Max Factor – Creme Puff Zatím bez hodnocení.

Pamatuju si, když jsem jako malá holka koukala na to, jak se moje mamka líčí a hrozně mě to fascinovalo. Podobné vzpomínky mám i na pudr Max Factor, který hrozně dlouhou dobu používala a já si ho v období puberty pořád přivlastňovala, protože se mi prostě hrozně líbil a říkala jsem si, že jsem teda velká frajerka, že používám Max Factor. To a mnoho dalšího se mi vybavilo při nedávné návštěvě drogérie, když jsem tam tenhle pudr uviděla. A i kvůli tomu (a pár dalším důvodům) jsem po něm sáhla a dala si ho do nákupního košíku.

Mezi další důvody patří i to, že můj v poslední době nejpoužívanější pudr je takřka vyčerpaný a já potřebuju nutně vyzkoušet něco nového. A protože tahle značka mě nikdy nijak rapidně nezklamala, proč od ní nezkusit jeden z jejich nejtradičnějších a i nejznámějších výrobků? Navíc, kdo by nechtěl vyzkoušet něco, co se může použít jako pudr, tak i jako make-up?

Co výrobek slibuje? 

“Dokonalý jemný pudr v kompaktní formě. Creme Puff umožňuje dvojí použití: buď jako krycí make-up při aplikaci vlhkou houbičkou anebo jako pudr při aplikaci suchou houbičkou. Creme Puff je vhodný pro drobné úpravy během dne a neměl by chybět v žádné dámské kabelce. Vytváří matný vysoce profesionální make-up a přizpůsobí se každému typu pleti.”

První dojmy

Naprosto dokonalé balení! Ano, já vím, že nemá smysl to hodnotit, protože obalem se prostě člověk nenalíčí, já ale tak miluju ty skvělé, čisté a povedené designérské kousky a u pudru dvakrát tolik. U hodně prašných nebo klasických sypaných pudrů je nutnost mít praktické a kvalitní uzavírání, protože když nebude víčko pořádně dosedat, může se stát, že budu mít celý obsah pudru v kabelce a to rozhodně nechci. Creme puff je sice v tuhé formě, i přes to je ale jeho obal krásný, minimalistický, praktický. Bez problémů se otevírá, zavírá.

Splnil výrobek, co slíbil? 

První, co mě při aplikaci překvapilo a i první bod mé radosti je vůně. Takhle přesně si představuju, že by měl správný, pravý pudr vonět. Je to taková lehká vůně, nic sytého ani výrazného, na obličeji už jí neucítíte. První hodinu po nákupu jsem ale nedělala nic jiného, než že jsem se ho pořád rozdělávala, abych si to pudrové aroma pořádně vychutnala!

Pudr je neuvěřitelně prašný. Oproti Astoru, který jsem používala do teď je to doopravdy velký rozdíl a chvilku trvá než si na to člověk zvykne a naučí se s tím pracovat tak, aby neměl zapudrované i vlasy. To je i takový první zádrhel – prašností může zvýraznit jemné obličejové chloupky – někteří z nás je mají méně viditelné, někteří více – pokud s tím máte problém, raději bych sáhla po jiném pudru.

Co se týče zmatnění je perfektní. Hodně teď používám BB krém od Garnieru, protože mám výčitky, že jsem na něj do teď kašlala a mám v podstatě plné balení. Po aplikaci i když mám normální (místy suchou) pleť se hodně lesknu a to mi třeba u očí nebo na čele vadí, s tím Creme Puff nemá sebemenší problém.

Aplikace je poměrně jednoduchá jak se štětcem, tak i s houbičkou, dokážu si představit, že štětec budu využívat doma, houbičku na cestách, když se budu potřebovat přepudrovat. Pleť je po nanesení pudru hezky jemná a hebká  a je radost na ní sáhnout.

Krytí je střední, nic zázračného, ale pokud máš rozsáhlejší akné, je lepší se spoléhat na kvalitní a krycí make-up s korektorem. I přes to ale nečekejte od tohoto pudru zázraky, myslím, že jeho hlavní zaměření spočívá spíš ve zmatnění a sjednocení barvy pleti. Výdrž rozhodně za jedna, tou jsem byla opravdu nadšená, protože znám pudry, které za chvíli začínají drolit, tvořit mapky, šupinky, anebo za pár minut nejsou ani vidět.

Jak jste si mohli povšimnout v popise co výrobek slibuje, Creme Puff má dvě použití. Za sucha jako pudr, nebo můžeš houbičku namočit a je z toho skvělý make-up. Pravda? Omyl! Pudr super, make-up – úplně na nic. Nekryje, špatně se mi aplikuje, za mě prostě malé šlápnutí vedle a myslím, že by se výrobek obešel i bez této vychytávky.

Odstínů nabízí max factor okolo sedmi – osmi, záleží i na konkrétní drogérii. První odstín je tzv. translucent, který by měl být bezbarevný, průhledný a měl by tak vyhovovat každé barvě pleti. Podle recenzí je ale z celé barevné sady nejhorší a mnohem lepší je najít si svůj odstín.

Klady: 

  • Pěkný, praktický obal
  • Skvěle zmatňuje
  • Bezproblémová aplikace, příjemná vůně
  • Zakrývá drobné barevné nedostatky pleti

Zápory: 

  • V podstatě nepoužitelný jako make-up
  • Hodně prašný
  • Zvýrazňuje drobné chloupky na obličeji

Creme Puff je můj nový pudrový pomocník a už ho rozhodně nedám z ruky, jsem s ním ohromně spokojená.

Max Factor Creme Puff můžeš koupit v drogériích nebo na internetu od 150 – 300 Kč. 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

3 komentářů

  1. Moc krásný článek Mersmerize !Jen mimo tento článek, Už sem tuhle stránku hodně doporučovala kamarádkám a nemůžou si ho vynachválit. A teď k tomu článku , konečně sem se dozvěděla jaký pudr bych si mohla koupit protože nikde nemůžu najít normální jen jeden sem našla od Gabriella Salvete ale strašně se mi po cca 10ti použitími se mi drolil tak to nešlo všude pak byl ten pudr takže tady mám aspoň od někoho zaručeno že je to dobrý pudr ! :)

  2. presne ten púder má aj moja mamka a tiež si ho občas privlastním:) je naozaj dobrý, to musím uznať. :)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist