Domů Tělo & Zdraví Životní styl Měníme šatník: Blíží se zima! ...

Měníme šatník: Blíží se zima! 4.9/5 (10)

8

Kde jsou ty časy, kdy jsem ráno vstala a vzala si na sebe krátkou sukni a letní tričko? I když je to smutné, podzim je tu a zima se neúprosně blíží. Připomnělo mi to dnešní ráno, kdy cestou na nádraží bylo venku jen pár stupňů a navíc tma a neuvěřitelně zataženo. Už touhle dobou je normální potkat člověka v bundě či kabátu a ještě pár týdnů než definitivně vyndáme všechno zimní oblečení a pořádně teplé boty. Často se ale nestačím divit, jak mladé slečny chodí v zimě oblečeny – krátké bundy, často i tříčtvrteční kalhoty (třeba do kozaček) nebo velké výstřihy.

Pro zdraví to nejlepší 

Víš, že když budeš nosit i v zimě krátká trička a stále odhalená záda, můžeš tak docílit širokých boků? Možná to zní jako blbost, ale odhalená záda znamenají i odhalené ledviny a ty jsou na nastydnutí hodně náchylné. Proto okolo sebe v nebezpečí začnou ukládat tuk, aby neprochladly. A tak se boky rozšiřují a rozšiřují. Nemluvě o vážných zdravotních problémech – spojených jak s močovým měchýřem a ledvinami, tak i s vaječníky.

I proto je důležité v zimě mít teplé oblečení, nepodceňovat počasí, nenechávat odhalená záda a nesedat si na nic studené.

Teplé boty

Nevím jak to máte vy, ale mě v zimě první promrznou ruce a nohy. Proto se snažím brát si teplé rukavice a pořádně zateplené boty, které jsou na zimu nejvhodnější. Pořádná zimní bunda nebo kabát, ve kterém je teplo je základ ale ani na boty bys neměla zapomínat.

Mým oblíbeným zimním doplňkem jsou návleky na nohy – mám je z Orsay a už bych se jich nevzdala. Hřejí, nemrznou mi lýtka ani když si vezmu kotníčkové boty a k některému oblečení dokonale padnou. Můžeš je koupit ve spoustě kamenných obchodech, tak i na internetu, v různých barvách a materiálech. Cena většinou není nijak přehnaná, a do 500 Kč určitě nějaké pěkné návleky seženeš.

Pokud si koupíš zimní boty z materiálu, který nechrání před vodou a hrozí tak, že ve sněhu a kalužích ti noha bude mrznout, protože budeš mít boty mokré, v obchodech s obuví můžeš sehnat spreje, které zařídí, aby boty nepropouštěly vodu a vlhkost. Stačí je jednoduše sprejem přestříkat a problém je vyřešen.

Bunda nebo kabát? 

Když se rozhoduješ mezi tím, jaký vršek na podzim a zimu koupit, měla by ses rozhodovat podle několika hledisek. Asi to nejdůležitější je samozřejmě to, co se líbí tobě. Nelíbí se ti kabáty? Tak je nenos! Každopádně je důležité zaměřit se na svůj stávající šatník. Pokud jsi vyloženě sportovní dívka, mám ve skříni samé sportovní kousky a jen tenisky, není moc dobré koupit si elegantní kabát – i k vršku bys totiž při sestavování outfitu alespoň trošku přihlédnout. Kabát a ošoupané tenisky? To k sobě prostě nejde.

Zimní bundy mají oproti kabátům tu výhodu, že nepromoknou. Některé slabší kabáty (často i nekvalitní) a špatně ušité naproti tomu tě před deštěm nebo sněhem tak úplně neochrání. Samozřejmě zimní kabát je zimní kabát a pokud je kvalitní – hodí se do každé bouřky, vánice nebo deště.

Kvalitní zimní bundy můžeš nakoupit jak v kamenných obchodech nebo v internetových obchodech, kde mají často mnohem pestřejší nabídku. Jako příklad mohu uvést třeba e-shop Affekt.cz, kde se mi zimní bundy vážně líbí – obrázky, které můžeš najít v článcích jsem použila právě z tohoto e-shopu. Každopádně ať už kabáty nebo zimní bundy, vždy dbej na to, abys byla pořádně oblečená a oblečení ti dostatečně krylo náchylnější části tvého těla – jako třeba břicho nebo záda.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekNová vlasová kreace?
Další článekPedikúra pro krásné nohy
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

8 KOMENTÁŘE

  1. Ještě před pár roky jsem nosila takovou tu naducanou bundičku pomalu do pasu, jednu dobu to byla hrozná móda, a s kožešinkou na kapuci. Dneska nedám dopustit na kabáty, mám jak klasický, tak i takovou tu dlouho zimní bundu, co je skoro až po kolena, nedokázala bych už vystát pocit, že mi táhne na záda, asi už vážně stárnu :) Každopádně problém s mrznutím stehen v zimě mám taky, asi zase začnu nosit punčocháče pod džíny, jako když jsem byla malá :D

  2. super článek jenom tak mimochodem k těm návlekům klubíčko vlny se dákoupit do 30 kaček a vzhledem k tomu že začíná být zima a sluníčko je pomalu fuč už o půl paté je super se po večerech zabavit třeba u televize pletením nebo háčkováním, návodů na návleky i jiné věci je plný internet ;) A můžete se skvěle zabavit a projevit svou kreativitu samozřejmě pro ty které by to mohlo bavit

Diskuze je uzavřena.