Mindflow – recenze a zkušenosti – jak doplnit energii namísto energy drinků 5/5 (5)

Mindflow

9.7

Hodnocení

9.7/10

Mindflow – recenze a zkušenosti – jak doplnit energii namísto energy drinků Každá máme s bojem s únavou své zkušenosti. A mnohdy nepříliš povzbudivé. Leckdy potřebuješ jediné – soustředit se. A nezáleží na tom, zda je to kvůli studiu nebo kvůli návštěvě u přítelových rodičů, kterou vážně nechceš zvorat.

A pak to přijde – začneš se cpát různými vitamíny a povzbuzovacími látkami. Kofein v kávě je sice fajn, ale nakopne tě jen na chvilku. Navíc se po něm chodí často čůrat, že jo. Thein v zeleném čaji je hodně podobný, navíc ne každému chutná. A co energy – drinky? To je kapitola sama pro sebe. Kofein+cukr+smetana = spousta energie. To bezpochyby. Ale stejně rychle jako to zásobárna energie vyletí nahoru, tak stejně rychle zase klesne a je to ještě horší. Určitou alternativu představují isotoňáky, ale ty se spíš hodí pro sportovce nebo pro řidiče. A co dělat, když chceš něco bezpečného, něco, co se dá rychle sníst a nakopne tě do dvaceti minut? Pak bych tě ráda seznámila s českých startupem Mindflow.

Mindflow aneb od Čechů Čechům

Tohle je podle mě docela důležité. Nechci ti totiž doporučit žádný šmejd z Číny nebo bůhvíodkud ani předražený produkt nějaké farmaceutické firmy. Vůbec ne. Tohle byl původně projekt několika studentů, kteří trpěli stejnými problémy jako ty. Jsou to čtyři sympatičtí hoši:

  • Jan Pop – původně projektový manažer ve vývojářském studiu Cleevio
  • Ondřej Mrkus – můžeš ho znát ze startupu GAMEE
  • Jakub Chvosta – designer (pracuje třeba pro Rohlik.cz nebo DameJidlo.cz)
  • Petr Šulc – studuje magisterský titul na VŠCHT

Mindflow je produktem vážně dlouhodobého testování. Právě proto mohou být jeho účinné látky „sesekány“ jen na sedm nejúčinnějších složek, které si se soustředěním i únavou umí perfektně poradit.

Mindflow - recenze a zkušenosti - jak doplnit energii namísto energy drinků

Mimochodem dnes už na tomhle produktu pracuje lidí nejmíň dvakrát víc. V týmu nechybí třeba biochemička, jež aktuálně studuje doktorát z neurovědy a další lékaři.

Mindflow – co vlastně obsahuje?

Zlepšování produktivity, kladoucí ovšem důraz i na zdravý životní styl – zní ti tohle spojení zatraceně dobře? Tak to je super, protože jsem ti právě představila hlavní myšlenku produktu Mindflow. Právě proto jsou tobolky tohoto produktu sestavené právě jen ze sedmi látek – ovšem těch, které skutečně fungují. Nechybí tu extrakty ze zeleného čaje, ženšenu, guarany, kofeinu a samozřejmě ani vitamíny – a to B3, B6 a B12.

Ale aby to bylo komplet, napíšu ti tady ještě složení včetně pomocných látek:

Mindflow SLOŽENÍ: Čajovník čínský (Camellia sinensis), Ženšen (Panax ginseng),
Kapsle – hydroxypropylmethylcelulosa, Guarana (Paullinia cupana), Kofein,
Vitamin B3, Vitamin B6, Vitamin B12.

Mindflow VITAMINY V 1 TOBOLCE (cca 700 mg): Vitamin B3 30 mg (188 % RHP), Vitamin B6
5 mg (357 % RHP), Vitamin B12 9 μg (360 % RHP)

Pokud bys nevěděla, co je to RHP, pak to prozradím, že je to Referenční hodnota příjmu.

Všechny tyhle látky se snaží dosáhnout stavu, kdy tvůj mozek jde takzvaně „naplno“ a stihne toho nejvíc. Ovšem bez dalších negativních jevů. Mindflow tě tedy nepovzbudí jen proto, aby tě za pár desítek minut přivedl ještě do horšího stavu než předtím.

Nenech se odradit tím poněkud složitě napsaným složením. Není to třeba. Vůbec není nutné vnímat slovo „tobolka“ jako něco umělého nebo špatného. Naopak. Ber ji jako obal, který v sobě ukrývá spoustu báječných a nezbytných látek. Při navrhování produktu Mindflow bylo jedním z hlavních kritérií to, aby neobsahoval žádné umělé konzervanty, barviva, umělá sladidla a samozřejmě ani cukr. Tobolka pak umožňuje rychle a snadné užívání, opravdu bez jakýchkoli kliček a háčků. Prostě spolkneš a do dvaceti minut se tvůj mozek parádně rozjede.

