Longboard nebo Pennyboard? 1/5 (1)

Longboardy jsou v podstatě větší sourozenci klasických skateboardů a taky hit posledních let. Pennyboard se od nich vlastně liší jenom tím, že je kratší a jako materiál pro jeho výrobu posloužil lehčí a levnější plast.

Dávno už se na nich neprohánějí jen kluci. PennyBoardy pro dívky mají jisté přednosti. Samozřejmě, sehnat se dají ve více velikostech, takže si zapamatuj jednoduché pravidlo: Čím kratší a širší prkno je, tím lepší bude stabilita a ovladatelnost. Ale ani jako ryzí začátečnice se „prkna“ nemusíš bát. Začínej pomalou jízdou a pamatuj, že není žádná ostuda vzít si na sebe chrániče kolen a loktů!

pennyboardPennyboard se hodí spíš na kratší cesty po městě, nebo do školy. Když zrovna není možné na něm jet, dá se díky malým rozměrům snadno uklidit do batohu. Navíc městské batohy mívají i popruhy, kterými ho lze jednoduše připevnit. Takže nemusíš řešit, kam ho bezpečně schovat před nenechavci. Ale penny board se nepronese ani tehdy, pokud s ním půjdeš kus cesty pěšky a budeš ho prostě držet v ruce. Plastová konstrukce je dostatečně lehká.

Je tedy lepší Pennyboard nebo Longboardy? S longem se dají dělat o něco lepší a zajímavější kousky v náročnějším terénu, nebo si užít pořádnou dávku adrenalinu ve vysoké rychlosti. Je totiž pevnější. Konstrukce je většinou překližková, a má o něco širší trucky, lepší bushingy a taky větší kolečka, takže si poradí i s nerovnostmi. Kvalitnější materiál a pohodlnější jízdní vlastnosti jsou důvodem proč ostatně, tak trochu, vyšachoval ze scény staré známé skejty.

Pintail Longboard

I Longboard může být vhodný pro naprosté začátečníky. Pokud se zrovna nechystáš na žádné profesionální triky, sáhni po Longboardu ve tvaru kapky (říká se mu „pintail“ a vypadá jako surf). Je taky rozumnější vybrat si měkčí kolečka, která líp přilnou k povrchu, což umožní zpočátku udržet lepší kontrolu a balanc. Teprve až získáš jistotu, sáhni po těch tvrdších. Longboard ti pak dovolí víc a můžeš od cruisingu pokročit třeba k dancingu, což je ideální disciplína pro holky, na kterou se mimochodem moc hezky kouká.

Takže žádný strach! Tenhle sport rozhodně není jenom pro kluky. Na prkně válí i nejrychlejší holka planety Eva Samková!

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist