla bys svůj problém rozhodně řešit s odborníkem.

 64. Ahoj, potřebovala bych radu mám kluka už třičtvrtě roku a teď nedávno jsem s ním měla první pohlavní styk. Chtěle jsem se zeptat jestli je nutný zajít si pro prášky na gynekologii nebo ne?!..

 65. AHoj, začínám brát HA a chci se zeptat, mám stálýho přítele se kterým chceme mít sex bez kondomu když mám prášky, kámoška mi říkala at tomu nevěřím že můžu otěhotnět i tak. Takže ted mám otázky sama sobě a bojím se. Můžu tedy mít sex s přítelem aby vystříkl do mě?

 66. Ahoj, moc jsem nepochopila to braní. Já si mám vzít v první den menstruace, pak 7 dní pauza, pak 21 dní beru a pak zase pauza? Ale ona mně menstruace trvá asi 10 dní a cyklus mám pravidelně po 30 dnech, vadí to něčemu? Díky:)

  • ahoj, chci se zeptat, je možné, že když moje přítelkyně bere HA tak potom nemá chuť na sex??? Může se to jinou HA změnit? (Nikdy jinou HA nebrala a má teprve 2 balení, mezi baleními měla měsíc pauzu a to chuť měla… Je to náhoda a nebo to může být práškama? děkuji ;-) )

   • Nesedící prášky jí nechuť k sexu vyvolat můžou, takže bych řekla, že je to špatným zvolením prášků :-)

 67. Ahoj, chci se zeptat, máte někdo zkušenost s antikoncepcí Lindynette 20?

 68. Ahoj, chci se zeptat na to jestli mám prášky brát přesně podle toho jak jsou napsaný na platýnku.Jako jestli přesně v sobotu si musím vzít sobotní a tak.. a nebo mužu brát kterou chci..Děkuji

 69. Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat. 15.10 (dnes) jsem měla dostat menstruaci ale 13.10 už mi začlo špinění, druhý den se tam objevila trocha krve ale nic moc a takhle to pokračuje dál. Mám čekat jestli se menstruaci nerozjede nebo si vzít první tabletku s klidem ted ? (15.10 s minimálním krvácením )

 70. Ahoj, chtela jsem se zeptat, jelikoz beru svou prni antikoncepci a tu sem zacala brat v den menstruace a mela jsem s pritelem sex uz po 6 dnech a trochu sem jeste krvacela jestli muzu byt tehotna?..A je normalni kdyz pri brani prvniho platicka porad slabe krvacim?antikoncepci sem zacala brat tak jak mi to doktor rekl a ten uz 11 den krvacim?je to normalni?..mam z toho totiz strasny strach..

 71. Ahoj, přála bych se před prvním pohlavním stykem být řádně připravená tak jsem se začala zajímat o všechny druhy antikoncepce..má opravdu hrůzu z předčasného otěhotnění :D je mi 15.. přítele mám rok a předpokládám že ještě tak rok počkáme :) ale problémem je, že jsem byla u gynekologa na vyšetření aby mi odebral krev a zjišťoval případné problémy srážlivosti krve..bohužel přišel na to že pro mne může být HA smrtelně nebezpečná mám tzv. leidenskou mutaci..Tělísko je pro mě nemyslitelné a chemická ochrana taktéž, ale mám strach že kondom je prostě málo :( nevím co budu dělat :(

  • Ahoj Lucie, moc nerozumím, na co se ptáš. Antikoncepci bereš celý měsíc (kromě pauzy), je jedno, jestli před jídlem, po sportu nebo po pohlavním styku. Možná sis to spletla s Postinorem, což je tabletka „po“. Ta se bere do 24 hodin (může být i do 78, ale to už nemusí účinkovat) po nechráněném pohlavním styku. Zabraňuje početí tím, že ti vyvolá menstruaci. Určitě ji ale neber jako běžnou antikoncepční metodu, je to jen pro případ nehody! Snad jsem tě pochopila a pomohla ti =)

 72. Ahoj, mám se zeptat za kamarádku, která se nedostane v příštích několika dnech na internet, ale už teď se ptám pozdě…
  Prý si vzala první (úplně první) prášek antikoncepce cca 4 dny před údajnou menstruací. Bude to mít nějaký dopad na to, jak bude mít menses, tím chce vědět, zda ho dostane za ty 4 dny, či až za měsíc?

  • Ahoj kamarádko Evy, teď doufám, že odpovím správně, jelikož jsem nic takového nezažila. Jestli jsem to správně z příbalového letáku mé antikoncepce pochopila, dostane menstruaci za měsíc, ale o ty posunuté čtyři dny. To znamená, že pokud si vzala prášek dnes (23.12.), ale menstruaci by měla správně mít až za čtyři dny (27.12.), dostane menses za klasických 21 dní (pokud užívá antikoncepci 21 prášků a 7 dní pauza) od 23.12., což je 13.1. Doufejme, že jsem to nezblbla =P Jenom ať bere prášky dál, nelekne se a nevynechá, to by v tom byl úplný zmatek. A pro příště – první prášek se bere první den menstruace, pak v tom nebude binec ;)

 73. ahoj, jak dlouho ještě se má brát antikoncepce po posledním pohlavním styku, abych neotěhotněla? (v případě, že chci antikoncepci vysadit)

  • Ahoj Elen, být tebou, tak antikoncepci normálně doberu do konce platíčka a po pauze (menstruaci) už další plato nezačínám =)

 74. Ahoj, mám dotaz. Ve čtvrtek jsem si v 1 ráno vzala prášek, ale ve 3h. zvracela. Nedošlo mi, že účinnost může být snížena a další prášek jsem si vzala v obvyklou dobu (akorát, že tento prášek je poslední, nyní má přijít menstruace). Jak je to s chráněním? Mám pokračovat, nebo nechat normálně 7 dní pauzu? A jsem po té pauze chráněna? V příbalovém letáčku není nic o tom co dělat při zvracení ve 3.tím týdnu, je tam pauze že se mám chránit jinak do konce cyklu.

  • Ahoj Barčo, v příbalovém letáku mé antikoncepce se píše, že máš dvě možnosti:
   1. Vem si zapomenutou tabletu (to už jsi udělala) a pak hned začni užívat tablety z následujícího plata – to znamená, že nebudeš mít menstruaci (ale může se objevit menší špinění).
   2. Vem si zapomenutou tabletu a hned po tom si dej sedmidenní pauzu – budeš mít menstruaci.
   Takže to vypadá, že je jedno co uděláš, záleží na tom, jestli chceš mít měsíčky a nerozházet si tak cyklus nebo je mít nechceš. Každopádně nemusíš mít obavy z toho, že bys byla nechráněná, pokud jsi používala antikoncepci v předchozím týdnu správně, měly by tablety normálně fungovat =)

 75. Ahoj, prosím Vás. Beru Maitalon a první platíčko mi vyšlo tak, že jsem ho dobrala v pátek a v sobotu nebo neděli se dostavila menstruace. Další platíčko se musí začít brát zase ve stejný den za týden, tudíž příští pátek, což jsem dodržela. ALE druhé platíčko jsem dobrala zase v pátek a třetí jsem načala ve ctvrtek místo pátku. Takže jsem ho dobrala ve středu, ted je sobota a já to furt nedostala a zajímá mě jestli si další plato mám vzít teda ve středu nebo zase v pátek. Děkuji moc !

  • Ahoj Nello, cyklus už sis stejně rozhodila, takže bych to nepokoušela ještě víc. Ber to jako posunutí menstruace a vezmi si tabletu ve středu. Jenom si dej pozor, ať se ti to nestane víckrát za sebou =)

   • Takže není divné když jsem to od středy ještě nedostala, mám ještě čas jako bych to přestala brát v pátek ?

    • Myslím, že sis prostě rozhodila celý cyklus, tělo zkrátka nebylo připravené, že po té, co jsi antikoncepci brala pravidelně, tak najednou je to posunuté. Taky se mi to občas stane, chce to jenom znovu nastolit pravidelný režim a počkat, menstruace by se měla sama upravit. Samozřejmě, pokud by se začalo dít něco, co by se ti nelíbilo (pauza třeba déle než měsíc, hodně silné krvácení – i když i to se mi stalo a později se to spravilo, apod.) zajdi na gynekologii =)

 76. Ahoj, mám dotaz.
  Antikoncepci beru už 3 měsíc. Sem začátečník a tak mi připadá divný, že pokaždý když si beru první pilulku, beru si jí pokaždé ten samý den, což mě děsí a taky to dostávám až 2 dny před dalším braním pilulky. Je to divné, nebo v pořádku? Sem si nejistá a nikde o tom nic nepíšou. díky.

 77. Ahoj, můžu se zeptat? Nevím jestli to je k tématu, ale tvůj blog se mi líbí a myslím že mi můžeš pomoct :) Před týdnem jsem byla na gynekologii, je mi 16 a byla jsem tam s mamkou, doktorka se ptala jestli chci napsat HA ale já řekla že ne. Teď jsem změnila názor, a ráda bych jí začala brát. Je mi ale blbé tam po týdnu zajít a říct ať mi napíše recept,když jsem jí minule řekla že jí brát nechci :/ Cítím se blbě. A navíc ani nevím jestli by mě chtěla znovu prohlížet, nebo by jen napsala recept a já šla domů? Co si o tom myslíš ty?

 78. no zajit tam klidne muzes nevim jestli te bude prohlizet znovu.prooste tam zajdi a neboj se.dotor popr.dotorka te pochopi taky too v mladi resili a vi co to je.terka

 79. Ahoj,chtěla jsem se zeptat jestli když začnu brát antikoncepci a hned týden na to se vyspím s přítelem (poprvé) jestli musím vyměnit antikoncepci nebo můžu zůstat u té jedné.
  Respektivě jestli záleží antikoncepci na tom jestli jsem panna nebo ne.

 80. Ahoj,chtěla jsem se zeptat jestli když začnu brát antikoncepci a týden na to se vyspím s přítelem (poprvé) jestli si musím jít pro jiný druh antikoncepce.
  Respektivě jestli záleží antikoncepci na tom jestli jsem panna nebo ne.

  • Ahoj Moniko, nemusíš si chodit pro jiný druh. U antikoncepce nezáleží na tom, jestli jsi, nebo nejsi panna, ale jestli ti „sedí“ – není ti z ní špatně, nesnižuje tvoji chuť na sex, nepřibíráš apod. =)

 81. Ahoj,
  chci si zajít pro HA na gynekologii, ale mám pořádný strach z prohlídky. Je to opravdu tak hrozné, jak všichni tvrdí?
  A nevím, jestli jsem to dobře pochopila, ale antikoncepce se má správně začít brát v první den menstruace – Mám ji brát po celou dobu menstruace a po skončení mít 7-mi denní pauzu?
  Dekuji^^

 82. Ahoj An, vůbec se ničeho neboj :) 1, sestřička ti založí kartu(pokud jdeš na gynekologii poprvé) 2, doktor se tě zeptá na tvůj zdravotní stav a nemoci v rodině, změří ti tlak 3, svlečeš si spodní část oblečení (kalhoty,kalhotky) a usadíš se na gynekologické křeslo 4, doktor ti zavede jeden prst do pochvy a prohmatá,pak se tě zeptá jestli jsi měla pohlavní styk,pokud ne tak použije malá zrcadla,pak ti udělá ultrazvuk a to je vše :) vůbec to nebolí,buď naprosto v klidu,já si velmi dobře vzpomíná na svou návštěvu u gynekologa,byla jsem strašně nervozní a bála se,ale vůbec žádný důvod jsem k tomu neměla,doktor byl příjemný a sestřička taky, prohlídka trvala cca 5 min :)

 83. Ahojte holky, chci se zeptat. Když si zkrátím pauzu o den a vezmu si prášek ve středu ráno, místo čtvrtku ráno, budu chráněna už v pátek večer?? Díky moc! :)

 84. Ahoj. Chtěla bych se zeptat, jestli když si vezmu svuj prvni prášek druhý den menstruace, ale zároven to bude do 24 hodin, budu chráněná hned nebo až za týden a déle? děkuji za odpověd. Budu brát mistru :)

 85. ahoj minulý měsíc jsem místo 7 denní pauzy měla pauzu 8 dní,ted už beru další platíčko a prášky beru správně, jsem chráněna a můžu mít styk bez kondomu?

 86. Ahoj.
  Mám problém s tím, že přítelkyně byla teď na gyndě a doktor ji napsal antinu. Takže se chci hlavně zeptat, že pokud budeme mít pohl. styk bez kondomu, může se něco třeba pokazit, že by pak třeba něak ta antina neúčinkovala? díky za odpověď :)

 87. Ahooj, chtěla bych se zeptat když sem to dostala minulý čtvrtek pozdě večer a další den v patek v 20:30 sem si vzala prvni prasek a každý a brala jak se má, jsem po tydnu dneska v patek plně chráněna po 8 pilulce? dekujuuuu:)

 88. Ahoj..prosím potřebuj poradit .. je mi 15 let a chtěla bych si nechat předepsat HA .. ale nevím, zda mi jí gynekolog předepíše bez souhlasu rodiče ..
  Moje mamka je v tomto ohledu trošku … jiná .. je toho názoru, že prvního kluka si najdu v 18 a vyspím se s ním prvně tak ve 20 a řekla, že HA mi nechce nechat předepsat .. :/
  Tak se chci zeptat, předepíše mi jí gynekoložka bez souhlasu?
  Prosím o radu, předem Děkuji:)

 89. Ahoj,chtela bych se te zeptat,jestli muzu brat antinu,kdyz sex jeste neplanuju.Cetla jsem,ze antina pomaha pri migrenach,zlepsuje plet a srovnava mesicky.Coz bych potrebovala.A kdyz bych ji mohla uzivat,za jakou dobu se mi tyto 3 veci zlepsi?
  Dekuju :)

 90. Ahoj Mars,
  Mám takovou otázku. Teď už je to asi týden, co jsem začala brát HA (mywy) a v příbalovém letáčku psali, že chráněný sexuální život budu mít pokud si 1. prášek vezmu 1. den menstruace a pokud 2.-5. den menstruace, chráněný sex můžu mít až po týdnu. Jenže já jsem menstruaci dostala ve spánku a ten den co jsem se vzbudila jsem si prášek vzala v 7 večer. Tudíž to pořád platí jako 1. den, nebo už je to 2.-5.?
  V přítelem jsme totiž měli nechráněný sex, po době braní asi 4-5 tabletky. Byla jsem v tu dobu už chráněná a nebo se mám začít obávat? Předem děkuji za odpověď :-)

 91. Ahoj, mám dotaz. Začala jsem brát AK zhruba před 14ti dny, normálně 1. den MS, ale od té doby stále špinim :/ Prý je to normální na začátku, ale chci se zeptat jestli jsem i přesto chráněna? Díky za odpovědi předem :)

 92. Ahoj. Pokud ještě vůbec nemám měsíčky a chci mít sex, musím brát antikoncepci?

 93. Zdravím, mám takový problém, beru antikoncepci daylette. A dneska odpoledne jsem si vzpomněla, že jsi si ji ráno nevzala(měla to být 7 pilulka). Ale na platičku nebyla tabletka navíc. A teď nevím, jestli jsem si třeba včera nevzala 2, nebo dneska jsem si ji vzala….Nevím co mám dělat. Jestli pro případ si vzít pilulku navíc?

 94. Ahoj, chci se zeptat, mám předepsanou antikoncepci Lamya (21+7 tablet) a mám ji brát první den mens. ovšem špiním již 3 dny, ale menstruaci jsem dostala až dneska(počítám to tak, jak se řeší síla m. v mens. kalendáři – 3 a více vložek, jinak se jedná o špinění). Jsem tedy chráněna od 1.dne? Moc děkuji.

 95. Ahoj Mers,
  Můžu se tě prosím zeptat, máme s mamkou menší spor o tom jestli mi může doktor předepsat HA bez rodičů či s.. Právě toto úterý mi moje paní doktorka řekla, že potřebuju k tomu rodiče, ale předešlí mi ji dal hned na ruku. Co myslíš?
  Díky předem!! :))

 96. Ahoj měla jsem problem s kolenem a byla jsem na operaci je nejaka zmena když si vezmu pilulku po 2mesících ? jsem chránená do druheho dne užiti pilulky ? a mám je začit brát zas od prvního dne menstruace nebo jako potom až po ukončení menstruce ?

 97. Dobry den :) co se stane, když mám nepravidelnou menstruaci i vic jak půl roku, a vezmu si antikoncepci? … Dokáže mi to urpovnat cyklus nebo mě to nějak poškodí? Prosím o odpověď a děkuji

  • Ano, užíváním antikoncepce bys měla mít menstruační cyklus pravidelný, na den přesně.

 98. Ahoj
  Chela bych se zeptat.. vzala sem si priblizne o tyden driv prvni pilulku z plata..je to moje uplne prvni antikoncepce a menstruace porad nikde .. nejspis jsem si spletla vytok s krvacenim .. na zacatku to tak vetsinou mam tak jsem si myslela ze sem to tenhle mesic dostala driv a na druhy den nic.. nevim co mam tedka delat..a na gynekologii se jit zatim nechystam

 99. Ahoj, mám jeden dotaz – antikoncepci beru už 7 let a teď chci přerušit. Minulou neděli jsem dobrala plato, v pondělí jsem měla nechráněný styk a dnes bych měla opět navázat a začít brát další plato, chci však vysadit. Myslíte, že je zde možnost otěhotnění a pro jistotu bych měla ještě 1 měsíc brát? Díky moc za odpověď.

 100. Ahoj, je možné si vzít první prášek antikoncepce 6. den menstruace? Děkuji

 101. Ahoj M =)
  Mám dotaz kvůli HA
  Víš já jsem celkově zajímavý člověk protože první MS jsem dostala u konce patnáctého roku a teď už je mi 16 od té doby (březen 2014-červen 2014) jsem měla MS 3x takže mi vynechala zatím v květnu jinak třikrát vždycky přišla jak měla ale i tak už bych chtěla HA a nevím jestli není moc brzo když menstruaci mám celkem krátce a hlavně jak si psala nemám zatím stálého přítele ale stejně mě to prostě k HA táhne protože zatím co jsem v životě měla teprve tu MS od března tak se mi vždy opakuje to že mám bolestivou MS po ní mám týden klidu a zbylé dny do další MS stále trpím bolestí zad a břicha a bolesti z MS se bezdůvodně opakují! =( Mám to tak od té doby co mám MS nikdy v životě to tak nebylo takže je to určo od ní myslíš že by mi HA pomohla? Snad si to pochopila kdyžtak lépe vysvětlím =)

 102. Ahoj, potřebovala bych poradit :( už rok a půl beru antikoncepci sunya.. všechno bylo bez problémů, teď sem měla jako obvykle 7denní pauzu, jenomže sem si nevšimla, že už mám poslední platíčko, skončila mi menstruace (29.9) a já si vzala jeden prášek co mi zbyl z ňjákého platíčka.. v sobotu jsem šla k lékařce pro další, jenže tam nebyla, takže prášky budu mít až ve středu. Dneska mi začlo špinění (jaké jsem nikdy neměla, ani při prvních měsích braní antikoncepce). Chtěla bych se zeptat, jestli můžu začít brát prášky už teď ve středu a ten zbytek co sem měla mít za dny, kdy jsme ji nebrala vyhodit, nebo musím začít až po menstruaci?

 103. Zapomněla jsem si vzít ve středu antikoncepci, ve čtvrtek jsem si ji hned vzala a večer jsem měla pohlavní styk. Myslíte, že můžu být těhotná?

 104. Ahoj, mám takovou otázku :) S mým přítelem chodím už půl roku a spali jsme spolu po 3 měsících vztahu. Ale mámě jsem to neřekla, protože je to sní trochu složitější. Jeli jsme tedy na kondomech. Nikde problém, ale řekla jsem si že na antikoncepci už je čas, zaprvé kvůli ochraně a za druhé kvůli mé dlouhé, bolestivé, silné a nepravidelné menstruaci. Řekla jsem tedy mámě, že jsme spolu spali a že bych si zašla na gyndu. Vše tedy v pořádku a půjdu tam. Ona tam chce se mnou jít (z čehož se zkouším vymanit, že to zvládnu sama, ale asi marně), protože sama se ho potřebuje na něco zeptat, naštěstí ne ohledně mě a já se bojím, což asi oprávněně, že se zeptá, kdy jsem měla pohlavní styk poprvé a jak často. A mámě jsem řekla, že před dvěmi nebo třemi týdny, a před ní to doktorovi chci říct taky a moje otázka zní: Může poznat kdy jsem pohlavní styk měla? Nemůže mi říct: ,,Ale to není pravda.“? A je možné že se zeptá i jak často? Že když mu řeknu, že dvakrát týdně, nebo že moc ne, že pozná že lžu, protože je to mnohem častěji? To bych opravdu nerada :) Předem děkuji za odpověď.

 105. ahoj, chtěla jsem se zeptat, když beru prášky pravidelně a v pátek beru poslední prášek v 6 hodin navečer a od soboty mi začíná týden pauzy, jestli už v sobotu, kdy si prášek nevezmu a třeba v 8 hodin večer bych se s klukem chtěla vyspat nebo déle, je účinek antikoncepce menší?

  • Pokud bereš antikoncepci pravidelně, nevynechala jsi jediný prášek, tak jsi chráněna i celou dobu pauzy.

 106. Ahoj, chtela bych se zeptat beru antikoncepci Sunya a v sobotu 14.2 jsem zacala brat druhe platicko. Ale od ctvrtka 12.2 mam antibiotika Augmentin. A nekde pisi ze antibiotika ovlivnuji spolehlivost.. Je to pravda? :) diky

 107. Ahoj jen jsem chtela vedet jestli ta Ha Sunya a ty antibiotika zrovna nejsou ty u kterych to neoslabuje ten ucinek. Protoze v mame v sobotu vyroci. A nechtela bych nic omezit

  • Neriskovala bych, jsou určitá antibiotika která spolehlivost neovlivňují (nezáleží na značce hA ale na antibioitkách). Augmentin (nenapsala jsi jaký, tudíž nemůžu víc poradit) patří mezi širokospektrá antibioitka a ty spolehlivost ovlivňují, tudíž jak jsem napsala – neriskovala bych.

 108. Ahoj,chtela jsem se zeptat.Beru prasky Lindynette20.Posledni prasek beru v nedeli v 20:00,jenze mi jeste dneska(streda)neprisla menstruace. Je to normalni? Mam docela strach. Dekuju za odpoved:)

 109. Ahoj, prosimte potřebovala bych poradit. Nově beru prásky Adele. První platíčko – prášky jsem brala ve 3 odpoledne. Druhé platíčko jsem posunula po sedmidenní pauze na 10 hodin ráno. Třetí platíčko teď beru taky v 10 ráno. A ráda bych se zeptala jestli je problém v posouvání hodin kdy si beru prášek po té 7-denní pauze. A také zda můžu být těhotná když jsem po 4 dnech užívání (třetího platíčka) tedy pátý den ráno ještě před 5 tabletkou měla sex – jestli můžu být těhotná nebo jestli jsem chráněná. Doktorka mi řekla, že jsem chráněná až po 10. dni užívání je to tedy jenom u prvního platíčka když se s antikoncepcí začíná nebo pokaždé po 7-denní pauze? Moc děkuju za odpověď

 110. Zdravím,
  jdu s dotazem. Když si první tabletku prvního plata vezmu v první den menstruace, posune se mi tím pádem menstruace o týden blíž, ne? Podle všeho, by pak další menses měl přijít již po 21 dnech. Chápu to dobře?

 111. Ahoj, začínám brát první antikoncepci a chci se zeptat, když dostanu menstruaci večer a vezmu si první pilulku, můžu si pak další pilulky brát každé ráno?

  • Ahoj Niky, doporučuju brát pilulky ve stejnou hodinu, protože se z nich vylučujou hormony, který brání oplodnění. Pokud bys je brala jednou tak a jednou tak, tak by bylo riziko oplodnění vyšší. V telefonu existují různý aplikace, který ti braní prášků připomenou. Měj se hezky!

 112. Ahoj,mám dotaz…dostala jsem slaboučkou menstruaci a ten samý den jsem si šla pro HA a vzala jsem si ji ale až ten další den,protože byla ten další o trochu silnější…jenže potom se zminimalizovala a třetí den nic,žádné známky ms…přesto jsem si musela vzít další prášek.Myslíš,že jsem udělala blbost? ale když v tu chvíli to byla prostě ‚sytě červená‘ ,tak jsem si ho vzala a další to ustalo…nevím jestli je to správně nebo příp.za jak dlouho tak budu chráněná? Díky

 113. Ahoj chtěla jsem se zeptat antikoncepci jsem začala brát prvne a dodrzela jsem přesně pokyny a vzala jsem si první pilulku hned první den menstruace pilulky beru uz druhým týdnem a stále krvacim .Chtěla jsem se zeptat zda je to normální než si tělo zvykne nebo jestli je to závažnější problém

 114. Ahoj, chtěla bych se zeptat když beru HA a jednu pilulku jsem nejspíš vyzvracela a proto jsem si radši hned vzala dalsi, takže mi teď jakoby jedna chybi, mám dobrat bez té jedné nebo nacit nové platicko a použít novou pilulku odsud?

 115. Ahoj, chtěla bych se zeptat když jsem v pátek začala brát po prvně HA, tak jí beru těch 21 dní v kuse a pak mám 7 dní pauzu a 8. den po pauze začínám brát zase HA těch 21 dní? A furt takhle do kola?

 116. Zacala jsem brat HA v utery. Dnes je sobota a mam silne bolesti bricha a prujmy. Je mozne, ze je to zpusobeno HA? Pokud ano, mela bych HA prestat brat a pockat do pondeli nez si zajdu k doktorovi? Nevim zda-li s takovyma bolestma do pondeli vydrzim.

  • Ahoj Luc, dnes už je úterý, šla jsi nakonec k doktorovi? Co ti řekl? Může to být antikoncepcí?

 117. Ahoj, HA zatim nemám, ale budu mít, kvůli úpravě cyklu. Ale nějak nechápu, kdy si mam vzit tu úplně první? :-) děkuju

  • Ahoj peu, tvou první antikoncepční pilulku by sis měla vzít první den, kdy dostaneš menstruaci. Pak vyzobeš z platička všech 21 pilulek a pak si dáš 7 dní pauzu, kdy se ti dostaví menstruace. Po sedmi dnech začneš brát druhé pláto. Mělo by to být ve stejný den ( středa, pátek, pondělí), jako minule.

 118. Ahoj, začala jsem brát antikoncepci teprve tento měsíc. V pondělí jsem celé platíčko dobrala a měla večer s přítelem sex. Vyspali jsme se spolu i ráno, tedy první den v 7-denní pauze. Jsem chráněná během těchto 7 dnů i po užívání pouze prvního plata? Všechny prášky jsem brala poctivě. Děkuji

 119. Ahoj, ano pokud je vše jak píšeš, tak jsi chráněná. Antikoncepce takhle funguje. Tím pádem si chráněná i v sedmidenní pauze, kdy tabletky nebereš.

 120. Ahoj, začala jsem brát svojí první antikoncepci od prvního dne ms jak mi řekl doktor. Ale problém je v tom, že mi ms neskončily po sedmi dnech ale už je mám skoro 14 dní v kuse, a hodně silné. Jsem z toho nešťastná, protože jsem to nikdy dříve tak dlouho neměla a teď nevím co dělat, jestli ještě vydržet nebo zajít na gynekologii. Budu moc ráda za jakoukoliv radu. ?

 121. Ahoj, zítra mám poslední prášek z prvního platicka, jenže jak jsem zde vyčetla tak na většině platicka je 21prasku ale já má platicka s 28… Jak to teda udelat? Musím mít tu 7 denní pauzu?
  Děkuji za odpověď, je mi teprve 15 a mám ji poprvé a máma Antikoncepci neužívala

 122. Ahoj. Mám menší problém, že jsem asi špatně pochopila informace o tom, kdy jsem chráněná. Beru úplně první HA v životě a nevzala jsem si první tabletku hned první den, ale druhý den ráno (první den jsem to dostala odpoledne a těžko by se mi vzpomínalo na tabletku odpoledne). Menses jsem mi začal v úterý, já HA začala brát ve středu ráno. Dneska je čtvrtek a měla jsem devátou tabletku. Neočekávaně jsem se dneska vyspala s přítelem. Jak to teda funguje s tím, že jsem první tabletku vzala druhý den mensesu? Jsem chráněná až týden po ukončení mensesu nebo od první tabletky?
  Prosím o rychlou odpověď, jsem z toho hrozně vykolejená, protože až teď jsem to pochopila, že ten týden může být myšlen od ukončení mensesu :(
  Děkuji

 123. Ahoj, chtěla jsem se zeptat, příští týden mám narozeniny a s přítelem chceme zkusit nechráněný pohl. styk. Antikoncepci beru už týden a tak jsem se chtěla zeptat jestli můžeme mít nechráněný styk nebo radši ještě počkat.
  Děkuji

 124. Ahoj Mersz, chtěla jsem se zeptat, začala jsem po 3 měsících zase brát HA Lindinete jen první tabletku jsem si vzala v předpokládany den menstruace, ale ta se nedostavila.. Dnes je to 3 den co HA beru a menstruaci zatím nemám, od kdy jsem chráněna?? Díky

 125. Dobrý de, chtela bych se zeptat zacla jsem brat prasky od prvniho dne mestruace az doberu 21 prasku mam mit 7 dni pauzu a mezi tim mam dostat menstruaci ale problem je kdyz jsem to pocitala tak mi to nevychazi k datumu co normalne menstruaci dostavam.
  A kdyz je mezi temi 7 dny pauzy nedostanu a 8 den si vezmu novy platicko a dostanu to asi az po 4 praskach z noveho platicka co mam delat?

Diskuze je uzavřena.