Manikúra může být někdy pro vaše nehty dokonce i nebezpečná. Jak? 4.83/5 (6)

Manikúra může být někdy pro vaše nehty dokonce i nebezpečná. Jak?Jako každá žena, jistě i vy sama toužíte po tom, že budete mít dokonale krásné nehty. Co vám k nim může pomoci? Ano, je to oblíbená manikúra, která je v současné době považována za jeden z velmi známých módních trendů a je mnoho žen, které si bez ní neumí život ani představit. Pamatujte i na to, že někdy může být pro vaše nehty poměrně nebezpečná. Právě na tuto oblast, o které se zase až tak moc nemluví, se společně podíváme.

Riziko vzniku infekce

To, že se o ní nemluví, rozhodně neznamená, že nemůže vzniknout, nebo že ji snad už na svých nehtech nemáte. Jedná se o poměrně výrazný zdravotní problém, který může způsobit právě manikúra. Nikoliv tedy přímo daný postup, jelikož to jsou spíše nástroje a celkové prostředí. Hygiena by měla být v tomto ohledu na prvním místě. Nekvalitní salony, nebo různé domácí manikérky však hygieně příliš nedávají, což může riziko infekce skutečně způsobovat. Jak ji poznáte? Stačí si všímat svých nehtů. Mezi hlavní ukazatele může patřit toto:

  • Barevné změny na vašich nehtech
  • U nehtů se objevují různé tloušťky
  • Nehty jsou stále tenčí

Poranění v okolí nehtů

Velmi častý problém těch žen, které si manikúru dělají samy, nebo využívají služeb manikérek, které nejsou tolik zkušené. Ostré nástroje a neodborná manipulace s nimi, nebo málo zkušeností může způsobit to, že vznikne v okolí nehtů poranění. Prvním problémem je pochopitelně vliv na vaši krásu, jelikož každé takové poškození je vidět. Dalším rizikem je následná infekce, které vzhledu nijak neprospěje. Může se objevit mokvavá rána, která se bude léčit až několik týdnů. Další důkaz o tom, že někdy je možná lepší nechat nehty tak, jak jsou. Zvláště, pokud nemáte ve svém okolí nikoho, u koho máte jistotu, že práci odvede stoprocentně.

Poškození vlivem chemických látek

Další problém, který může přinášet manikúra, je spojený s tím, že do svého těla prostřednictvím nehtů vstřebáváte celou řadu nebezpečných látek. Vlivem jich může dojít nejenom k poškození vašich nehtů, ale i k tomu, že se jejich existence podepíše třeba na fungování vašeho těla a celkovém zdraví. Zvláště, když je budete do těla vstřebávat doslova celý život. A kde se dané látky vlastně berou? Jsou to laky na nehty – pochopitelně jenom ty nekvalitní, s pochybným složením. Vždy je dobré zjistit, si, jaké používá vaše manikérka, nebo jaké je složení těch, které si kupujete. Rozhodně dejte ruce pryč od těch, na kterých najdete některou z těchto látek:

Pokud nevíte, co daný lak obsahuje, stále kontrolujte své nehty. Pokud zjistíte, že se jejich přirozená barva podstatně mění, a dále dochází k jejich vysušování, může na to mít vliv právě některá z vyjmenovaných látek. Následný postup je jasný – výměna laku.

Oslabení vašich nehtů

Poměrně častý a známý problém, který se objeví ve chvíli, kdy je manikúra využívána dlouhodobě. Dochází totiž k tomu, že se nehty oslabí. Klasické jejich ostříhání, obroušení a nalakování zase není až tak špatné. Zvláště, pokud budete využívat lak, který má složení, které váš nehet dokáže vyživovat. Díky tomu i po odlakování může vypadat ve své přírodní podobě dobře. Dále můžeme doporučit také různé olejíčky a jiné produkty, které je vhodné pravidelně aplikovat.

Dobrou cestou jsou ale i vitamíny, které jsou pro růst a vzhled vašich nehtů důležité. I u nich doporučíme, aby jich vaše tělo mělo dostatek. Primárně se jedná o vitamíny ze skupiny B, ale stejně tak doporučujeme i osvědčené Céčko, nebo vitamín A, d a také E.

Mnohem větším problémem jsou situace, kdy jsou používány umělé nehty, nebo dnes spíše modernější gelové nehty. Zde už dochází k tomu, že na přírodní nehet je aplikována celá krycí vrstva, která ho sice chrání, ale zároveň ho také oslabuje. Protože se nehet nemusí bránit sám proti různým vlivům z prostředí, tak se oslabuje. Je to stejné, jako stále ležet, nebo sedět – oslabí se vám svaly na nohách, protože je nepoužíváte. V případě oslabení vašich nehtů je třeba počítat s tím, že když s manikúrou přestanete, budete trvat minimálně několik týdnů, než se vaše přírodní nehty opět stanou alespoň ucházející.

Deformace nehtů

Cílem každé manikúry je dodat nehtům dokonalý vzhled, který bude spojený i s tím, že budou esteticky dokonalé, pokud jde o jejich tvar a celkovou rovnoměrnost. Na druhou stranu mohou být tyto postupy i poměrně kontraproduktivní. Proč? Jelikož velmi často dochází při manikúře i k tomu, že jsou s ohledem na celkovou krásu odstraňovány kůžičky okolo nehtu. Nejenom, že zde může vzniknout poškození a infekce, o čemž jsme vám již říkali výše. Rizikem pro vaši krásu může být i jiná věc.

Dané kůžičky jsou u nehtu i z praktického důvodu. A je poměrně důležitý. Pomáhají totiž k tomu, aby nehet rostl správným směrem. Co se stane, pokud je odstraníte? Mohou se vyskytnout dva problémy. Tím prvním je poměrně bolestivé a také nepříjemní zarůstání nehtů, které jistě ani vy nechcete zažít. Druhým problémem je situace spojení s tím, že nehet začne růst v podstatě, jak se mu zachce, což může přinášet i jeho možné budoucí deformace. Jasný důkaz o tom, že manikúra byla v podstatě kontraproduktivní, než pomocná.

Takže na manikúru někdy pozor. Jasně, ve většině případů je v pohodě, ale vyplatí se být obezřetná.

Co si dále o nehtech přečíst?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist