Móda, která ohrožuje tvoje zdraví – pozor ať si takto neubližuješ 4.86/5 (7)

Víte, že si možná ubližuješ, aniž bys o tom věděla? Možná budeš překvapena, ale je mnoho různorodých věcí, které se celkem výrazně negativně podepisují na tvojí kráse a i na tvém zdraví.

Naše rada je celkem jednoduchá a měla by být spojena s tím, že bys daným věcem měla udělat jasnou přítrž. Podívej se s námi, čím vším si můžeš ubližovat i ty.

Víš, že módní doplňky mohou být někdy nebezpečné pro tvé zdraví?

1. Chůze na vysokých podpatcích

To první, čím svému tělu ubližuješ, jsou zcela jistě vysoké podpatky. Je pravdou, že v nich můžeš vypadat neodolatelně a dokonale sexy. Tento tvůj vzhled je ale vykoupený tím, že musíš stále myslet na fakt, že tvé tělo velmi výrazně namáháš. Chůze na vysokých podpatcích je totiž pro tělo docela nepřirozené a během něho dochází k namáhání jeho částí, které při normální chůzi nenamáháš. A co to může mít za následek? Například:

  • Bolestivost zad
  • Zkracování lýtkových svalů
  • Tvrdnutí Achillovy šlachy

Pokud si podpatky vezmeš jenom jednou za čas, například na jedno rande nebo do kina s kámoškama, rozhodně to není problém. Pravidelnému nošení se ale raději vyhni. A to zvláště v případě, kdy si potrpíš na podpatek opravdu vysoký. Pro tvé tělo to určitě není to pravé.

2. Velmi těsné kalhoty

Opět musíme porovnat dva aspekty. Jeden souvisí s tvým zdravím a druhý s tvojí krásou. Je jasné, že těsné kalhoty velmi dobře vytvarují tvoji postavu a tak můžeš vypadat na první pohled dokonale. Přinášet ale mohou také zdravotní riziko. S čím přesně je spojeno? Jde o situaci, kdy těsné oblečení může způsobovat takzvanou ischemii. Jedná se o takzvané nedokrvení. Jeho vlivem dochází k tomu, že tvoje končetiny nebudou prokrvovány tak, jak by měly. To může krátkodobě způsobovat třeba i brnění, nebo také lehkou necitlivost. Stejně tak ale nesmíme zapomenout ani na vážnější zdravotní komplikace. Ano, i takové existují a jedná se hlavně o poškozování nervů, nebo také přílišné zvýšení tlaku na určitých místech.

Poslední výzkumy ukazují dokonce i to, že příliš těsné kalhoty mohou způsobovat dokonce dalších několik problémů. Je to píchání v oblasti stehen, poškození intimních partií, stejně jako se může objevit i zdánlivě nesouvisející věc, kterou je pálení žáhy. Ano, i to může být důsledkem těsných kalhot. Trochu děsivé, ne?

3. Špatný styl sezení

Sedíš tak, že máš nohu přes nohu? Určitě se jedná o velmi oblíbený styl sezení většiny holek. Nutno ale říci, že i když může velmi dobře vypadat, s ohledem na tvoji páteř rozhodně neděláš dobře. Jakmile jsou nohy v této poloze, a je jedno, která je nahoře a která dole, dochází k situaci, že se lehce vychýlí tvoje páteř. A to určitě není pro zdraví a následné držení vašeho těla to správné. Při dlouhodobém sedání v takové poloze se může dokonce objevit i takzvaná skolióza. Celkem velký zdravotní problém, který rozhodně není jednoduché vyléčit. Eliminovat ho přitom nemusí být vždy zase až tak složité.

4. Nošení velmi těžké kabelky

Jenom málokdy potkáš ženu či slečnu, která by neměla kabelku. Jsi na tom stejně? Pokud ano, tak bys určitě neměla nosit takovou, která je pro tebe až příliš těžká. I zde je důvod jasný a i zde souvisí s tvým zdravím. Pokud budeš nosit kabelku dlouhodobě jenom na jednom rameni, a ta přitom bude poměrně těžká, bude důsledkem situace, že budeš výrazně namáhat určité skupiny svalů, zatímco jiné budou zcela ochablé. Příkladem jsou svaly v oblasti lopatek. Navíc může takové nošení kabelky způsobit i další potíže, jako je:

  • Vychýlení těla z osy
  • Točení hlavy
  • Ztížení dýchání

Podobná situace může nastat ale i ve chvíli, kdy jenom neseš těžký nákup. Pokud máš jenom jednu tašku a máš ji jenom v jedné ruce, tak dochází k něčemu podobnému. Zde je ideální buď nést tašky dvě, abys lépe vyvažovala, nebo je vhodné si jednu tašku postupně střídat, v pravidelných intervalech. Nebo je tu ještě jedno, nejlepší řešení. Spojené s tím, že tahání nákupů necháš na příteli nebo bráchovi. Nebo ti s ním pomůžou tvoje kamarádky. Ideální záležitost.

5. Máš správnou velikost podprsenky?

Průzkumy jsou v tomto ohledu zcela alarmující. Mluví o tom, že většina žen si neumí vybrat správnou velikost podprsenky. A to jak s ohledem na velikost jako takovou, tak i tvar. Většina žen jde tou cestou, že vybere takovou, ve které se cítí dobře. Problém takových je ale v tom, že mohou být často větší. A to znamená nejenom možný vliv na krásu, který souvisí s povislými ňadry. Jelikož se v tomto článku věnujeme problémům zdravotním, nesmíme zapomínat ani na ně. Pokud je zvolena špatná velikost podprsenky, může se objevovat třeba nedostatečný krevní oběh, stejně jako může dojít k podráždění tvojí pokožky, stejně jako se může objevit i problém s tím, že budeš mít špatné držení těla.

Důležité je navíc vědět i to, že správný výběr podprsenky souvisí nejenom s její velikostí, ale i aktivitou. Vliv na zdraví může být i to, že na sportovní aktivitu používáš podprsenku běžnou, nikoliv lepší a uzpůsobenou sportovní podprsenku. Právě sportovní aktivita, tedy výraznější pohyby mohou způsobit, že zdravotní problémy plynoucí z nesprávně vybrané podprsenky se mohou ještě výrazným způsobem prohloubit. Takže při výběru podprsenky si dej pozor.

RADÍME: Jak vybrat velikost podprsenky?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

  1. supr kousky, kde se to dá koupit?

TOPlist