>>> WEB VÝROBCE <<<

Jak Mindflow užívat

Teď se trošičku pozastavím nad užíváním

Osobně se mi osvědčily v zásadě dvě varianty a sama takové schéma i doporučuju. Žádné „užívání preventivně“ apod.

  • Mindflow užiju v době, kdy jsem unavená nebo vím, že potřebuju dodělat nějaký velký projekt.
  • Mindflow si vezmu také v případě, že přede mnou leží část dne, v níž se moje produktivita snižuje a já zároveň vím, že budu muset fungovat na 100 %.

První bod užívání je celkem jasný a ten druhý zkrátka musíš vypozorovat. Někdo je unavenější po obědě, někdo kolem třetí hodiny odpolední a někdo má energie celý den na rozdávání a „vypne“ až večer. Dost se na tom také podepisuje jídlo. Pokud jsi to ten den „prasila“ a tvůj oběd a svačina se skládaly z návštěvy mekáče a bufetu, pak to bude s energií stát za houby, protože jsi tělu jednoduše nedodala dostatek kvalitního jídla. I tady může Mindflow pomoct, byť ho rozhodně nedoporučuju jako náhradu pestré stravy. Ale jednou za čas si takhle pomoci můžeš, to zase jo.

A jak na užívání? Stačí užít 1-2 tobolky přibližně 20 minut předtím, než budeš výkon svého mozku potřebovat naplno. Třeba u učení je dobré udělat pauzu – na těch 20 minut mozek provětrat a pak si zase sednout k listům s čistým štítem i hlavou

Pokud bojuješ jenom s únavou, tak ti bohatě postačí jedna tobolka. Ale jestliže chceš od svého mozku i nějaké to flow (vyšší produktivitu, nápady apod.), pak rozhodně doporučuji použít tobolky dvě. Pak je to prostě pecka, to uvidíš sama.

Mindflow - recenze a zkušenosti - jak doplnit energii namísto energy drinků

Povzbuzovací prostředek – to je vlastně nějaká droga, ne?

Ne, nekecám, tuhle otázku už jsem párkrát dostala, když jsem se Mindflow snažila doporučit dál. Ano, je pravda, že známe tzv. nootropická léčiva nebo taky nootropika. Nejde o starý lékařský pojem, světlo světa spatřil teprve ve 70. letech 20. století a označuje látky, mající pozitivní vliv na naší paměť, pozornost a koncentraci

A samozřejmě existují tzv. prokognitivní drogy, protože zneužít se dá vážně ledacos – včetně nootropik. Ale neboj se, nootropika jsou podstatně silnější a používají se třeba k léčbě pacientů s různými onemocněními ovlivňujícími paměť (nějaké má předepsané i můj strejda, který už chudák trpí slabším Alzheimerem). Ale Mindflow není žádné nootropikum, je to prostě šikovný povzbuzovač z přírody, co tě dokáže dostat z těch nejhorších výpadků pozornost a koncentrace a to pěkně přírodně.

Co všechno vlastně umí Mindflow?

Ještě ti rozeberu jednotlivé složky, aby bylo jasné, jak vlastně tenhle malý šikovný pomocník funguje

Zelený čaj – toho je v tobolkách úplně nejvíc. V každé z nich najdeš 220 mg. Právě zelený čaj je známý tím, že si umí poradit s účinnou podporou činnosti mozku, pomáhá udržovat tvoji bdělost, zlepšuje krátkodobou paměť a samozřejmě také pozitivně zklidňuje mysl (takže tě neuspí, jak jinak) a chrání tvůj mozek před nepříjemnými a nepříznivými vlivy postupného stárnutí (což se někdy označuje taky jako anti-aging efekt).

Ženšen najdeš hned v závěsu. Taky k nám doputoval z Asie a v jedné tobolce je 150 mg. Ženšen jako takový přispívá ke zlepšení paměti, žádoucím způsobem působí na tvoje aktuální chování i převládající náladu, pozitivně ovlivňuje kognitivní schopnosti a abych nezapomněla, chrání tvůj organismus (a tím samozřejmě i mozek) před volnými radikály – to jsou vlastně toxiny, o kterých se v poslední době tak často mluví.

Guarana – to je takové tropické ovoce. U nás je nejčastěji k dostání ve formě jemného červeného prášku, který však po rozmíchání s vodou chutná přímo příšerně. Jde také o skvělý zdroj kofeinu a jako taková napomáhá zlepšit tvoji schopnost se učit, protože dokáže zapůsobit na zlepšení paměti. V jedné tobolce Mindflow jí najdeš 130 mg.

Kofein – ano, opravdu je ve složení až na čtvrtém místě a v jedné tobolce ho najdeš 100 mg. To je pořád slušná sumička. Kofein především stimuluje tvoji centrální nervovou soustavu a příznivě ovlivňuje krevní oběh. A abych nezapomněla, má také pozitivní vliv na zlepšení některých žádoucích funkcí mozku a v neposlední řadě ovlivňuje i naši náladu, paměť a samozřejmě i bdělost. 100 mg – to už je pořádně silné espreso!

Vitamín B3 můžeš znát také jako niacin. V Mindflow ho najdeš hned 30 mg. A je známý tím, že zmírňuje psychickou únavu a hned v závěsu podporuje správnou funkci nervové soustavy.

Vitamín B6 alias pyridoxin (v tobolce 5 mg) zase zlepšuje funkci mozku a rychle rozkládá v těle sacharidy, čímž mozku dodává tolik potřebnou energii.

Vitamín B12 pak tuhle silnou sedmičku uzavírá. Mindflow ho v každé tabletě obsahuje 9 mcg a tenhle vitamín pozitivně působí na spoustu hormonů, které mají na fungování našeho mozku opravdu nezanedbatelný vliv. To mi věř.

Mindflow - recenze a zkušenosti - jak doplnit energii namísto energy drinků

Mindflow – moje zkušenosti

Já sama jsem tenhle český startup objevila, když jsem se potřebovala učit na jednu důležitou zkoušku. To už pak opravdu hledáš kde co a Mindflow mi zrovna pěkně přišel pod ruku. Byla jsem pitomá hned si vzala rovnou tři tobolky (protože jsem přece tak stráááášně unavená) – a zjistila jsem, že má mám najednou té energie až moc a mnohem spíš bych si potřeboval jít někam zaběhat, než sedět nad učebnicí. Nakonec jsem si musela vyčistit hlavu trochou aerobiku z domácího DVD, ale ani to moc nevadilo.

Ale propříště už jsem jela podle návodu. Obvykle beru jednu tobolku, ale když je to vážně akutní, tak dvě. Nabíhá to rychle, u mě rozhodně do 15 minut. Přestávám prokrastinovat a všechny vědomosti mi do té hlavy lezou líp. A funguje to, i když chodím tancovat. Vždycky jsem si choreografie natáčela, abych je uměla, což se některým spolutanečnicím moc nelíbilo. Ale s Mindflow si umím tuhle berličku ve většině případů odpustit. Kroky si pamatuju i po příchodu domů a pak je prostě stačí zopakovat.

Mimochodem až to budeš zkoušet, tak doporučuju si spíš dávkování postupně přidávat – tedy začít s jednou tobolkou a kdyžtak pomalu vylézt na dvě. Víc potřebovat nebudeš a ani to není dobré.

Mindflow – zkušensoti dlouhodobých uživatelů

A můj názor rozhodně není ojedinělý. Mrkni na to, co si o produktu Mindflow myslí jiní uživatelé:

Za mě super.
Pokud člověk má nějaký režim při učení (ví kdy nasadit pauzu, kdy jít na vzduch, co jíst a pít), pak Mindflow běžně asi neužije. Super je, ale v momentech, kdy už přituhuje. Čas se krátí, pozornost utíká a k učení se musí člověk víc a víc nutit. Na mě zabírá. Víc se soustředím, líp vstřebávám informace, rychleji řeším úkoly a to bez vedlejších účinků, kterými jsou třes, nevolnost nebo neklid.

Ahoj, chtěla bych moc poděkovat společnosti Mindflow za tenhle výrobek. Ať už je to čímkoliv, že to na mě funguje, funguje to. Mindflow mi moc pomohlo s přípravou na zkoušky CAE a taky mi pomohlo udržet pozornost během téhle skoro pětihodinové zkoušky, kterou jsem teda udělala. Pomohlo mi se soustředěním i u písemných státních maturit a dneska, když mi došel balíček, jsem poprvé po několika dnech stihla udělat všechnu práci k ústním, kterou jsem si naplánovala, a nejsem ani tak vyplivnutá jako jindy. Všem doporučuju!!!
PS jsem silný piják kafe, takže kofein na mě tolik nepůsobí, ale je pravda, že používám dvě tabletky najednou.
A PPS ne, nemám problém s usínáním, a to ani po užití večer.

>>> WEB VÝROBCE <<<

A otázka na závěr – kolik to stojí? Za 24 tobolek zaplatíš asi 380 Kč. Ovšem když nakoupíš přímo u Mindflow, získáš i garanci vrácení peněz v případě, že tenhle produkt nepůsobil tak, jak sis představovala. Takže takový nákup bez rizika. A to se mi vážně líbí. Co tobě?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist